retrix

2 body

1 3 4 5 6 7 následující >>
    • 7.12.2011  10:04
    Orlie pierko (1971)

Film není špatný, dobře natočený, herecké výkony jsou rovněž skvělé a hlavně reálie Vysokých Tater dělají své, takže prostředí vynikající. Že tentokrát děj není takový baladický jako Medená veža my vůbec nevadilo, je více komediální a drama, jak je napsané v hlavičce filmu jsem tam nějak nezanamenal. Jediné, co filmu mohu s velkou měrou vytknout je nelogické chování postav. Kamarád Prašivec se hned od začátku chová jako největší nepřítel, v jiný moment je zase kamarád a naopak a na závěr končí zase jako kamarád. Mladá Čunderlíková byla určitě jako postava pro děj oživením, ale jako herečka mi tam nějak moc nesedla, takové nemastné neslané. Vlado Muller, který v Medenej vezi v podstatě hrál čestného a spravedlivého, tak je nám v úvodu představen jako hlavní viník trestu hlavních hrdinů, což provází vlastně celý děj, a na závěr je z něj zase čestný a dobrý financ, ale budiž. I přes tyto nelogické vztahy mě tento film bavil a to je podstatnější.

• 6.12.2011  00:15

Film, na který jsem se moc těšil. Většinou ale to, na co se moc těšíme, dopadne jinak, než očekáváme. Panorama Vysokých Tater dělá své, herecké výkony určitě také, děj je rovněž působivý, i když ne až tak složitý či něčím vyjímečný. Ale zpracování nebo scenář trochu pokulhává. Kamarádství těch tří mně po nějaké době přišlo spíše jako umělé režisérem vynucené v kontextu děje než jako nerozlučné a opravdové, jak mělo vyznít.

• 3.12.2011  16:04
    Bílý drak (2004)

Děj je jednoduchý, místy bláznivy s prvky komedie, nic vyjímečného na filmu není až... Až na hudbu, klavír, smyčce a harmonika filmu dodávají něžnost a poetičnost a má takovou moc, že hlavním protagonistům se nesmějete ale fandíte, aby to dali dohromady.

• 2.12.2011  23:39
    Muž na radnici (TV seriál) (1976)

Z dnešního pohledu, kdo minulou dobu nezažil tomu to přijde jako směšný seriál . Ten seriál je o lidské slušnosti a lidských hodnotách, které v dnešní době nic neznamenají. Komu tyto lidské hodnoty nic neříkají, neříká nic ani tento seriál. Rozhodně dobře zahraný a hlavní hrdinové se nemají za co stydět. Kdyby se takový seriál točil dnes, a Bruce Willis jako starosta chtěl zbourat půlku Kunštátu, tak by nejdříve Mafie vyhodila Brucovi dům, unesla dceru, popřípadě by Bruce dostal nakládačku na pokraji smrti až by se Bruce naštval a ke konci buldozerem zničil sám všemocnou Mafii, kulometem roztřílel zbytky tlup a nakonec v cárech a zkrvavený osvobodil svoji dceru ze spárů padouchů atd, atd. a došlo by i na nějakou tu slzičku, kdy bychom nechali rozčtvrit či umučit tajemníka úřadu alias Bláhu.

• 2.12.2011  23:18

Film, který zcela vybočuje z řady sovětských filmů, kde sovětský voják rozstřílený na kusy stačí ještě zničit opevněný bunkr nebo německý tygr. Místy poetický,smutný děj, jenž neklade důraz na hromady mrtvol, kde jedna strana jsou tupci a druzí bohové. O to tu vůbec nejde a to dělá film nadprůměrným. Zároveň herci podali skvělé výkony.

• 14.2.2005  10:24
    Desáté království (TV seriál) (2000)

Perfektní fantazie. Je sice vidět, že rozpočet na film nebyl uchvacující a dle toho vypadají i trikové záběry, ale scénář, režie a výkony herců jsou vynikající. Zvláště představitel "vlka" Scott Cohen byl excelentní, doufám si tvrdit "Oscara" hodný a plně by si jej zasloužil. A hlavně filmová fantazie, jak by se to dalo nazvat, nebyla vůbec přes svoji délku nudnou ale vcelku napínavou s takovou tou pohádkovou uhlazeností bez zbytečných sálodlouhých monologů, protivné hudby,ale naopak, což o mnohých jiných peckách zde vysoce hodnotících se nedá hovořiti.

