Reiniš

Reiniš

Jan Bodnár

okres Brno

117 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
<< předchozí 1 2 3
  • 17.5.2010
  John Gavin
  (herec)

  John Gavin se narodil jako John Anthony Golenor 8. dubna 1931 v hvězdném Los Angeles do dobře situované rodiny. Gavinův otec pocházel ze starého irského rodu Golenor a matka ze šlechtického mexického rodu Pablos. Od malička tak uměl výborně španělsky, což později zužitkoval coby velvyslanec Spojených států v Mexiku za vlády… (více)

  • 3.12.2009
  Lambert Wilson
  (herec)

  Lambert Wilson se již od útlého dětství pohyboval ve světě divadla a filmu. Narodil se 3.8.1958 fotomodelce Nicole a filmovému herci a režisérovi Georgesi Wilsonovi. Po otci mu v žilách koluje francouzská a po matce irská krev. Díky otci se velmi brzy stal členem Théâtre National Populaire, po jehož boku vystupoval například v… (více)

  • 12.10.2009
  Petr Lébl
  (herec)

  Český divadelní režisér, scénograf, výtvarník a příležitostný herec Petr Lébl se narodil 16. května 1965 v Praze. Své první divadelní krůčky učinil v patnácti letech, coby člen amatérského divadelního souboru Dopravních podniků DOPRAPO. Lébl sklidil první výraznější úspěch díky inscenaci Groteska podle knižní předlohy Kurta… (více)

  • 23.8.2009
  Tom Hardy
  (herec)

  Edward Thomas Hardy přišel na svět 15. září 1977 v západním Londýně. Studoval na Tower House Prep School pro chlapce a studium herectví se věnoval na Drama Centre London a Richmond Drama School, kde mezi jeho kantory patřil například Anthony Hopkins. Před kamerou debutoval ve výpravném seriálu BRATRSTVO NEOHROŽENÝCH, kde ve… (více)

  • 9.6.2009
  Joseph Barbera
  (režisér)

  Joseph Roland Barbera se narodil 24. března 1911 v New Yorku. Pocházel z chudé rodiny italských přistěhovalců. Odmala se toulal po ulicích Brooklynu, aby si vydělal peníze na jídlo či lístek do kina nebo na jazzový koncert. Svůj výtvarný talent objevil, když překresloval na školní tabuli obrázky z Bible. V patnácti letech… (více)

  • 15.5.2009
  Lynn Collins
  (herečka)

  Viola Lynn Collins pochází z Texasu, kde se narodila 16.05.1977. Jako většina herců i ona začínala na divadle a v televizi. Mihla se v seriálech ZÁKON A POŘÁDEK nebo PUSH, NEVADA a v několika nevýrazných televizních filmech. Více se jí dařilo na jevišti, kde hrála převážně v Shakespearových hrách. Po studiích na Julliard drama… (více)

  • 11.3.2009
  Jake Weber
  (herec)

  Jake T. Weber se narodil 19.03.1964 v Londýně v Anglii. Studoval na mnoha školách, například na Summerhill School Leiston v Anglii, Middlebury ve Vermontu, Juilliard School v New Yorku a navštěvoval i Moscow Art Theatre v Rusku. První štěk před kamerou získal ve filmu Olivera Stonea NAROZEN 4. ČERVENCE.

  Následovalo hostování v… (více)

  • 14.8.2007
  Shannyn Sossamon
  (herečka)

  Shannyn Sossamon (celým jménem Shannon Marie Kahoolani Sossamon) se narodila na Havaii v roce 1979. Když jí byly pouhé tři roky přestěhovala se s celou rodinou do vzdáleného nevadského Rena. Poté, co úspěšně ukončila středoškolské studium a získala maturitu, rozhodla se přestěhovat do Los Angeles. Živila se zde pět let jako… (více)

  • 3.8.2007
  Bryan Greenberg
  (herec)

  Bryan Greenberg se narodil ve městečku Omaha ve státě Nebraska 24.5.1978. Už od útlého věku projevoval herecký talent a stal se hvězdou školních představení. Později vystudoval prestižní hereckou konzervatoř na New Yorské Univerzitě (B.F.A). Velkoměsto mu učarovalo, a tak zde žije dodnes. Už během studia vystupoval na… (více)

  • 24.7.2007
  Miranda Otto
  (herečka)

  Miranda Otto se narodila ve městečku Brisbane v Austrálii, roku 1967. Od dětství jí velmi bavil balet, ale životní lásku nakonec objevila v herectví. Vystudovala prestižní akademii National Institute of Dramatic Art v Sydney. Po dokončení studia hrála na největších australských scénách a brzy začala pokoušet štěstí i u filmu.… (více)

  • 22.7.2007
  Renata Visnerová-Prokopová
  (herečka)

  Renata Visnerová Prokopová se narodila 2.10.1980 ve Vsetíně. Studovala Obchodní akademii, ale zlákala jí prkna co znamenají svět, a tak pokračovala na pražské DAMU. Po skončení studia začala hrát v Divadle Příbram a Švandově divadle. V té době také získala hlavní ženskou roli v televizním seriálu RODINNÁ POUTA.

