retrix

vyzkumny pracovnik

2 body

• 14.2.2012  10:37
    Muž v ohni (2004)

Akční podívaná, kde dvojice Denzel a malá Dakota byla trefně vybraná. V druhé půli filmu již Denzel putoval neohroženě městem jako krajinou ve filmu Kniha přežití, což v tomto případě působilo jako pěst na oko. V prostředí, v kterém se pohyboval, byl nenápadný jak zombie na dětském hřišti. Od začátku jsem měl však pocit, že jsem rád, že nežiji v takových podmínkách, jaké jsou ve filmu líčeny. Co mně na filmu vadilo nejvíc, byly ty černobílé statické vzpomínko-fantazie vložené do děje každých 10 - 15 minut, to filmu rozhodně nepřidalo.

• 13.2.2012  09:59

Povedená taškařice, Ivan Trojan alias "Adolf" byl až nebezpečně věrná kopie pravého Adolfa. Hereckým výkonům dalších hrdinů nelze rovněž co vytknout. Bohužel scénář byl jakýmsi slepencem nesourodých postav, který ve výsledku film degradoval.

• 12.2.2012  10:34
    Horem pádem (2004)

Snaha o zobrazení stavu společnosti počátkem nového tisíciletí. Ne, že by to Hřebejkovi nevyšlo, celkem to vystihl, ale nebýt postaviček Macháčka a Duška (skvělé hlášky), tak by byl celý film o ničem. Vsunutí děje Třískovi rodiny byla v podstatě nic neříkající psychologická nuda.

• 11.2.2012  14:22
    Identita (2003)

Film má skvělou počáteční atmosféru, napětí by se dalo krájet, Kemr by řekl: "Chčije a chčije", a zápletka graduje skonem jednoho účastníka za druhým. Tato gradace má však jistý mantinel, který ve filmu nastane ve chvíli, kdy se divák dozví původ této abscese. Pak už jde vše pomalu ale jistě až k závěru do kopru a ani pointa tomu nijak zvlášť na úrovni nepřidá.

• 11.2.2012  14:14

Zajímavý děj, režie na úrovni a hereckým výkonům nelze co vytknout. Jediné, co mně vadilo bylo to podřezávání, mlácení, zabíjení, či kuchání nepřátel a to z důvodu, že ať jich indián či rytíř de Fronsac rozkuchal v jakémkoliv množství, bylo jich v nadcházejících soubojích zase plný počet. Tady to režie trochu odflákla, ale rozumím tomu , že šlo v tomto případě spíše o vizuální dojem než o realistický pohled, což nasvědčuje i pohled na samou bestii. Ostatně to vytříbené kung-fu hlavních hrdínů mně do reálií Ludvíka XV taky moc neštymovalo.

• 8.2.2012  12:46

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.

• 8.2.2012  12:45

• 8.2.2012  12:37