• 6.1.2005  08:32
    Křižáci (TV seriál) (2001)

slušně natočený historický film. Není to americký epos s rozpočtem sta milionů dolarů, ale přesto vydařené prostředí, scénář, režie i herecké výkony. Rozhodně to není film, který by nudil, což u řady filmů tady s vysokým hodnocením bývá.

• 30.12.2004  09:44

Je to přesně ten druh filmu , na který se člověk podívá jen jednou a časem jej zapomene. Zbytečně dlouhý, celý film je prakticky nuda, ničím mě nezaujal. A přitom z tak citlivého,bolestného a zajímavého tématu by mohl vzniknout perfektní film (hlavně chyba scénáře a režie). Spíše než japonští trýznitelé, mě v tomhle filmu iritoval anglický major, kterému kupodivu jak mezi japonci tak i mezi zajatci vše prošlo, a dokonce kvůli němu se nechali i zabít jiní zajatci, což mně připadalo obzvláště nelogické.

• 29.11.2004  14:56
    Samuraj (2003)

Jeden z lepších průměrů, ale že by to byla nějaká sláva, to určitě ne. Kladem je určitě dávka nadhledu, i když skromná. Seká se tu o sto šest, až mi připadá, kdo by chtěl v takovém městečku žít, kde každý si může dělat co chce, teda pokud má za sebou partu nějakých řízků. Ostatně by mě zajímalo, kdo by v tomhle vizionalistickém pojetí mestečka ty hromady mrtvol uklízel. Čekal jsem od toho rozhodně více myšlenkově, ale na krátké pobavení je to dobré.

• 29.11.2004  14:09
    Tygr a drak (2000)

Není to špatné, ale režie a scénář nic moc. To, jak tam létají vzduchem, běhají po větvičkách a lezou po zdech jak pavouci, to mi zase tak úchvatné nepřipadé a ani jsem nepochopil, proč to tak je natočené. To je jako, když amerických velkofilmech střílejí nepřátelé žaludy a hlavní hrdina to kosí ostrými náboji. Ziyi Zhang je nádherná, to se musí uznat.Jje to rozhodně lepší film, než ty klasické kung fu pro malé děti, má to hloubku, ale Hero je o malilinko lepší

• 29.11.2004  13:52
    Hrdina (2002)

Herecké výkony jsou dobré, ale ke špičkovým filmům po stránce režie a dramaturgie se to rozhodně zařadit nedá. Jak tam lítají vzduchem a mečem se odráží od vody, to je spíše záležitost béčkových filmů ala Hongkong, to mi připadá směšné a ani účelovost tohoto počínání jsem nepochopil. Jediné, k čemu film nabádá , je zamyšlení nad spojením ducha s hmotou, že naše počínání je někdy vzdáleno našemu vnímání. Kdyby tam nebyla hloubka poslání a zamyšlení nad sebou samým, řadil bych to ke klasickým filmům ala Bruce Lee. Líbila se mi Ziyi Zhang,ne že by herecky oslnila,ale je moc krásná.

• 29.11.2004  13:42
    Válečník (2001)

Výborná režie, herecké výkony i bojové scény. Zá mínus bych považoval zbrklý konec a naturalistické pojetí soubojů (přemrštěný důraz na krev a posekané těla). Napětí a akčnost provází film až do konce, ale v úplném závěru je vyústění zbrkle ukončeno a uměle vsazeno z pohledu, že jako mávnutím kouzelného proutku najednou zmizí nepřátelé a rozhoduje se mezi hlavními postavami. Chtělo to vyvážit racionálně až do konce. Z mého pohledu se to srovnat s filmy Hero či Zaitochi vůbec nedá. Tenhle film je ve stupnici o řád před nimi

• 27.2.2004  14:51

Disney animace je krásná a děj je založen na vzpomínkách a vyprávěních myších kamarádů od příchodu Popelky na zámek. S jedničkou se úroven moc posuzovat nedá co se týče děje, není to tolik zábavné a napínavé až na několik momentů. Přesto pro malé dívaky je to určitě nepodstatné a pohádka jistě zaujme i jejich maminky.

