Sorna

Sorna

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 15.5.2012  19:29

A opět jsme u toho, že všichni "Titáni" si ponesou předsudky, které byly na hodnocení uživatelů vidět již při "prvním díle". Nevyvracím nikomu jeho názor, koneckonců ne každého baví dívat se na graficky (i hudebně) vyšperkovaný film se zajímavým dějem a (to nejlepší) velkou epickou bitvou na závěr. Hněv titánů nikdy nebude dostatečně oceněn, ale ve skutečnosti se jedná o výživný film, který se bude líbit 90% populace (ale jen 10% to přizná). Závěr: opravdu dobré pokračování, stojí za to vidět.

• 15.5.2012  19:23

To, co jsme očekávali, jsem dostali. A vlastně ještě víc. Bitevní loď v sobě nezapře prvky Transformers, ale i přesto je originální a zábavný po celých 131 minut. Nemusím se snad zmiňovat o vizuálních efektech ani hudbě - dokonalost sama... Asi nerozpoutal davovou psychózu při premiéře, ale bez jakýchkoliv pochybností bych ho zařadila mezi nejlepší filmy tohoto typu.

• 15.5.2012  19:20

Komediální perlička mezi českými filmy. Poslední dobou se česká kinematografie řídí do bezedné studny, odkud je opravdu např. Pouta nevytáhnou. Ač obsahuje už ohrané vtipy, které jsme snad každý na škole zažily, člověk se prostě musí smát. A musí se smát přibližně 80% filmu. No a co, že je to klišé, hlavně že se člověk dobře pobaví a z kina odchází s dobrým pocitem (a oddělanou bránicí).

• 10.5.2012  20:34
    Avengers (2012)

Popisovat Avengers je asi jako popisovat Bibli. Je to... je to úžasné. Epické. A tím pádem náročné na shrnutí. Každopádně, akce je tu přímo úměrná humoru (obzvláště ze strany pana Starka). Vizuální stránku netřeba příliš hodnotit, krásné jako u filmů předcházejících a navazujících na Avengers. Co bych ovšem chtěla "vypíchnout" je Loki (Tom Hiddleston). Jeho volba jako úhlavního nepřítele byl tak trochu risk, ale o to větší zisk. Loki totiž ve skutečnosti není stoprocentní záporná postava, podobně jako Raskolnikov v Zločin a trest. Velmi rozpolcená postava. I proto je dobře, je zůstal na živu a jeho starší bratříček si ho odvedl domů. Tak to má být. Kdo jiný by to přece dokázal Avengerům nandat v dalším díle? :-) Pozn.: 3D je opravdu nářez, doporučuji.

• 7.5.2012  11:19
    Všemocný (2011)

Tak tohle je opravdu filmový bonbónek. Film jsem viděla bez jakékoli předchozí informace o ději a byla jsem velmi mile překvapena. Opravdu nabušených a zábavných 105 minut + zajímavý závěr.

• 21.3.2012  17:50

K tomutu dílu už zkrátka patří označení klasika - kdo to neviděl, jako by nebyl. Těžko říct, co je na tomhle filmu tak zábavné - necenzurované scény plné krve? Roztomilí broučci lezoucí na ubohé vojáčky ze všech stran? Tak na to už budete muset odpověď najít sami...

• 14.3.2012  14:28

Každý člověk je jiný, to respektuji, ale jak tomuhle filmu může dát někdo označení "odpad"? Musí se jednat o člověka, vedle kterého v kině seděl nějaký neomalenec, který neustále řval po kině a nechával vyhrávat telefon nebo se jedná o člověka, který nemá srdce. Je asi logické, že Steven Spielberg nemohl natočit tento film takovým stylem, aby všude létaly vnitřnosti a krev. Pro tohoto člověka, který se domnívá, že je Válečný kůň jen ohraný slaďák, doporučuji přečíst knížku, která byla předlohou. A jestli ani potom nepochopí, o čem příběh je (a teď nemyslím děj), tak už mu není pomoci. Zkráceně řečeno, Válečný kůň patří mezi nejlepší filmy posledních let, mezi špičku; o tom samozřejmě nelze pochybovat, už jen kvůli nominacím na Oscary. Jedná se o dílo, které je založeno spíše na citovou stránku, proto ne všem toto dílo "sedne". Nelze nezmínit ani kouzelné záběry s hudbou Johna Williamse - nepopsatelné. ,,To se ti zase jednou povedlo, Spielbergu!"

• 12.3.2012  16:50
    Thor (2011)

Thor je nepopsatelný. Je to dokonalé ztvárnění fantazie. Takto graficky vytvořit Asgard... Obdivuhodné. Zdálo se mi, že v některých chvílích příběh trochu pokulhává (obzvláště v "našem" světe) a jsou zde místa, u kterých by se nezasvěcený divák mohl nudit. Na druhou stranu, zasvěcený divák bude nadšený.

• 28.1.2012  17:43
    Kazatel (2011)

Tohle že někdy bylo v kině? Nevím o tom. Rozhodně se ovšem jedná o dokonalý film s naprosto jedinečným zpracovaním tak omýlaného tématu, který ale jen pár režisérů (lze spočítat na prstech jedné ruky...) dokázalo udělat tak originálně, důvěryhodně, odlišně... Kazatel není jiný, zkrátka dokonalost sama. Takových filmů je málo, važme si jich. A modleme se za druhý díl.

• 15.1.2012  11:04
    Dorian Gray (2009)

Každý máme svůj názor, ale většina lidí tu popisuje tento film jako nechutné porno, což nechápu. Tak nádherně zpracovaný film, unikátní záběry, Firth a Barnes ve svých rolích naprosto zářili! A co se týče lechtivých scén, nad kterými jsou zde tak všichni znechuceni, je opravdových uměním natočit film tak, aby zde tyto scény nebyli příliš výrazné a přesto si vše divák dokázal domyslet, ale zde se to povedlo. A pokud nevěříte, stačí se podívat na věkovou přístupnost tohoto filmu, která je mimochodem neomezená. Shrnutí: krásné a okouzlující.

• 10.1.2012  20:32

Jedno z největších překvapení roku. Jak jednoduše se dá spojit moderní technologie a klasický western... pokud vás láká alespoň jedno z toho, určitě doporučji zhlédnout. Samozřejmě, i v tomto filmu byli chyby, některé věci se mohly více rozvést, jiné zase zkrátit, ale nemám to srdce dát tomuto filmu o hvězdičku míň.

• 10.1.2012  20:25
    Záměna (1983)

U tohohle se nezasměje opravdu jen těžce natvrdlý člověk.... Nezapomenutelné.

• 9.11.2011  11:12
    Iron Man (2008)

Nejsem velkým příznivcem filmů o hrdinech, ale tady byl představen trochu jiný hrdina, který je ve skutečnosti velmi zranitelný. Překvapivě Iron Man obsahuje i romantické scény, člověk se sem tam zasměje, a samozřejmě nesmí chybět akční scény. Nejvíce na tomto filmu oceňuji originalitu a úvod do příběhu.

• 8.11.2011  14:35

Ještě než jsem viděla film, četla jsem knihu od Anny Sewellové, což byl opravdu dechberoucí příběh. Obávala jsem se, aby ve filmu tvůrci dokázali vystihnout radost právě narozeného hříběte nebo smutek ze smrti. A povedlo se. Natočit film, kde hlavní příběh je ze strany zvířete je velmi těžké, protože my, lidé, jen stěží můžeme pochopit, co zvířata cítí a vidí, ale tady v tomto příběhu se to zdařilo. Vše je navíc tak reálně podané, že neznám nikoho, kdo by u tohoto filmu neutřel slzu. Krásné.

• 28.10.2011  19:28
    Gejša (2005)

K tomuto filmu musí člověk dospět ( a teď nemyslím věkově). Je potřeba tento film vidět, neboť každý člověk na něj bude mít jiný názor. Každopádně, Gejša je mistrovské veledílo, nabízející návštěvu jiné kultury, hodně vzdálenou té naší. Velmi reálně podaný život gejši, krásně odvyprávěný, od samého začátku až po šťastný konec.

• 28.10.2011  18:55

Tintinova dobrodružství bych označila jako jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Samozřejmě, je tu hodně poznat rukopis Spielberga, ale já bych to spíše označila za výhodu. Film nabitý dobrodružstvím a překrásnými efekty si zkrátka zaslouží plný počet hvězdiček! Určitě doporučuji ve 3D , jsou zde vidět překrásné detaily jako např. žilky v očích, a další scény jako praskání skla či efekt lupy také vypadaly skvěle (nemluvě o akčních scénách) - takže na Tintina jedině ve 3D!

• 27.10.2011  20:17

Epický konec. S Harrym Potterem jsme prožili 10 neuvěřitelných let. Je velmi těžké najít film, který má 7 dílů a přitom udrží diváka spokojeného. Jen si přiznejte (vy, co jste pravidelně chodili do kina na všechny díly) - není to zvláštní, vědět že vše teď končí? Dost ale nostalgie. Poslední díl je opravdu zakončen tak, jak si to zaslouží. Už to není pohádka jako dříve, zde teče krev. Dokonalé zpracování, dechberoucí efekty, happy end. Co více si přát? Pro mě to byl nezapomenutelný zážitek. A ještě dodatek ke 3D - úžasná podívaná, můžu doporučit.

• 26.10.2011  12:52

Moc jsem od toho nečekala, vzhledem k tomu, že jsem o tomto filmu nikdy neslyšela. O to větší to bylo překvapení. Takový nenápadný film, s ponurým (až dojemným) dějem, který vypadá, že skončí špatně a ejhle - stal se přesný opak. O to to je úžasnější, i když je náš život hrozný, může se někdy stát něco úchvatného, nádherného. Krásné dílo o úznání (kterého se samozřejmě hlavnímu hrdinovi nedostává), velké lásce a tenkou hranicí mezi genialitou a šílenstvím. -A na závěr musím pochválit i hudbu, opravdu krásná.

• 16.10.2011  18:34
    Počátek (2010)

Popsat tento film je nadlidský výkon: Počátek se musí vidět. A zanechá ve vás tak silný dojem, že o něm budete minimálně několik týdnů přemýšlet. A co se týče přemýšlení, pokud u filmů tuto činnost neradi provozujete, Počátku se obloukem vyhněte. Obecně, Počátek je originální, nadčasový.

• 16.10.2011  18:26

Do kina jsem vcházela s velkými obavami: v poslední době mě zklamalo hned několik pokračování filmů, u kterých byl první díl hit. Jsem velmi ráda, že se mé obavy tentokrát nenaplnily! Naprosto dokonalý film, lepší než první díl. Milovníci akce si přijdou na své, film obsahuje mnoho vtipných scén a nechybí tu ani nezapomenutelné hlášky. Rowan Atkinson opět boduje!

• 9.10.2011  18:28
    Secretariat (2010)

Secretarita byl kůň, který si zaslouží takový film. Film natočený podle skutečného života jednoho z nejvýznamnějších plnokrevníků - filmy podle skutečnosti bývají sázkou do loterie, ale tentokrát můžu říct, že tvůrci doslova vsadili na dobrého koně. Plus musím zmínit nezapomenutelného Johna Malkoviche.

• 9.10.2011  18:16

Kdo by neznal klasický příběh o Atlantidě - inteligentní obyvatelé, obrovská potopa ... Pokud máte již dost stereotypu tohoto příběhu, určitě se na tento film podívejte. Pocit při sledování je nepopsatelný, pojetí příběhu Atlantidy je tu tak jiné, tak odlišné a přitom tak dechberoucí. Podniknete samotnou cestu do Atlantidy a budete mít možnost prohlédnout si jí i z výšky. Kreslené filmy jsou většinou pro děti, ale tento je určen i dospělým! Určitě doporučuji všem věkovým kategoriím.

