...a jitra jsou zde tichá (1972)

Film, který zcela vybočuje z řady sovětských filmů, kde sovětský voják rozstřílený na kusy stačí ještě zničit opevněný bunkr nebo německý tygr. Místy poetický,smutný děj, jenž neklade důraz na hromady mrtvol, kde jedna strana jsou tupci a druzí bohové. O to tu vůbec nejde a to dělá film nadprůměrným. Zároveň herci podali skvělé výkony.

Apocalypto (2006)

Nevím, jestli herci hráli Indiány nebo Indiáni herce, ale zahráli to skvěle. Až jsem si říkal, kde Mel nabral tak věrně a výborně zahrané postavy. Režie Mela byla bravůrní, protože začátek by klidně mohla převzít i jako hraný dokument o indiánech BBC. Prostřední část filmu byla zbytečně rozvláčná, ale potom to má šmrnc a spád. Jediná negativa, která snad filmu mohu vytknout - centrum Mayů se mi vůbec nelíbilo a pak ta naháňka džunglí se dala zvládnout více přirozeně.

Balada o vojákovi (1959)

Nebýt toho nesmyslného začátku, kde Aljoša prchá před tankem pár metrů a ten jej honí jak při hře na honěnou, tak by zasloužil větší hodnocení. Ten záčátek se dal přeci natočit mnohem věrohodněji a přesvědčivěji než takhle dětinsky. Budiž. Jinak děj je jednoduchý a prostý, žádná složitá akce, ale přesto působivý, poetický a bravůrně natočený a zahraný.

Big Ben - Banda vrahů (2002) (epizoda)

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.

Big Ben - Berlínský vzduch (2003) (epizoda)

Big Ben - Cirkusový vzduch (2002) (epizoda)

Big Ben - Hledá se tělo (1997) (epizoda)

Big Ben - Hon (2000) (epizoda)

Big Ben - Ideální svět (2000) (epizoda)

Big Ben - Kandidát na ženění (2003) (epizoda)