Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (208)

plakát

Barbie (2023) odpad!

Dlouho se mi nestalo,abych si od třetiny filmu přál,ať to utrpení už skončí.Tohle mě minulo obrovským obloukem a opravdu nedokážu pochopit,co na tom lidi vidí.

plakát

Star Trek (2009) 

Sice plný počet, ale mám k tomu pár poznámek, které nejspíš nebudou nikoho zajímat. Pět hvězdiček za naprosto precizně zvládnuté filmařské řemelo. Od režie, přes triky až po herecké výkony. Na tohle téma nemám co vytýkat. Proč ale poznámky?! Tohle není 5 hvězdiček, jako když jsem dokoukal Requiem za sen a pak 10 minut čučel na práznou obrazovku a nemohl se pohnout. Tohle je 5 hvězdiček, kdy mě nic nepřekvapilo, nedostalo. 5 hvězdiček, kdy jsem nedostal facku, abych začal přemýšlet. Tohle je prostě film, který má všechno, ale něco stejně chybí. Každopádně chápu fandy kultu Star Trek, ti se museli tetelit blahem.

plakát

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012) 

Proč ne?! Film pěkně plyne, zápletka se rozvíjí, divák odhaduje a tipuje, jak to asi doopravdy je. Není nad dokonale morálního hrdinu, kterej všem namlátí. Příjemná změna od komplikovaných postav, které jsou teď v módě. Jen možná trochu méně filosofických keců. Jinak velmi podařený počin.

plakát

Hobit: Neočekávaná cesta (2012) 

Před Jacksonem je celkem těžký úkol. Navázat na úspěch LOTRa nebude úplně jednoduché. Jackson vsadil na velkolepé záběry, kochání se krajinou a Elrondovým domkem. A taky na plno akce. Co mi trochu vadí, ale chápu to a u každého filmu, který vychází z knížky je to asi nevyhnutelné, je pro mě občas větší odklon od knižní předlohy. Je pravda, že film to asi trochu potřebuje. Jenže místo aby film díky tomu odsejpal rychlejc, občas se babrá v záležitostech, kterým nepřikládám takový význam a naopak něco, co bych ve filmu čekal, mi chybí. Je to nejspíš taky dost subjektivní pocit, někdo jiný může být opačného názoru. Trochu se ale bojím, že je to kvůli tomu, aby měli tvůrci co nacpat do pokračování. A tudíž měli vyšší zisky. A to je asi největší věc, která mi na Hobitovi vadí. Pocit, že tenhle film jez velký části dělaný pro prachy a že tu chybí trocha toho nadšení pro věc. Ale nepředbíhejme, myslím si, že tenhle film se bude muset hodnotit až po uzavření, a adekvátní bude až pohled na celek jako takový. Každopádně slušná podívaná, která stojí za to obětovat těch 169 minut. :o)

plakát

Argo (2012) 

Ben Affleck si mě získal snímkem Gone Baby Gone. A znovu mi potvrdil svoje režijní kvality. Z "pubeťáka", který blbne a řádí s Mattem najednou dospěl výborný režisér, který se nebojí natočit, podle mě dost nejisté filmy. Natočit bondovku je ve svojí podstatě celkem jednoduchá věc. Jak scénarista, tak režisér mají v případě agenta 007 dost volné pole působnosti. Všemožné technické hračičky, svůdné ženy, překvapivé zvraty. Ale naotčit film podle skutečné události, byť zajisté zlehka přiklášené, kde je vše nalinkované, a natočit ho tak, aby divák u filmu neusnul, aby se dobře bavil, to je podle mého mínění opravdový kumšt. A Ben se nemusí stydět. Natočit nástup do letadla, který trvá bezmála 20 min tak, abych se nenudil, tak toho si opravdu cením. A musím přiznat, že těch 20 minut jsem seděl jak přibitej a jen hltal. Jen doufám, že nepoleví v nastavené laťce, a že se můžeme těšit na další pecku. Go Ben GO :o)

plakát

Umlčené hlasy ze Srí Lanky (2012) 

Viděl jsem v rámci festivalu Jeden svět. Film byl velmi zajímavý. Bohužel co mi vadilo byl cílený útok na divákovy city. Ono asi to byl celý smysl dokumentu. Zaútočit na diváka, vzbudit veškeré emoce a zanechat co nejhlubší dojem,aby se o Srí lance začalo mluvit. Ale i přes to,že jsem cynik, dojem zanechal.

plakát

Temný rytíř povstal (2012) 

Obava ze zklamání mě donutila čekat nějaký ten měsíc,než jsem se odhodlal. Nakonec jsem nebyl zklamán, očekávání byla dokonce překonána. Samozřejmě, že pár věcí nebylo úplně podle představ, ale to nic nemění na celkovém dojmu. "SPOILER" Fajn na filmu je, že částečně graduje už v půlce. Pak plyne v nastaveném tempu,aby nakonec ještě poskočil o trochu víc. A i když nemám rád happyend, tady jsem byl sakra rád, že zatím poslední Batman ho má. Doufejme,že když už nám autoři naznačili na konci filmu jeho pokračování, že k pokračování dojde a to v co nejkratší době. A doufejme hlavně v to, že se na něm budou podílet hlavní dva strůjci úspěchu Batmanovské trilogie Ch. Nolan a Ch. Bale. :o)

plakát

Expendables: Postradatelní 2 (2012) 

Akční řežba, která baví i moji přítelkyni, si nezaslouží nic jiného než 5 * . Akce a plno trefnejch hlášek co víc si přát od pár akčních "důchodců".

plakát

Hašišbába (2012) 

Prvně jsem zažil potlesk v kině. Buď to je vynikající film, což si i myslím, a nebo chodím do kina na špatné filmy.

plakát

The Day the Earth Stopped Masturbating (2012) 

Vtip, který už má svoje hodnocení a komentáře na csfd ?! Opravdu nemělo chybu. Od chvíle kdy byl vyřčen zákaz masturbace jsem se smál až do konce. 3 minuty, pár peněz a víc parády než amíkovský "blockbástr" za miliony. :o)