Čtec

okres Praha
předčítač

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 1.2.2020  18:09
    Moje místa (TV pořad) (2017)

Vybírám si. Díly s Katarínou Knechtovou 5* a Andreou Kalivodovou 4*.

• 12.11.2018  16:04
    #MístoKlidu (2018)

To zas bude něco pro mravokárce :-) ... Mě jakožto architekta samozřejmě zaujalo (aby taky ne). Rád bych ji vyzkoušel ve skutečnosti.

• 17.3.2017  18:58

Scénárista Petr Kolečko opět nezklamal. Tentokrát vymyslel krásný romantický příběh, přitom ze života, Vojta Kotek ho výborně natočil a já nemám absolutně co dodat. (A bezvadná byla "tlusťoška" Jitka Čvančarová a taky ten malej kluk.)

• 25.2.2017  13:21
    Divočina (2014)

Přesně takový anticivilizační detox bych sám taky potřeboval. Jako sůl. Takže jsem Reese strašně záviděl. Ne tedy ty její starosti ze života před; ale zato ten její velký krásný těžký batoh, ten ano... A Cestu, velkou cestu, kde jsi na všechno sám, víš, že ti nikdo nepomůže (nebo s tím alespoň nemůžeš počítat), krásnou velkou cestu, která tě totálně přesahuje a v tom to právě je, cestu, na níž si tisíckrát říkáš, že selžeš, ale přesto víš, že neselžeš, cestu za překonáním sebe sama a přerovnáním životních hodnot... A taky se mi moc líbila muzika, zvláště ten Simon s Garfunkelem, jak byli zpočátku jen v takových sotva postřehnutelných náznacích, ale přesto tam byli, pak už už jen jen to vypuknout, že se to skoro nedalo vydržet, no ale na závěr konečně - El Condor Pasa v celé nádheře.

• 6.2.2017  18:12

Obchází mne hrůza z toho, jak většina zdejších přispěvatelů a hodnotitelů vůbec nepochopila to, na co se koukala. Nebo tedy, lépe řečeno, jak to pochopila. A co je pro ni důležité (podružné blbosti) a co ne (podstata). Kdo se z historie nesnaží poučit, je na nejlepší cestě si ji zopakovat... Výborný komentář: Enšpígl.

• 14.12.2016  02:43
    Laura a její tygři (koncert) (2016)

Laura a její tygři mají pořád drajv. Jejich nejnovější Laura, Lucie Bakešová, zapadla perfektně a při svém mládí vypadá na výraznou osobnost. Je rozhodně nejen co poslouchat, ale i na co se koukat.

• 13.10.2016  17:12
    Melody Gardot: Live (koncert) (2012)

Pro hezkou a tajemnou Melody mám slabost... Koncert umí pěkně vygradovat a zvláště její "ruční práce" s publikem a taneční odchod z pódia při poslední písni mi utkvěly v paměti.

• 28.2.2016  01:34
    ABBA: Mamma Mia (hudební videoklip) (1975)

Jen je škoda, že v klipu není víc Björna. Jeho obleček je tak jedlej, že mu může konkurovat snad jedině David Bowie s nalakovanými prsty na nohou.

• 31.12.2015  15:12
    Muž z Ria (1964)

Normálně bych dal jen čtyři hvězdy - Muž z Ria je taková klasická blbina v belmondovském ražení (a že mám Belmonda fakt rád ... ovšem na Muže z Acapulca tenhle film nemá) ... ale ... Ale! Byla tam celá Brazílie, ba co víc, Brazílie začátku šedesátých let, to nejoptimističtější období, kdy se budovaly ty slavné brazilské pozdně funkcionalistické stavby ... v Riu, v Brasílii (novém hlavním městě) ... doba prezidenta Juscelina Kubitschka a božského architekta Oscara Niemeyera ... v těchto kulisách byl film natočen ... a mělo to ohromnou atmosféru ... alespoň tedy pro mne :-)

• 31.10.2015  17:56

Denní hlídka prakticky nezbytně doplňuje tu Noční. Spoustu věcí z prvního dílu vysvětlí, doplní a uzavře. A přesto jako by to byl jiný film, mnohem lepší - od scénáře přes režii a kameru, najednou se objevil ruský humor (v tom nejlepším slova smyslu), skvělá muzika, originální neonové titulky. Je to ruské a je to výborné... Skvělá Žanna Friske jako neodolatelně pojatá temná vědma Alice Donnikova... Kdo jste viděl první díl, rozhodně nepropásněte druhý!

