Spinosaurus

mám patent na rozum

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 22.6.2018  22:09

Umírající miliardář vyšle na ostrov dinosaurů záchranou výpravu, která ma zajistit přežití dinosauřích druhů. Každý člen výpravy je pochopitelně odborník na něco jiného. Ten rozumí počítačům, ta se vyzná na ostrově a tamten zase umí mluvit s raptory. Poslední jmenovaný je ale trochu mrzout, takže až pod nátlakem své milované se přidá k výpravě. Bohužel, na ostrově výprava zjistí, že intrikářské okolí starého miliardáře má svůj vlastní plán, jak s dinosaury naložit... Moment! Tohle už jsem někde viděl. No jasně! Ztracený svět: Jurský park, který tento film bezostyšně kopíruje. Pak tady máme scénu v nějakém podzemním bunkru, kde už jsem to nevydržel a musel si zacpat uši, jak moc tahle situace šustila papírem (takových scén je ve filmu velmi mnoho). Za doprovodu výbuchu sopky se na scéně objeví baryonyx, podle scénáristů zjevně masožravec vymetající jurské kanály, a začne se skrze lávu sápat po hlavních hrdinech. Samozřejmě jenom proto, aby jim v únikové cestě stály nějaké překážky. Posuňme se dál. Výprava avizuje, že z ostrova odveze 11 druhů dinosaurů, ale nakonec se jich na malý rozvrzaný trajekt vejde mnohem víc. Zvířata nejsou uspaná a ostraha pravděpodobně strávila celou cestu na baru. Na druhou stranu bych chtěl ocenit statečnost posádky, kterou nerozhodí ani řev tyranosaura. O nezvaných hostech na palubě ani nemluvě. Tento smrtelně nebezpečný náklad samozřejmě není vysazen nikde jinde, než u Hammonda 2.0 doma. Proč ne. Někdo má rád domácí mazlíčky, miliardáři si do obýváku nastěhují brachiosaury. Co by tomu řekl Spejbl, když Hurvajs vyhrál žirafu. Na scénu pak přichází tajemný doktor Who, ze kterého chudáka udělali po prvním díle šíleného vědce tvořícího mutanty jak na běžícím pásu. Počítám, že v příštím díle se dá dohromady s doktorem Heinzem Dutoschwarzem a vymyslí spolu nějakou další obludku. Pak to zase pořádně zašustilo, když scénáristé po dlouhých úvahách vymysleli, jak příšerku pustit z klece. Vše, co se děje potom, je další vykrádání originálního Jurského parku (raptoři v kuchyni). Na konci se už jen otevřou dveře, z klecí vyleze více zvířat, než se jich vešlo na Noemovu archu, a tím příběh končí. Řekl jsem záměrně zvířat (nové druhy), protože jedinými dinosaury ve filmu byly zkameněliny v obýváku Hammondovic betaverze. Takhle se prostě dinosauři nemohli chovat. Svou chvíli slávy si tu odbyl i Jeff Goldblum, u kterého prostě marketéři Univerzalu vyhodnotili, že jeho ksicht přitáhne do kin o 10 % více fanoušků, tak na koleni sepsali pár srdceryvných vět a nechali ho to odříkat jak básničku ve škole.

• 25.5.2018  22:35
    Zlatá mládež (TV pořad) (2015)

Tentokrát nepatří odpad pořadu samotnému (zkouknout celou jednu epizodu nemám odvahu), ale vystupujícím.

• 10.1.2018  07:00

Vít Klusák je bezesporu nejlepší český režisér propagandistických dokumentů. Zde podle mého názoru dosáhl své tvůrčí krize. Vybral si nejsmutnější existenci z Prostějova a nechal jí 105 minut před kamerou exhibovat. Autenticita již z Klusákovi tvorby téměř vymizela. Film nevyvolává téměř žádné otázky k zamyšlení, protože hlavní protagonista je tak primitivní, že ani nedokáže zaujmout či pohoršit diváka. Z tohoto hlediska považuji Klusákovu volbu za velmi lacinou. V závěru dokonce Klusák popře sám sebe, když celou dobu natáčí film bez zásahu filmářů, aby tam na konci nakráčel jako mesiáš a začal si honit ego na člověku, jehož názor stejně nezmění. Film z podobného prostředí Český Alláh má diametrálně vyšší kvalitu i autenticitu.

