retrix

vyzkumny pracovnik

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 8.6.2018  11:38

Slabota, nic než slabota. Souhlasím s Jirkou Menzelem, že je to jeho nejhorší film. Vydržel jsem pul hoďky a déle se to nedalo. Neustálá sprcha filozofické polemiky Josefa Abrháma o ženách mně už lezla na nervy. Ke cti Jirky Menzela snad jen dodat, že chyba ani tak možná nebyla až tak v režii. Předloha či scénář asi nedával moc možností vypustit ty nudné dlouhé polemiky (s prominutím žvásty) o ničem.

• 31.7.2015  20:58
    Otec vojáka (1964)

Baladický film o hledání syna svým otcem za 2. světové války. Tatíka si zahrál skvěle Nikolaj Barmin, který je tím pravým bonbonkem pro tento film. Typ vesnického staříka, který sice nepobral dvojího rozumu, ale svojí dobrosrdečností a prostoduchostí si získá obdiv diváka.

• 31.7.2015  20:51
    Maggie (2015)

Nelze ani říct, že by to měl být horor. Nakažení mají sice představovat zombíky, ale podstatou filmu je spíše psychologická sonda o tom, jak deprimující je, když vám zbývá pár dní života a bezmoc někoho, komu umírá jeho dcera.

• 31.7.2015  20:42
    Ex Machina (2014)

Film naznačuje možné aspekty umělé inteligence, jejího sebeuvědomování a vztahy lidí k těmto výtvorům. Snaží se nám naznačit, že v budoucnu budou lidé, kteří UI budou brát jako věc a jiní jako živého tvora.

• 3.11.2014  10:20
    Operace E (2012)

Beznadějnost až trágedie hlavní postavy je pohřbena v dění kolem malého chlapce, který je středobodem filmu. Povstalci, partyzáni, vojáci, připadali mně všichni stejní , ve stejných uniformách a nějak jsem tápal pořád, kdo je kdo. Skutečnost byla určitě krutá, ale tohle mně připadalo nějaké chaotické.

• 3.11.2014  10:01

Smutný příběh o nešťastných lidech z doby osídlování Divokého Západu.

• 20.10.2014  08:26
    Tři slunce (2004)

Drsný, krutý a syrový středověk mně tento film sice ukazuje, ale bylo to tak vyumělkované a nažehlené, že to realistickému obrazu má přidaleko. Celý film je vlastně o dialogu hlavní hrdinky "být či nebýt" a někdy mě ty její polemiky lezly pěkně na nervy. Režisér se snažil sice nějak přiblížit středověk, ale všichni účastníci byli pěkně v prádelku vyžehlení, umytí s makeupem, aby ni smítko špíny jim za nehty nezůstalo. No a ta taškařice s morem, kdy se nakazil jen ten, koho režisér označil, je stupidní.

• 19.10.2014  12:19

No že by to byla nějaká bombovka, to se říci rozhodně nedá. Rozpočet 40 melounů dolarů odpovídal kvalitě fimu. Film dějově, scénáristicky, dekoracemi i zpracováním řadím ke kvalitnímu Béčku. Ze začátku tam určité napětí a tajemno, kam se film bude ubírat, i je, ale poté děj sklouzne k neustálému pobíhání sem tam a zápletka nějak vyšumí do ztracena.

• 10.10.2014  19:59

Film je dobře natočen, herecké výkony jsou excelující, ale po celý film jsem čekal, že ke konci bude nějaká nečekaná pointa. Film k tomu nějak nabádal, ale čekal jsem marně, pointa žádná se nedostavila, což mně zklamalo, protože jinak je děj zcela prostý až malicherný.

• 7.10.2014  19:32

Nebýt toho přitroublého nápadu točit film jako domácí video, měl by děj větší razanci a napínavost.

• 3.10.2014  07:44
    Bílá tma (1948)

Pokud to mám srovnávat s jnými válečnými filmy té doby, tak tento snímek je nadprůměrně natočený. Kvalita režie a tím i vyniknutí hereckých postav je znát.I když nějaké mouchy se tomu vytknout dají, je i v dnešní době koukatelný až do konce, což se o řadě jiných filmů tohoto typu řící nedá.

