retrix

vyzkumny pracovnik

2 body

• 28.11.2013  11:06
    Riddick (2013)

První polovina filmu je nadprůměrná, divák je udržován v neustálém napětí a o akci tu není nouze. Poslední třetina filmu, kdy nastupuje armáda vetřelců (nápadně jim podobných) už je slabota a blbina, což je škoda. Slabota jsou i digitální efekty, které mně připadali o 20 let nazpátek.

• 27.11.2013  10:25
    Zabiják Joe (2011)

Tenhle film je nářez, zápletka a rozuzlení uchvacující, postavy a herecké výkony rovněž. Jediné, co bych filmu vytkl je zbytečná brutalita,sadistické násilí a sexualita, pro které dostal v USA rating od 17 let a VB rating od 18 let a Friedkinovi bylo doporučeno vystřihat některé scény, což Friedkin odmítl.. Film nakonec i přes příznivé hodnocení kritiků nebyl žádným kasovním trhákem a vydělal celkem asi necelých 4 miliony dolarů. Úchvatné je, že byl natočen za 10 milionů dolarů.

• 26.11.2013  20:51

Jak mně neseděl Beneš v předchozím díle, je divný i v tomto. Je to způsobené prapodivným pojetím Sedláčka nebo Kosatíka a možná i hlavního představitele Martina Fingera. Z uvedeného mně vyplívá, že Sedláček nebo Kosatík je proti Benešovi výrazně zaujatý a dává to také v seriálu najevo. Nejsem jeho zastáncem, ale takhle se Beneš určitě nechoval. Moravec se tady rovněž chová jako velitel skautů a ne jako ředitel zpravodajské služby

• 26.11.2013  00:09

Film na jedno shlédnutí, nic víc nic míň. K legendám staré školy jako Lino Ventura, Alain Delon, či J.P.Belmondo to má hodně daleko. Divně to začíná, prapodivně pokračuje a předtuchově rychle končí.

• 24.11.2013  10:51

K hereckým výkonům není co vytknout, režie něco mezi průměrem a podprůměrem (ty trhavé pohyby kamerou a ještě ve tmě, kde je prd vidět, si mohl Robinson; odpustit). Děj je podprůměrně jednoduchý, nic výrazného. K záporům filmů tohoto typu rozhodně přispívá ten fakt, když režiséři dělají z posádek vesmírné lodi dementy, kteří by neprošli testy snad ani na výpravu do Antarktidy natož na Mars. S hereckými výkony je ve filmu nadprůměrná i svižnost a akčnost děje a možná i autetičnost prostředí.

• 23.11.2013  16:38
    České století (TV seriál) (2013)

Šance na kvalitní zpracování mylníků naší nedávné historie se rozplívá v nekvalitním a subjektivním zpracování historických faktů. Je to osobní pojetí režíséra Sedláčka, které asi vychází z fantazie momentálního rozpoložení. V první díle je T.G.Masaryk představen jako osoba řízena vyšší mocí. Někdy mně spíše připadal jako Hitler, který také neustále zdůrazňoval tu svoji prozřetelnost. V druhém díle zase celý film trpí monologem E.Beneše, které vyznívá spíše jako blábol o degradaci této osobnosti a z armádních generálů dělá idioty, co si nevidí dál než na špičku nosu. I výběr hlavních protagonistů není zdaleka přesvědčivý, kouzelníka Žita vůbec nemusím, ten tam představoval spíše tupého ranaře, který by se tak zmohl na četaře a ne na plukovníka. Ještě, že nám byl ukázán zcela nahý Beneš, bez toho by seriál určitě ztratil na opodstatněnosti.

• 19.11.2013  00:22

K filmům tohoto typu jsem skeptický. Většinou jde o skřípání a otevírání dveří či skříní, bouchání a klepání, nějaké to "kuk na strejdu" a pod. To všechno také tento film obsahoval. Musím ale uznat, že mě mile překvapil. Neočekával jsem až takové napětí, ale tady je nabízeno plnou hrstí. Začátek trochu sráží ty klasické hlouposti - "tuky tuk na vrátka, otevřete kuřátka", a kuřátka samozřejmě v noci otevřou, aniž by se zeptali, kdopak nám to buší na vrátka. A ta klasika se sirkami do sklepa, to už by si filmaři mohli odpustit. I my doma jsme v 70 letech znali, co je to baterka, a také ji tam ve filmu později používali. Je toho více, ale přesto je film natočený nadprůměrně a nadprůměrně se i děj rozvíjí až k úplnému závěru. I když nutno podoknout, že rozhřešení bylo takové nějaké snadné a režírer spíše kladl důraz na efekt než na podstatu děje, který vymodeloval.