• 26.12.2017  13:19

Doufejme, že poslední vystoupení Miloše Zemana jako prezidenta.

• 15.12.2017  21:29

Tvůrci ze studia Disney opět otevřeli příručku s názvem "Jak marketingově zmanipulovat diváky i kritiky a vydělat u toho balík peněz", z čehož vznikl tento paskvil. Ačkoliv je stopáž filmu nejdelší z celé série, celý děj se vyznačuje pouze pronásledováním křižníku rebelů (nebo jak se teď jmenují) flotilou Prvního řádu. Tohle mě má 150 minut bavit? Zvláště, když se většinou jedná po vzoru Síly se probouzí o vykrádačku V. a VI. epizody? Tu a tam se pár dobrých nápadů našlo, ale všechno přebila tuna nesmyslů. Zatímco scénáristé předchozí epizodu znásilnili Harry Potterem (prohlížení myšlenek, smrt Hana Sola, meč si vybírá), tady Rian Johnson opepřil SW univerzum Matrixem (hledání "klíčníka", Luke Skywalker na konci filmu připojen k Matrixu). Kvůli tragické smrti Carrie Fisher doporučuji její absenci v příštím díle hned na začátku vysvětlit slovy Arnolda Schwarzeneggera z filmu Komando: "Co se stalo s Leiou?" --- "Uletěla." PS: Už jsem to druhý den po projekci pochopil. Johnsonův vesmír je v jiné dimenzi a funguje jinak než ten náš. Jak jinak si vysvětlit ty neustálé ohnivé výbuchy? Už v předchozích dílech to občas v tomto ohledu skřípalo, ale ještě to nebylo rušivé. Nicméně zde se pořádají přímo ohnivé orgie, hlavně ze začátku. To je další totální nesmysl. A to není zdaleka všechno! Ve vesmíru made in Disney funguje dokonce i gravitace! Rebelové vyšlou bombardéry, otevře se poklop a bomby zvesela začnou ve stavu beztíže padat.

• 15.11.2017  21:31

Už předchozí film Batman vs. Superman jsem myslím právem označil za totální degradaci filmového průmyslu a to z jednoho prostého důvodu. Postavy se zjevovaly a odcházely bez jakékoliv dějové příčiny a scénář byl šitý horkou jehlou tak, aby během pár minut kompenzoval vše, na čem Marvel pracoval roky. Ale přesto musím uznat, že jsem se u toho filmu nenudil zejména kvůli třem důvodům: 1. Hudba Hanse Zimmera, kde zejména skladba Wonder Woman se stala legendární. 2. Bojové scény, které byly velkolepé. 3. Temný styl, kterým se DC Comics odlišoval od Marvelu. A nyní se podíváme, co nám zbylo zde: 1. Danny Elfman je skvělý skladatel, ale jeho hudba se předchozím skladbám Hanse Zimmera ani nepřibližuje! 2. V akčních scénách zaúřadoval efekt Ultron. Čili hrdinové ničí mračna digitálních panáků bez jakékoliv zajímavosti a zapamatováníhodné bitvy. Hlavní záporák je tak slabý, že by ho všichni předchozí padouši z DC Comics nakopali do zadku. 3. Temnota zmizela a nastoupilo marvelácké pitvoření. A to je největší skandál tohoto filmu. Marvelácká atmosféra se prostě pro smutného Batmana a oživlého Supermana nehodí. Jenže papaláši z DC Comics prostě vzali tužku do ruky a zjistili, že Marvel vydělává na svých filmech v průměru o nějakých 200 až 300 milionů dolarů víc, tak to by se nemělo trpět a nastal čas jít v jeho stopách. Tímto ale DC Comics nastoupil na cestu ke konečné stanici. Nicméně smutný být nemusí. Marvel je v té invenční krizi už taky.

