Rian_witcher

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 28.6.2020  20:02
    Silicon Valley (TV seriál) (2014)

Seriál který jde s každou sérií prudce dolů. A konec je totální bída, tam už zjevně nevědli scénáristé co s tím.

• 27.6.2020  17:41

Film zůstal velice těsně pod 4* hodnocením. Určitě je to moc příjemný film, jen až příliš dělaný jako rodinný. Chybí více tréninkových záběrů, více psychologie přeměny z malé holky v bojovnici. Ale strávili jsme u filmu s přítelkyní příjemné pohodové odpoledne.

• 26.6.2020  23:25

Pokus o napodobení Bláznivé střely v laciných kulisách s výbornými herci a ne příliš dobrými fórky.

• 26.6.2020  19:36

Neskutečné výkony herců starší generace počínaje Christopherem Plummerem a konče Peterem Fondou, pro něhož to byl poslední film jeho kariéry. Zde se nejedná o další patriotický blábol o amerických hrdinech. Tohle je o přátelství, obětování se pro jiné a o snech a traumatech. Kdo čeká akční válečný snímek, bude zklamám. Kdo má však v sobě alespoň kousíček empatie, bude pohlcený osudy jednotlivých postav a jejich poválečných životů. .

• 14.6.2020  20:29
    The Outpost (TV seriál) (2018)

Kdo hrál D&D, Dračí doupě a podobné fantasy hry na hrdiny bude určitě spokojený. Seriál pracuje s klasickým schématem setkání a vytvoření skupiny hrdinů se společným cílem. Navíc po prvním nemastném neslaném laciném díle se seriál zlepšuje díl od dílu a původní jednoduchý příběh se větví do složitějších vztahů a intrik. Důležité je nezapomenout, že se jedná o lacinější TV produkci. Na večerní posezení u TV určitě příjemná záležitost.

• 12.6.2020  23:12
    Pod vodou (2020)

Jedna hvězda za Kirsten, která snad jediná ve filmu opravdu hrála. Jinak céčková vykrádačka všech filmů na které se kdysi dalo dívat počínaje Vetřelci.

• 30.5.2020  08:48

Klasická čínská kungfu blbůstka okořeněná kreslenými příšerkami, které evropany nijak neoslní a nezaujmou. Ale většina scének je dětsky vtipných a i dospělého sledování filmu neurazí.

• 24.5.2020  23:01

Jednoznačný kvalitativní příběhový posun. Mimo herecké výměny královny se vrátilo kompletní herecké obsazení z roku 2017. Více vtipu všemu prospívá a u scénky s vodníkem jsem se zasmál i nahlas. Je to pořád pohádka pro děti, ale roztomilá. Princezna je stále krásná a dostala daleko větší prostor než v Cestě za králem trolů. Espen je pořád sběratelem "odpadků" s odzbrojujícím srdcem plným dobroty, pohádkové postavičky jsou krásně zpracované.

• 23.5.2020  23:23

V celku příjemná TV pohádka bez ambicí být něčím víc, než dětskou pohádkou. Trol hezky vyvedený, hloupý Honza (Espen) je troubelín jak z učebnice, princezna krásná. Jen příliš rozehraných postav, které by mohly být zajímavé, se jen filmem mihne bez zasahování do děje.

• 23.5.2020  21:57
    Rivalové (2013)

První polovině filmu dominuje hejsek James Hunt a druhá část patří neuvěřitelnému bojovníkovi Niki Laudovi a jeho silnému příběhu "zmrtvýchvstání". Celé perfektně natočeno a skloubení reálných dobových záběrů s filmem je excelentní. Všem "klukům" s nižším datem narození lze jedině doporučit.

• 19.5.2020  21:28
    Le Mans '66 (2019)

Historicky poměrně přesné vyprávění s pár lehce upravenými dramatickými detaily. Matt Damon je tentokrát zcela přehraný vynikajícím Balem. Všichni víme, jak to tehdy celé dopadlo a přesto film drží diváka v neustálém napětí a vy se těšíte na závěrečný závod z dob, kdy ještě nebylo vše v závodním voze řízené elektronikou. Čistých 5* bez kompromisů.

• 17.5.2020  12:06
    Na nože (2019)

Hezky rozjetý koncert hereckých hvězd se na konci změnil v násilné a překotně neuvěřitelné vysvětlování "zločinu". Navíc si lze všimnout velké časové nesrovnalosti, která staví celý scénář mimo realitu. Ale zahrané zábavně.