• 10.11.2013  10:38

Nejdřív jsem si myslel, že režíser při natáčení asi hulil trávu, protože točení většiny scén za tmy, kde je vidět akorát nějaké stíny pobíhat, to není to pravé ořechové. Naštěstí v druhé půlce je něco točené i za dne. Na druhou stranu to vlastně bylo i jedno, příběh možná i zajímavý, ale scénář a režie stupidní, herecké výkony hvězd již tomu pak nemohly nijak napomoc.

• 8.11.2013  15:43
    Krach (2010)

Čekal jsem sofistikovanější děj, ale scénář je tak jednoduchý až je hloupý, Hlavní hrdina nakonec hraje úplného dementa, což filmu spíše škodí než nahrává. Jediné, co je na tom filmu zajímavé je téma.

• 2.11.2013  11:33
    Podfukáři (2013)

Jeden z nejlepších filmů, který jsem v poslední době viděl a nebylo k tomu třeba hektolitry krve, desítek mrtvých a hlavně milion vystřelených kulek. Hezká podívaná, napínavé a hlavně zábavné, 5 hvězdiček bez debat, nic jiného si ani tento film nezaslouží.

• 2.11.2013  11:32

Chápu, že to nesplnilo očekání producentů a nedočkalo se takového ocenění od diváků. Film není špatný ale i ničím zvláštní. Zbytečně natahované a pitvoření Johnnyho ala Piráti z Karibiku tomu také moc nesvědčilo, za což možná ani nemohl Johny Depp jako spíše Verbinski, tady myslím ulítl. Prostě průměr na 3 hvězdičky

• 22.9.2013  15:17

Vtipné to docela bylo, chraplák Bridgesovi i slušel, ale že by to zrovinka bylo k popukání, to se říci nedá.

• 22.9.2013  09:34

Taky jsem byl mile překvapen, první polovina filmu má rozhodně říz a trvale akční spád. Od přistání u střediska WHO už ta gradace pomalu ale jistě klesá, avšak co je dneska dokonalé. Trošku více a to dost nelogické je, že obdrží satelitní telefonek na pokec s rodinkou a přitom když už je to jediný týpek na záchranu lidstva spolu s tím doktůrkem, který padne hned za vlast, tak ani nedostane spojení na toho šéfíka, co ho tam vysla, a když už s ním chce Brad mluvit, tak mamča musí běžet z kajuty za ním kdo ví kam, to nějak nedomysleli naši scénáristé. A dále nevím, jak to je vyřešeno v knize, ale ve filmu je u zombíku nedořešen jeden malinký detail. Čím se vlastně živí, nebo, co je udržuje na životě, nějak se to ve filmu opomenulo, divák je přeci jen šťoural..

• 14.9.2013  01:23

No že by to byla nějaká bombovka, to mně ani nepřipadá. Děj či scénář je snad 100 x otřepaný a stále používaný, budiž nic nového či převratného a to je asi největší slabina filmu.

• 31.5.2013  00:23
    Velký risk (1960)

Na francouzskou klasiku se rád podívám .Film se rozvíjí svižným tempem, ale posledních 5 minut je katastrofa. Asi režisér spěchal na oběd nebo na záchod, protože naráz utnout rozvíjející se příběh mně připadá stupidní.

• 18.12.2012  12:51

Pomsta je sladká věc a v tomto případě asi jediná spravedlnost.

• 10.12.2012  09:06
    Solaris (2002)

Předloha k tomuto filmu od Stanislava Lema patří k mým nejoblíbenějším knihám. Film z knihy čerpá jen velmi ořezanou kostru a vyvíjí se zcela jiným směrem než předloha. Budiž, i tak mně ale připadá, že sci-fi je zde v tomto případě pouze křoví a klidně by se tento děj mohl celý odehrávat na zemi jako psychologické drama Georga o ztrátě milovaného jedince. A navíc jsem nějak u filmu nepochopil ten konec. Respektive jsi nejsem jistý, jestli konec vyzněl tak, jak si myslím.

• 8.12.2012  12:29

Příběh o změně lidských hodnot v prázdné pustině, kde život má jiný pojem než v zalidněných městech. Námět i scénař zasluhuje pochvalu, z režie by se dalo určitě v tomto smutném příběhu vytěžit mnohem více. To neustálé čvachtání ve vodě by určitě k přežití hodně přitížilo (ve filmu byly postavy vzápětí hned suché), ale na působivosti filmu to zase tolik nepřekáží.

• 8.12.2012  12:19
    Cesta domů (1996)

Dojemný příběh, na kterém je vidět, že Američané se dovedou nadchnout a podpořit kdejakou blbinu, za což je v tomto případě obdivuji.