• 12.11.2017  20:59
    Já, Kajínek (TV seriál) (2017)

V tomhle pořadu jde kvůli absenci zdravého rozumu v české společnosti opravdu do tuhého. Diváci Babovřesek a voliči Miloše Zemana, Tomia Okamury či další pakáže se tu od své modly dozvědí, jak je cool vykrádat byty, přepadávat policisty nebo ojebávat stát. Jsem doslova v šoku. Ale lůza pochopitelně tleská..

• 28.10.2017  23:13

Tady už končí veškerá sranda! Zemana jsem za minulá předávání vyznamenání kritizoval, ale tady už převažuje lítost nad těžce nemocným člověkem. Ještě že soudruzi z ČT zabírali ceremoniál z druhého konce sálu, takže kdo to pouze poslouchal v rádiu, nezoufejte. Nic nebylo vidět. Zeman tentokrát kromě estébáků, komunistů a pochybných umělců vyznamenal i dva "prvoligové" ruské agenty. Gerharda Schrödera, jenž sedí v dozorčí radě ruského Rosněftu, a Petra Žantovského, duchovního otce české prokremelské žurnalistiky. Když se podíváme do obecenstva, kde slušné lidi s menšími obtížemi napočítáme maximálně na prstech jedné ruky, můžeme skromě prohlásit, že v ČR již Vladimír Putin vyhrál.

• 25.10.2017  22:04

Velké zklamání! Brutálně neoriginální příběh o poraženém hrdinovi, který musí získat zpátky kuráž, nabrat spojence a dobýt svou domovinu, kde mezitím dělá pořádek hlavní záporák. To vše na pozadí blížící se apokalypsy. Kolikrát jsme tohle už viděli? Muži v černém 2, Temný rytíř povstal a takhle bych mohl pokračovat donekonečna. Na tohle potřeboval Marvel celý tým scénáristů?! Místo Waititiho mohli klidně posadit na režisérskou židly strašáka do zelí a zbytek by odřídili tvůrci digitálních efektů. Ve filmu vidíme velkolepé akční scény, umírání vedlejších postav, blížící se konec světa, ale ani tohle režisérovi nestačí k tomu, aby z diváka dostal nějaké emoce. Ve Strážcích galaxie 2 na to stačil jeden monolog Kurta Russela, abychom si uvědomili, že jde opravdu do tuhého. Poslední věc, která stojí za kritiku, je křečovitá snaha narvat humor do každého záběru. Takhle trapně jsem se cítil u posledního Harryho Pottera. Snad jen ten Jeff Goldblum stojí se svou nevypočitatelnou povahou za pozornost.

• 21.9.2017  23:18

Soudruh sem, soudruh tam. Tady nic nezmohl ani Vojtěch Jasný, ani zástupy budoucích hereckých hvězd.

• 10.9.2017  23:08

Tento dokument jsem viděl krátce po shlédnutí filmu Všichni dobří rodáci. Myslím, že se jedná o důstojné pokračování.

• 8.9.2017  22:16

Pan Habětín byl nevinný!

• 21.7.2017  21:05
    Dunkerk (2017)

Podobný případ jako Most špionů. Po všech stránkách kvalitní film, ale prostě mě nedokázal pohltit natolik, abych ho hodnotil plným počtem.

• 12.7.2017  23:12

Tvůrci v celé nové sérii stále opakují stejné chyby. Na jedné straně nám servírují zajímavé myšlenky a emocionální scény, aby to pak všechno pohřbili nějakým totálním nesmyslem. Ten se nachází i zde, když v beznadějné situaci pro opice se strážce nechá vyprovokovat hozeným hovnem a nakráčí na oplátku přímo do klece mezi rozzuřené vězně, kterým se tak otevře cesta k útěku. Malá holčička musela během svého pobytu na základně nakazit snad úplně všechny, jinak si nedovedu představit, jak se z výborně vycvičených vojáků stali náhle úplní tupci, kteří nedávají pozor, co se kolem nich děje, nevadí jim, že opice náhle zmizely, atd.

• 9.7.2017  13:44
    Týden s prezidentem (TV pořad) (2017)

"Tak se chováš jako svině."

• 26.5.2017  22:16

Podařilo se mi získat záznam ze psaní scénáře pro tento film. Zde dávám k nahlédnutí: https://youtu.be/cs1WPAVYCKU?t=1m23s PS: Film hodnotím ještě o stupeň hůře než katastrofální čtyřku. Tu druhou hvězdičku pak odebírám pro výstrahu za potitulkovou scénu.

