lysohlava

okres Praha

<< předchozí 1 2
    • 12.11.2013  23:18
    RocknRolla (2008)

Všichni herci, včetně Rodena (který má obvykle všude jeden výraz), mě příjemně potěšili... Co ale nechápu, proč není vidět v žádném aktuáolním dobrém filmu úžasná Thandie Newton.

• 11.11.2013  08:23

Je škoda, že dvojka nenavazuje na jedničku třídním masakrem, jako se očekává u Hunger Games. Je to slušné, ale terorismus je tam skoro navíc. Mě by asi stačila druhá řežba třídního kolektivu. Dost věcí je hodně podobných jako v jedničce - včetně dialogů. Nejsem si jistá, do jaké míry to má být odkaz a do jaké nenápaditost. Možná je to zbytečné a neoriginální, ale pořád je to dobré :-)

• 10.11.2013  22:27

Výborné drama s občasnými komediálními prvky obsahuje spoustu neotřelých nápadů. S technickými a vědeckými poznatky bych si hlavu nelámala, jde o film a ne o vědeckou studii. Film je strašně milý, ikdyž má vážný a poměrně drsný příběh. Vypráví o chlapci bez imunitního systému a jeho nemožnosti kontaktovat okolní svět jinak, než v plastové "boudě" či později ve "skafandru".John Travolta i Glynnis O´Connor hrají slušně. Je to prostě moc pěkné a originální.

• 6.11.2013  10:06

Neřekla bych, že Sandler hraje jako o život, ale aspoň mě příliš neštve... Přijde mi to jako prvoplánový doják, kde mě vytáčela terapeutická sezení v podobě, jakou běžně nemají..

• 3.11.2013  08:21

Sedláček je jednou z nadějí českého filmu.. Líbilo se mi obsazení Agáty Hanychové, která to celkem zvládla.

• 2.11.2013  09:09

Asi jsem čekala moc, jak to všichni opěvovali.. Průměrná česká detektivka, ve které jsou jen zákonně dobří a zákonně zlí. Vetchý hrál slušně, ale vzpomenu-li si na jeho herecký koncert ve Vendetě, vím, že to umí i lépe.. Škoda, že Vica Kerekes nedostala větší prostor.. Taky jsem nepohopila ten !podivně moderní", nesmyslný střih.

• 31.10.2013  08:52

Norton je skělý, nechápu tak nízká hodnocení, nikdo snad nečekal, že půjde o intelektuální dílo :)

• 24.10.2013  05:57

Výborní Guy Pearce, Joseph Gilgun a Peter Stormare. Parádní na odreagování, film dokáže zabavit od začátku do konce. Neřešte, "že by se to nemohlo stát"... Je to akční sci-fi thtiller - ten žánr nemusí dávat bezpodmínečně smysl, důležité je, že jako celek funguje dobře.

• 22.10.2013  22:22

Výborné herecké výkony dětí i dospělých, dobrá psychologická propracovanost postav a velmi nepoutavý obsah snímku, který může leckterého diváka odradit.. Takhle si představuju drama roku!

• 22.10.2013  10:42

Velká filmová lahůdka. Mapuje nejen historii skateboardingu, ale život a myšlení mládeže v průběhu 70. - 90. let v NDR. Navíc má vynikající soundrack.

• 21.10.2013  15:15
    Výplata (2003)

Affleck umí dobře hrát jen v tom, co si sám zrežíruje... Ale ani Thurman nepřesvědčila, to mě překvapilo víc.. Škoda, že mazání paměti nebylo víc promyšlené.. Chápu, že jde o sci-fi, ale s trochouý znalostí o lidském mozku bych se raději smířila s pouhou inforemací, že ˇpamět vymazali"...

• 21.10.2013  10:55

Maryl Streep je výborná herečka... Ale to si někdo nemohl dát práci s hereckými výkony jejích synů? Opravdu e nutzné, aby všechny věty říkali nastejně? Některé jejich dotazy taky neodpovídají jejich vývojové úrovni. Jinak zajímavý a originální film.

• 18.10.2013  14:36
    Carrie (2013)

Asi by se spálil každý, kdo by se do remaku pustil... Notoricky známé (kultovní) dílo je těžké něčím osvěžit, když je samo o sobě tak dobré.. Nápad s kyberšikanou není marný. Jolianne Moore a Chloe Moretz (opět se mění s ošklivé shrbené školačky na krásku - Kick-Ass 2; opět nezvládá boj s první menstruací - Movie 43 :) ) hráli skvěle. Americká střední je pro mě noční můrou.. Opravdu jsou všechny studentky tak "ideálně krásné" a "jednostranně zlé"? Na remake jsem se těšila kvůli režii Kim. Peirce, ale z letošních remaků horrorů a jejich modernizací mě víc oslovil Evil Dead.

• 18.10.2013  13:21

Dobrý film apřekvapivě dobré 3D efekty. Zejména v titulkách :) Jako velké fanynce zombie snímků mě sedl Brad Pitt v roli jejich zabijáka.

• 18.10.2013  12:42
    2012 (2009)

Emmerich mě nikdy moc nebavil... Ale těším se, až to jednou pustím dětem se slovy, že tohle všechno jsem přežila :)).