  Seriál ji… (více)

  • 15.7.2007
  Karyn Kusama
  (režisér)

  Karyn Kusama se narodila v březnu roku 1968 v New Yorské čtvrti Brooklyn. Od mládí se pilně věnovala ženskému boxu. Navštěvovala Gleason Gym v Brooklynu a trénovala takřka denně. Kvůli několika zraněním však tento sport opustila. Přihlásila se na New Yorskou Universitu filmových umění, kterou zdárně dokončila. Po studiích se… (více)

  • 10.7.2007
  Bijou Phillips
  (herečka)

  Bijou Lilly Phillips se narodila v Connecticutu roku 1980. Její otec John Phillips je hudební skladatel a matka Geneviéve Waïte je zpěvačka. Zajímavostí je, že kmotrem Bijou je režisér Andy Warhol, který byl dlouhá léta rodinným přítelem. Už od dětství, tak byla obklopována umělci a světem módy, divadla a filmu. Rodiče ji… (více)

  • 3.7.2007
  Cliff Curtis
  (herec)

  Cliff Curtis se narodil na Novém Zélandu v roce 1968, do kmene Maorů. Od mládí se věnoval zvyklostem kmene (například jízdě na kajaku nebo rybolovu). Na škole ho však začalo bavit divadlo, a tak bylo o jeho budoucnosti jasno. Ve své domovině vystudoval New Zealand Drama School. Poté byl přijat na prestižní švýcarskou školu… (více)

  • 3.7.2007
  Vincent Regan
  (herec)

  Vincent Regan se narodil roku 1966 ve Velké Británii do irské imigrantské rodiny. Odmala miloval historii a vše co s ní souviselo. Tento jeho koníček ho z části přivedl k herectví. Ze začátku hrál pouze v Shakespearových a historických hrách. Později se zaměřil i na role (leckdy i provokativní) ze současnosti.

  Před kamerou… (více)

  • 24.5.2007
  Miroslav Krobot
  (herec)

  Miroslav Krobot se narodil v roce 1951 ve městě Šumperk. Už odmala ho přitahoval svět divadla. Režii studoval na brněnské JAMU od roku 1975. Po dokončení studia začal působit v Západočeském divadle Cheb. Zde si poprvé vyzkoušel postupy autorského divadla. Velkých úspěchů se dočkal i na prknech Národního divadla, Divadla… (více)

  • 11.5.2007
  Emily Blunt
  (herečka)

  Emily Olivia L. Blunt se narodila v Londýně roku 1983, jako nejmladší ze čtyř dětí. Její maminka se živí jako učitelka, tatínek je úspěšný právník. Vystudovala herectví na Londýnské univerzitě. Na divadelním jevišti debutovala po boku Judi Dench ve hře The Royal Family v Haymarketově divadle. Za tuto roli dostala cenu (Evening… (více)

  • 28.4.2007
  Baz Luhrmann
  (režisér)

  Baz Luhrmann (pravým jménem Mark Anthony Luhrmann) už od dětství vyrůstal v prostředí filmu a divadla, jelikož jeho otec se živil jako režisér. Své první zkušenosti sbíral v opeře v Sydney, kde režíroval například úspěšnou hru LA BOHEME, se kterou následně procestoval skoro celý svět.

  V roce 1992 ale začíná točit podle… (více)

  • 27.4.2007
  AnnaSophia Robb
  (herečka)

  AnnaSophia Robb se narodila v roce 1993 do početné rodiny. Vyrůstala ve městě Denver v Coloradu. Již odmala byla velmi nadaná. Věnovala se zpěvu a různým druhům tance (Jazz, Hip-Hop, Breakdance nebo Irským tancům). Na svůj mladý věk vystudovala velmi náročnou Christian School v rodném Coloradu.

  Už od dvanácti ji její matka a… (více)

  • 27.4.2007
  Maggie Grace
  (herečka)

  Maggie Grace (pravým jménem Margaret Grace Denig) se narodila ve městě Columbus v Ohiu. Už odmala navštěvovala kurzy herectví a tance. Hrála v několika dětských představeních na církevní škole, kde studovala. Když v šestnácti dokončila studium, tak se za pomoci své matky vydala do Hollywoodu.

