Sorna

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 4.6.2012  20:57
    Po životě (2009)

Čekala jsem něco více... nadpřirozeného. Velmi se mi líbil styl kamery, napínavé momenty... ale ten zbytek. Téměř bych to označila za ztrátu času. Celý příběh postupně graduje, ale velké finále nikde. Škoda, mohlo to být lepší.

• 15.5.2012  19:34
    Hotel Paradise (TV pořad) (2012)

Nemusím snad popisovat, co si o této reality show myslím - o tom už dostatečně mluví mé hodnocení - ale tihle lidé, zavření v hotelu na tropickém ostrově, jsou vlastně chudáci. Nedovedu si představit být někde zavřená 24 / 7, se skupinkou nadržených zaostalců v 32°C. Ve skutečnosti ti lidé třeba ani takový nejsou (i když je to spíš má utkvělá představa), ale tomuhle se opravdu nedá říkat paradise....

• 15.5.2012  19:29

A opět jsme u toho, že všichni "Titáni" si ponesou předsudky, které byly na hodnocení uživatelů vidět již při "prvním díle". Nevyvracím nikomu jeho názor, koneckonců ne každého baví dívat se na graficky (i hudebně) vyšperkovaný film se zajímavým dějem a (to nejlepší) velkou epickou bitvou na závěr. Hněv titánů nikdy nebude dostatečně oceněn, ale ve skutečnosti se jedná o výživný film, který se bude líbit 90% populace (ale jen 10% to přizná). Závěr: opravdu dobré pokračování, stojí za to vidět.

• 15.5.2012  19:23

To, co jsme očekávali, jsem dostali. A vlastně ještě víc. Bitevní loď v sobě nezapře prvky Transformers, ale i přesto je originální a zábavný po celých 131 minut. Nemusím se snad zmiňovat o vizuálních efektech ani hudbě - dokonalost sama... Asi nerozpoutal davovou psychózu při premiéře, ale bez jakýchkoliv pochybností bych ho zařadila mezi nejlepší filmy tohoto typu.

• 15.5.2012  19:20

Komediální perlička mezi českými filmy. Poslední dobou se česká kinematografie řídí do bezedné studny, odkud je opravdu např. Pouta nevytáhnou. Ač obsahuje už ohrané vtipy, které jsme snad každý na škole zažily, člověk se prostě musí smát. A musí se smát přibližně 80% filmu. No a co, že je to klišé, hlavně že se člověk dobře pobaví a z kina odchází s dobrým pocitem (a oddělanou bránicí).

• 10.5.2012  20:34
    Avengers (2012)

Popisovat Avengers je asi jako popisovat Bibli. Je to... je to úžasné. Epické. A tím pádem náročné na shrnutí. Každopádně, akce je tu přímo úměrná humoru (obzvláště ze strany pana Starka). Vizuální stránku netřeba příliš hodnotit, krásné jako u filmů předcházejících a navazujících na Avengers. Co bych ovšem chtěla "vypíchnout" je Loki (Tom Hiddleston). Jeho volba jako úhlavního nepřítele byl tak trochu risk, ale o to větší zisk. Loki totiž ve skutečnosti není stoprocentní záporná postava, podobně jako Raskolnikov v Zločin a trest. Velmi rozpolcená postava. I proto je dobře, je zůstal na živu a jeho starší bratříček si ho odvedl domů. Tak to má být. Kdo jiný by to přece dokázal Avengerům nandat v dalším díle? :-) Pozn.: 3D je opravdu nářez, doporučuji.

• 7.5.2012  11:19
    Všemocný (2011)

Tak tohle je opravdu filmový bonbónek. Film jsem viděla bez jakékoli předchozí informace o ději a byla jsem velmi mile překvapena. Opravdu nabušených a zábavných 105 minut + zajímavý závěr.

• 9.4.2012  19:15
    Criss Angel: Mistr magie (TV pořad) (2005)

Rozhodně bych do názvu pořadu nedávala slovo "magie", protože tento pořád má toho s magií asi tolik společného jako hovnivál s Microsoftem. Vše, co opěvovaný Criss Angel v pořadu předvádí, jsou jen staré triky, na které naleznete návod na internetu do pěti minut. Zbytek jsou extrémní kousky "ohrožující" život, ke kterým se raději nebudu vyjadřovat. A proč jsem mu tedy dala jednu hvězdičku? Protože ÚSPĚŠNĚ oblbuje miliony lidí, kteř opravdu věří, že byl tenhle týpek obdarován magickou mocí.

• 6.4.2012  09:15

Velmi primitivní příběh, jasné klišé, kdy se ošklivá dívka snaží stát se populárnější a získat srdce jednoho chlapce. Je tu ovšem drobný problém - hlavní hrdinka není vůbec ošklivá (ač je tak prezentována), je nadaná a chytrá, což z tohoto filmu dělá neuvěřitelnou kravinu. Jedná se tedy opět o film, který je zaměřen obzvláště na pubertální diváky.

• 27.3.2012  15:30
    Hairspray (2007)

Všechno (ale úplně všechno!) přebil přetloustlý John Travolta v ženských šatech.

• 27.3.2012  15:25

Začnu od konce, který mě poměrně překvapil - je totiž naprosto odrstřižený od příběhu , a to doslova: krev, střih, titulky. Zajímavé. Každopádně je Sweeney Todd takovou filmovou perlou, neboť obsahuje mnoho násilných scén. Na tom by nebylo ještě nic tak výjimečného, ale tvůrci ji zpracovali tak, že nepůsobí odpudivě. A to je pravé umění. Na první pohled ale děsivě působí muzikální prvky, které by nebylo na škodu vynechat. To je ale jen detail, který nijak neničí konečný dojem z filmu.

• 27.3.2012  15:18

Označení drama si tento film snad ani nezaslouží. Kdyby se námět dostal do jiných rukou, mohl by tento film být opravdovým unikátem. Bohužel se to nestalo. Všechny postavy zřejmě v životě neslyšeli slovo "logika", a podle toho se také chovají. Zároveň je zde k nalezení mnoho chyb (opět založené na jednoduché logice) a porušení zákonů fyziky. Jednu hvězdičku si ale zaslouží za chvílemi působivou hudbu a některé velmi hezké záběry.

• 22.3.2012  19:16
    Moulin Rouge (2001)

Proč jsem celý film měla pocit, že jsou v něm kompletně všichni zfetovaní? Nic víc raději nenapíšu, mám strach z útoků ze strany fanoušků tohoto filmu.

• 21.3.2012  17:50

K tomutu dílu už zkrátka patří označení klasika - kdo to neviděl, jako by nebyl. Těžko říct, co je na tomhle filmu tak zábavné - necenzurované scény plné krve? Roztomilí broučci lezoucí na ubohé vojáčky ze všech stran? Tak na to už budete muset odpověď najít sami...

• 21.3.2012  17:44
    Max Payne (2008)

Velmi originální téma, které mohlo být ještě trochu lépe zpracované, stejně tak se mi příliš Mark Wahlberg do role drsného policisty příliš nehodí. Nicméně, u tohoto filmu čekejte spíše méně než více, protože právě očekávání by vám mohlo konečný pocit z filmu totálně zbořit. Další problém: nelze srovnávat se hrou. Pokud tohle dodržíte, měl by se vám teoreticky Max Payne líbit. U mě má rozhodně čtyři hvězdičky, ač vůbec nevím proč - tohle je jeden z těch filmů, kde budete mít na konci dobrý pocit, aniž byste věděli z čeho. Ještě bych zmínila hezkou grafiku a hudbu.

• 14.3.2012  14:28

Každý člověk je jiný, to respektuji, ale jak tomuhle filmu může dát někdo označení "odpad"? Musí se jednat o člověka, vedle kterého v kině seděl nějaký neomalenec, který neustále řval po kině a nechával vyhrávat telefon nebo se jedná o člověka, který nemá srdce. Je asi logické, že Steven Spielberg nemohl natočit tento film takovým stylem, aby všude létaly vnitřnosti a krev. Pro tohoto člověka, který se domnívá, že je Válečný kůň jen ohraný slaďák, doporučuji přečíst knížku, která byla předlohou. A jestli ani potom nepochopí, o čem příběh je (a teď nemyslím děj), tak už mu není pomoci. Zkráceně řečeno, Válečný kůň patří mezi nejlepší filmy posledních let, mezi špičku; o tom samozřejmě nelze pochybovat, už jen kvůli nominacím na Oscary. Jedná se o dílo, které je založeno spíše na citovou stránku, proto ne všem toto dílo "sedne". Nelze nezmínit ani kouzelné záběry s hudbou Johna Williamse - nepopsatelné. ,,To se ti zase jednou povedlo, Spielbergu!"

• 12.3.2012  16:50
    Thor (2011)

Thor je nepopsatelný. Je to dokonalé ztvárnění fantazie. Takto graficky vytvořit Asgard... Obdivuhodné. Zdálo se mi, že v některých chvílích příběh trochu pokulhává (obzvláště v "našem" světe) a jsou zde místa, u kterých by se nezasvěcený divák mohl nudit. Na druhou stranu, zasvěcený divák bude nadšený.

• 28.1.2012  17:43
    Kazatel (2011)

Tohle že někdy bylo v kině? Nevím o tom. Rozhodně se ovšem jedná o dokonalý film s naprosto jedinečným zpracovaním tak omýlaného tématu, který ale jen pár režisérů (lze spočítat na prstech jedné ruky...) dokázalo udělat tak originálně, důvěryhodně, odlišně... Kazatel není jiný, zkrátka dokonalost sama. Takových filmů je málo, važme si jich. A modleme se za druhý díl.

• 20.1.2012  15:57

Další komedie pro nadržené puberťáky. Určitě se zasmějete, ale nečekejte nějaký filmový zážitek - herci se moc nepředřeli a celkový dojem z filmu .... 2 hvědičky.

