Reiniš

Reiniš

Jan Bodnár

okres Brno

117 bodů

Moji oblíbení režiséři

 • foto

  Alfred Hitchcock

  Nevím, co bych měl k takovému fenomenálnímu tvůrci říci. Jeho filmům se hodlám v budoucnu věnovat podrobněji. Zatím viděno Okno do dvora, Ptáci, Rozdvojená duše, Pan a paní Smithovi, Mrtvá a živá a můj nejoblíbenější Hitch - Psycho.

 • foto

  Baz Luhrmann

 • foto

  Karel Zeman

  Zeman dalece předběhl svoji dobu a dosáhl po právu úspěchu v celosvětovém měřítku. Český Georges Mélies, jehož fantazie a hravost mě nikdy nepřestanou bavit. 

 • foto

  Pedro Almodóvar

  Caramba , Pedro! Šílený muž z La Mancha. Jeho svět plný kontrastů, sexuálních úchylek, vyšinutých postav a přitom krásna jsem si postupně zamiloval. Na kontě má dvě nejhezčí filmové pocty ženám. A sice Vše o mé matce a Volver. Dokonale střídá žánry (v jednom filmu hned několik) a obdivuji i jeho cit pro symboliku. Navíc má šťastnou ruku na výběr herců i neherců. 

 • foto

  Peter Jackson

  Filmový mág. Za Pána Prstenů mu klidně budu do smrti líbat zadek. Hned jeho čtyři filmy mám ve své topce. Do premiéry Hobita si asi ukoušu všechny nehty (prozatím doporučuji povedené videodeníky).

 • foto

  Quentin Tarantino

  ,,Úchyl z videopůjčovny", rád balancující na hraně dobrého vkusu.Viděl jsem od něj téměř vše a kousky jako Jackie Brown, Kill Bill nebo Auto zabiják nikdy neomrzí.

 • foto

  Stanley Kubrick

  Fascinuje mě. A jeho tvorbu vyhledávám čím dál více. Osvícení, 2001, Spartakus...To nejsou filmy na jedno zhlédnutí.

 • foto

  Steven Spielberg

  Tohohle pána mám rád snad za všechno, co kdy natočil. Filmový kouzelník, u kterého obdivuji jeho pracovní postupy a hlavně fantazii a citlivý přístup k látce. Dokonale kombinuje prvky zlaté éry Hollywoodu s tím moderním. Ten jeho ,,nekonfliktní" a uhlazený styl mi nevadí. Tvůrce nejzábavnějších filmů, které jsem viděl.

 • foto

  Tim Burton

  Každý jeho film má něco do sebe a pokaždé se jedná o zážitek. A i když mám pocit, že se mistr začíná trochu opakovat, stále je podle mě jedním z nejtalentovanějších tvůrců současného Hollywoodu. Pro jeho poetiku mám slabost, viděno téměř vše.

 • foto

  Tom Tykwer

  Za nádherné Nebe a skvělý Parfém. International mě sice zklamalo ale i tak Tykwera považuji za velký talent, jehož další filmy si musím časem sehnat. Zajímavý je i coby hudební skladatel. Čerstvě jsem nadšen z jeho (a Wachowských) Atlasu mraků. 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace