Mission: Impossible III (2006)

Už neobvyklý teaser z úvodu dáva tušiť, že manželstvo Ethana a Jules bude pomerne turbulentné. Cesta ku tejto scéne je brutálna jazda od Berlína, cez Vatikán až po Šanghaj. Skvelá akcia a špionážne sekvencie, kedy najmä misia vo Vatikáne je veľmi svieža. Vlastne aj celý záver filmu sa nesie v podobnom duchu a tak je M:I3 jedným z najvydarenejších akčných špionážnych filmov a sériu posunul do kvalitatívne vyššieho levelu. A to aj vďaka vynikajúcemu záporakovi.

Air: Zrození legendy (2023)

Pred tým, ako si budete chcieť kúpiť kópiu Air Jordan z Aliexpressu, pozrite si tento film, aká je za tým sakra práca vybudovať nejakú značku, ktorú potom v nejakej čínskej fabrike bezhlavo skopírujú.

Absurdistán (2006)

Neuveriteľný brak, od hercov, kostýmy, až po samotné scény. Vizuálne a akustické utrpenie, ktoré si zaslúži 1* za nápad, ktorý však mohol byť oveľa kvalitnejšie spracovaný.

Mission: Impossible II (2000)

MI2 chce pôsobiť veľmi vážne a až nemiestne dramaticky. Aj Ethan sa takmer po celý čas tvári zamračene. Chýba tomu však drive, lepší príbeh a silnejšie postavy. Divák vôbec nemá dojem, že na pozadí všetkého sú tajné služby, tak ako to bolo v jednotke. Dokonca aj Sir Anthony Hopkins tam akosi vôbec nepasuje a celý film pôsobí pomerne lacným a štúdiovým dojmom. A to aj napriek známym horolezeckým scénam zo začiatku filmu a motorkovej bitke na konci.

Mission: Impossible (1996)

Dnes už popkultúrna ikona a zároveň svieža alternatíva ku Jamesovi Bondovi. Praha, legendárna lúpež v Langley (doteraz jedna z top aká sa kedy objavila vo filme) , TGV a vrtuľník v tunely. Dynamická zábavka s predvídateľným príbehom, ktorý si však aj po rokoch rád pozriem.

Babylon (2022)

Pre mňa najlepší, najprekvapujúcejší, najintenzívnejší a najlepšie spracovaný film posledných rokov. Láska ku filmom a previazanie s mojim obľúbeným muzikálom Singing in the rain je už len povestnou čerešničkou namočenou v brandy a kokaine na záver.

Grinch (2018)

Vydarený vianočný rodinný film, plný vtipov, zábavných vynálezov a vianočnej gýčovosti. Čo viac ku Vianociam treba.

Barbie (2023)

Prekvapivo nízke hodnotenie je podľa mňa spôsobené tým, že bežní diváci očakávali nenáročnú popovú záležitosť. Dostali však veľmi divný, umelecký film s množstvom popkultúrnych odkazov a atmosférou, za ktorú by sa nehanbil ani Wes Anderson. Sviežy, prekvapivo spracovaný film so zbytočnou patetickou rečou ku koncu, ktorú však vyvážila posledná scéna, ktorá spôsobila dosť veľký výbuch smiechu.

Kuciak: Vražda novináře (2022)

Je to zrejme svetový unikát vidieť výpoveď exekútora vraždy novinára. A tiež je svetový unikát vidieť rozvrat štátu a spravodlivosti vo vyspelej európskej demokracii. Niečo tak depresívne sa len tak nevidí.

Malá smrt (2014)

Originálne spracovaná téma s viacerými prekvapivými prvkami a mne neznámymi fetišmi. Príjemné a nečakané filmové osvieženie.