• 19.5.2017  21:48
    Vetřelec: Covenant (2017)

Nejdřív si dovolím vysvětlit smysl tohoto filmu. Není tajemstvím, že pánové z Foxu mají díky hollywoodské tvůrčí krizi, která vypukla zhruba od roku 2007, enormní zájem zahájit reboot našeho oblíbeného monstra. S Predátorem jim to již téměř vyšlo a nyní je na řadě Vetřelec. Vydali se tedy za jedním zapšklým staříkem, který poslední roky blouzní o nějakém vetřeleckém univerzu, kterému ovšem rozumí jen on sám, a budí se ze spaní kvůli nočním můrám o Jamesi Cameronovi, který mu před lety úspěšně vyfoukl ono univerzum Vetřelce a předělal si ho k obrazu svému. Zájem studia a Ridleyho Scotta je tedy společný. Zkazit, co půjde, zničit dosavadní univerzum různými nesmysly a docílit tak v horizontu několika let rebootu. Jestli byl Prometheus oficiální (předražený) pohřeb Vetřelce, tak tohle už je jen takové tancování na hrobě. Trvalo mi zhruba 10 minut, než jsem se přesvědčil, že Scott ani po drtivé kritice od fanoušků nehodlá vynechat z lodního vybavení hologramy, senzory na kryoschránkách a další podobné nesmysly, které ve vetřelecké budoucnosti (což je budoucnost 70. a 80. let) prostě nemají co dělat. Prometheus úspěšně vykradl děj prvního AvP a Covenant pro jistotu vykrádá zase prvního Vetřelce (neustálé opravy lodi, poruchy při přistání - bylo to nutné?). Vynechání hlavního zabijáka Damona Lindelofa byl zřejmě jen marketingový trik (film sice má lidi nasrat, ale musí také vydělat). Určitě Ridleymu aspoň radil po telefonu, jinak nechápu, kdo by ty náboženské a filozofické hlášky tam procpal. Veškerý rozpočet na digitální efekty padl na záběry planety a samotného xenomorpha si tak zjevně tvůrci vypůjčili z počítačové hry Alien: isolation (mimochodem skvělá hra). Závěrem jen dodám, že film ve mě tentokrát nevyvolal ani žádné napětí. Doplácí ve finále na to samé, co Prometheus, že se tam vlastně nic neděje. Lidé někam vstoupí, objeví se příšerka, pár lidí zabije, lidé pak zabijou ji. Nejdřív neomorph, pak xenomorph, stále dokola. Snad se časem na tyhle dva filmy ze Scottova trucu zapomene.

• 25.3.2017  19:44

Pokud se chcete dát na dráhu dobrodruha, tento film by měl být učebnicovým příkladem toho, jak se na neprobádaném území nemáte chovat. Hlavní hrdinové zřejmě podstoupili před odletem lobotomii, která se projevila i na hereckých výkonech. Letíme na neprobádané a nebezpečné území (nikdo neví, co se nachází za smrtelně nebezpečnou bouřkou), tak není nic lepšího, než na úvod pustit nahlas rádio, vysadit posádku a vybombardovat pár hektarů pralesa. Posádka se ale nepoučí a navzdory těžkým ztrátám na životech díky různé přerostlé havěti dále střílí na ptáky jen tak pro zábavu, huláká, rozděluje se a celkově se chovají, jakoby se vlastně nic nestalo. Nerozhodí je ani takové detaily jako je setkání s domorodci, nebo smrt jejich nejbližších. Hlavní hrdinka je buď nejstatečnější, nebo zapomněla hrát. Setkání s Kongem jí příliš nerozruší, ani když kolem ní třískne s vrtulníkem. Stojí a čumí dál. Při druhém setkání ho rovnou pohladí. A jelikož opakování je matka moudrosti, tak hlavní hrdinové nasednou na loď a na cestě po řece, kde se to hemží chobotnicemi a bůh ví čím dalším, to rádio pustí nahlas znova. A to nejlepší na konec. Výprava se vydá na záchranu přímo do hnízda největší příšery. Fajn. Hnízdo je obklopené výpary na první pohled jedovatého plynu, takže výpravě nic nebrání v tom tam naklusat bez ochrany a ještě si u toho zapálit a odhodit cígo. Asi chápete, co se následně stane. Scénáristé se pak ocitli v úzkých, když zjistili, že vlastně neví, jak se výprava dozví, že už jejich kamarád není na živu. Tak to vyřešili tím, že jedna příšera před nimi prostě vykrkne jeho hlavu. Úplně před ně, aby byla hezky vidět jeho jmenovka. Bože můj...