  Její herecké začátky však nebyly… (více)

  • 10.4.2007
  Marion Cotillard
  (herečka)

  Marion Cotillard se v Paříži roku 1975 narodila do herecké rodiny. Už odmala ale měla ráda přírodu, a tak se rozhodla jít studovat ekologii. Během studia ale na přání rodičů navštěvovala různé kurzy herectví. Když školu dokončila, vstoupila do organizace Greenpeace. Láska k umění však později stejně zvítězila. Od roku 1994… (více)

  • 2.4.2007
  Frank Miller
  (spisovatel)

  Frank Miller je dnes asi nejznámějším comicsovým autorem na světě. Na začátku své kariéry pouze psal scénáře ke slavným comicsům jako je DAREDEVIL, SPIDER-MAN nebo X-MEN. V roce 1983 už ale začal pracovat na svém vlastním díle pro nakladatelství DC. Stala se jí futuristická vize budoucnosti - RONIN. Kniha sklidila velký úspěch… (více)

  • 11.5.2006
  Alison Doody
  (herečka)

  Alison Doody se narodila 11. listopadu 1966 v irském Dublinu. Její otec Patrick Doody se živil jako vývojář a matka Joan jako kosmetický poradce. Alison se vzdělávala v církevní škole a nějakou dobu zvažovala, že by se stala jeptiškou. Po škole se vrátila na rodnou farmu, kde byla obklopená svou milovanou rodinou. Kromě rodičů… (více)

  • 11.5.2006
  Chris Pratt
  (herec)

  Americký herec Christopher Michael Pratt se narodil 21.06.1979 ve Virginii ve státě Minnesota. Poté, co úspěšně dokončil střední školu, tak se přestěhoval na Hawaii. Zde pracoval jako číšník v několika restauracích a v jedné z nich si ho všimla i herečka Rae Dawn Chong, kterou zaujal jeho smysl pro humor. Herečka chystala v… (více)

  • 11.5.2006
  Gale Harold
  (herec)

  Gale Morgan Harold III se narodil 10. července 1969 ve městě Decatur ve státě Georgia. Jeho otec byl inženýr a matka realitní agentka. Má starší sestru a mladšího bratra. Jeho rodiče byli silně věřící a Gale musel v patnácti letech odejít žít na nějaký čas do kláštera. ,,Už tehdy jsem věděl, že je to celé blbost a za nějaký… (více)

  • 11.5.2006
  AnnaLynne McCord
  (herečka)

  AnnaLynne McCord se narodila 21. července 1987 v Atlantě. Vyrůstala po boku svých třech sester, které jí stejně jako rodiče odmala podporovali v dráze modelky a herečky. Od deseti let hrála v městském divadle. V patnácti zdárně dokončila školu a absolvovala několik kurzů herectví a modelingu v Miami. Na začátku své kariéry ale… (více)

  • 11.5.2006
  Ryan Kwanten
  (herec)

  Ryan Kwanten se narodil 28 listopadu 1976 v Sydney. Už v mládí dostal přezdívku ,,železný muž“, závodně se věnoval plavání, lyžování a tenisu. V roce 2006 se kvalifikoval na světové mistrovství v biatlonu ve Švédsku a v roce 2007 v Itálii poté, co před tím dva roky po sobě vyhrál mistrovství v biatlonu v LA. K jeho oblíbeným… (více)

  • 11.5.2006
  Reiko Aylesworth
  (herečka)

  Reiko Aylesworth se narodila 9.12.1972 v Chicagu, největším městě státu Illinois. V Evantsonské nemocnici ji na svět přivedla její holandská maminka svému japonskému manželovi. Její křestní jméno pochází z japonštiny a příjmení je velšské. Ve třinácti se spolu s rodinou stěhuje do Seattlu. Zde dokončuje střední školu a v… (více)

  • 11.5.2006
  Vanessa Ferlito
  (herečka)

  Vanessa Ferlito se narodila roku 1980 v drsné New Yorské čtvrti Brooklyn. Její rodiče vlastnily vyhlášený kadeřnický salon. Její otec však umírá v době kdy ji byly pouhé tři roky. Tato událost ji na dlouhou dobu velmi poznamenala. Později ale nachází útěchu v herectví, které si vybrala i jako obor svého studia. Po dokončení… (více)

  • 11.5.2006
  Rachael Taylor
  (herečka)

  Vystudovala tamější Riverside High School a po škole se přestěhovala do Sydney, kde začala pracovat pro modelingovou agenturu Skye-Jilly International. V roce 1998 byla zvolena Miss Tasmánie. Mezitím, co pracovala jako modelka, chodila na různé herecké kurzy a snažila se prorazit v televizi.

  První roli získala v roce 2004 v… (více)

<< předchozí 1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace