Mirokukii

Mirokukii

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 8.10.2017  07:51

SPOILER: Velké zklamání. Nepřišlo mi to ani bůhví jak zábavné, natož akční a jakékoliv napojování na Avengers mi přišlo až otravné. Záporák měl sice charakter, ale to bylo zřejmě jediné, co mohl na nesmrtelného pavoučího muže použít. Ten je schopen zřítit se s dopravním letadlem. Spadnout z kilometrové výšky. Nechat se zavalit střechou průmyslové haly, přičemž působí mnohem z ocelenějším dojmem, nežli jeho DC konkurent. A ačkoliv jakoby přišel o výjimečné vlastnosti, které vlivem kousnutí od genetického pavouka nabyl, disponuje prozměnu super oblečkem s kůl vychytávkami a perfektně tak kopíruje svého Avengers mentora. Jak ze staré gangsterské školy se poté jevila scéna setkání dvou hlavních postav, která byla navýsost povedená a přes všechny středoškolské patálie brutálně napínavá.

• 24.9.2017  08:58

Poutavé prostředím, ve kterém se příběh odehrává. Zajímavé svými myšlenkami. Nudné příběhem, který jsem odhadl po deseti minutách, bez jakékoliv podařené akce či momentu, který by mne více vtáhl do děje. Scarlett zřejmě nikdy nebude úplnou japonkou, ale líbila se mi její chůze, a její pohledy byly správně chladné.

• 10.9.2017  16:56
    V utajení (2017)

Vcelku zajímavé, napínavé, atraktivní, aktuální, ale přespříliš zamotané a překombinované (na příjemnou stopáž 98 minut tedy rozhodně), přičemž některé zvraty mi taktéž nebyly úplně po vůli, ale budiš. Co už mne ale opravdu mrzelo byly akční scény, které mne nijak nenadchly a ve výsledku vlastně nudily nejvíce. Takže béčko.

• 3.9.2017  10:09

Příjemné kostýmní drama (modré šaty, jež nosí Alicia jsou opravdu nádherné), které krom zmatku v ději a chování postav, bohužel nemá moc co navíc nabídnout. Film tudíž táhnou především skvělí herci, ačkoliv téma není na škodu. Vášeň, zrada, láska, chtíč, vina, přičemž není dobré, onu lásku a chtíč, zaměnit.

• 2.9.2017  21:33
    Megan Leavey (2017)

Megan Leavey, ztracená dívka jež útěkem vnese do svého života řád a smysl. Což však nenalézá ve vojenské službě, ale v blízkém přátelství a poutu, ke svému vojenskému čtyřnohému příteli. Byl jsem velmi mile překvapen, jak zde vše funguje. Civilními pasážemi počínaje, těmi vojenskými, akčnějšími a dramatičtějšími, konče, přičemž se neopomíná vztah dvou ústředních figur. A dojemný konec též odpustím, protože já dojat vskutku byl.

• 22.8.2017  19:29

Když mi před promítáním pustili upoutávku na Troškovi "Čertoviny," které půjdou někdy v lednu snad, dosti mi zatrnulo. "Tak oni kuci z Moviezone snad měli pravdu," říkal jsem si a ve skrytu duše se začal malinko bát. Po rozpačitém úvodu, který končí stěhováním rodinky na venkov, jsem ale všechny chmury zahnal, příjemně se bavil a nechal se unášet zážitky malého Edy. Jeho hledáním nových kamarádů, vztahu k rodičům a ostatním obyvatelům domu a odhalováním rodinné minulosti, přičemž vši, až na starýho dědka, mi byli sympatičtí. Taktéž perfektní obsazení, pravda Vetchý si vybral divadelní chvilku, přispělo tomu, abych si tento snímek z minulosti náležitě užil.

• 22.8.2017  12:22

"Páni to hopsá." "Jen ať běží, hlavně ať je nechaj běžet." "No právě, v tom je to geniální." Slova Chandlera Binga si tvůrci k srdci teda nevzali. Škoda, nepochopit podstatu takového díla jako je Pobřežní hlídka, je na pováženou. Místo toho abychom sledovali krásné prdelky, slunné pláže, opálená, krémy pomazaná dokonalá těla a sem tam nějakou tu vodní akci k osvěžení, tak sledujeme pouze dva testosteronový chlápky honící se za kokainem. Kdyby si Dwayne z toho "Biebera" dělal srandu alespoň pořádně, ale ani to za moc nestojí. Těšil jsem na epický Alexandřin výstup z moře, podobně jaký tehdy svého času zvládla Halle, nedočkal jsem se. Dwayne, Alexandra a Kelly, to je oč tu běží.

• 13.8.2017  20:12

Viděno již hodně dávno. Malé bezbranné slůně bloudící Afrikou, pytláky střílející slony, domorodce a útok lva na člověka, si však pamatuji do dnes.

• 13.8.2017  18:19

Navýsost feministický western o rázné mexičance, jež si zkrotí indiánského náčelníka, odmítne život squaw, převtělí se v prérijní "Rudou Soňu" a u toho všeho ještě stihne koketovat s náčelníkovým bílím přítelem. Nečekal jsem mnoho, ale celý příběh mi přišel hodně špatný. Fakt, že si však stihl Lex před májovkami střihnout apačského náčelníka, jsem si nemohl odpustit.

• 7.8.2017  09:36

Kavaleristický western, který toho co do napětí a vyprávění nějakého záživnějšího dobrodružství, nemá moc co nabídnout. Hlavní zápletka se tedy točí okolo dvou vojácích usilujících o tu samou dívku a její zlaté stužce, poněvadž ta může patřit jenom jednomu z nich. Z milostného trojlístku mi však nebyl sympatický ani jeden.

• 5.8.2017  18:34
    Baby Driver (2017)

Energická, hudební, akční jízda. Mistrovsky zpracovaná a seskládaná, ale hlavně... nadmíru zábavná. Vtipné hlášky a dialogy vytváří dokonalý rytmus, podobně jako tomu přesně volené poprockové vály. Nebýt toho, že se postavy v závěru filmu začnou chovat jak na spýdovaný hovada, čímž se celej film stává spíše crazy, než li funky, jakým po celou dobu byl, již tak veselý zážitek stával by se ještě lepším.

• 23.7.2017  17:30

Zdejší vypsaný obsah je srozumitelnější, napínavější a epičtější, než li film samotný.

• 3.7.2017  06:54

Jako malej jsem si taky hrál s autíčkama, ale tohle... ?! Ještěže se tu po celou dobu kočkuje Johnson se Stathamem a Theron je dosti vyšinutá, protože jinak nevím, co by mne na tomto filmu mělo bavit.

• 30.6.2017  11:02

Nový Kong je obrovský a po kamerové, digitální a vizuální stránce dokonale vypiplaný, což jsou asi hlavní devízy nového opičího dobrodružství. Velmi mě bavilo se na to dívat, přičemž obří poloještěrky také nebyly vůbec špatné a co je víc, po dlouhé době mi přišli jako něco originálního na poli hollywoodských blockbusterů, ale možná to jsou jen mé osobní neznalosti. Prostý příběh celkem dobře šlape, čemuž napomáhají skvěle zvolené "old klasik rock" songy a téměř video klipové sekvence (opět kamera-vizuál). I ta atmosféra války ve Vietnamu vyprávění sedí. Jsou tu i živé herecké postavy, ale k nim se dá napsat pouze to, že některé zahynou, jiné přežijí. Ale abych nečertil. SPOILER: Larson to sekne a Lé Jackson je opičímu vládci ostrova úctyhodným soupeřem. Jemu však vůně napalmu po ránu vítězstvím vonět nebude.

• 21.6.2017  08:54
    Maršál (1969)

Nemůžete se považovat za fandu westernů a nevidět přitom Maršála. Tedy snímek, ze kterého americká westernová stár, herecky prkenný, leč na plátně drsný Wayne, vyprodukoval svého jediného Oskara. Jedná se o příběh prostě skvělý (hlavním motivem je odplata), o čemž nás ostatně přesvědčil i povedený remake, který je dokonalou kopií. Na rozdíl od něj, má Maršál tu smůlu, že nemá talentovanou Hailee. První půle je značně roztáhlá, postrádá spád a Kim, navíc s chlapeckým účesem, zkrátka neoslní. Jakmile se však vkročí na indiánské teritorium, je však jinak. Děj i tempo naberou na obrátkách a je radost se dívat. Co si však opravdu zaslouží vyzdvihnout jsou krajinné scenérie a jejich nasnímání. Závidím kameramanovi, že měl tu možnost. Stvořil skutečná plátna a pohádkovějšího a krajinně půvabnějšího úkrytu banditů, bez digi přispění, se zřejmě hned tak nedočkáme.

