Psanci: Krvavá mise (2022)

Lehký pokles kvality oproti prvnímu temnějšímu případu. Na můj vkus příliš šaškující kapitán kazil celkový dojem. Ale stále je velkým plusem styl boje Dong-seok MA.

Mythica: Hledání hrdinů (2015)

TV film ve stylu Dungeon and Dragons. Herci sympatičtí, scénář jednoduchý a vše působí jako pohádka vysílaná na ČT v roce 1990.

Napečeno s láskou (2023) (TV film)

Další romantická TV jednohubka od které nic nečekáte a nic zvláštního nedostanete.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Sympatické obsazení klonu Sedmi statečných a Dungeons and Dragons v kulisách Star Wars nemělo moc co hrát. Žádné velké představování postav, prostě jen přímočará jízda za novým a novým členem do družiny. Ale celé to bylo zabalené do hezkých kulis, akce byla ucházející. Uvidíme, co se do příště změní.

Strašidelný dům (2023)

Podivný výtvor určený spíše dospělým než dětem. Přemýšlím, zda bylo úmyslem tvůrců, aby natočili horror nebo komedii. Nepovedlo se jim nakonec ani jedno.

Nechte ho jít (2020)

Výborný Kevin Costner si střihl roli málomluvného chlapa, který díky lásce k manipulativní manželce obětuje vše. Postava Diany Lane se vlastně moc neliší od své "protivnice" Lesley Manville. Obě si střeží své potomky a obě jsou manipulativní. Díky tomu je celý film veden pomalými krůčky k finálnímu střetu.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Další veliká postava 80-90 let dvacátého století se loučí.   Indiana Jones nás opustí sice ve velkém stylu, ale mělo to přijít o cca 15 let dříve. Věk přece jen už Harrisona Forda dostihl. První část filmu s omlazeným Jonesem byla krásnou vzpomínkou na nejlepší filmy s Indym. V dalším ději už ovšem nebylo lehké, aby se divák smířil s pohledem na pobíhání dědečka, který by v Čechách  už jen polehával na gauči u společné TV v domově důchodců. Beru to jako filmové rozloučení s mým oblíbeným hrdinou, které neurazilo, ale ani nenadchlo.

Sly (2023)

Stallone má můj respekt za to co dokázal, ale tenhle dokument působil jak vzpomínky starého dědka před smrtí. Takové zakončení si jeho kariéra určitě nezasloužila a ve srovnání s dokumentem o Arnoldovi jednoznačně prohrává.

Blue Beetle (2023)

Sympatický hrdina a jeho děvče si bohužel musí zahrát spolu s rodinou a to byla opravdu hrůza. Přitom záporák byl fajn a po grafické stránce jsem nemohl nic vytknout.

One Piece (2023) (seriál)

Pokud se dokážete ztotožnit s alternativním světem kde se střetávají piráti s mariňáky, budete mít o zábavu postaráno. Každý z posádky má svůj zajímavý příběh a každý z hledaných záporných pirátů má své osobité kouzlo. Přijměte tedy bláznivý svět za svůj a užijete si našlapanou porci zábavy.