• 18.10.2015  18:19

Ten film je jednoduše nádhernej, romantickej, milej. Přitom vtipnej. Moje krevní skupina. Nemám absolutně co vytknout (dobře, když už výjimku, která potvrzuje pravidlo, tak tu už dost překombinovanou scénu z Národní třídy ´89)... A výborná ústřední dvojice, roztomilý popleta Vojta (ten malý - Jan Maršál - je lepší) a krásná zrzavá beruška Ela (ach, Lucie Šteflová - už putuje do Oblíbených). Taktéž Táňa Pauhofová (taky ach..), Hynek Čermák a Jan Hartl se mi líbili, ale u nich už je to klasika, že jsou výborní... No a navíc ty vzpomínky z mládí... Ano, asi je to film pro takové ty - jak jen bych se safriš nazval - "mladé pamětníky". Proto tu zřejmě má tak málo procent... / .. Ještě mi to nedá - úsměv mi vyloudilo přečtení místních tagů: "láska, škola, manželé, komunismus, plavání, sametová revoluce" - nemá chybu, lépe bych ten film těžko popsal :-)

• 27.9.2015  17:53
    Katarína Knechtová - Motýľ Hlavolam (hudební videoklip) (2015)

"Stará" dobrá Katka z "nultých" let je zpět! Mám radost. Hudebním výrazem (jednoznačně kvituji návrat od skoro diskotékových Tajomstiev k jednoduchosti), a také svojí přirozenou vizáží... To je fajn... Špetičku tam cítím její nedávný výlet do Indie. Je to veselá a výrazná písnička a klip tomu zhruba odpovídá.

• 5.6.2015  15:52

Ano. Vyhni se všemu, co běhá, skáče, plazí se či plave. Všemu, co má očička a taky maminku a tatínka. Velkým obloukem se vyhni tomu, aby ti takové nadělení přistálo na talíři. A nepij mléko - není zdravé... Abych pravdu řekl, docela tomu věřím. I přes to, co nám vtloukali do hlavy v době mého mládí: Pij mléko - je zdravé ... / ... Červen 2015, Česká republika: ministr zemědělství, ministr zdravotnictví a premiér se shodli na programu pro masivní podporu živočišné výroby...

• 22.3.2015  16:13

Skvělá "citovka". S velmi zábavnými ironickými a sebedestruktivními dialogy. Nikdy mne nenapadlo, že dokonalou náplní pánské jízdy může být sledování Doktora Živaga. A přitom je to tak logické! (Taky doufám, že se nakonec Lara s Jurijem setkají. Nejlépe na jaře. A v šortkách.)

• 22.3.2015  01:03
    Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

Starý dobrý Albion ... Kdo třeba jen trošku nahlédl pod pokličku státní správy, ten jistě potvrdí, že její fungování se s přibývajícím časem od natočení seriálu - a s narůstající vzdáleností od Londýna - opravdu, ale opravdu nevylepšuje.

• 23.2.2015  09:00

Kar-wai Wong je víc než dobrý cukrář. Ale ono taky se to peče s takovými ingrediencemi jako Jude Law a borůvková Norah se zmrzlinou :-)

• 2.1.2015  02:14
    Život podle Václava Havla (TV film) (2014)

Nejlepší dokument o Václavu Havlovi, jaký jsem viděl. Vystihuje jeho mnohovrstevnatou osobnost a je natočen s vtipem. Což je právě ta vlastnost, která Havla charakterizovala. Jiskra v oku, vtip a přívětivý humor... Jak strašlivě tristní je srovnání s "humorem" následujících "hlav státu".

• 27.12.2014  20:14

Láska na vlásku je fajn pohádka, protože je - normální. Nikdo se v ní nepitvoří, nejsou tam žádné laciné ani jiné "kouzelné" triky, jak to poslední dobou bývá. Zato vyniká krásnou kamerou a plně využívá slovenské exteriéry (i interiéry). Hlavně Oravský hrad, který je opravdu pohádkový. Na námětu není co zkazit, to je věky prověřený Twain. A Celeste, ať je to s ní jak chce, tak na neapolskou princeznu se docela hodí a titulní písničku nazpívala pěknou... Jako vtip mi ale přijde, že se slovenská pohádka dabuje do češtiny. I když, zřejmě se tím vylepšila barva hlasu představitele ústřední dvojrole. A Matohohu předabovali z brněnštiny do češtiny... Ovšem co bije do očí, je nízké hodnocení od Slováků, oproti Čechům. Jak příznačné. Kdyby byla pohádka česká, bylo by to zase naopak. Za mne je to objektivně na lepší čtyři hvězdy. Pět dávám záměrně, abych alespoň svou troškou vyvážil někoho, kdo dá, aniž by se díval, odpad, a to jen proto, že si přečte jméno Buckingham.

• 22.12.2014  00:08

Káťa mne vždy přiková k obrazovce. Protože jest to pastva nejen pro uši, ale zvláště pro oči. Přijít o výraz její tváře - a nejen tváře - při takové Stravinského Petrušce by byla vážně škoda. Prstová technika mne, člověka ovládajícího klávesnici dvěma, maximálně třemi prsty, samozřejmě fascinuje. Ale úžasná je i její vlasová technika, včetně faktu, že ona vlastně po většinu koncertu nic nevidí.

• 23.11.2014  02:03

Po neslané nemastné jedničce mi Kleopatra přijde skoro jako zázrak. Daleko komiksovější, lehká, vtipná, hravá, plná narážek a parodií filmových, hudebních i jiných. Je tedy fakt, že už v předloze jsem měl díl s Kleopatrou nejraději. Jedinou slabinu vidím v nevýrazném Caesarovi, zato Kleopatra v podání Monicy Bellucci je opravdu fešná. A její šatník, to je lahůdková záležitost. Zvláštní specialitkou byl "asijský" létací souboj dvou zlektvarovaných superarchitektů.

