Čtec

Čtec

okres Praha
předčítač

16 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 3 6 7 8 9 10 následující >>
  • 22.10.2011  19:24

  Nějaký čas jsem jezdil do Izraele pracovně a musím říct, že je to stát absurdnostmi přímo prorostlý. A to se v Syrské nevěstě povedlo perfektně zobrazit. Navíc slouží ke cti, že si to natočili Izraelci sami o sobě.

  • 20.10.2011  21:59
  Brutální Nikita (TV seriál) (1997)
  ****

  No já vím, že to není nic moc - jenže ta Peta Wilson !! Vždycky na ni čučím jak na svatej obrázek...

  • 20.10.2011  21:54
  Síť (1995)
  ***

  Viděl jsem v televizi českou verzi a bylo to naprosto příšerně ozvučené (hudba děsně nahlas a dialogy potichu). Tak z toho bylo pro mne mistrovství světa v ovládání hlasitosti na ovladači :-(( Tři hvězdičky tak zachránila jen Sandra Bullock, které to fakt slušelo.

  • 18.10.2011  17:24

  Moje srdeční záležitost. Jako kluk jsem do Zlenic jezdil na prázdniny za dědou a babičkou. Měli tam na chatě knížku Zločin na Zlenicích hradě l.p. 1318 (edice KOD - knihy odvahy a dobrudružství, s těmi proužky na hřbetu, červená byla). Vždy navečer jsme si nahlas četli na verandě, a tam za řekou, skrytá v lese, byla ta Hláska, věž bývalého Zlenického hradu, kde se stal ten mord... Vidím to jak dnes a naskakuje mi husí kůže, jak to bylo krásný... Četli jsme tu knížku každé prázdniny znovu. A názvy dalších hradů a tvrzí z knihy - Mrač, Týnec, Český Šternberk... - to je prostě krásné Posázaví a moje dětství... Pak až po létech jsem viděl film, a musím říct, že mě v nejmenším nezklamal, naopak, kdykoliv se na něj podívám, zase si vše připomenu... Takže - hvězdiček klidně 10.

  • 18.10.2011  15:03
  Sexmise (1983)
  *****

  "Připadám si, jako kdyby mě vyloučili z pionýra..." I po těch létech si vybavuji úryvky dialogů. Jedna z nejlepších komedií 80. let, ve které exceluje můj oblíbený Jerzy Stuhr... Kterak se dva úplně normální troubové stávají žádaným artiklem. V časech, kdy Aljašku odkoupilo Polsko.

  • 18.10.2011  14:17
  Fígle (2007)
  *****

  Ohromně dojemný film, ale v tom nejlepším slova smyslu... Nápaditý a velmi zvláštní... Poezie ošklivého slezského zapadákova kousek za českými hranicemi, místa kde se zastavil čas a život je po čertech těžký... A kde se jeden malý sympatický rošťák přesvědčuje, že Štěstěnu je občas třeba pořádně popostrčit... Vřele doporučuji!

  • 18.10.2011  11:26

  Nehaň dne před večerem! Měl jsem nic moc den a nic nenasvědčovalo tomu, že by večer měl být lepší. V TV programu jsem viděl název filmu, nijak mě nezaujal, ale jelikož se mi zdálo, že nikde nejde nic lepšího, začal jsem se dívat... No, jenže!! Film nádhernej, krásná Charlize, výbornej Matt a naprostá bomba Will Smith, od kterého jsem teda nečekal fakt vůbec nic. Moc se mi taky líbil Willův dabing (Z. Hruška)... Filmy o sportu málokdy dopadnou dobře, ale tady jsem nenašel chybičku, jen velký zážitek = 100%

  • 18.10.2011  10:01
  Mentalista (TV seriál) (2008)
  ****

  Hlavně za Simona Bakera. Teda na chlapy fakt nejsem, ale kdybych byl ženská, tak by mě véélmi zajímal :-)

  • 17.10.2011  23:44

  Z toho jedna * je speciálně za Burianovu francouzštinu :-)

  • 16.10.2011  23:55

  Ne že by se nedalo nic vytknout, ale na druhou stranu také není moc s čím srovnávat. Nepamatuji se za poslední dobu na naši detektivku, zasazenou do reálného českého středověkého prostředí. Napadá mne vlastně jen Zločin na Zlenicích hradě l.p. 1318, jenomže to už je pěkná doba... Pravda, Zlenice měly propracovanější literární předlohu... Hlavní mojí výtkou je míchání spisovné češtiny a pražských hovorových koncovek klidně během jedné věty. Což bych u epizodních postav přešel, ale u Karla Rodena to tahá za uši...

  • 16.10.2011  13:07

  Výborný výběr herců v hlavních rolích. Jude Law se snad doopravdy narodil na Uralu, stejně tak krásné Rachel Weisz sedla role ruské židovky... J.-J. Annaud zvolil pro kinematografii západní provenience netradiční téma obránců Stalingradu a povedlo se mu to skvěle.

  • 16.10.2011  12:43

  Roman Čada se mi v roli světa znalého prcka, který vše zařídí, líbí víc než Tomáš Holý. A mladičká Libuška Šafránková je zde mimořádně krásná...

  • 15.10.2011  16:15

  4* hlavně za to, že je moc dobře, že filmy na tohle téma někdo točí... Hazardérský eufemismus inženýrů na jedné straně - na té druhé hrabivost, zištně motivovaná politická rozhodnutí a zmanipulované odborné posudky... Není to náhodou naše žhavá současnost? ... A pátá, nejdůležitější * za to, že tvůrci nenatočili velkofilm, který by odváděl pozornost od vlastního tématu, ale udrželi ho v odborně korektní a realistické rovině. Bravo!

  • 15.10.2011  14:10
  Formule! (2001)
  *

  No... jako prča dobrý, ale se skutečnýma formulema to nemá nic společnýho... Tak například - Stallonemu by se těžko vešly svaly do kokpitu...

  • 15.10.2011  14:02
  Formule 1 (1978)
  *****

  V době, kdy se u nás závody formule 1 nejenže nevysílaly, ale jakýchkoliv zpráv z první ruky o ef-jedničkách bylo žalostně málo, byl tenhle film úplné zjevení. Fundovaný, profesionální, nezkreslený, ostatně koho jiného byste si vybrali za průvodce formulí 1 sedmdesátých let, než Nikiho Laudu? A z těch havárií mne mrazilo ještě hodně dlouho...

  • 12.10.2011  22:33

  "Prosímtě udělej něco! Udělej něco! Nebo mě zejtra tasí!" ... Kdyby se dalo dát 6 hvězdiček, tak bych je klidně dal. Tohle je film, který nedokážu vynechat, kdykoliv ho v televizi dávají. Je v něm spousta dnes už neaktuálních reálií z perestrojky konce 80. let, ale to mi vůbec nevadí. Hlavní osa příběhu stále bezchybně funguje a Víťa Jakoubek - kterému je něco mezi 19 a 21 roky, vlastně přesně 22 - v podání Milana Šteindlera je famózní. Mám rád jeho naivně civilní herectví a Víťa je jeho nejlepší komediální role. ... "Víťo, vždyť ty nevypadáš ani jako vekslák, ani jako depešák, ani jako somrák... ale jako můj fotr..."

  • 12.10.2011  01:22
  Nuda v Brně (2003)
  *****

  Dlouho mi to trvalo, než jsem se na Nudu v Brně podíval. Tak trochu masochisticky jsem to odkládal, s tou příjemnou předtuchou že už název filmu signalizuje nějakou nevšední záležitost. No a je to tak, bylo to přímo výborné... A Budař, to bylo concerto grosso... Tak bych řekl, že ti - jak to říct - intelektem méně obdaření mohou mít vlastně hodnotnější život - myslím založený na opravdových hodnotách - než ti "normální", kteří si často z intelektuální bujnosti svůj mozek tak zaserou, že to až hezké není...

