MedullaO.

MedullaO.

bard

<< předchozí 1 2
    • 24.1.2013  14:23
    Rock the Bells (TV film) (2006)

Dokument o tom, jaké to je pokusit se splnit si svůj vlastní sen: stát se promotérem akce, kterou se už dlouho nikomu nepodařilo zorganizovat a to dostat na pódium všech devět členů jedné z nejvlivnějších hiphopových uskupení 90. let: Wu-Tang Caln. To, že nezvládnete nápor fanoušků, že vám policie bude kecat do toho co píšete na pozvánkách a to, že vám hlavní hvězdy těsně před koncertem zhulení skáčou po posteli někde v hotelu, nebo nedejbože jsou tak na kaši, že je nelze ani probudit (RIP ODB), jsou perličky z tohoto zajímavého snímku, který je samozřejmostí pro všechny fanoušky hiphopu a rapu 80. a 90. let. Vyskytují se zde jména jako Chali2una, Dilated People, Dj Abbilities, MC Supernatural a další! Nenechte se odradit slabším začátkem a na první pohled celkem amatérskou kamerou, která tomu však v určitých momentech dodává svůj vlastní charakter.

• 10.11.2012  13:51

Povedlo se a moc. Je to takové anime, ze kterého je prostě cítit "evropa" a tím je unikátní a mě osobně velmi blízké. Úžasně vykreslné prostředí připomíná něco co by udělali naši borci z Amanita design a humor, kterému rozumím, což u některých infantilních japonských nebo trapných amerických anime postrádám. PS: přirovnávat to ke GITS je blbost..podívejte se na jiné kyberpunk filmy i starší než sám Ghost a poznáte, že ty zápletky jsou většinou dost podobné, to je prostě koncept kyberpunku a komu se to nelíbí ať...přepne kanál ;)

• 3.10.2012  05:55

Výborný náhled do života oblíbených kytaristů..Teda až na toho Edge, tento "kytarista" - elektrikář se sem vůbec nehodí- hvězdička dolů. Předpokládám, že jde o osobní vztah s Davisem Guggenheimem, jelikož spolu již natáčeli.

• 5.4.2011  16:59
    127 hodin (2010)

Dokud ho nezavalil ten kámen, bylo to dobré...aha vlastně, o tom byl skoro celý film - klaustrofobní nuda. Lépe by udělali, kdyby ho nechali ještě chvilku pobíhat po kaňonu a pak zaskočit na Scooby Doo party. To by rozhodně byla větší sranda. Ale hodinu koukat na nezodpovědného debila, který si nebere mobil (a věřte, že takových je spousty) mě opravdu nebaví.

• 9.1.2011  19:56

Skvělý nápad, ale něco tomu chybělo..Morgan Spurlock je velice nesympatický na to aby se na něj člověk musel koukat 100minut. Co mě hodně podivilo, tak bylo to, jak všichni jeho lékaři dělali překvapené, po tom co se mu začli horšit krevní testy a vlastně i jejich odhady, co by se mohlo přihodit během takovéhle diety jinak zdravému člověku, byly na úrovni amatéra mastičkáře...holt jiný kraj, jiné vzdělání. Velice zajímavý byl pohled na to, jak se děti stravují v amerických školách ! Tak jako tak, ikdyby Morgan během natáčení měl dva infarkty a tři mrtvice, obávám se, že to zásadní vliv na změnu stravovacích návyků většiny lidí mít nebude. Asi by to chtělo najmout nějaké lobisty pro zdraví životní styl, ale to není takový kšeft, že ? BTW: A rozhovor s někým z mekáče teda nebyl ?

• 4.1.2011  11:32

Chvilku jsem přemýšlel, jestli hodnotit úplně nezávisle, bez srovnání s předchozími výtvory pana Aronofskeho, které pro mě byly vždy za plný počet hvězd, nebo porovnávat. Nakonec trochu porovnávám. Natalie Portman zde podává neuvěřitelný výkon shizofrení baletky, která se pomalu ale jistě zevnitř rozpadá. Přijde mi však, že tempo tohoto filmu je nezvykle, na Aronofskeho, lineární a výsledek lehce předvídatelný. Každopádně kamery a režije dokonalé a hudba Clinta Mansella je vždy skvělá. Tento film nezklame, ale ani nezvedne ze židle tak jak to umí starší díla tohoto režiséra. BTW: stejná snídaně jakou měla Sara Goldfarbová v Requiem za sen, se objeví na začátku před Ninou. Darren k tomu musí mít asi nějaký zvláštní vztah, co asi sám snídá ? Kafe, cigáro a Kubrickovu filmové pásky pokapané citrónem ?