• 3.10.2014  07:39

Myslím, že "neskoro bolo už včera", protože na tak hloupě natočený film se nevyplatí v dnešní době dívat. Režie katastrofální, a i když špička slovenských herců se snaží něco předvádět, divácké zaujetí tomu chybí.

• 24.9.2014  16:09
    Smrť chodí po horách (TV film) (1979)

Snažil jsem se a přemáhal, ale neměl jsem trpělivost to dokoukat až do konce. Možná k tomu přispělo i trochu sluníčko venku na obloze, ale spíše nuda, nuda a zase nuda. S prominutím děj je chujovina. Špatně natočené, scénář rovněž stojí za houby a ekipa známých slovenských herců to již vytrhnout nemohla.

• 19.9.2014  18:56
    Godzilla (2014)

2 hvězdičky za efekty, to si film určitě zaslouží, jinak je to fakt o ničem. Dvě příšerky, které se chtějí čumáčkovat. Třetí, která je chce zlikvidovat. Poručík, který je zcela nepostradatelný. A nakonec USA Army, která to do nich sype hlava nehlava.

• 16.8.2014  08:23
    Noe (2014)

Film mě mile překvapil, čekal jsem nudu, ale právě naopak. Scenérie biblická, herci neměli chybu i děj měl spád. Bohužel, jak se to svižně rozjelo, Noeova rozpolcenost v poslední třetině filmu to však zcela zkazila, protože hlavní hrdina se během filmu měnil ne v zrovna chápající postavu : první třetina filmu - Noe chytrý, odhodlaný, spravedlivý, druhá třetina filmu - Noe fanatický, nekompromisní, poslední třetina filmu - Noe magor, happyend - Noe vyléčený, Noe opět dobrotivý taťka, děda a manžel.

• 14.8.2014  07:42

Slai, ať se snažím, jak se snažím, 2 hvězdičky za plejádu hvězd si zasloužíš, jinak je to fakt o ničem

• 20.7.2014  11:14
    Kapitál (2012)

Slušnýmu člověku musí být akorát smutno, když vidí, kdo tahá za nitky naší globální pseudodemokracie. Film je takovým vymyšleným příběhem o nevymyšlené - pravdivé skutečnosti dnešní doby.

• 27.6.2014  10:05

Krevní oddechovka pro masy, specifická vizualizace odrážející zrod původu. Je to typ filmu, u kterýho se mi chce fandit záporňákům, protože vím, že budou nakonec rozsekáni na hadry. Řekové jsou ze železa a nic je nezastaví a Peršani jsou chodící párátka, které by porazil snad i Medvídek Pů. No a aby to nebylo až moc okaté, tak tu máme zlého ošklivého Xerxese a zlou pěknou Artemes. Ale na druhou stranu chápu, že v komiksovém ladění film ani jinak vyrobit nelze.

• 15.5.2014  13:44
    47 róninů (2013)

Dobře natočený, dobře zahrané, motiv zajímavý, ale přeci jen tomu chybí punc japonského díla. Děj je přímočaře jednoduchý, ničím překvapující či dech beroucí a je znát, že film netočil japonský, čínský či korejský režisér v domácím prostředí.

• 15.5.2014  08:49

Taková scifi grandiózní a efektní patlaninka pro diváky, kterým stačí výbuchy, akce, honičky, létající trosky a těla a já nevím co ještě. To snad i Jack o Neil se svoji partičkou z Hvězdné Brány je věrohodnější a napínavější než tahleta trumpeťárna.

• 25.4.2014  22:46
    Gravitace (2013)

Námět a vizualizace skvělá, scénář slabý, režie a herecký výkon Sandry slabota. Škoda, že George ve filmu nepobyl déle. Nepochopil jsem vůbec, proč se George musel od Sandry odpoutat, že by jej táhla nějaká černá díra od ní, aby jej vcucla... možná, nebo spíše tou černou dírou byl režisér Cuaron, který si to přál

• 14.3.2014  08:26
    Hanna (2011)

Zcela rozporuplný film. Režisér nám na začátku ukáže neohroženou likvidátorku Nikitu alias Hannu, která se během filmu vyvíjí v ustrašenou bambulku, jenž nepřemůže ani jednoho nácka, aby se nakonec přetransformovala v lítostivou holčinu, jenž nechce nikomu ublížit a to ani hlavní vražedkyni, která ji pobila vše blízké. Nějaké to bylo absurdní, jak by řekl Kefalín.