• 18.10.2013  12:35

pecka jako blázen, nechápu tak nízké hodnocení... Nebo možná chápu :)) ...Komu se to líbilo, zkuste Onion Movie a Pain and Gain ;)

• 18.10.2013  12:21
    Hranaři (2011)

Byl to (podle očekávání) dost průšvih.. A jednu hvězdičku dávám za Langmajerova Lulu :)

• 18.10.2013  12:20
    Gravitace (2013)

Od prvního traileru film budí v lidech kontroverzní reakce... Po každém puštění ukázky v kině je slyšet šepot, má potenciál vyvolat v divácích zájem. Cuarón je puntíčkář, jak jsme viděli v jeho dřívější tvorbě.. Gravitace je vážně vypyplaná (i přes fyzikální nepřesnosti.. mám pocit, že někteří na to jdou jenm aby je odhalovali...). Velmi se těším, s čím přijde režisér dál.. A S. Bullock byla po dlouhé době dobrá, a to jsem se jejího obsazení dost bála..

• 18.10.2013  12:12
    Očista (2013)

Hodně jsem se na to těšila, možná proto mě film trochu zklamal.. Přesto měl dobré tempo a emoční spojení s postavami u mě fungovalo. Ale že by šlo o sci-fi horrorový thriller bych vážně neřekla :).

• 18.10.2013  12:06

Z podobného soudku mi přijde např. Baader Meinhof Komplex o mnoho lepší... Asi by mě to víc zaujalo v době kdy jsem milovala beatnickou literaturu. Film dobře začal, ale pak ztrácel tempo a u konce mě trochu nudil. Věřím, že intelektuální středoškoláci k němu budou vzhlížet :).

• 18.10.2013  12:01
    Zmizení (2013)

Film je dobrý, o tom žádná...Ale mluvit o něm jako o potenciální Oscarovce? Jen mám pocit, že pokud má režisér hodně skvělých nápadů, nemusí je všechny využít v jednom filmu.. Nechápu, proč v tomto zločinu (kde se to mimořádně nabízí), nebyla žádná konzultace s psychologem? Minimálně Alexe měl být analyzován a všem by to ušetřilo spoustu práce. Také mohli tvůrci lépe ohlídat unavenost a krvavost očí Hugh Jackmana, který je měl střih od střihu jiné. Ale to je detail. Herecky výborní Gyllenhaal i Jackman.. Ten tik co měli v očích je měl nějak "spojovat" a já to nepochopila, nebo to byl omyl? :)... Ale dost rejpání, byla to pecka, podobnou atmosféru měl naposledy Zodiac :)

• 18.10.2013  11:44
    Kapitál (2012)

Kapitál byl pro mě jedním z nejlepších snímků podzimu. Podobným intelektuálním snímkům se obvykle směju pro jejich pseudointelektuálnost :).. Tehhle mě však chytnul od začátku. V oblasti bankovnictví se neorientuju a nijak zvlášť mě nezajímá - proto jsem byla překvapená, jak poutavou formou byl natočen... Občas nám režisér servíroval fakta moc jednoduše (kritizované vyobrazení nejzásadnější transakce, neustálé opakování "mám čmuchat dál"...), závěr mohl být také lépe vyladěný.. Navíc jsem si díky filmu vzpomněla na výborný Den zrady :).

• 14.7.2012  09:31

Vcelku zajímavý námět i herecké výkony, ale filmu zkrátka chyběl nějaký drive nebo přesah, který by z něj dělal něco extra.. Až jednou poběží v noci na čt2, půjdu asi radši spát.

• 2.7.2012  09:31
    Něžnost (2011)

Velmi nudný film o tom, jak holce umře manžel, je smutná a najde si nového partnera. Audrey Tautou stále vypadá dobře a dává filmu aspoň trochu šmrnc.

• 23.4.2012  10:53

Kdo chce proniknout do duší náctiletých dívek, ať raději zkoukne české Pusinky... V Norsku je určitě krásná příroda - toť nejsilnější zážitek z filmu. Psychologie postav mizerná... A klobouk dolů před tvůrci, protože postavit film na zápletce "šťouchl/nešťouchl Arthur Almu svým ptákem" je velká odvaha.

• 25.2.2012  14:01

Dobře zvládnutá psycholoie nejen dětských postav.. Bohužel koncem film nepřináší nic nového, mohlo to být klidně o půl hodiny kratší....

• 17.2.2012  12:19

Lucas nikam nechvátal a udělal z toho pěkné 3D. Pokud Epizoda I nebude dostatečně komerčně úspěšná, další díly ve 3D k nám nedorazí...

• 15.2.2012  23:33
    Den zrady (2011)

Výborný scénář, skvělý Clooney a (tradičně) dokonalý Gosling.. Evan Rachel Wood se mi nelíbí, na 20 nevypadá a její herecký výkon mě opět nepřesvědčil. Celý film pěkně šlape, je srozumitelný i pro ty, co neznají volební systém v USA. Film za 4 hvězdičky, 5. je kvůli mojí fascinaci Goslingem.

• 11.2.2012  21:36
    Experiment (2001)

Dobrý thrillet, ale hlavně výborný námět.. Moritz Bleibtreu od této role kraluje německému filmu. Škoda častých obrazů Tarekovi přítelkyně, její role v celém filmu je trochu zbytečná. Taky by se určitě dala lépe zpracovat psychologická stránka všech postav.. Doufám, že se dočkáme remaku.... Materiálů o Stanfordském experimentu je mnoho a dal by se z toho vytěžit výtečný film. Námět by si zasloužil ještě preciznější filmařskou ruku i rozpočet.

• 6.2.2012  10:10
    Bůh masakru (2011)

Snímek se točil v Paříži, ačkoli se odehrává v Brooklinu, protože pro Polanského je americká půda stále příliš horká :))... Dlouho jsme se v kině kolektivně tak strašně moc nezasmáli... Zejména Christoph Waltz mě bavil od začátku do konce... Herecké výkony byly, jak se dalo čekat, excelentní.. Určitě si to dám v dohledné době znovu. Mimochodem zkouknout v jednom dni Perfect Sense, Huga a Carnage byl též masakr.

<< předchozí 1 2