Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi
  • Akční

plakát

12 opic (2015) (TV seriál)

Naprostá seriálová pecka! S každým dalším dílem nabírá na síle a napětí, takže chcete vidět další a další díly. A přitom každý další díl neuvěřitelně rozvíjí a navazuje na všechny díly předchozí, takže v celku postaví neuvěřitelnou příběhovou mozaiku, která se nádhěrně na konci uzavře. Mńamka, kterou jsem předjedl, a vřele doporučuji.

plakát

Diktátor Stalin (2015) (TV film)

Na levé noze měl podivně zdeformované prsty. Pravoslavné pánbíčkářky z jeho čtvrti to považovaly za ďáblovo znamení. Budoucnost to koneckonců potvrdila. Spolužákům tvrdil, že Bůh neexistuje. Ke každodennímu chlebu tohoto "vzdělaného gangstera" patřily bankovní loupeže, vymáhání výpalného, vydírání, žhářství, loupežná přepadení, a dokonce i vraždy. Lenina okamžitě nadchla jeho nakažlivá živočišná síla. Říkal o něm: "Stalin je vzácná směs intelektuála a zabijáka." Lenin ještě nevěděl, že budoucnost ukáže, jak bylo toto přirovnání výstižné. Na konci roku 1907 Jekatěrina umírá Stalinovi v náruči na tuberkulózu. Později řekl: "Byla to jediná bytost, která dokázala mé srdce z kamene obměkčit. Zemřela a s ní zemřely i mé poslední srdečné pocity k lidstvu." Kdyby tato žena nezemřela, možná by se dějiny vyvíjely úplně jinak. Problém je v tom, že Jekatěrina zemřela velice mladá, a pro Stalina to byla skutečná rána. Všichni svědci, jeho známí i příbuzní se shodují, že právě v tomto okamžiku se cosi zlomilo. Zatvrdil se. Lenin ve své závěti Stalina nedoporučil: "Stalin je příliš hrubý na to, aby mohl zůstat generálním tajemníkem strany. Navrhuji proto jeho odvolání a na jeho místo jmenovat člověka, který by oproti soudruhu Stalinovi měl tu výhodu, že by byl tolerantnější, loajálnější, zdvořilejší a pozornější k ostatním soudruhům, a především by nebyl tak náladový!" Stalin prohlásil: "Smrt vyřeší všechny problémy. Není člověk, není problém." A také: "Když zemře člověk, jedná se o tragédii. Smrt milionů lidí je statistika." Chruščovovi nestačily nadřízenými stanovené kvóty lidí, určených k likvidaci, a z vlastní iniciativy se začal dožadovat zvýšení počtu lidí určených k popravám. Po vylodění v Normandii si stěžuje Stalin, už nikoli veřejně a před Spojenci, ale jen mezi svými. Prohlásil: "Ten zmetek Churchill se vylodil ve Francii! Kdyby to neudělal, tak bychom došli až do Paříže!" Stalin nemá strach z toho, že zemře. Bojí se, že ho někdo zavraždí! Myslí si, že o své smrti rozhodne jedině on sám. V tom se však mýlí. Smrt Stalina nakonec zastihla ve chvíli, kdy připravoval poslední čistku, svůj poslední výstřel: proti děsivému "spiknutí bílých plášťů", údajně zosnovanému židovskými lékaři, najatými "americkými imperialisty". 5. března 1953 na jeho dače přichází konec. Stalinova dcera Světlana vzpomíná: "Byl to příšerný pohled! Cosi mezi demencí a hněvem. Plný hrůzy ze smrti, před spoustou neznámých lékařů sklánějících se nad ním. Potom zvedl levou ruku, jako by všem ukazoval nahoru. Na něco, co hrozí nám všem." Stalin zemřel na přemíru podezíravosti. Ve chvíli, kdy připravoval proces se svými lékaři. Jeho poslední vražda byla jeho vlastní. Jediná, kterou nechtěl spáchat. Jediná z vražd, kdy se vrah stal svou vlastní obětí.

plakát

Dynastie Kennedyů (2018) (TV seriál)

