retrix

okres Praha
vyzkumny pracovnik

2 body

• 8.2.2012  11:14

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.

• 8.2.2012  11:14

• 8.2.2012  11:07

• 8.2.2012  11:00

• 8.2.2012  10:59

• 8.2.2012  10:47
    Big Ben - Hon (S04E04) (epizoda) (2000)

• 8.2.2012  10:45

• 7.2.2012  10:43

Příběh muže, jenž pro svou víru obětoval vše - moc, slávu, rodinu i svůj život. Těžko hodnotit z dnešního pohledu, jestli to byla čestnost, zásadovost, fanatismus či sobeckost, která vedla Thomase Mora až na popravčí špalek.

• 6.2.2012  09:37

Zamotaný a ztřeštěný děj, zamilované postavy a prozaické vysvětlení, tak by se dal charakterizovat tento film. Úvod filmu vtáhne diváka do očekávané záhady opředené kolem hlavní hrdinky, která se však nekoná. Druhá polovina filmu již je jen o vysvětlování nekonané záhady, která nebyla záhadou ale nenaplněnou láskou jiné postavy.

• 5.2.2012  10:51

Představitelka Suriyothai je i ve skutečnosti královským potomkem. Podnět k natočení filmu dala sama thajská královna Sirikit. Zapojením thajské královské rodiny do filmu bylo možné natáčet v prostředí, kde se jakýkoliv jiný režisér nedostane. do filmu byla zapojena i thajská armáda a příslušníci thajských námořních sil. Zajímavostí je, že film má asi 2,5 hodiny v americké verzi, v thajské verzi má film délku 3 hodiny a 5 minut, v DVD verzi je i 5 hodinová verze. Zamýšlená délka filmu byla dokonce 8 hodin. Mezi námi, původních 142 minut je i na tento film až dost. První hodina je prakticka nuda, seznamování s jednotlivými postavami, historií 16 století. V další polovině filmu je to lepší, ale žádný zázrak to rozhodně není. Děj prakticky nulový, když pominu sled historických událostí, herecké výkony nijak oslňující. Největším zádrhelem tvůrců je však samotná legenda. Člověk čeká, že Suriyothai povede lid či armádu k vítězství, nic takového se však nekoná. Kdyby měla legenda vzkvést z tohoto filmu, tak právě naopak, spíše to legendu pohřbí.

• 4.2.2012  15:28

Klasická Atkinsonova komedie s osobitými gagy, která ničím vyjímečným nenadchne ale ani nezklame. Být kvalitnější děj či režie, tak je větší úspěch zaručen.

• 4.2.2012  11:34

I přes pomalý a možná i nudný začátek má film po seznámení s postavami příjemný a kouzelný děj s krásným zakončením až.... Až na posledních 5 minut, které se tam nějak ani moc nehodily.

• 3.2.2012  10:01

Filmová nenápadná lahůdka ztracená ve videopůjčovnách, kterou rozhodně stojí za to vidět či ochutnat. Ve filmu je několik skvělých hlášek a gagů, které diváka srdečně rozesmějí a pobaví a navíc Amy Smart je kouzelná.

• 2.2.2012  10:15

Tento film se sice tváří jako horor, ale je to spíše dějová nuda s minimálním děsem a napětím. Pseudohororové výjevy hlavního hrdiny degradují film zcela jinam, než měl režisér asi na mysli. Nebýt těch přitroublých, nahlouplých a vůbec neděsících výplodů fantazie, mohl film gradovat k mnohem zajímavějšímu ději.

• 1.2.2012  14:30

Film byl natočen podle knihy Woe to live od Daniela Woodrella. Náklady na film činily 38 milionů dolarů a vzhledem k tomu, že na domácí půdě vydělal pouhých 635 tisíc dolarů, byl považován za velký propadák. Nicméně recenze kritiků na tento film byly spíše pozitivní. Film respektive kniha byla napsána dle skutečného příběhu boje konfederačních partyzánů pod vedením Williama Clarka Quantrill proti vojsku Unie v Missouri. Masakr v Lawrence v Kansasu byla jednou z nejhorších válečných událostí války Severu proti jihu vedenou Ouantrillem (shromáždil kolem 400 jezdců). Bylo zde pobito mezi 150 - 200 dospělých můžů. Quantrill si během války získal jen opovržení a hanbu za své zvěrstva, rabování či vypalování, i když Jižané jej považovali za hrdinu. Zemřel 2 roky po masakru v Lawrence, kdy byl postřelen jednotkami milice Unie.

• 27.1.2012  09:44

I přes některé blamáže s časovou distorzí je to napínavé sci-fi z klasiky StarTreku. Mně se to docela líbilo.

• 26.1.2012  14:41

Skvěle natočený i zahraný film. Pro fanoušky sci-fi mohu jen doporučit. Byla tam i jedna taková povedená taškařice, když Lily říká Picardovi, že postavit tuhle loď muselo stát peněz, tak Picard odpovídá: " V budoucnu již neexistují peníze, lidé neshromažďují majetek ale žijí proto, aby pomáhali lidstvu". Hezká komunistická myšlenka, ale myslím, že takhle budoucnost určitě vypadat nebude.

• 23.1.2012  08:41

Film s předvídatelným dějem ale s nečekanou skrytou pointou, která je záhadná sama o sobě, takže divák ke konci ani neví, jak to ten Clint vlastně myslel (s tou pointou). Jinak děj je strhující a o nabité kolty není nouze. Trochu mně vadilo, že na rozdíl od Clinta, všichni ostatní stříleli žaludy, ale to se v ději s jedním kladným pistolníkem dá i pochopit.