Sorna

Sorna

1 bod

• 9.11.2011  11:12
    Iron Man (2008)

Nejsem velkým příznivcem filmů o hrdinech, ale tady byl představen trochu jiný hrdina, který je ve skutečnosti velmi zranitelný. Překvapivě Iron Man obsahuje i romantické scény, člověk se sem tam zasměje, a samozřejmě nesmí chybět akční scény. Nejvíce na tomto filmu oceňuji originalitu a úvod do příběhu.

• 8.11.2011  14:35

Ještě než jsem viděla film, četla jsem knihu od Anny Sewellové, což byl opravdu dechberoucí příběh. Obávala jsem se, aby ve filmu tvůrci dokázali vystihnout radost právě narozeného hříběte nebo smutek ze smrti. A povedlo se. Natočit film, kde hlavní příběh je ze strany zvířete je velmi těžké, protože my, lidé, jen stěží můžeme pochopit, co zvířata cítí a vidí, ale tady v tomto příběhu se to zdařilo. Vše je navíc tak reálně podané, že neznám nikoho, kdo by u tohoto filmu neutřel slzu. Krásné.

• 28.10.2011  19:28
    Gejša (2005)

K tomuto filmu musí člověk dospět ( a teď nemyslím věkově). Je potřeba tento film vidět, neboť každý člověk na něj bude mít jiný názor. Každopádně, Gejša je mistrovské veledílo, nabízející návštěvu jiné kultury, hodně vzdálenou té naší. Velmi reálně podaný život gejši, krásně odvyprávěný, od samého začátku až po šťastný konec.

• 28.10.2011  19:18

Už jen název naznačuje, že obsah filmu bude neobyčejný. Zpracování příběhu, kdy vrah vraždí jen kvůli dokonalé vůni, bylo zaručeně velmi náročné - ale povedlo se a vznikl originální film. Nemám co vytknout, jen snad konec.

• 28.10.2011  19:08

Třetí díl je dobrý, ale ne dost dobrý v porovnání s předešlými díly. Velmi se mi líbila originální zápletka, hudba a samozřejmě efekty. Vytkla bych nepřítomnost Megan Fox (čímž se trochu i narušil příběh) a zároveň zde něco chybělo, něco nezspecifikovatelného. Nadšence to opět nadchne, obyčejného diváka by to mohlo zklamat. Přesto si nedokážu představit, jak přežijeme další díly, ale nechme se překvapit.

• 28.10.2011  18:55

Tintinova dobrodružství bych označila jako jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Samozřejmě, je tu hodně poznat rukopis Spielberga, ale já bych to spíše označila za výhodu. Film nabitý dobrodružstvím a překrásnými efekty si zkrátka zaslouží plný počet hvězdiček! Určitě doporučuji ve 3D , jsou zde vidět překrásné detaily jako např. žilky v očích, a další scény jako praskání skla či efekt lupy také vypadaly skvěle (nemluvě o akčních scénách) - takže na Tintina jedině ve 3D!

• 27.10.2011  20:17

Epický konec. S Harrym Potterem jsme prožili 10 neuvěřitelných let. Je velmi těžké najít film, který má 7 dílů a přitom udrží diváka spokojeného. Jen si přiznejte (vy, co jste pravidelně chodili do kina na všechny díly) - není to zvláštní, vědět že vše teď končí? Dost ale nostalgie. Poslední díl je opravdu zakončen tak, jak si to zaslouží. Už to není pohádka jako dříve, zde teče krev. Dokonalé zpracování, dechberoucí efekty, happy end. Co více si přát? Pro mě to byl nezapomenutelný zážitek. A ještě dodatek ke 3D - úžasná podívaná, můžu doporučit.

• 26.10.2011  13:15

Budu upřímná. Myslím si, že tenhle film zaujme takové lidi, kteří se na něj budou dívat, aby pak mohli říct, že se dívali na film "nepopulární", pro náročného diváka (teď na nikoho nenarážím). Mě se to nelíbilo, byl tu náznak originality, který ale během 30 minut vypršel. Označení komedie bych tomu tedy určitě nedala. Nedoporučovala bych, ale pokud jste stateční, tak jen na vlastní nebezpečí.

• 26.10.2011  13:03

V kině to bylo super, ale teď už vím, že jen kvůli efektům, které na velkém plátně uchvátí snad každého. Příběh už je trochu o ničem. Nevím, jak si to pan režišér představoval : přeskakování dílu (knihy) je naprostá šílenost - to je jako točit Harryho Pottera a vynechat jeden díl, dva díly.... Dále uvést další díl tři roky po prvním dílu? Zajímalo by mě, kdo si ještě pamatuje o co v něm vlastně šlo. Musím říct, že většina kladných postav se chová tak neuvěřitelně naivně, že se divák celý film modlí, aby je někdo tím mečem už probodl. Je to dobré, ale šlo by to udělat ještě líp. Škoda.

• 26.10.2011  12:52

Moc jsem od toho nečekala, vzhledem k tomu, že jsem o tomto filmu nikdy neslyšela. O to větší to bylo překvapení. Takový nenápadný film, s ponurým (až dojemným) dějem, který vypadá, že skončí špatně a ejhle - stal se přesný opak. O to to je úžasnější, i když je náš život hrozný, může se někdy stát něco úchvatného, nádherného. Krásné dílo o úznání (kterého se samozřejmě hlavnímu hrdinovi nedostává), velké lásce a tenkou hranicí mezi genialitou a šílenstvím. -A na závěr musím pochválit i hudbu, opravdu krásná.

• 16.10.2011  18:34
    Počátek (2010)

Popsat tento film je nadlidský výkon: Počátek se musí vidět. A zanechá ve vás tak silný dojem, že o něm budete minimálně několik týdnů přemýšlet. A co se týče přemýšlení, pokud u filmů tuto činnost neradi provozujete, Počátku se obloukem vyhněte. Obecně, Počátek je originální, nadčasový.

• 16.10.2011  18:26

Do kina jsem vcházela s velkými obavami: v poslední době mě zklamalo hned několik pokračování filmů, u kterých byl první díl hit. Jsem velmi ráda, že se mé obavy tentokrát nenaplnily! Naprosto dokonalý film, lepší než první díl. Milovníci akce si přijdou na své, film obsahuje mnoho vtipných scén a nechybí tu ani nezapomenutelné hlášky. Rowan Atkinson opět boduje!

• 9.10.2011  20:04

Jen těžko ohodnotitelný film, tady opravdu musím říct: to byla taková blbost ,až to bylo dokonalé. Velmi vtipné a zábavné, ale ocenit to dokáže jen určtitý druh diváka, ne každému se tento film může líbit. Pokud ale nevíte na co se podívat, je dobré rozšířit si rozhled zrovna o tento film.

• 9.10.2011  19:57
    Happy Feet (2006)

Panebože, jak se tohle mohlo dostat na plátna kin a ještě hůř: jak tohle může mít druhý díl? Animované filmy jsou obvykle alespoň snesitelné, ale u Happy Feeta se má očekávání ani trochu nenaplnila. Stepování nemělo šťávu (chápu, tučňáci jen těžko stepují jako lidé, ale tohle vypadalo spíš jako když se tučňák potřebuje vymočit), písničky bůhvíjak nenadchli, nudný a chaotický děj.... No, jedna hvězdička - možná by se to mohlo líbit mladšímu obecenstvu, ovšem musím ocenit kvalitní a reálné animace.

• 9.10.2011  18:34

Zklámání. A velké. Takový průšvih, po kterém by neměl být ani další díl, pokud tedy mají tvůrci alespoň nějakou soudnost. Postava Flynna byla sama o sobě dobrá, ale jeho nová "partnerka" mě velmi zklamala, příběh nebyl tak zajímavý, napínavý a dobrodružný jako v prvním díle a ještě k tomu musím vytknout velmi lacině vypadající efekty. První díl předčil druhý. Člověk by měl zkusit všechno, ale pokud se vám první díl líbil a nechcete zažít zklamání, nešla bych do toho.

• 9.10.2011  18:28
    Secretariat (2010)

Secretarita byl kůň, který si zaslouží takový film. Film natočený podle skutečného života jednoho z nejvýznamnějších plnokrevníků - filmy podle skutečnosti bývají sázkou do loterie, ale tentokrát můžu říct, že tvůrci doslova vsadili na dobrého koně. Plus musím zmínit nezapomenutelného Johna Malkoviche.

• 9.10.2011  18:16

Kdo by neznal klasický příběh o Atlantidě - inteligentní obyvatelé, obrovská potopa ... Pokud máte již dost stereotypu tohoto příběhu, určitě se na tento film podívejte. Pocit při sledování je nepopsatelný, pojetí příběhu Atlantidy je tu tak jiné, tak odlišné a přitom tak dechberoucí. Podniknete samotnou cestu do Atlantidy a budete mít možnost prohlédnout si jí i z výšky. Kreslené filmy jsou většinou pro děti, ale tento je určen i dospělým! Určitě doporučuji všem věkovým kategoriím.

• 9.10.2011  17:55

Tak u tohoto filmu vám můžu zaručit, že dostanete hlad! Ač ze začátku vypadá tento film amatérsky, věřte, že se jedná o velmi originální film, který vás zajisté nadchne. Obsahuje mnoho vtipných scének, originální animace na velmi vysoké úrovni, dobře zvolený hudební doprovod ... Co více by měl mít perfektní film? Neberte vážně trailery ani první dojem, tenhle film je dokonalý, ale člověk ho musí vidět, aby si to uvědomil!

• 9.10.2011  17:49

Pro tenhle typ filmu musí mít člověk trochu citu, a proto si myslím, že většinu diváků neuchvátí. Ohromil mě ve své roli The Rock, pro kterého to zajisté nebylo jednoduché (přeci jen, hraje především v akčních filmech). Co říct, mě se to líbilo. Originální děj, pěkné zpracování i herecké obsazení. Je to takový slabší odvar z klasických filmů o mimozemšťanech, což je také jeho výhoda - trochu oddechový, ale stále dokáže zaujmout.

• 8.10.2011  14:04
    Jurský park (1993)

Tak tenhle film odstartoval boom dinosaurů a filmů o nich. Jurský park je legenda, kdo ho neviděl, jako by nebyl. Reálně vypadající dinosauři, dobrý výběh herců, originální hudba - z toho se dá získat jedině 5 hvězdiček!

• 8.10.2011  13:44

Když Piráti z Karibiku začínali, viděla jsem to tak na jeden díl a konec. První díl super, ostatní díly se mi až tak moc nelíbili, neměla jsem ani potřebu vidět je znovu. Ale potom přišel čtvrtý díl, který sliboval "nový začátek" bez otravných herců jako byl např. Orlando Bloom, který mi do své role příliš neseděl. Na vlnách podivna je opravdu úplně jiný film, více dobrodružný a více napínavý. Poměrně jsem se bála, jestli bude stát za to jít na další "piráty" ve 3D, ale můžu říct, že efekty byly ohromující a dodnes na to v dobrém vzpomínám.

• 8.10.2011  13:30

Dickens je opravdu "pan spisovatel" a jeho Vánoční koleda nemohla být jiná než výjimečná. Viděla jsem přibližně tři verze tohoto příběhu - kreslenou, jednu velmi starou (která mimochodem ani není zde na ČSFD) a pak tuto, a jak jinak, samozřejmě Zemeckisova je ta nejlepší. Velmi se mi líbí, že se ve filmu objevují i tradiční vánoční koledy, zpracování duchů, unikátní styl animace a efektů. Tenhle film má zkrátka tu pravou vánoční atmosféru! Nemůžu jinak a dávám 5 hvězdiček.

• 8.10.2011  13:20

Dřív mi tento film přišel vemli infantilní, ale byla to jen má chyba. Časem jsem pobrala rozum a zjistila, jak dokonalý tento film je. Toto není pohádka, ale poselství pro dospělé - je pravda, že spoustu lidí již vánoce bere jen materiálně, a myslím, že tento film by jim dokázal otevřít oči. Naprosto dokonalá vánoční atmosféra, originální příběh a působivá hudba. Pan Zemeckis mě opět překvapil. Velmi mě ovšem mrzí hodnocení ostatních - chápu, že každému se to líbit nemusí, ale tak trochu vaše hodnocení ukazuje, jakou fantazii máte. ,,You have everything you need if you just believe!"

• 8.10.2011  13:07

Kevina Jamese mám jako herce velmi ráda, a to byl také hlavní důvod, proč jsem se na tento film dívala. A nelituji toho - velmi jsem s nasmála, naprosto perfektní komedie na dlouhé zimní večery. Doporučuji shlédnout každému milovníku dobrých komedií a dávám 4 hvězdičky.

• 5.10.2011  15:42

Den, kdy se zastavila země je nepopsatelný film plný emocí a akce. Ano, možná že tento film není dokonalý, ale to právě dotváří tu úžasnou atmosféru! Jedonznačně si zaslouží plný počet hvězdiček - 5.

• 5.10.2011  15:22

Klub rváčů má dva typy diváků - ti, co ho milují, a ti, co ho nenávidí. Když jsem Klub rváčů viděla poprvé, nedívala jsem se sama a člověk vedle mě byl naprosto nadšený. Já se modlila, aby to už skončilo. A dál se modlím, abych se už na to nikdy dívat nemusela. Nuda, šeď a šílenství, ale alespoň dobré herecké obsazení. Tento film nemůžu doporučit, ale zároveň nemůžu říct, jaká přesná negativa má, neboť si v něm každý najde něco - jediný způsob, jak zjistit, zda se vám tento film bude líbit je podívat se na něj...

• 4.10.2011  20:40

Spilbergův rukopis se pozná - nebudu tu vypisovat, co vše se mi líbilo, protože se mi líbilo úplně všechno. Při tomto filmu zažijete nepopsatelný pocit, neboť je vše velmi reálně pojaté. Proč by se to, co se děje v tomto filmu, opravdu nemohlo stát?

• 4.10.2011  20:29

Nový Souboj titánů je odsuzovaný a nenáviděný. Po prvním shlédnutí bych se k této skupině zařadila také, ale po druhém shlédnutí jsem změnila názor: vždyť to není až tak špatné, jak se všude píše. Já jsem se u tohoto filmu výborně bavila - děj měl spád, grafika byla jedna báseň a hudba přesně doplňovala děj. Ano, 102 minut je pro takový příběh velmi málo a nedá se tam nacpat všechno, co by tam mělo být. Na druhou stranu, původní verzi nemusím právě kvůli délce. Další plus je originální pojetí postav, jako je např. Pegas nebo Kraken. Bohužel se tvůrci příliš netrefili s hereckým obsazením, škoda. Také mi trochu vadí, že zde vůbec nebyla řeč o Perseových citech a myšlenkách, které by podle mě film obohatily.

• 4.10.2011  18:41

Ať si říká kdo chce co chce, mě se Resident Evil: Afterlife líbí nejvíce z celé série. Je to trochu něco jiného než předchozí díly, skvělý hudební doprovod a Milla Jovovich a scény z věznice a letadla nemají chybu. Chyběl mi tu sice nějaký extrémní mutant, ale i tak na mě film velmi dobře zapůsobil. Škoda toho otevřeného konce, ale to je pochopitelné - fanoušci už se můžou těsit na další díl.

• 4.10.2011  18:38
    Repo Men (2010)

Repo Mena byl označila jedním slovem - překvapení. Dívala jsem se na něj s předsudky a ze začátku jsem se opravdu trochu nudila, ale časem jsem se do příběhu opravdu "zažrala". Perfektní téma s nádechem sci-fi, spoustu zvratů a akčních scén. Nedá mi to a ohodnocuji tento film 4 hvězdičkami.