• 20.1.2012  15:52
    Avatar (2009)

Je to dobrý film. Možná až příliš dobrý, což ho vlastně samotného ničí. Takhle to dopadá, když se snažíte nacpat extrémní akci alá Transformers, romantiku a moře slz z Titanicu, modrou barvu od Šmoulů a nějakou tu omáčku dokola do jednoho filmu. Takže, je to opravdu dobrý film, ale pět hvězdiček mu nedám. Přesto zaujme a zabaví .... na tři hodiny (o délce si obrázek udělejte sami).

• 20.1.2012  15:46

Nechápu, jak tohle mohli v ČR dávat na Štědrý den. Nejen že to nemá nic společného s vánoci (což samozřejmě v mém hodnocení neberu na velkou váhu), ale film je celkově suchý jako špatně udělané vepřové. Nebýt obstojných písniček ve filmu, asi by tenhle film nebyl kde je. A ani Hugh Grant to nezachránil, a to už je co říct!

• 20.1.2012  15:42
    Benga v záloze (2010)

Film o ničem. A začínalo to tak zajímavě, ale po smrti The Rocka a Samuela, která by si zasloužila Darwinovu cenu, se na to dál ani dívat nedá....

• 15.1.2012  11:04
    Dorian Gray (2009)

Každý máme svůj názor, ale většina lidí tu popisuje tento film jako nechutné porno, což nechápu. Tak nádherně zpracovaný film, unikátní záběry, Firth a Barnes ve svých rolích naprosto zářili! A co se týče lechtivých scén, nad kterými jsou zde tak všichni znechuceni, je opravdových uměním natočit film tak, aby zde tyto scény nebyli příliš výrazné a přesto si vše divák dokázal domyslet, ale zde se to povedlo. A pokud nevěříte, stačí se podívat na věkovou přístupnost tohoto filmu, která je mimochodem neomezená. Shrnutí: krásné a okouzlující.

• 10.1.2012  20:32

Jedno z největších překvapení roku. Jak jednoduše se dá spojit moderní technologie a klasický western... pokud vás láká alespoň jedno z toho, určitě doporučji zhlédnout. Samozřejmě, i v tomto filmu byli chyby, některé věci se mohly více rozvést, jiné zase zkrátit, ale nemám to srdce dát tomuto filmu o hvězdičku míň.

• 10.1.2012  20:25
    Záměna (1983)

U tohohle se nezasměje opravdu jen těžce natvrdlý člověk.... Nezapomenutelné.

• 8.1.2012  13:50
    Hlava-ruce-srdce (2010)

Tak jsme se zasmáli ... Vážně výborný film, jehož sledováním prohmrháte drahocenné 2 hodiny vašeho života. Shrnuto, podrtženo (bez vulgarismů, kterých je v tomto případě těžké se vyvarovat) - naprosto nepochopitelné, zbytečné a nudné.

• 13.11.2011  16:32
    Zombieland (2009)

Tak kde začít... Zombieland je pro mě těžko ohodnotitelný. Čekala jsem dobrý horor se zombíky, nebo bláznivou komedii. A nakonec to není ani jedno. Film vyhlíží jako komedie se zombie tématikou, kde občas stříká krev - zkrátka, tvůrci se sem snažili nacpat všechno a tím to pokazili (jen pro zajímavost, lepší by bylo uhrát to na komedii). Ale i tak je to dobrá komedie, člověk se zasměje a těch 84 minut uteče jako nic. Ale nečekejte, že by vás tento film ohromil.

• 9.11.2011  19:45
    Harry Potter a jeho 50 nej (TV film) (2011)

Zajímavé shrnutí zajímavých momentů z fenoménu současnosti, Harryho Pottera. Ukázky z filmů jsou tu moc hezky poskládané, ovšem je obrovská chyba natočit dokument, když sága ještě v té době nebyla kompletní. Je to škoda, poté by se mezi nejlepší momenty zaručeně zařadily i scény z Relikvií smrti - část 2. Určitě doporučuji se podívat, na "dokument" to má velmi přátelskou atmosféru a dozvíte se i pár zajímavostí z natáčení.

• 9.11.2011  11:36
    Pouta (2009)

,,Co tohle bylo?" zněly kolem mě otázky v kině. Hodnotit tento film je těžké, proto snad jen napíšu, že se jedná o ukázku života v době totalitního režimu. A toho, kdo ho nezažil intenzivně, zřejmě tenhle film nezaujme. Za výborně navozené depresivní prostředí a výkony některých herců hodnotím jednou hvězdičkou. A zase říkám - tenhle film se musí vidět, protože deset lidí na něj bude mít deset odlišných názorů.

• 9.11.2011  11:18
    Iron Man 2 (2010)

Zklamání. U druhého dílu obvykle očekávám lepší nebo alespoň stejnou úroveň jako u prvního dílu, ale v tomto případě úroveň znatelně klesla. Čím to bylo? Těžko říct. Příběh se zkrátka nedá vyvážit jen efekty v akčních scénách.

<< předchozí 1 2 3