Ihuj

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 13.9.2019  23:40

Originální. Horror vysvětlující psychologii a motivace strašidel. Místy na hranici vtipnosti. A dobře natočené. S jednou myšlenkou: Člověku bude připadat všechno normální, pokud ho v tom rodina podpoří.

• 19.8.2019  00:54

Jsem rád, že jsem o filmu předem vůbec nic nevěděl.

• 13.5.2019  23:37

Konečně skvělý díl. Tuna emocí. Mělo to koule. Až se mi na to nechtělo koukat, jak to bylo krutý. Nečekal jsem to a dostalo mě to. Skrze tu Aryu člověk prožíval to, co obyvatelé města (tak jsem se cítil a tak to i říkali d&d ve videu). Tyy prostřihy mezi Cleganebowl a Aryou? Nádhera. Vojáků bylo dohromady pár z původních tisíců a balisty předtím fungovaly kvůli momentu překvapení, kdy do nich Dany nesmyslně narushovala s vyčerpanou armádou i draky, před čímž ji Sansa varovala. Takže oproti 8x3 netrpěla ani hlava. Jamie ustál 2 probodení a na Aryu čekal kůň, to je toho.

• 10.4.2019  11:08

Téma tak nějak zadarmo hraje na emoce, ale užíval jsem si každou scénu a smál jsem se nahlas každých pět minut.

• 23.2.2019  09:04

Prakticky totožná zápletka i vyústění jako v české Pustině, jenom tomu chybí atmosféra a napětí. Film je poměrně dlouhý a v zásadě nudný a (stejně jako Pustina) nemá ani uspokojivé nebo překvapivé vyvrcholení, které by to mohlo ospravedlnit.

• 25.12.2018  15:04

Velmi povedené. Žádné trapné momenty, dobrá atmosféra a nový příběh.

• 16.6.2018  11:13
    Andělé na kolejích (amatérský film) (2010)

Že se jedná o amatérský film, jsem zjistil až v titulcích. Vůbec mě to nenapadlo. Na konci trochu chybí výraznější vyvrcholení

• 19.2.2017  21:12

Scéna s Choose life je geniální báseň ne nepodobná Ginsbergovu Kvílení. Každá scéna se Spudem mě skoro rozplakala. Několik dalších režijních perel, ale na pět hvězd to není. Scéna s heroinem byla zbytečná a skoro nucená.Z Begbieho jde strach, ale na utáhnutí zápletky nestačí. Nostalgie je možná až moc prvoplánová. Každopádně ale silný zážitek.

• 15.12.2016  23:56

Dospělejší a morálně kontroverznější. Rebelové už jsou natvrdo vykresleni jako teroristé, což je ještě zdůrazněno výběrem východně působících herců a zasazením úvodních scén do města, které nápadně připomíná Afghánistán nebo Irák. Překvapivě hodně solidní akce, odsýpající děj, krásné lokace, rozumně pojatý scénář.

• 21.11.2016  00:20

Celý film působil jako díl Doctora Who. Ale bylo to sympatické. Návštěvu v kufříku jsem prožíval jako ten nečar. Neco takového by jsi jakživ nevymyslel. Skvělá postava právě toho nečara a překvapivý Farrel.

• 15.11.2016  11:41

Povrchní, nic nového, zklamalo.

• 11.11.2016  23:09
    Snowden (2016)

Je to dobré, ale ne tolik, jako Aaron Schwartz: Zázračné dítě internetu. Emoce loudící scény jsou skoro kýč a úplně chybí kontroverze. Je mi šumák, jestli Snowden nakonec nebyl ruský agent, ale tohle téma tam mělo zaznít.

• 18.7.2016  13:48

Velmi dobře zpracovaná látka. O mnoho lepší dojem, než podobný film o Vasiliji Archipovovi (Karibská krize). Nápad, že svět zachránil nerudný zlý děděk. Pasáž s Costnerem a analogie se vztahy v rodině. A zejména ta hraná část z minulosti. Film vyvolává přesně ty pocity, co si člověk se záchranou světa spojuje. A narozdíl od amerických blockbusterů se tady nejedná o fikci.

• 17.7.2016  14:06

Takhle silne tema by se dalo zpracovat i lepe. Zejmena nechapu, proc ruskou posadku hraji americti herci mluvici anglicky, kdyz jde o dokument (vcetne ruskych mluvicich hlav).

• 12.7.2016  01:13

Oproti Šifře mistra Leonarda méně atmosférické a okouzlující (třeba jsem to měl prostě vidět v kině), ale je to dobrá akce a překvapivý konec se mi líbil mnohem víc než v podobném Seven. Vizuální orgie místy nemají chybu a hudba pochopitelně hraje první ligu. Přesto mě celou dobu vytáčely nelogičnosti a to, že to konec trochu vyleštil, úplně pachuť nespravilo.