• 13.11.2010  13:40
    Slon (2003)

Když jsem náhodou na tento film přepnul, neměl jsem vůbec tušení jakého tématu se týká a i přesto s jakým odstupem je celý snímek natočen, jsem od něj nemohl odtrhnout oči. Dlouhé záběry kamer bez střihu a obyčejné prostředí střední školy na mě působily velice silně.

• 12.11.2010  17:11

Tento snímek je velmi deprimující a jednotvárný, ale za to pravdivý - utrpení zvířat na úkor uspokojení nenasytných krků a rozmarů naší civilizace, která většinou zavírá u těchto obrázků oči. Osobně bych tento dokument nechal běžet ve smičce v supermarketech nad oddělením s masovými výrobky. Stejně tak jako máme na cigaretách obrázky vypreparovaných plic plných dehtu a mrtvých dětských plodů, na balení šunky by měli být obrázky utrpení všech zvířat, která kvůli nám byla vychováná a brutálně zabita. Záběr z košér jatek mluví za hodně. Nelze také zapomínat sekci domácích mazlíčků a zvířat pro zábavu, ze které jsem měl opravdu špatný pocit, tyhle věci vám ve škole nikdo neřekne :( Btw: když to ta ovečka stím dětskem napálila do zábradlí, tak jsem si říkal: "Dobře ti tak haj*le."

• 31.5.2010  21:02
    Alice (TV seriál) (2009)

Zajímavě zpracované, avšak celé to působí jakýmsi nedomrlým dojemem, herecké výkony mi přišli velmi slabé a jestli občas někde byl náznak humoru, tak jsem to musel minout. A nezařadit Šklíbu do této adaptace ? To se neodpouští, jakýsi jeho halucinogenní náznak byla slabá náplast pro můj nejoblíbenější charakter v této pohádce.

• 1.3.2009  15:59
    Futurama: Milion a jedno chapadlo (video kompilace) (2008)

"Son of a bit, this is my house. That means I am blackmailing myself !!! " ...velice koukatelne.

• 27.1.2009  12:17
    HBO Comedy Half-Hour (TV pořad) (1994)

Jeden z prvních známějších Chappellův stand upů, kde dokazuje své kvality, jako jeden z nejlepsich černošských komiků své doby. Kdo zná jen Chappell Show, tak přichází o to nejlepší co tento chlapík dokáže....."I ran home as fast as I could. I was trippin, trippin! I looked at the clock and it was 2:42. I was like, damn, 2:42 I got to sober up. I ain't never been this high this early. I took a shower. I was still high. Said maybe music will do the trick. I listened to every CD I had, I was still high. Exercise, that's what I'll do, I ran around the block 4 times, still high. Took a nap, woke up, fucked up. I looked at the clock and it said 2:43. I said, God damn! "

• 26.1.2009  20:39
    Chris Rock: Never Scared (TV film) (2004)

Ze zacatku jsem byl velice skepticky, ale jak uz je u tohohle urvaneho typka zvykem, v druhe polivine zacina poradne nakladat a stoji to fakt za to. Skoda, ze neumi vic pracovat s hlasem...

• 10.1.2009  16:37
    Chris Rock: Kill the Messenger (TV pořad) (2008)

Diky divne kamere a strihum z ruznych vystoupeni, ktere na sebe plynule navazuji ztraci cely stand-up kouzlo osobite atmosfery a kazi tak celkove, ne uplne spatne vystoupeni, ktere Chris predvadi. Zacatek je hodne slaby, ke konci se pomalu rozjizdi...do peti hvezdicek vsak porad velmi daleko.

• 19.11.2008  17:54
    VALL-I (2008)

nevim jestli se na to budu chtit nekdy kouknout znovu, ale preci jen to byla dobra sranda..