JFK 20.1.1960: “And so, my fellow Americans: ask not what your country can do for you – ask what you can do for your country. My fellow citizens of the world: ask not what America will do for you, but what together we can do for the freedom of man.” JFK's inaugural speach

plakát

Apokalypsa Stalin (2015) (TV seriál)

Asi nejlépe Stalina popsal francouzský generál de Gaulle, který se s ním setkal v roce 1944 v Moskvě. Ve svých válečných vzpomínkách De Gaulle napsal: "Stalin byl posedlý touhou po moci. Byl zkažen neustálými spiknutími, maskováním své povahy a duševního rozpoložení. Žil ve světě iluzí, bez soucitu a upřímnosti. V každém viděl překážku nebo hrozbu. Jeho jedinou taktikou byla podezřívavost a neústupnost. Revoluce, strana, stát i válka pro něho byly příležitostí a prostředkem pro získání nadvlády." Tajná policie usilovně pátrala po "nepřátelích lidu". Vrchními katy byli Dzeržinskij a jeho banda nájemných vrahů. Stalin byl jeho důvěrným přítelem. Trockij si zapsal do svého deníku, že slyšel, jak Stalin říká Dzeržinskému: "Největším potěšením je vybrat jednoho z nepřátel, důkladně připravit popravu, aby člověk uhasil touhu po kruté pomstě, a potom jít domů spát." 11. března 1938 byli všichni obvinění odsouzeni k trestu smrti. Všichni, kdo pomáhali Stalinovi k moci. Bucharin, Kameněv, Zinovjev. 98 členů ústředního výboru komunistické strany. Muži v čele policie, včetně jejich velitele Jagody. Většina vysokých důstojníků Rudé armády, včetně maršála Tuchačevského. Bucharin Stalinovi napsal: "Kobo, co získáš mou smrtí?" Kameněv, který před 20 lety zachránil Stalinovi život, mu připomínal: "Víš, co je to vděk?" Stalin odpověděl: "Choroba, kterou trpí psi!" Odsouzení byli neprodleně popraveni. Rooseveltovo pochopení pro Stalina je vidět na této fotografii. Všichni doufali, že budou Stalinovi představeni. Dokonce i Sarah, Churchillova dcera. Všude byl cítit optimismus. Stalin právě porazil Hitlera u Kursku. Churchill prohlásil: "Bůh je na straně Spojenců." A Stalin odpověděl: "Na naší straně je ďábel! Je to dobrý komunista!"

plakát

Okupace - Série 1 (2015) (série)

"Jste připraven bojovat za svoji vlast?" Otázka na závěr seriálu neměla chybu.

Muž z oceli (2013)

Dobro vítězí nad zlem v supermoderním hávu. I dospělí mají rádí pohádky, navíc tak perfektně natočené.

J. Edgar (2011)

Velmi nepovedená biografie snažící se glorifikovat člověka s křivým pohledem na svět a křivými postoji ke světu.

Vánoční prázdniny (1989)

Jedinečné, vždy potěší: "Všichni přinášíme oběti, Audrey." "Všichni? Spíš ty se svým bratrem? Máš ponětí, jak je to příšerné, mami?" "Ja zase spím s tvým otcem. Nedělej z toho drama."

plakát

Návrat z říše mrtvých (2016) (TV film)

Vědec jen za pomocí vědy odhaluje odvěká tajemství smrti člověka. Dokument je však jednostranný, zaměřuje se jen na vědecké vysvětlování a opomíjí fakta, která vědecky vysvětlit nejdou. Mnohem lepší a vyvážený dokument na stejné téma je Byl jsem mrtvý.

plakát

Jackie bez Jacka (2013) (TV film)

Pozitivum dokumentu: Ukazuje i zpomaleně okamžiky atentátu na JFK. Krásně zachycuje smrtící třetí vystřel, který příchází zprava, z travnatého pahorku, nikoliv zezadu z knižního velkoskladu. Negativum dokumentu: Vrahem byl osamělý střelec Lee Harvey Oswald.