• 10.5.2020  17:45
    Dopis pro krále (TV seriál) (2020)

Trochu jsem po konci seriálu musel ubrat z hodnocení. Je to divně cílově zaměřené. Příběh je dětinsky jednoduchý. Žádné vykreslování postav, jejich pohnutek či úmyslů. Některé scény jakoby naznačovaly, že by mělo dojít k nečekaným zvratům. Ve finále je ale vše přímočaré jak příběh z ruské pohádky. Nevíme proč se co děje a vlastně už je to ke konci úplně jedno. Asi je potrestané ZLO (označené polopaticky tmavou barvou), které ale vůbec nemuselo být zlem, protože během šesti dílů nic špatného neprovedlo. A asi zvítězilo DOBRO (svítící slunečním světlem), které se jako dobro během seriálu nijak neprojevilo. Co tedy zbylo nakonec zajímavého? Pozitivně zajímavá byla krása novozélandské krajiny a kulisy českých hradů. Negativně zajímavé bylo i v dětském filmu obsazení postav, kdy se natáčení musel účastnit mulat, černoch, asijatka a nesměl chybět i homosexuální vztah dvou chlapců. Prostě se vešlo všechno, co musí "moderní" seriál obsahovat. Jen ten zajímavý děj prostě chyběl. A že by bylo na čem stavět, naznačení šamanů a jejich moci, politické zrady a intriky, klášter a jeho tajemství, skříňka s ampulkami krve a potemnělé oči královny.... Nakonec je ovšem nejzajímavější a nejsympatičtější postavou obří černý hřebec Ardanwen.

• 2.5.2020  16:03

Děj: Call of Duty, Scény: Gladiátor, Bourne. To je vcelku vše k tomu mírně dodaná omáčka. Koukat se na to dá, ale nečekejte nic inovativního a hlavně hoďte realismus za hlavu. Je to přímočará akce jak v akčních filmech 90 let minulého století. Jen s modernějšími zbraněmi a kulisami. Na TV výrobu Netflixu je to super, do kin by to byl ovšem propadák.

• 24.4.2020  21:24

Za prvních 40 min filmu a Jackieho s Arnoldem dávám hvězdu navíc :-) Za pohádku jako celek hezké 3*. Je to samé klišé a mix několika filmů a příběhů. Trocha Muže se železnou maskou, trochu Velké nesnáze v Malé ČÍně, trochu Hrabě Monte Christo atd... K tomu si připočtěte oproti prvnímu dílu (Zakázaná říše) velké množství peněz získaných spojením s čínskou produkcí a máte tu už nejen solidní výpravný film s plejádou hollywoodských hvězd nejen v cameo rolích, ale i vtipnější a zábavnější scénář určený pro spíše dětské publikum. Jistě muselo být těžké uspokojit ruskou i čínskou stranu. Narazíme tu proto nejen na chrabrého a neohroženého mistra kung fu a cara Petra Velikého, ale i na poctivé a pracovité obyvatele Číny a věrné a udatné kozáky. Nechybí ani genderově neutrální postavička poletujícího strašidýlka z prvního dílu. Nakonec celé to klišé s mezinárodním hereckým mišmašem nebylo propadákem a chvílemi jsem se i od srdce zasmál. A navíc si oba hollywoodští stařešinové své několika minutové vystoupení užívali.

• 24.4.2020  17:54
    Párty Hárd (2019)

Česká verze "Prci, prci, prcičky" není ani vtipná, ani dobře natočená. Vede ovšem jednoznačně v nevkusu, hnusu a vtipy z Kameňáků jsou proti "vtipům" z Párty Hárd vrcholem intelektuální vyspělosti. Z herců nelze vyzvednout výkon žádného z nich, snad proto, že to je zřejmě sbírka amatérských joudů z ulice. A i když se Česká republika chlubí děvčaty krev a mléko, žádnou krásnou či alespoň sympatickou určitě ve filmu neuvidíte.

• 23.4.2020  21:38

Pastva pro oči, která zůstala pouze pastvou pro oči. Postavičky nemají žádný nápad a jiskru. Svým chováním připomínají loupežníky z filmu Mrazík :-) a ačkoli se v druhé polovině filmu strašidelná atmosféra snaží změnit v detektivní vyšetřování, nepomůže to filmu a ani divákovi.

• 21.4.2020  18:45
    Staříci (2019)

Klobouk dolů před pány Mrkvičkou a Schmitzerem za jejich výkony. Nemusíte chápat rozhodnutí filmových hrdinů, kteří kráčejí za svou pomstou pomalými krůčky a řeší překážky způsobem přiměřeným svému věku a zdraví. Není to napínavé ani vtipné a vlastně ani nevím, jestli jsem postavám přál dosažení jejich cíle. Ale výkony obou protagonistů byly prostě excelentní.

• 18.4.2020  20:14
    Guns Akimbo (2019)

Zábavná úchylovka pro fandy video her. Určitě jsem se v prvních dvou třetinách filmu od srdce zasmál. Ke konci už ztrácel film dech a konec byl víceméně odmluvený bez nápadu.

• 18.4.2020  14:43
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

Po luxusních 3 sériích (hodnocení *****) se seriál ve čtvrté hodně změnil a pátá série už nestála ve srovnání s předchozími za nic.

• 17.4.2020  18:42

Rozmělněný děj mezi zbytečně moc postav je asi největší slabinou pokračování. Ale určitě jsem se pobavil a zasmál. Bonusem navíc byl i Ohař z GoT.