• 8.11.2014  13:37

"Jeden Američan, žijící na Bornholmu, řekl: 'V Americe je život jako rozjetý vlak a vy musíte být pořádně rychlí, abyste mu stačili. V Dánsku - a to je dobře - jede ten vlak pěkně pomalu. A na Bornholmu? Na Bornholmu na vás i počká...'"

• 26.10.2014  20:48
    Iva Frühlingová: Věřím (hudební videoklip) (2005)

Ta písnička se mi líbí čím dál víc. Je taková nenápadná, ale milá a má moc krásný text. Videoklip se k ní hodí, je pohodový a příjemný.

• 10.10.2014  17:57
    Lana Del Rey - Summertime Sadness (hudební videoklip) (2012)

No po tomhle by si člověk fakt skoro hodil mašli (padání to ne, toho se bojím, z toho je mi vždycky blbě)...Jinak podle mne nejlepší píseň Lany Del Rey.

• 10.10.2014  00:10
    Lana Del Rey - Video Games (hudební videoklip) (2012)

Když jsem tuhle píseň poprvé slyšel z rádia, naskočila mi z ní husí kůže. Říkal jsem si, kdo to asi zpívá, protože Lanu jsem tehdy neznal. Pak jsem si ji vyhledal a pro změnu zase zůstal přikován k monitoru jejím stylem. Takže sečteno a podtrženo: píseň za 6*, styl za 6*, zbytek za 4*.

• 2.10.2014  12:58
    Katarína Knechtová - Isabel (hudební videoklip) (2013)

Vlastní píseň je krásná a zaslouží si 5 hvězd, ale za videoklip jako celek nejvyšší hodnocení dát nemohu, bohužel. Film jsem neviděl, ale předpokládám, že to nebude můj šálek kávy a obrázky z klipu tomu odpovídají. Naštěstí je tam ještě ta Katarína u piána :-) U vlastní písně se mi moc líbí její gradace a dynamika, včetně vznosného, do dálky znějícího finále. To prostě Katarína umí. .../... Tak jsem viděl film a byl - zvláštní. Asi trochu lepší, než jsem čekal. A nejlepší jeho složkou byla jednoznačně hudba. A tak přidávám tu chybějící hvězdičku.

• 29.9.2014  21:43
    Peha - Diaľkové ovládanie (hudební videoklip) (1999)

Začátky Pehy nemají chybu. Krásně jednoduché. Energie z toho sálá. A Katka je živel. Paráda.

• 28.9.2014  22:33
    Peha - Krajinou (hudební videoklip) (2001)

Líbí se mi takové jednoduché, prosté videoklipy. A když už jednoduché, tak jakou lepší krajinu byste si chtěli představit, než maďarskou pustu? Koně, tráva, močály, studny s vahadly, vodní buvoli, placka Hortobagy. A bahno a komáři. To je krajina s velkým K. K? Když K - koukněte, kterak krásně kráčí Krajinou kouzelná Katarína Knechtová...

• 9.8.2014  17:08
    Kristína: Jabĺčko (hudební videoklip) (2012)

Vlastní písnička by byla krásná i bez těch elektronických aplikací (a asi ještě víc). Ale - jsou tam a dávají jí zase jiný rozměr a jiný šmrnc. A k tomu se myslím právě velmi dobře hodí zvolený - jistě záměrně - "kýčovitý" videoklip. Celé to chápu jako velmi svěží úsměvnou nadsázku a legraci. S krásnou slovenskou "lidovkou" a neméně krásnou Kristínou.

• 9.8.2014  16:06
    Spomaľ (hudební videoklip) (2006)

Líbí se mi ten minimalismus, kdy pár tónů a pomalé tempo vytvoří atmosféru napjatou jak kšandy. Je to fakt magie, jak se dá pracovat s publikem. A musí to, i přes všechnu únavu, neskutečně nabíjet... To teda se lidem v drtivé většině profesí nepoštěstí. Nedokážu si představit, jak by se mohl při své práci nabít třeba takový úředník. A mohl by přitom zpomalovat, seč by mu síly stačily... Ne, nechci to zlehčovat, vím, že Katka tenkrát byla unavená, přetažená a že ta píseň je vlastně dost o ní samé. Také to byl zřejmě hlavní důvod jejího odchodu z Pehy.

• 8.8.2014  02:26
    Muoj bože (hudební videoklip) (2008)

Nádherná hudba i hlas Kataríny Knechtové, nebesky čistý i temně barevný. V kombinaci s vizuální složkou, jež se mi líbila už ve filmu, jsem unešen. A nesmím zapomenout obě krásné tváře, Katčinu jemnou a Anninu tajemnou. ... Ještě k té vlastní písni: asi přeci jen lehkou výhradu bych měl k poslední třetině, která je na můj vkus příliš orchestrální a skoro jakoby rozjuchaná. A ano, jak píše Marek1991, i lehkovážná. Takže raději mám jen Kataríninu klavírní "unplugged" verzi. Ta je skutečně úchvatná.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10