Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Animovaný
  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární

Poslední recenze (590)

plakát

Indiana Jones a nástroj osudu (2023) 

Pátý Indiana Jones neměl nikdy vzniknout. Nuda a šeď se táhne celým 154minutovým snímkem, který je průměrně zrežírovaný a podprůměrně napsaný. Za 2 a půl hodiny jsem nenašel jediný nadprůměrný moment, který by mě zaujal. Harrison Ford už na stará kolena nezvládá akční scény, takže mě paradoxně nejvíce bavila hned ta první, kde hrálo jeho digitální dvojče. Mads Mikkelsen zde už poněkolikáté hraje roli nezajímavého záporáka, kterému stačí nastavit svůj zlověstný obličej a všichni si myslí, že se z toho diváci posadí na zadek. Fakt už by si měl tento jinak dobrý herec dát od těch záporáků pauzu. Boyd Holbrook zde hraje opět sám sebe - namyšleného frajírka, který potřebuje dostat v první scéně přes držku. Prakticky si zkopírujte jeho charakter z Logana a máte ho zde ve stejném provedení. Zbytek vedlejších postav už jsou pouze nezajímavé charaktery a známá camea. Z filmu jsem opravdu smutný. Takhle to nemělo skončit. A nakonec komentář k něčemu, co přesahuje samotný snímek. Jeho největší katastrofou je Phoebe Waller-Bridge. Ta zde sice předvádí skvělý herecký výkon, ale bohužel je pouze nástrojem největší žáby na prameni Lucasfilmu Kathleen Kennedy, aby do filmu procpala svou feministickou agendu. Z filmu se tak stává propaganda, čehož jsem se nikdy nechtěl v Indianu Jonesovi dočkat. Takže tu máme opět Mary Sue, která je chytřejší, energičtější a důvtipnější než všichni v jejím okolí.  Je to ona, kdo táhne příběh, a v polovině filmu si takřka prohodí s Harrisonem Fordem role, kdy se stává hlavní postavou a Jones se za ní jen tak unaveně šourá. Samozřejmě musí starého dědka i nakonec zachránit a dát jeho život do pořádku, aby si tak u diváků řekla o sólo film své postavy. Už mi tyhle na sílu tlačené postavy reprezentující "utlačované menšiny" lezou krkem. To opravdu nelze vymyslet a kvalitním scénářem podepřít dobrý ženský charakter? Musí se prostě do kvalitních frančíz s ikonickými mužskými charaktery procpat nějaká uměle vytvořená ženská postava bez historie, která staré dědky naučí (Indiana Jones, Terminátor: Dark Fate atd.).

plakát

Flash (2023) 

Flash je film, se kterým nikdo neví, co si počít. Navazuje to na Hamadaverse a díky dotáčkám i na Snyderverse, ale zároveň ho to svou ztřeštěností hanobí. Závěr vede nikam vzhledem k rebootu série. Prostě film, který vznikal v problémech, byl třikrát přetáčen a vlastně je úplně k ničemu. Ezra Miller potvrdil, že je dobrý herec. Hraje permanentně dvojroli celkem přesvědčivě. Sasha Calle a Michael Keaton taky dobří. Z produkčního hlediska je neslýchané, že vlastně poslední 3 filmy od Waltera Hamady - Black Adam, Shazam 2 a Flash jsou úplně z jiného těsta. Nijak na sebe nenavazují, nijak na sebe neodkazují, každý je v úplně jiném tónu, jako kdyby za každým stálo jiné studio. Fakt neskutečné, co byl Hamada za břídila, že prostě plodil filmy, které neměly ujasněný žánr, cílovku, provázanost atd.

plakát

Shazam! Hněv bohů (2023) 

Shazam 2 je poctivá zábava. Není to film, který na vás nějak extra zapůsobí, ale nenudí a má sem tam dobrou akci. Navíc záporačky Helen Mirren a Lucy Liu jsou fakt skvělé, jde z nich respekt. Velká škoda, že když už tvůrci vědí o restartu univerza, nebyli na konci trochu odvážnější. Naopak dotáčky v samém závěru filmu působily spíš rušivě. Celkově 3 hvězdičky a rozhodně lepší podívaná než na většinu posledních Marvelovek.

Poslední hodnocení (2 119)

Stvořitel (2023)

27.09.2023

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

23.09.2023

Bod obnovy (2023)

19.09.2023

Meg 2: Příkop (2023)

16.08.2023

Tajná invaze (2023) (seriál)

03.08.2023

Barbie (2023)

28.07.2023

Oppenheimer (2023)

24.07.2023

Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí (2006)

11.07.2023

Asteroid City (2023)

01.07.2023

Reklama

Poslední deníček (5)