  • 11.10.2011  21:21

  Český název "Horečka džungle" se mi k tomuhle filmu líbí daleko víc. "Tropická horečka" - která se tu pořád vnucuje - je pro tuhle perlu název vyloženě zavádějící... Výborný film. A Annabella Sciorra je taková třešnička navíc...

  • 11.10.2011  20:49
  Terminál (2004)
  *****

  Mně se Terminál líbí, a to tak že velice... Je to krásný romantický film se silným příběhem, Spielberg, ten už prostě ví, jak to všechno udělat. Jo, všechno to funguje. Hlavní charaktery jsou zcela uvěřitelné, chemie mezi Catherinou a Tomem tam je, ona je krásná (jéžiši ten Douglas se má...), on je dostatečně mužný i v nelehké situaci, v jaké se nachází... "Padouch" Stanleyho Tucciho je bezvadný a nášup navíc jsou ti dva Mexičani. Pro mne jasných *****!

  • 11.10.2011  20:35
  Letiště (TV seriál) (2006)
  **

  Na Letišti oceňuji snahu o nadsázku či recesi. "Krysu" Davida Matáska si vyloženě užívám, líbí se mi celkem Klepl a i kreace Zuzany Norisové. Ostatní herecké výkony a charaktery sice kopírují nynější mizerný mainstreamový trend, ale i tak, za snahu "o něco" dávám **. Když se mi "podaří" při surfování po TV programech na Letiště přepnout, vydržím se dívat, což absolutně nemohu říct o většině ostatních nynějších českých seriálů.

  • 11.10.2011  01:05

  Jak jsem již psal u Casina Royale, mrzí mě to, ale tohle není Bond... K agentovi 007 neodmyslitelně patří lehkost, šarm, nadsázka a nadhled. Daniel Craig, ač jinak jistě výborný herec, se do bondovské série zoufale nehodí. Vypadá - a co hůř, i se chová - jako ruský surovec, proti kterým jeho doopravdoví předchůdci bojovali... Z Bonda se tak stala obyčejná a zaměnitelná, byť řemeslně dokonale udělaná, akční střílečka, která by se mohla jmenovat jakkoli, jen by se neměla vydávat za exkluzivní značku "Agent 007".

  • 11.10.2011  00:37

  Je mi líto, ale tohle není Bond... Zcela se vytratila ta bytostná lehkost, nadsázka a nadhled agenta 007. Daniel Craig, ač jinak dobrý herec, se do bondovské série zoufale nehodí. Vždyť jako by z oka vypadl ruským (či sovětským) surovým padouchům, se kterými se jeho doopravdoví předchůdci potýkali... Dokud bude Bondem Craig, tak mě na něj nikdo už do kina nedostane.

  • 10.10.2011  17:32

  Je třeba zabít Sekala je v řadě českých soudobých sladkobolných filmů skutečným zjevem - syrová a krutá záležitost z moravského venkova. Samozřejmě lví podíl na tom má předloha Jiřího Křižana. A asi také angažování výborných polských herců, čímž ovšem vůbec nechci snižovat výkony herců českých. Třeba Jiří Bartoška tu odehrál bezesporu svou životní roli. Film stavím na roveň špičkovým drsným westernům. Režisér Michálek má můj velký obdiv...

  • 10.10.2011  15:37
  Total Balalaika Show (koncert) (1994)
  *****

  Když jsem si jednou tehdy někdy v polovině devadesátých let pustil televizi, běžel v ní nejpodivnější pořad jaký jsem kdy viděl. Říkal jsem si, že jsem se právě asi zbláznil. Alexandrovce jsem měl zaškatulkované jako jeden z pilířů sovětského režimu, takové tuhé koncertní těleso, a teď tu trsali s nějakými naprosto šílenými kreaturami. Podotýkám, že jsem o Leningradských kovbojích do té doby vůbec neslyšel... No prostě jsem zíral a říkal si že mne musí šálit zrak... Tehdy se musel Brežněv v hrobě totálně obrátit... :)

1 3 6 7 8 9 10 následující >>