• 17.6.2017  19:36
    Wonder Woman (2017)

Moderní pohádka komiksových časů. Příběh naivní, o to však roztomilejší a nebojácnější, princezny a jejího prince a jejich společném boji dobra proti zlu. Slušný rozjezd, vtipný humor a nejepičtější akční sekvence ze země nikoho, jaké snad filmové dc doposud nabídlo (Vykročení bojovnice ze zákopu jsem jisto jistě neviděl naposled). Přičtu-li ještě sympatické duo, zdařilý soundtrack a fakt, že se mi na Gal v jejím dresu hezky kouká, tak mi vychází velmi milé, sympatické filmové překvapení, s jinak trochu delší stopáží. "I believe in Love."

• 12.6.2017  07:23
    Život (2017)

Žila? Byla jedna chobotnička, jejíž zárodek si s velkou slávou a pompézností vzali na palubu kosmonauti ISS. Sympatická to posádka, zejména Rakeťák Ryan ctíc pravidlo o tom, že sympaťáci umírají mladí/první, jež na přizpůsobivosti, inteligenci a touze žít svého nového člena, nebyla ani zdaleka připravena. Parádní thriller tipu Vetřelec, vizuálně dokonalý, u kterého jsem se skvěle bavil.

• 5.6.2017  12:26

Někde jsem slyšel, že pomsta se má jíst studená. Ty to máš tak horký, že by Ti bylo hodně blbě. Velmi zdařilé špagety o pomstě, která svede dohromady dva zdařilé pistolníky z nichž každý má pro vykonání své důvody a že chce být každý z nich o ním vykonavatelem, tak není nouze o dobré momenty. Lawova tvářička je pro tenhle drsný western snad až příliš andělská (trochu mi připomínal Hilla), ale vzhledem k zvládnutému příběh, který nějak netápá, nabízí několikero soubojů, a hudbě, jsem moc neměl čas se tím zvlášť trápit.

• 31.5.2017  10:37

Ritchie pojal legendu o slavném králi po svém a ve stylu letních velkých blockbusterů posledních let, tedy digitálně značně přeplácanou. Pobaví scény z Londínia, které dávají vzpomenout na předchozí režisérovi gansta snímku a k zahození není ani samotný mocný meč, který je v tom případě obdařen až magickou nadpřirozenou mocí, dávaje svému nositeli zvláštní schopnosti a sílu, přičemž se jeví v boji s normálním protivníkem takřka neporazitelný. Celý tento prvek tak skvěle zapadá do celého fantasy konceptu, ve kterém nezůstane na kameni takřka nic a zběsile, za pomoci střihu a úderné hudby, se kráčí v před.

• 31.5.2017  09:28

Velice povedné krvavé sci-fi, ve kterém hraje hlavní prim android, posedlý řekněme stvořitelským komplexem, a snímek, kterým se krůček po krůčku Scott snaží přiblížit bájnému Vetřelci, či Vetřelcům, jelikož zde přítomní kolonisté disponují celkem slušným arzenálem, aby to vypadalo, že mají alespoň nějakou tu naději a scény otevírajících se hrudníků a zad, si vychutnává, jako před lety. Velice potěší nová vyřčená fakta do mozaiky příběhu a soundtrack, jež je návratem ke Goldsmithovu motivu. Není to zklamání, příběh bavil a Scott umí, ale bohužel pro něj, vši víme, že umí víc.

• 7.5.2017  16:48

Ve snímku by se snad dalo najít pár povedených scén, přičemž nemám na mysli ty takzvané "postelové", ale příběh jako celek je hodně slabý. Nulové napětí, či nedejbože vzrušení. Jediným překvapením se pro mne stalo zjištění, o jak velkou slaďárnu, se tu vlastně jedná, což je obsah, který by v mém případě mohl zafungovat, ale ve zde přítomné filmařské šedi, bez jakéhokoliv kontrastu, se tak nestalo a ony dvě hodiny a něco mi utíkaly přeci jen dost dlouho.

• 2.4.2017  09:29

Je to sice blbovinka s efekty jak z počítačové hry, ale já se bavil. Pearce si svou roli evidentně užil a svými suverénními prupovídkami strhl na svou stranu i mne. A co se nepovedlo v oddělení efektů, vynahradí prozměnu Grace.

• 8.3.2017  08:39

Nikdy bych si nemyslel, že něco podobného napíši, ale co představují mezi westerny Nesmiřitelní, ztělesňuje, nebo bude, Logan v X-Men, ne li v celém žánru komiksů. Pryč s barvičkami a digitální destrukcí velkých měst. Tento snímek je epičtější, brutálnější, a údernější než všechny rány Thorova mocného kladiva a hlavně osobitější. Baladický příběh o mutantovi, který nepřestane utíkat před sebou samým a tím co z něj lidé udělali, dokud vše neskončí a nože v jeho rukou se nezatáhnou na věky.