• 12.4.2020  16:56
    Nula nula nula (TV seriál) (2020)

Nečekejte nic světoborného. Nepovedlo se mi k žádné postavě najít sympatie či pochopení proč dělají to, co dělají. Více méně to pro mě znamenalo sledovat "dokumentární film" o třech rodinách pracujících v drogovém průmyslu. Zatím co já řeším za co si dojít na nákup a co v práci udělat abych měl na nákup i příští měsíc, tak oni řeší koho mají zabít, aby měli na kontě více milionů, které stejně nebudou mít za co utratit. A tak i když jsem se nenudil, bylo mi vcelku fuk kdo nakonec zemře a kdo "vyhraje"...

• 4.4.2020  23:01

Na rozdíl od předchozích filmů chyběly jak úsměvné, tak i romantické momenty. Jak konstatovala po shlédnutí přítelkyně: "Ale výzdobu měli na zámku hezkou" :-)

• 4.4.2020  13:05

Nic nového pod sluncem, ale krásně natočené a Rose McIver je jako romantická blondýna roztomilá. Pozitivní vánoční film.

• 1.4.2020  17:55
    Chybí kulka (2019)

Dokoukal jsem to, ale jen díky zákazu vycházení v době koronaviru. Vcelku zajímavý námět (klidně tam mohl být Bruce Willis a jmenovat se to Smrtonosná past 99) se po prvních 40 minutách zvrhl ve sled nelogických zvratů v chování všech postav. A je to škoda, téma bylo velice nosné a mohlo se s ním pracovat daleko, daleko lépe :-( Závěrečné chování zúčastněných už hraničilo s pokročilou demencí chování a vysvětlování děje v závěrečných minutách už bylo pro diváka čirým utrpením.

• 27.3.2020  17:06

Už úvodních 20 minut filmu dá jasně najevo, že tohle se Troškovi nepovedlo. Drmolící sestry nabídnou divákovi to co zbytek filmu. Rychlé nesouvisející blábolení. Tu jednu hvězdičku si zaslouží jen představitelka Aninky Anstasia Chocholatá, které opravdu věříte její dobré srdce a čistou duši. Pavlásek naproti tomu po většinu filmu působí jako karikatura Luďka Soboty z jeho filmografie 80-tých let. Zmatený idiot, který nelogicky vyřeší závěrečnou zápletku. To, co se děje posledních 40 minut, je vrcholem stupidity s níž se snaží scénárista a režisér v jedné osobě Zdeněk Troška ukončit jednoduchý příběh. Nikdo divákovi nevysvětluje co, kdo a proč se v příběhu objevuje a jak se chová. Zlo má charismatický pohled Sara Sandevy, ale vlastně se není čeho bát. Ta, včetně své matky, se pouze snaží hrát s bídným scénářem své bídné role.

• 27.3.2020  14:44
    Star Trek: Picard (TV seriál) (2020)

Jako skalní fanoušek Next Generation jsem po konci 1 série absolutně spokojený. Začal jsem seriál sledovat s nadšením a první díl mě vyloženě navnadil. Po druhém až čtvrtém díle jsem začal ztrácet iluze. Proč nechali osmdesátníka točit akční scény? Prostě nešlo uvěřit že "dědula" svou pěstí drtí trénované vojáky a záběry ve kterých se snažil o rychlý běh byly vyloženě iritující. Naštěstí se vše pak vrátilo do starých kolejí a Picard se vrátil ke svému mudrování o podstatě života. Tam se zase našel a spousty velice milých cameo s členy původní posádky mě zase vrátili do mladých let :-)

• 25.3.2020  14:22

Geniální zábavný film z roku 1971 obsazený plejádou našich nejlepších herců té doby se změnil v senilně vyprávěný příběh s pixelovými postavičkami, které zjevně dělalo několik grafických studií nezávisle na sobě. Několik postav je na vysoké úrovni ve skvělém rozlišení a zbytek je jako první hra Warcraft s osmibitovou grafikou. Ambice tvůrců byly zjevně vyšší než rozpočet. Dialogy filmu jsou na úrovni amatérských vesnických divadel a jediné co vlastně připomíná slávu Dívky na koštěti je obsazení Nárožného, Somra a Lábuse. Ale ti bez možnosti podat díky dialogům a scénáři dopadli ve svých rolích stejně smutně, jako senilní blábolící Nesmrtelná teta Bohdalka.

• 25.3.2020  10:48
    Good Catch (2019)

Bezva amatérský 7 min produkt vzniklý za 48 hod. Snaha se cení...

• 23.3.2020  14:18

Možná skvělá práce kameramana, ale nicméně to nezachrání chaoticky sestříhaný film bez děje. Spíše je to dokument o válečných hrůzách, útrapách běžných obyvatel válečné doby, hnusu schovaném v lidských duších. Pro mě bylo těžké vydržet do konce a pak se vyrovnat s depresí, která se mi vplížila do hlavy.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15