• 23.3.2017  07:56

Jedno velké nic, ve kterém se nějakým omylem vyskytla herecká esa tehdejší doby a skladatel Jiří Srnka.

• 29.12.2016  21:05
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Divoký koktejl filmařského amatérismu a trapnosti s naprosto otřesným příběhem, který nemá s pohádkou nic společného. Na břehu moře provozuje jeden obchodník s bílým masem bordel, kde jeho bordelmamá pečuje o 12 dětských prostitutek. Jednoho dne tam přijede pirát a obchodník mu prodá jednu dceru (Zlatovláska), ale bude si jí moci odvést, až dospěje. Mezi tím v jiném království působí jakýsi kníže, který kdykoliv promluvil, tak jsem dostal záchvat smíchu. V jeho razantním podání se jedná o jakýsi mix slovensko-ukrajinsko-homosexuálního přízvuku. Ten vyšle Jiříka, aby mu přivedl Zlatovlásku. Pak už se rozvíjí klasický příběh o Zlatovlásce doplněn střílením z kulometu, sekáním mačetou, až stříká krev, chladnokrevné vraždy kladným hrdinou, několika vulgárních slov a vrchol všeho zřejmě je scéna, kdy bordelmamá pošle své dcery (kurvy) na pirátskou loď, aby tam s piráty chlastaly, tancovaly a sváděly je.

• 26.12.2016  13:29

Ze začátku to vypadalo, že současný kápo českých neonacistů zlenivěl. Místo obvyklého hlásání třídního boje a šíření nenávisti začal optimisticky a dokonce při tom vynechal očekávaný útok na premiéra Bohuslava Sobotku a pochvalu pro agenta s povolením tunelovat na ministerstvu financí. Jakmile se ovšem přesunul do oblasti zahraniční politiky, probudilo se opět to monstrum v něm. Zkritizoval velice záslužnou činnost rozkrývání propagandy a hybridních hrozeb Ministerstvem vnitra, zaútočil na zástupce ředitele Evropských hodnot Jakuba Jandu a otřel se o média (jak laciné). Snad se jednalo o jeho předposlední vystoupení.

• 11.12.2016  09:17

Pitvořivý humor, žádný pořádný záporák, porušování fyzikálních zákonů, UFO. Tahle série právě narazila na svoje dno. Doufám, že se jedná skutečně o poslední díl. Pořadí od nejlepšího k nejhoršímu za mě takhle: 1,3, 4, 2, pak s velkým odstupem 5.

• 3.12.2016  09:43
    Vyšehrad - Zápisné (E02) (epizoda) (2016)

Toto není komedie, to je dokumentární film! Takže se mi spíše místo úsměvu udělalo nevolno.

• 29.10.2016  16:46

Miloš Lukoilovič Zeman, první prezident v historii České republiky podporovaný neonacisty, pošpinil výročí 28. října. Kromě jiného se ve výběru oceněných opět objevili jeho přátelé a služebníci. Tak tu máme tentokrát Valtra Komárka, falešnou modlu 89. roku, který jezdil radit vrahovi Che Guevarovi a řídil Prognostický ústav napojený na KGB. Cenu za něj převzala snad ještě opovrženíhodnější osoba Martin Komárek, novinář, který se z pravicově orientovaného levičákobijce stal přes noc poslušným otrokem oligarchy Andreje Babiše. Nesmíme zapomenout také na "politologa" Petra Robejška, jednoho z šiřitelů ruské propagandy. Daniela Hůlku alias Krále Brambase ani nehodlám komentovat. Závěrem snad už jen dodám, že navzdory mainstreamovému přesvědčení si myslím, že Miloš Zeman může být v dalších prezidentských volbách poražen. Doufejme v to, protože pokud vyhraje znovu, bude ještě horší než v tomto volebním období, neboť ztratí veškeré zábrany, které ho dosud svazují pro jeho znovuzvolení.