• 10.6.2016  00:04

Měl jsem volňásek do kina a dávali tohle. Takže když jsem si říkal, že mi to hodně připomíná Posledního skauta, tak jsem netušil, že je to od stejného režiséra. Velká zábava, množství kvalitních vtipů, ale v poslední půl hodince se to trochu přejí. SPOILER: Asi by mi nevadilo, kdyby film skončil hned po té nečekané vraždě herečky.

• 9.6.2016  23:58
    Žrouti (TV seriál) (2016)

Hodně WTF. Něco na tom je, snad mě to i baví, ale lepší než průměr to fakt není.

• 6.6.2016  00:44
    127 hodin (2010)

Danny Boyle je podle mě nejlepší režisér na světě. Jinak bych si film postavený na námětu takhle nevhodném pro zfilmování vůbec nepustil. Nejsou to divácké orgie, ale přesto je to vysoce koukatelné. A skoro zábavnější než podobné Into the wild, které tvůrce zdaleka tolik neomezovalo. U Into the wild jsem měl ovšem jako jeden z málo to štěstí nevědět, jak to dopadne, tady to bohužel nešlo.

• 5.6.2016  12:39

Originální a dobře fungující forma. Autentické postavy, rozumný scénář. Protože je ale děj (pro dospělého diváka) předvídatelný (všechny dějové linky), tak by filmu slušela kratší stopáž.

• 23.5.2016  16:44
    Hlupák (2014)

Asi první film, u kterého mě neuráží otevřený konec. Nevěřím tomu, že je to realistický pohled na ruskou korupci, taková šílenost snad ani není možná, ale jako metafora a vylíčení pocitů to funguje dobře. Občas jsem měl problémy s kamerou (především záběry z diskotéky), naopak ústřední song se k tématu hodí výborně.

• 7.5.2016  08:54

Nepříjemný, nudný, zdlouhavý film, který si ale člověk zafixuje a bezpečně vybaví i po osmi letech. Sugestivnější než Into the Wild, který jsem viděl včera.

• 5.5.2016  00:04

Film má něco do sebe a pointa je solidní, navíc poměrně střízlivě prezentovaná (je to spíše Děkujeme, že kouříte než V jako vendetta). Závěrečná řeč v tělocvičně ale nefunguje a sráží jednu hvězdu dolů.

• 4.5.2016  11:42
    Orel Eddie (2016)

Sám trochu skáču a musím říct, že pocity před skokem, během něj a po dopadu film předává přímo dokonale. Kromě toho je to luxusní britský doják, kterému se dá vytknout snad jen to, že se moc nedrží skutečného příběhu.

• 12.4.2016  12:14

Trochu mě mrzí, že s kresleností přišla i infantilnost, zejména v rozhovorech mezi Anakinem a jeho učednicí. Příběh se mi líbil, zejména v porovnání s Force Awakens. Animace dobrá, s výhradou vůči anorektičnosti postav a taky obličejům, které mohly být lepší.

• 29.3.2016  23:52
    Welcome (2009)

Je zábava číst tady dnes několik let staré komenty k tomuhle filmu. To pohoršení nad francouzskými fašisty. Podobně jako ještě před pár lety u italského Terraferma. Zajímaly by mě reakce české veřejnosti, kdyby tyhle dva filmy dneska běžely v kinech.

• 24.3.2016  19:47

Solidní zábava, pěkná hudba, hvězdné obsazení a hvězdička navrch za námět, který se dal zkazit daleko víc.

• 14.3.2016  09:18
    Hacker (2015)

Palec nahoru za muziku mého oblíbeného H G-Williamse, palec nahoru za přestřelky, které jakoby vypadly z Counter-Striku. Palec dolů za scénář a celou tu hackerskou linku, která zase jakoby vypadla ze seriálu Chuck. Místo označení Mysteriózní v popisu filmu, by lépe sedělo Fantasy, protože pojem "kód" ve filmu splývá s pojmem "magie".

• 14.3.2016  09:08

Jediný kvalitní film Adama Sandlera.

• 8.3.2016  22:37
    Grimsby (2016)

Trochu jako Sandler, akorát je to i fakt vtipný. Nicméně orgastickou radost jako Diktátor, Borat nebo Ali G ve mě Nobby nevyvolal. Daleko víc jsem se cítil jako na projekci Brüna, na kterého se mnou nejen nikdo nechtěl jít, ale na kterého nechtěl vůbec nikdo jít, takže jsem byl v sále sám. Trochu guilty pleasure, trochu za hranou, když už musí i otrlý divák zavírat oči.

• 26.2.2016  22:14
    Sever a Jih (TV seriál) (1985)

Seriál má dobrý rozjezd, ale pak to začne být utahané. Režie oproti dnešním seriálům hodně slabá, souboje a bitvy působí jako grotesky, spousta scén je zbytečných a herci přehrávají.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8