• 7.12.2012  10:15

V podstatě to cítím stejně, jak už v komentářích někdo napsal. Začátek filmu vypadá nadějně, slibně se to rozjíždí, i vtipné scénky nejsou přitroublé ale... Rozjíždí se to do chvíle podařené loupeže, pak naráz dochází šťáva a energie a už to směřuje jen, aby se to nějak dokončilo. Jinak hereckým výkonům nelze nic vytknout, všici to záhráli skvěle a i dabing, kde si překladatel zahrál se vtipnou taškařicí " Horalka - Tatranka" ,byl více než podařený.

• 3.12.2012  15:35
    Looper (2012)

Pokud pominu tu časoprostorovou bublaninu, kterou ani v podstatě řešit nejde, tak to není špatné. Film má spád, akčnost, napětí a u režie či u herců také není co vytknout, alespoň mě nic nenapadá. Je to typ filmu na jedno podívání a za pár dnů mu vyjde z mysli.

• 22.11.2012  15:58
    Total Recall (2012)

Akčně nabitý filmeček ale totálně nabitý a to je vše, jinak emočně či duševně zcela prázdný. Colin střílí nebezpečně přesně a ostrými do černého , roboti a ostatní protivníci střílí žaludami nebo slepými a to má být akční napětí ? Více jak 2 hvězdy dát nemohu, to bych degradoval film s Arnoldem.

• 17.11.2012  16:34
    Ruby Sparks (2012)

Romanticky ani komediálně mně tento film až tak dalece nepřipadal. Spíše na mě působil psychologicky. Začátek filmu byl nudný, uprostřed filmu se děj začíná rozvíjet. Jediné na co jsem během filmu čekal, jaká bude pointa. Ta nakonec vypadla jako jedna nejtuctovější z nejtuctovitějších, čekal jsem, že bude nečekaná, ale scénař vyklopil tu zcela očividně se nevíce podbízející, slabota.

• 13.11.2012  09:23

Režie je v pohodě, herci hrají, jak mají, ale děj je nudný, rozvláčný, směřující ke konečné pointě. Vše je zaměřené na závěrečné rozuzlení a to je málo na film. Sice jsem to přetrpěl až do konce, ale několikrát během filmu jsem málem usínal.

• 11.11.2012  19:43
    Bolero (2004)

Ani jsem filmeček nedokoukal. Je to typ filmu, kde čekáte, že něco přijde, proč se na to dívat, a ono pořád nic.

• 11.11.2012  19:39

Docela příjemné překvapení. Nečekal jsem od filmu nějaký hlubší kulturní zážítek, ale i přes pár nejasností to mělo šťávu, napětí a nějaký smysluplný děj, což se o mnoha Van Dammových filmů říci nedá.

• 27.10.2012  11:30

Nadprůměrný současný český film, Jirka Mádl exceluje, takové role mu sedí, ostatním hercům rovněž není co vytýkat. Scénář je dobrý, film se vyvíjí slibně, ale konec mi nesedí, jakoby tam ani nepatřil. Je pravda, že některé vtipné scénky jsou na způsob ala Troška, ale zase až tak dalece dementní nejsou.

• 17.10.2012  15:28
    Star Trek (2009)

Efektní, vesmírné, překombinované. Místo jednoho Spocka máme 2, což ani tak nevadí, ale ta časoprostorová kontinuita je až natolik divoká, že vlastně ani není co řešit. Proč dělat něco jednoduše, když to jde složitě, toť asi hlavní krédo filmu.

• 16.10.2012  19:08

Film ničím nenadchne, teda nenadchne až na Matta Damona. Jako kandidátovi na senátora mu to šiklo a byl "in". Škoda, že nekandiduje na prezidenta, možná by byl stejně dobrým prezidentem jako je dobrým hercem. Jako partnerku Mattovi alias Davidovi bych si dovedl představit i vhodnější kandidátku, ale asi má George Nolfi jiný vkus než já. Co mě ale už vůbec nenadchlo, bylo téma samotné. Nevím, jaká je předloha od Philip K. Dicka, nečetl jsem ji, ale to už mně Matrix připadá originálnější než myšlenka osůbek, kteří hlídají osudy nás všech a zasahují všude tam, kde se jim zamane, tak to fakt ne, tudy cesta pro mne nevede.

• 15.10.2012  21:49
    Prometheus (2012)

Herci nevýrazní, postavy alias posádka lodi kosmické lodi byla vybrána asi někde na předměsti Brooklynu, jestli tehdy ještě existoval, někde na smeťáku či v Bohnicích, krom výjimek. Odkaz, malovaný po zdech jeskyní mně nějak neštymuje jako adresa vojenské kolonie. Scénář místy uhozený a trapný. Podívaná úchvatná a napínavá, i když nedopovězená, proto 3 a půl *.