• 24.10.2016  23:55

Tak si to shrňme. Vrtání se k zemskému jádru = Fantastická čtyřka: Silver Surfer, Muž z oceli; mimozemská civilizace ve stylu hnízda, které ovládá velká královna = Vetřelci; neviditelné maskování lodi = Vetřelec vs. Predátor; vesmírný vysavač = Battle in outer space, Transformers 4; planeta pod tlakem cizí gravitace = Gorath; mobilní štíty = Star Wars; přátelský mimozemšťan podivín = Muži v černém 3. Mám pokračovat? Naštěstí u Rolanda Emmericha už dávno nehledám nějakou logiku, či originalitu (o to víc, že si v posledních filmech už dělá legraci sám ze sebe), ale pouze digitální efekty a zábavu, což jsem dostal.

• 21.5.2016  19:52

Tohle je zkrátka průser. Návštěvníci jsou moje srdcovka, zasměji se u jedničky i dvojky. Trojka byla sice tupý americký remake, ale některé recyklované vtipy tam i po čase fungovaly. Abych se u Návštěvníků 3 za celý film uchechtnul 3 - 4x je prostě málo. Celá ta rodina aristokratů byla zoufale zbytečná a nikam děj neposouvala. Sami hlavní dva protagonisté mají až překvapivě málo prostoru se předvést. Zklamání je, že tento film měl být natočen tak před deseti lety, kdy ještě většina postav z původních filmů žila. Zoufalé změny ve scénáři jsou patrné a některé vtipy už přestaly fungovat. Dvě hvězdičky dávám jen z nostalgie a za skvělou hudbu (která mimochodem vykrádá Zimmerovu skladbu "Jack Sparrow", ale to je jedno). I přesto doufám, že se Godefroy ještě jednou vrátí a konečně nalezne cestu domů.

• 3.5.2016  08:12

Ano, takhle vypadal ten "feudálně otrokářský" režim v Tibetu, který musela osvobodit hrdinná čínská armáda, aby tyranští mniši nesekali svým podřízeným ruce na potkání, jak pravila Jeho výsost prezident Miloš Zeman.

• 1.5.2016  13:50

Tento film je nakažen virem "pocta filmovým klasikám" zkombinovaným s chladným marketingovým kalkulem, takže navzdory tomu, že se jedná o pokračování, na nás číhají odkazy na původní epizody na každém rohu. Osobní invence však téměř žádná. Navíc děj kopíruje epizodu IV do takové míry, že to působí až rušivě. O multi-kulti kvótách na hlavní hrdiny raději pomlčím.

• 1.5.2016  13:47
    Spectre (2015)

Hollywoodem obchází strašidlo. Jeho název je "pocta filmovým klasikám". Marně pátrám po filmu, který tento trend odstartoval (mám podezření na film Superman se vrací), ale v podstatě se jedná o to, že filmaři, kterým už logicky došly nápady, začínají rebootovat, remakovat, či vytvářet pokračování, ve kterých s láskou vzpomínají na staré kultovní filmy (zlé jazyky by řekly vykrádají) a doufají, že se z toho fanoušci posadí na zadek. Někdy se to povede, jindy ne. Spectre má samozřejmě mnohem více plusů a mínusů, ale v rámci "pocty" původním filmům uspěl tak na 50 %, protože někdy je to až do očí bijící, navzdory logice.

• 21.4.2016  09:27

Zábavné pokračování Sněhurky a lovce, ke které jsem si dlouho nacházel cestu, ale nakonec se mi tahle série líbí. Zážitek z filmu by mohl být větší, kdyby se v traileru na film neobjevily dva megaspoilery. Také se tam nachází závěrečná smrt hlavní záporačky, což je neuvěřitelné. Takže kdo chce vědět bez shlédnutí, o čem to bylo, stačí kouknout na trailer.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18