• 9.10.2011  17:55

Tak u tohoto filmu vám můžu zaručit, že dostanete hlad! Ač ze začátku vypadá tento film amatérsky, věřte, že se jedná o velmi originální film, který vás zajisté nadchne. Obsahuje mnoho vtipných scének, originální animace na velmi vysoké úrovni, dobře zvolený hudební doprovod ... Co více by měl mít perfektní film? Neberte vážně trailery ani první dojem, tenhle film je dokonalý, ale člověk ho musí vidět, aby si to uvědomil!

• 8.10.2011  14:04
    Jurský park (1993)

Tak tenhle film odstartoval boom dinosaurů a filmů o nich. Jurský park je legenda, kdo ho neviděl, jako by nebyl. Reálně vypadající dinosauři, dobrý výběh herců, originální hudba - z toho se dá získat jedině 5 hvězdiček!

• 8.10.2011  13:44

Když Piráti z Karibiku začínali, viděla jsem to tak na jeden díl a konec. První díl super, ostatní díly se mi až tak moc nelíbili, neměla jsem ani potřebu vidět je znovu. Ale potom přišel čtvrtý díl, který sliboval "nový začátek" bez otravných herců jako byl např. Orlando Bloom, který mi do své role příliš neseděl. Na vlnách podivna je opravdu úplně jiný film, více dobrodružný a více napínavý. Poměrně jsem se bála, jestli bude stát za to jít na další "piráty" ve 3D, ale můžu říct, že efekty byly ohromující a dodnes na to v dobrém vzpomínám.

• 8.10.2011  13:30

Dickens je opravdu "pan spisovatel" a jeho Vánoční koleda nemohla být jiná než výjimečná. Viděla jsem přibližně tři verze tohoto příběhu - kreslenou, jednu velmi starou (která mimochodem ani není zde na ČSFD) a pak tuto, a jak jinak, samozřejmě Zemeckisova je ta nejlepší. Velmi se mi líbí, že se ve filmu objevují i tradiční vánoční koledy, zpracování duchů, unikátní styl animace a efektů. Tenhle film má zkrátka tu pravou vánoční atmosféru! Nemůžu jinak a dávám 5 hvězdiček.

• 8.10.2011  13:20

Dřív mi tento film přišel vemli infantilní, ale byla to jen má chyba. Časem jsem pobrala rozum a zjistila, jak dokonalý tento film je. Toto není pohádka, ale poselství pro dospělé - je pravda, že spoustu lidí již vánoce bere jen materiálně, a myslím, že tento film by jim dokázal otevřít oči. Naprosto dokonalá vánoční atmosféra, originální příběh a působivá hudba. Pan Zemeckis mě opět překvapil. Velmi mě ovšem mrzí hodnocení ostatních - chápu, že každému se to líbit nemusí, ale tak trochu vaše hodnocení ukazuje, jakou fantazii máte. ,,You have everything you need if you just believe!"

• 5.10.2011  15:42

Den, kdy se zastavila země je nepopsatelný film plný emocí a akce. Ano, možná že tento film není dokonalý, ale to právě dotváří tu úžasnou atmosféru! Jedonznačně si zaslouží plný počet hvězdiček - 5.

• 4.10.2011  20:40

Spilbergův rukopis se pozná - nebudu tu vypisovat, co vše se mi líbilo, protože se mi líbilo úplně všechno. Při tomto filmu zažijete nepopsatelný pocit, neboť je vše velmi reálně pojaté. Proč by se to, co se děje v tomto filmu, opravdu nemohlo stát?

• 4.10.2011  18:41

Ať si říká kdo chce co chce, mě se Resident Evil: Afterlife líbí nejvíce z celé série. Je to trochu něco jiného než předchozí díly, skvělý hudební doprovod a Milla Jovovich a scény z věznice a letadla nemají chybu. Chyběl mi tu sice nějaký extrémní mutant, ale i tak na mě film velmi dobře zapůsobil. Škoda toho otevřeného konce, ale to je pochopitelné - fanoušci už se můžou těsit na další díl.

<< předchozí 1 2 3