Matky (2021)

Nedopozerali sme to, snaží sa to byť vtipné, ale je to skôr trápne a veľa vecí nelogických

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Nádherný dokument plný krásnych záberov na prírodu, avšak zároveň tak smutný z pohľadu toho kam sa za celý život pána Attenborougha sme sa svojou činnosťou dostali, teda, kde sme dostali našu prírodu a čo sa môže stať, keď v tomto budeme ďalej bezmyšlienkovite pokračovať! Avšak pán Attenborough poukazuje aj na možnosti ako sa to dá zvrátiť a že to naozaj nie je nemožné, i keď sa to neudeje za jeden rok ale desaťročia, ale profitovať budeme z toho všetci, aj my aj príroda, zvieratá. Odporúčam každému tento dokument!

Absurdní planeta (2020) (seriál)

Komentár a pesničky miestami trápne a nepríjemné, ale 3* dávam za zaujímavé zvieratká

Případy neviny (2020) (seriál)

Dobre natočený, pútavý dokument o nespravodlivých odsúdeniach v Amerike. Tie praktiky policajtov, ich laxnosť pri vyšetrovaní, snaha o rýchle uzavretia prípadov za cenu toho, že pošlú na smrť alebo na doživotie niekoho nevinného. Človek sa až chytá za hlavu, aké banálne chyby sa stali, ako ľahostajne pristupovali k dôkazom alebo očitým svedkom alebo počúvali takzvaných odborníkov, ktorí vyslovene neboli odborníkmi lebo si prispôsobovali dôkazy k jednotlivým podozrivým a nehľadali iné metódy ani na sekundu o sebe nepochybovali. Milujem takéto dokumenty, vedia mi otvoriť oči, vidieť aké nedokonalé sú systémy v súdnictve USA(neviem ako u nás samozrejme) a ako ľahko človek nevinný môže sedieť desaťročia vo väzení a nemá ako dokázať nevinu. 5*

Maska (1994)

Kultová záležitosť

Pán tygrů (2020) (seriál)

Netflix potvrdil, že dokumenty sú u nich na vysokej úrovni. Príbeh plný zvratov, facepalmov, ktorý nenecháva vydýchnuť. Nikomu nedrží stranu, ukazuje viacero možností a je na divákovi, aby sa priklonil k nejakej strane. Alebo k žiadnej. Možno si niektorí aj vyhľadávajú ďalšie informácie lebo táto téma je zaujímavá, kontroverzná. Palec hore

Malý princ (2015)

Veľmi milé a príjemné spracovanie nádhernej knihy. Som rád, že to nebol len klasický spracovaný animák podľa knihy, ale, že z toho vedeli ešte pekne vyťažiť a urobiť z toho ďalší príbeh. Zamyslenie sa nad tým, kto sme, nad tým, čo je hodnotnejšie v živote. Naozaj detská kniha, ktoré teda nie je pre deti. Akože príbehom a tak postavami áno ale hlbším zmyslom nie, tie skryté metafory a zamyslenia sú ozaj excelentné. Antoine de Saint-Exupéry by bol naozaj hrdý, keby si to mohol pozrieť :)