retrix

okres Praha
vyzkumny pracovnik

2 body

• 8.2.2012  11:12

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.

• 8.2.2012  12:35

• 8.2.2012  12:36

• 9.3.2012  08:37

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka Rozy, prelát, policista Feifer či stavitel Tony. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.

• 8.2.2012  12:37

• 8.2.2012  10:59

• 8.2.2012  12:06

• 8.1.2004  13:45
    Blade Runner (1982)

Moje nejoblíbenější sci-fi a snad každý scifista na něj nedá dopustit.Jsem rád, že dostal Oscara.Není ani tak nabitý akčním pozadím, jak je dneska v této sféře filmu nutností.Jeho kouzlo je v invenci zajít dál,za hranice akčnosti mezi androidy a člověkem. Ten film má hlubokou myšlenku a nakonec je vám líto i hlavního záporného hrdiny, a to se stává v málo filmech. Dále super , ale opravdu super hudba od Vangelise. Navíc skvěle zahrál roli Harrison Ford a ještě lepší výkon tehdy nastupující hvězdy Rutgera Hauera /mám dojem, že právě tahle role mu hodně pomohla jít dopředu v Hollywoodu/.

• 23.3.2012  18:50
    Boj o Moskvu (1985)

Není to zrovinka výkvět sovětského válečného filmu, i když se tak tváří. Soudruh Stalin je zde ještě zobrazován jako chlapík na správném místě (hold perestrojka ještě pořádně nezačala), který řeší kdejakou spletitou situaci s rozvahou a umem. Válečné scény jsou spíše jen ukázkou ježdění tanků sem a tam, kde většinou Němci střílejí žaludy a Rusové udatně a neochvějně dají wehrmachtu co proto. Baráky určené k demolici sice neustále vybuchují, ale je vidět, že jsou ničeny zevnitř místo zvenku. Je to sice válečná epopej ale proti Osvobození či jiným sovětským válečným filmům se to nemůže rovnat.

• 20.1.2012  11:47

Film získal na domácí půdě několik ocenění, byl poslan i na Oscara v kategorii neanglicky mluvený film, ale nedostal se do nominovaných. K filmu byl vydán soundtrack 16 skladeb, z nichž některé autor hudby Rahman nahrál v Praze s Českým filmovým orchestrem. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdičky, ale závěr filmu je nedotažený. Celá linie a děj filmu je v závěru naráz rozhodnuta mystickou silou, která tuto linii děje znehodnocuje.

• 11.11.2012  19:43
    Bolero (2004)

Ani jsem filmeček nedokoukal. Je to typ filmu, kde čekáte, že něco přijde, proč se na to dívat, a ono pořád nic.

• 11.2.2012  14:14

Zajímavý děj, režie na úrovni a hereckým výkonům nelze co vytknout. Jediné, co mně vadilo bylo to podřezávání, mlácení, zabíjení, či kuchání nepřátel a to z důvodu, že ať jich indián či rytíř de Fronsac rozkuchal v jakémkoliv množství, bylo jich v nadcházejících soubojích zase plný počet. Tady to režie trochu odflákla, ale rozumím tomu , že šlo v tomto případě spíše o vizuální dojem než o realistický pohled, což nasvědčuje i pohled na samou bestii. Ostatně to vytříbené kung-fu hlavních hrdínů mně do reálií Ludvíka XV taky moc neštymovalo.

• 3.10.2014  07:44
    Bílá tma (1948)

Pokud to mám srovnávat s jnými válečnými filmy té doby, tak tento snímek je nadprůměrně natočený. Kvalita režie a tím i vyniknutí hereckých postav je znát.I když nějaké mouchy se tomu vytknout dají, je i v dnešní době koukatelný až do konce, což se o řadě jiných filmů tohoto typu řící nedá.

• 16.1.2004  08:32
    Bílé peklo (2001)

Film vychází ze skutečných událostí a režisér se své role převést tuto skutečnost na plátno ujal obstojně. Téma osudu zajatých německých vojáků v Sovětském Svazu je v tomto případu zajímavé a děj samotný je napínavý. První polovina filmu je výborná , avšak druhá polovina již tolik nadprůměrná není. Tady režisérova invence zklamala, chybí tam myšlenka a ne jen strohé točení, abychom se dozvěděli, jak to s Forellem dopadne. Některé momenty jsou ve filmu nevyvážené, a to kdy v první polovině filmu zcela sympatizujeme s hlavním hrdinou, který projevuje lidskost a soucit s druhými. Když najednou v druhé půlce filmu vidíme, jak utluče zbytečně človíčka konzervou pro nic za nic.Rovněž hladovění na Sibiři tvůrci pojali daleko lehčeji než hladovění ve střední Asii, kde je Forell takřka na konci svých sil. I přesto je to film nadprůměrný, dobře natočený.

• 3.12.2011  16:04
    Bílý drak (2004)

Děj je jednoduchý, místy bláznivy s prvky komedie, nic vyjímečného na filmu není až... Až na hudbu, klavír, smyčce a harmonika filmu dodávají něžnost a poetičnost a má takovou moc, že hlavním protagonistům se nesmějete ale fandíte, aby to dali dohromady.

• 29.2.2012  09:58

Nemám rád filmy, které začínají koncem filmu a i v tomto případě tento fakt ochudil diváka o moment napětí a očekávání, jak to vše dopadne. Vyprávěčský retrospektivní děj by v tomto případě fungoval i bez znalosti konce filmu hned na začátku. Škoda. Navíc, na rozdíl od Scarface zde Carlito jednal v některých momentech jako hlupáček či bambula a v jiných momentech jako ostílený gangster. I přes tyto nedostatky je to klasická gangstrovka se vším všudy a zaslouží si vysoké hodnocení.

• 8.12.2012  12:19
    Cesta domů (1996)

Dojemný příběh, na kterém je vidět, že Američané se dovedou nadchnout a podpořit kdejakou blbinu, za což je v tomto případě obdivuji.