• 8.3.2017  08:09
    Pasažéři (2016)

Sledovat Jenn, Chrise a jejich vztahové patálie uprostřed vesmíru mě nesmírně bavilo. Oni hezcí (alespoň u ní to s jistotou mohu napsat) prostředí poutavé. Myslím, že klidně mohlo u téhle mezihvězdné love story zůstat po celý film. Ona druhá půle, která je blokbusterovější a dynamičtější, není až tak špatná, ale je strašně předvídatelná, ve své podstatě nenapínavá, soudě tedy zcela zbytečná.

• 6.3.2017  09:46

Příjemné překvapení. Velice citlivě přednesené složité téma, vezoucí se na mírné vlně optimismu a vtipu, na které zvládl Vetchý spolu s Geislerovou, a to ji opravdu nemusím, ale zde byla milá, ba dokonce sympatická, vytvořit jednu z nejhezčích dvojic tuzemských filmů posledních let. Spolu s přítomností malinké Emy se tak snímek hodí pro celou rodinu a s předvánoční atmosférou pasuje i do svátků nejhezčích. Nebýt předramatizovaného závěru, kdy je konec stejně nadmíru jasný, by dojem z této "pohádky" byl daleko lepší. Láska nebeská po česku, proč ne.

• 19.2.2017  19:23
    Spojenci (2016)

Casablanca pro 21. století, aneb válečné love story bez citů a napětí. Ač se mne vývoj příběhu snažil přesvědčit, o lásce která překoná všechny nástrahy těžkých dob, kdy se celý svět ocitá ve válce, postavy samotné tak nečinily. Vše, až na kostýmy, mi přišlo umělé, nezajímavé a tedy, nerad to píší i nudné. Nebýt strhující závěrečné cca dvacetiminutovky, byl mi můj dojem z tohoto filmu mnohem slabší, přičemž námět je to skvělý.

• 16.2.2017  09:26

Velmi svěží a pohodová romantická komedie. Pravda malinko jednodušší, za to nesmírně vtipná a naložená hláškami od začátku až do konce. Tedy alespoň já jsem se nesmírně bavil. "Jen si nabrousím kosu a jsem u Vás." Pomyslnou třešničkou na dortu pak zůstává závěrečná konfrontace tváří v tvář dvou nestárnoucích hereckých es Langmajer-Vetchý, kdy vše vypadá, jakoby si to pánové chtěli vyříkat po staru/chlapsku a ona milostná linka nabere neskutečné grády.

• 5.2.2017  11:46

Velice příjemná a hlavně povedená teen komedie (nebál bych se však ani označení drama, ačkoliv komediální prvky tu sedí mnohem lépe) o jednom ztraceném děvčeti, v podání přesvědčivé Hailee, hledající samu sebe v odcizeném prostředí střední školy. Naštěstí je tu brilantní Woody, jako zosobnění mentorského učitele, který je připraven setřít ji kdykoliv jakýmkoliv způsobem. Pardon vlastně pomoci ve chvílích nejtěžších.

• 23.1.2017  08:29
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Na tento počin jsem se celkem těšil, jelikož slavnější, zářivější a vzhledem k politickým okolnostem osudovější období, už český, potažmo československý film stěží zažije. Začal jsem tedy sledovat druhou epizodu a tu nedokoukal, jak to bylo nudné a nepoutavé. Asi jako když jdete na pohřeb cizího člověka. Sice to s Vámi nic nedělá, ale stejně je Vám to velmi líto. Škoda. Mnohem lepší nápad asi bude, zhlédnout něco pravého z té doby, nežli něco, co se snaží, si na to jenom hrát.

• 19.1.2017  07:47
    Inferno (2016)

Inferno je svižný, hezky nasnímaný thriller, který nenechá vydechnout, se zvraty, které jsou buď dobré, či nikoliv, avšak knižní podstata, nejen že vyšuměla zcela do prázdna, ba co hůře, byla zcela ignorována. I ona historie a zajímavosti, na které série dosti sazí, se podřídily prosté, leč zběsilé hře na kočku a myš. V knize je postava Sienny, v podání báječné Felicity, inteligentní a citlivá bytost, ve filmu je pouze "teroristkou". Inferno je snímek, který pobaví, nic víc a to je mi u téhle série málo.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27