• 27.2.2004  14:37

Perfektní, to nemá chybu

• 27.2.2004  14:25

Příběh není nijak závratný, jak uvádějí předchozí recenzisti, a dospělého určitě nenadchnou. Avšak příběh nelze hodnotit jen z pohledu dospělého filmového kritika a dívat se na něj jako jestli je Sněhurka či Matrix či Kniha džunglí lepší.Nedají se srovávat jako hrušky s jablky. Z pohledu rodičů a malých dětí je i tato pohádka nadprůměrná /jestliže tuhle krásnou animaci ohodnotíte dvěma hvězdičkami, kolik by potom ve srovnání s Knihou džunglí dostali Teletabies,to by tu potom musela být i mínusová stupnice/. Disney animace je perfektní, příběh slabý, ale dětem to postačuje a myslím, že to je směrodatnější, zaujmout dětského diváka a ne dospělého kritika.

• 16.1.2004  08:32
    Bílé peklo (2001)

Film vychází ze skutečných událostí a režisér se své role převést tuto skutečnost na plátno ujal obstojně. Téma osudu zajatých německých vojáků v Sovětském Svazu je v tomto případu zajímavé a děj samotný je napínavý. První polovina filmu je výborná , avšak druhá polovina již tolik nadprůměrná není. Tady režisérova invence zklamala, chybí tam myšlenka a ne jen strohé točení, abychom se dozvěděli, jak to s Forellem dopadne. Některé momenty jsou ve filmu nevyvážené, a to kdy v první polovině filmu zcela sympatizujeme s hlavním hrdinou, který projevuje lidskost a soucit s druhými. Když najednou v druhé půlce filmu vidíme, jak utluče zbytečně človíčka konzervou pro nic za nic.Rovněž hladovění na Sibiři tvůrci pojali daleko lehčeji než hladovění ve střední Asii, kde je Forell takřka na konci svých sil. I přesto je to film nadprůměrný, dobře natočený.

• 12.1.2004  09:26
    Na západní frontě klid (TV film) (1979)

Tohle zpracování Remarqua je pro mě super. Nevím, co natočil Delbert Mann jiného, ale tak režijně vydařené dílko jsem viděl málokdy. Hlavní představitel Richard Thomas se zhostil role rovněž přesvědčivě, a proto tenhle film a téma řadím u sebe k těm nejlepším. Nemalou měrou o výborné zpracování se zasloužila i hudba, která není nijak umělá a dodává filmu citovost a duši.

• 12.1.2004  09:17

Nádherný film pro svoji poetičnost a pro laskavou duši číšníka Guida. Ukazuje období II.svět války z nadhledu a komediálně odlišně od komedií na toto téma. Není to sarkastická komedie na italské fašouny nebo na Němce, ale životní postoj hlavního hrdiny, co dělá film komediální. Nejvíce mě zaujal skeč, kdy Guido přijde do koncentráku se synkem a překládá ostatním spoluvězňum řeč nacisty, i když německy vůbec neumí. První polovina filmu přibližuje samotného Guida a druhá polovina filmu je zaměřena na postoj Guida k svému milovanému synkovi. Musím ocenit i dětskou roli, protože ta je zahrána rovněž perfektně

• 12.1.2004  08:59

NA svoji dobu akční kriminálka se vším všudy a Belmondo zde předvádí jednu ze svých lepších rolí. Děj se zpočátku rozbíhá dvěma směry, možná proto, aby mě Belmondo více působnosti v akčních a kaskadérských scénách. Konec zapadá do série klasických akčních kriminálek, ale děj má šmrnc, a proto se na tento film dá dívat i dnes.

• 12.1.2004  08:49

Nejlepší díl krtka ze všech, mám dojem že i první. Připadal mně trošinku obtloustlý proti dalším dílům, to je všk pouze vizuální dojem. Je také jediným dílem krtka, ve kterém mluví, v dalších dílech už nemluví a právě i mluva postaviček tomu přidala na pěkném ztvárnění.