• 8.6.2008  19:06
    Elfen Lied (TV seriál) (2004)

Naprosto zbytecne precenovane anime, ktere dejove balancuje nekde mezi infantilnosti a temnymy osudy postav, ktere divak prokoukne prakticky uz po trech prvnich dilech. Ma sve svetle chvilky ale je jich proklate malo..Tri hvezdicky za hudbu a sileneho zabijaka...jo a jeste teda za nahotu, heh :)

• 25.11.2007  16:47
    Rocky IV (1985)

..a všimli jste si černého trenéra sovětské strany ?? Paráda.

• 25.11.2007  16:45
    Rocky II (1979)

boxující retard, výborné na nedělní vypínačku :)

• 13.9.2007  16:46
    Ženatý se závazky (TV seriál) (1987)

bohuzel, mozna kdyby se mi do ruky tento serial dostal v orginale..ale cesky dabing ho utopil do bahna trapnosti, debility a ubohosti..fuj

• 1.8.2007  15:22

Verim, ze pri nataceni tohohle snimku musela byt strasna zabava..nejvic me rozsekal John Lee Hooker a hlaska "Elwood: It's a 106 miles to Chicago. We got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses. Jake: Hit it!"

• 31.7.2007  18:57

"...Anyway, just in case they took it as evidence I am also sending you a T-shirt. I hope it's the right size. I am healing up good and they tell me that I will soon be one hundred percent even with eight bullets dug out of me because they didn't hit any vital organs, just my liver which is fucked anyway, ha-ha-ha. "

• 31.7.2007  17:09
    Rafťáci (2006)

Musel sem to pretrpet cestou autobusem z Danska, jednu hvezdicku davam za to, ze sme se lehce se spolucestujicimi ozraly a zacali se nam libit ty prsate sestnactky...

• 25.6.2007  09:51

fak dobra hudba..nemate nekdo OST ??

• 5.6.2007  10:00

Nebyt toho cernyho pasaka, kterej zere veci ktery mu spadli do bublinkovy lazne tak dam odpad..

• 5.6.2007  09:29

Ja nevim...Jason Statham byl pro me velmi fajn herec po zkouknuti filmu Guye Ritchieho..ale ted co toci za divny akcnaky, uz ho nemam tak rad...Tenhle film je snad trochu lepsi svym zajimavym napadem, ikdyz po pul hodince pohled na beziciho, upoceneho plesouna take zacina nudit..

• 3.6.2007  17:25
    Griffinovi (TV seriál) (1999)

prominte, ale mam pocit, ze zde jsou nejake informacni nesrovnalosti..vubec zde neni zmineno jmeno Seth MacFarlane coz je vlastne hlavni tvurce celeho Family Guye..pise scenare, kresli a mimo to jeste dabuje skoro pulku vsech hlavnich a vedlejsich postav..Takze si myslim ze by stalo za to, ho tam nekde pripsat hmm ??....ale jinak pro me NEJ KRESLENY SERIAAAL !! :) Peter: Oh my god, Brian, there's a message in my Alphabits. It says, 'Oooooo.' Brian: Peter, those are Cheerios.

• 24.5.2007  09:11

"Are u Mexican or Mexican´t ??"....no a vic uz tam toho neni :))

• 7.5.2007  15:14

Uz jenom ten zacatek, jak Mickey zabali ten krasnej domecek do karavanu me polozil do kolen..opravdu vyborna short disneyovka..

• 29.4.2007  12:37
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

neznat to s ceskym dabingem tak dam asi pet...

• 29.4.2007  12:28

Je to jako by vam film urcoval vlastni tep srdce, ke konci sem si chtel strkat nitrak pod jazyk...Vyborna kamera, vyborna hudba (clint mansell je rula) a vykon Ellen Burstyn je velmi impozantni..

• 16.4.2007  09:30
    Zločin v ulicích (TV seriál) (1993)

Svou surovosti, skvelymi hereckymi vykony a vybornymi napady vsech tech reziseru co se na tomhle serialu vystridali, me Homicide naprosto dostal..Zadni superhrdinove, proste hrstka Baltimorskych fizlu, kteri jsou taky jen obycejni lide.

<< předchozí 1 2