Čtec

Čtec

okres Praha
předčítač

16 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Byli jednou dva písaři (TV seriál) (1972)

  To je učiněná poezie... Miluju Horníčkův humor a stejně tak Sovákovo bravurní herectví. A dát právě tyhle dva dohromady jakožto ústřední dvojici, to byl geniální tah režiséra Roháče. A věřím, že pak už ani nebylo třeba moc režírovat, ti dva museli improvizacemi přímo sršet... No řekněte, nechtěli byste prožít důchod přesně tak jako pánové Bouvard a Pécuchet?

 • poster

  Pohádky z mechu a kapradí (TV seriál) (1968)

  Poté, co jsem zhlédl Jak Křemílek a Vochomůrka zabloudili v bedlovém lese, jsem měl v noci děsivé sny... A jak se mnou zamávalo jejich setkání s drakem, to tu raději ani nebudu popisovat... Ano, tihle dva chlapíci z pařezové chaloupky byli kdysi jedni z mých prvních opravdových hrdinů a dodnes u mne stojí ještě výš, než slavný Rumcajs. A po grafické stránce je tenhle večerníček vrchol, který nikdy nebyl překonán.

 • poster

  Česká soda (TV seriál) (1993)

  "Mattoni už není!" Není, protože je tu Česká soda a ta, panečku, píše !! Geniální parodie na reklamy a nezapomenutelný rychlokurz bavorské němčiny Alles Gute se stejně nezapomenutelně mrkajícími sudeťáčky Karlem a Egonem. Prostě takové hezké české Grüsse aus Lederhosen... Humor někdy až na samé hranici snesitelnosti, o nějaké (a snad ještě nedejbože politické) korektnosti nemůže být ani řeč, a to je moc dobře. Inspirace Monthy Pythony je nabíledni a to je taky moc dobře... Co víc si přát?

 • poster

  Okresní přebor (TV seriál) (2010)

  No tohle je brutální. Věřím, že takhle nějak opravdu vypadá pověstná "pralesní liga". Novácké seriály se pomalu stávají pojmem, nestačím se divit... Senzační dialogy, výborný výběr herců, hudby... Návrat Luďka Soboty, tahle civilní poloha mu sluší. Fanatický hrající trenér Ondřej Vetchý koncertuje. Nádherný týpek přežvykujícího drsňáka v podání Ivana Trojana. Sympaťák David Novotný Rooneymu jako by z oka vypadl. Nechutně krysovitý pokladník Pavel Kikinčuk. Supjovej doktoj Leoš Noha. Něco mi říká, že Okresní přebor nezestárne a stane se klasikou.

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  Přesně takhle má vypadat zfilmovaná fantasy. Tedy alespoň ta, která se neopírá o magii a inspiruje se spíše historií (analogie s válkami růží mezi Yorky/Starky a Lancastery/Lannistery je zřejmá)... Pokud bych měl vyzdvihnout nějakou postavu, jistě nebudu originální - "malý velký muž" Peter Dinklage alias Tyrion Lannister. Že sbírá za svou roli filmové ceny je zcela po zásluze. A vlastně, když tak o tom přemýšlím, ona vlastně celá Lannisterovic rodinka je k sežrání.

 • poster

  Sňatky z rozumu (TV seriál) (1968)

 • poster

  Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

  Starý dobrý Albion ... Kdo třeba jen trošku nahlédl pod pokličku státní správy, ten jistě potvrdí, že její fungování se s přibývajícím časem od natočení seriálu - a s narůstající vzdáleností od Londýna - opravdu, ale opravdu nevylepšuje.

 • poster

  Dlouhá cesta (TV seriál) (2004)

  To musí být paráda. Taky bych jel, hned... Tedy - kdybych byl mladší a měl méně závazků a víc peněz a byl zdravější a kdybych uměl jazyky a měl papíry na mašinu... No dobře - výmluvy, výmluvy... Tak si to teda dám jako novoroční předsevzetí a prostě pojedu. Nejlépe s Ewanem, kterého už dobře znám a je to bezva kámoš... Ale až za rok. Nebo za dva...

 • poster

  Čtyři z tanku a pes (TV seriál) (1966)

  "Nabít tříštivým - pal!" "Nabít protitankovým - pal!" Měli jsme jako kluci kabinu tanku v kuchyni pod stolem. Já jsem byl velitel Janek (ale v skrytu duše jsem chtěl být Gustíkem nebo Grigorijem). Měli jsme i Šarika a holčička od sousedů byla samozřejmě Marusja. Blbě jsme se všichni pod ten stůl vešli, ale o to to bylo věrnější a o to lépe mohlo vyrašit jakési intimní souznění mezi "Jankem" a "Marusjou"... No nic... Později jsem slyšel, že tyhle tanky měly životnost jen asi 400 km, ale já stejně vím, že Rudý dojel až do Katowic. A co lesů přitom pokácel :-).. Lidé, kteří do toho chtějí motat ideologii ať prominou, ale tehdy moc pořadů v televizi nešlo a my jsme byli malí, hraví a nekonečně naivní...

 • poster

  Versailles (TV seriál) (2015)