Kókaku kidótai: Stand Alone Complex - 2nd GIG (2004) (série)

No teda! Príbeh je jednoduchší, než je zvykom (pretože som ho pochopil - alebo aspoň myslím), je akčnejší, kompaktnejší (všetky línie sú spolu previazané) hudba sa mi zdá byť lepšia a taktiež Motočin hrudník sa nejak zväčšil :D Už po treťom dieli som si vravel, že pod 4 hviezdy sa zrejme nepôjde.

38 (2014)

Toto je pecka. Dobre natočené, zostrihané, má to spád, vtip, dej. Dokonalá pocta. A to hokej nesledujem....

Rivalové (2013)

Zdalo sa mi nemožné, aby nejaký film o nejakých dvoch opičkách za volantom (nie som fanúšikom Formuly 1) mohol mať skóre "93% 5. nejlepší film 150. nejoblíbenější film". Tak som šiel do kina. A on bol vážne dobrý. Ale je možné, že hodnotenie trošičku znížim (kiežby sa tak dalo ísť na 4 a pol) potom, čo mi z krvi vyprchá benzín.

Cesta na Jižní pól (2012) (TV film)

Po dôkladnom zvážení kladov a záporov nemám, čo by som vytkol. Úžasné vtiahnutie do deja, má to príbeh, autenticitu... a má to Aleksandra Gammeho! :D

Na nože (2019)

Tak trochu Vražda v Orient Exprese a tak trochu Gone girl, ale lepšie od oboch. Výborný scenár, výborné popkultúrne narážky, výborný Craigov prízvuk.

Escobar (2017)

Narcos som nevidel, takže som veľmi spokojný. To bola jazda! Občas (často) som len neveriacky krútil hlavou.

Zúčtování (2016)

Na podobné akčné béčka som sa díval ako malý na VHS kazetách. Díky!

Potvora (2017)

Citujme Plzáka: Láska kanibalská. Je odborně označována jako láska hysterická, protože hysterický jedinec nedokáže obyčejně milovat jinak než formou milostného a citového požírání....je zajímavé, že kanibalský milenec či milenka nesnesou, aby se jejich partner bavil jinak než jejich prostřednictvím. Kanibalskou lásku, nebo alespoň její náznaky poznáte velmi dobře podle následujícího příkladu: Muž si koupí vagónky k elektrickému vláčku, začne si s nimi hrát se svým synkem a dává při tom najevo, že ho to baví. Žena v moci kanibalské lásky takovou situaci nesnese. Ještě téhož dne zavrčí: „To jsem neviděla, hrát si jako idiot s mašinkou!“ Brzy si můžete povšimnout, že kanibalský milenec či milenka vůbec nesnesou, když je jejich partner dobře a radostně naladěn.