• 20.2.2014  19:29
    Enderova hra (2013)

Jak tady napsal jeden přispěvatel - nečíst knihu, tak to vidím jako blbost. Já knihu nečetl a jako blbinu to vidím, první půlka nuda a jen nuda. Vyobrazení v podstatě dítěte jako jediného pravého bojovníka, to mně nepřipadá super nápad, stačí si připomenout africké děti s kalašnikovem v ruce schopné všeho bez zábran. Jestli to nám měl film říci, tak to ani nemusím. Snad jen závěr měl nějakou hlubší myšlenku.

• 6.2.2014  07:48

Perfektně zahrané, skvělé prostředí a kostýmy, středověk se vším všudy, a přitom nenáročné na výpravu. Jinak ale hodinová nuda. Jedno místo, stálé dialogy místo děje až tolik trvale nezaujme.

• 23.1.2014  12:28
    Sinister (2012)

Precizní horor, který si vystačí i s málem. Stačila jedna maska alias pan Boogy, který si adoptuje pár dětí a horor je na světě. Podstatné je, že to plní svůj účel strachu či obav u diváka. Snad jen maličkost, pro kterou strhávám 2 hvězdy a to, že režísér Derrickson z diváka dělá obyčejného tupce. Hlavní hrdina si ven vezme baterku, ale doma zásadně pronásleduje duchy potmě, přeci by ho nenapadlo tuknout na vypínač a rozvítit si, to bychom chtěli asi moc. A pardon, jednou vypadla elektřina, možná proto, aby to nebylo až tak moc okaté.

• 18.12.2013  12:14
    Vzestup (1977)

Dobře natočený psychologický snímek, v tomto směru nemá chybu, avšak pokud to mám porovnat se špičkou v tomto žánru Jdi a dívej se, tak víc než 3 body dát nelze.

• 1.12.2013  12:20

Famke Janssen byla šik, Jeníček a Mařenka byli až moc neprůstřelní a čarodejnice až moc průstřelné. Teda průstřelné samozřejmě jen z pohledu našich hrdinů, vesničané jak jinak neměli šanci. Ale jinak pěkná podívaná na jedno zhlédnutí

• 1.12.2013  12:12
    Volání divočiny (TV film) (1997)

Zpracování slavné knihy mně nepřišlo až nějak bombastické. Neslané nemastné, žádné emoce, jen strohý děj natočený z pohledu Bucka. London kladl důraz na zvýraznění individualit hlavních postav, což v tomto filmu není moc vidět.

• 1.12.2013  11:53

Místy nechutné a sadistické, Jemma Dallender je okouzlující svým půvabem a když ji Ivan fotil v těch černých šatečkách, leckteré modelky by jí ten půvab mohli závidět. A jak již jsem napsal u 1. dílu, pomsta je sladká věc a v tomto případě asi jediná spravedlnost.

• 30.11.2013  12:23

Rozporuplný film, charismatická nebo sympatická tam není žádná postava. Hlavní hrdina je drsoň všech drsoňů, ale že by se mu dalo fandit, to ani náhodou. Úvodní akce mě zcela zmátla, kontejner plný zlata si ležel v hale jen tak lážo plážo, nezabezpečený, vlastně jeden týpek tam chodil jako hlídač, no a následná akce jednotky Sweeney mně přišla zcela absurdní. Zločinci to pálí od boku a naše slavná jednotka nastoupila s baseballovými pálkami na ně. Nejdřív jsem si myslel, že je to nějaká cvičná akce, ale ono to fakt bylo myšleno vše vážně. Pak přijel nějaký vrchní týpek a vyčinil jim, že byli moc ostří. Tak to fakt nevím, jak to režisér myslel, asi měli místo basebollek nastoupit s plácačkami na mouchy. Musím ale uznat, že akce uprostřed flmu a závěrečná honička měla říz a spád.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7