• 12.1.2004  08:35
    Dostih (1981)

Film z dostihového prostředí ve stylu Dicka Francise, i když kriminální aspekt, nehraje ve filmu podstatnou roli, spíše psychologie povah jednotlivých postav. Dobře režijně zpracované a kdo má rád prostředí týkající se koní, nebude litovat, pokud opomine dobu, ve které se točil. Trochu mně tam nezapadlo vyůstění vztahu obou hlavních hrdinů ke konci ale budiž.

• 12.1.2004  08:28

Prima oddechový a zpracováním i tématem osobitý film. Začátek má šmrnc, prostředek filmu je sice trošinku táhlý, ale oba hlavní představitelé zvládli role na jedničku. Černé šatečky Melu Gibson a Helen Hunt opravdu sedí a oba jsou takříkajíc "šik".

• 8.1.2004  14:32
    Princ Bajaja (1971)

Netradičně pojatá pohádka, která vybočuje ze zaběhlých klíšé,kde hloupý Honza vyráží do světa, aby se stal králem. Je vedena pochmurně nejen dějem ale i prostředím /natáčelo se na Hruboskalsku a na zámku Hrubá skála mimojiné/,počasí je stále zatažené a sluníčko vysvitne snad jen při procházce Bajaji na zámecké zahradě se zahradníkem, ale to nemění nic na umělecky perfektním ztvárnění předlohy od Boženy Němcové. Už jako malému, jsem se při této pohádce bál a mému malému skřítkovi se ta pohádka také obzvlášt líbila a museli jsme ji pouštět snad 30 krát /rovněž se bála při očekávání draka/ a snad to je i smyslem pohádky,aby nebyla jen pro pobavení.

• 8.1.2004  14:01

Super film, miluji Bohuše Záhorského a tady je plejáda i dalších nejlepších českých herců minulého století. Náctiletým tenhle snímek samozřejmě toho moc neřekne a ani se nedivím, když je nezaujme, byla to jiná doba.Ale ten , kdo miluje starší české filmy, tak nebude litovat. Perfektní režie i dramaturgie, Kachlík to s filmy uměl. Navíc je film umocněn pravým moravským prostředím i hudbou,je rozdělen do 4 ročních období a z toho vychází i celá pointa filmu.

• 8.1.2004  13:45
    Blade Runner (1982)

Moje nejoblíbenější sci-fi a snad každý scifista na něj nedá dopustit.Jsem rád, že dostal Oscara.Není ani tak nabitý akčním pozadím, jak je dneska v této sféře filmu nutností.Jeho kouzlo je v invenci zajít dál,za hranice akčnosti mezi androidy a člověkem. Ten film má hlubokou myšlenku a nakonec je vám líto i hlavního záporného hrdiny, a to se stává v málo filmech. Dále super , ale opravdu super hudba od Vangelise. Navíc skvěle zahrál roli Harrison Ford a ještě lepší výkon tehdy nastupující hvězdy Rutgera Hauera /mám dojem, že právě tahle role mu hodně pomohla jít dopředu v Hollywoodu/.

• 8.1.2004  13:30
    Equilibrium (2002)

Mám rád sci-fi, a mnohé chyby v tomto žánru přehlédnu, ale jsou určité hranice, které v tomto filmu nelze přehlédnout. Téma je zajímavé a zaslouží vysoké ohodnocení, scénář a režie jsou však prabídné a nic na tom nemění ten fakt, že to je nízkorozpočtový film.Vyložené naivity a zápory tady jsou : 1. Již v polovině filmu jsem měl pocit, že to dopadne super, 2. Děj není nijak závratný s ohledem na vyvrcholení konce., 3. Nesnáším filmy, kde záporňáci mají na začátku neomezenou převahu a film to i dává najevo, a najednou ke konci, jako mávnutím kouzelného proutku, střílejí žaludy a hrdinný porobený lid je přemůže v jedné sekundě /připomíná mi to VŘSR, akorát výstřel z Aurory tam chybí/

1 3 4 5 6 7 následující >>