JBMAVERICK

JBMAVERICK

Česko
Velký fanoušek filmu, hudby, kreslení a amatérský nadšenec vojenství a válečné historie

6 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Zachraňte vojína Ryana (1998)

  Miluju Toma Hankse, miluju Barryho Peppera a miluju Saving Private Ryan. I tak by se to dalo říct, ale budu trochu konkrétnější. Nevím jestli je to moje top válečných filmů, určitě musím vyzdvihnout i jiné jako např. the Thin Red Line, Platoon, nebo naše Nebeské jezdce, ale stejně je Ryan tak trochu jinej film. Všechna pozitiva už tady asi byly řečena a to neumluvim o úvodní scéně, kdy kameraman určitě musel být zúčastněný tohoto osudného vylodění, jinak to zkrátka neni možný. Ale přijde mi, že zážitek z této scény bere divákovi jakékoliv iluze, najít si ve filmu scénu lepší a ten, už se o to ani nepokusí. Já si svou lepší scénu našel a to tu před závěrečnou bitvou o most, kdy se k americké posádce blíží 60ti tunový tygr. U téhle pasáže jsem zkrátka nedýchal.

 • poster

  Tenkrát na Západě (1968)

  Všechny superlativy tohohle filmového i hudebního orgasmu tu už byli řečeny,, ale jak jinak hodnotit film, kde postavy poznáte podle hudby, jak jinak hodnotit film, kde se tak málo mluví a přesto jsou dialogy tak geniální... Jak jinak hodnotit tohle kultovní dílo s dokonalou atmosférou! Troufnu si říct, že už se to dneska nikomu nepovede. "Cena za tohoto psance je pět tisíc dolarů....... Jidášovi stačilo o čtyři tisíce devět set sedmdesát dolarů míň."

 • poster

  Dunkerk (2017)

  Pojem válečné drama tady nabralo nový rozměr. Bohužel jsem prošvih kino projekci a musel počkat na HD kvalitu. Vyplatilo se. Kvalitní obraz a zvuk..... ten zvuk... tohle prostě nejde jinak než se sluchátkama. Když hodnotím, hodně se přikláním k saundtrackům, jenomže tohle vlastně žádnej dechberoucí soundtrack nemá. Přesto je zvuk tohohle filmu něco, co jsem do těď ještě nikdy nezažil! Zvukový, ruchový, a vizuální orgasmus, kterej pro nás Nolan vytvořil nesmí chybět v mojí TOP 10. A jestli Spielberg ukázal světu v Ryanovi "jak natočit válečnou řež" tak Nolan ukázal světu "jak dokonale sestříhat a ozvučit válečnej film". Přesto že se vlastně ve filmu skoro nebojuje o němce ve filmu člověk nezavadí, nepřestal jsem mít po celou stopáž celkem solidní husinu. Něco podobnýho, ale v daleko menší míře, jsem naposled zažil u Gravitace.

 • poster

  Forrest Gump (1994)

 • poster

  Gravitace (2013)

  Nevídaný filmový zážitek, už dlouho jsem nesledoval film s takovým dechberoucím napětím, obvzlášť pokud jde o film, který si na ději zrovna nezakládá. Tenhle film snad ani nemá smysl vidět v televizi. Je to podívaná určená přímo pro kina a mě jen mrzí, že jsem zrovna tady, nevyužil mnou né moc oblíbené 3D.

 • poster

  Krvavý příliv (1995)

  TŘI NEJMOCNĚJŠÍ LIDÉ SVĚTA JSOU: AMERICKÝ PREZIDENT, RUSKÝ PREZIDENT A KAPITÁN JADERNÉ PONORKY. Strhující film s dokonale gradující atmosférou a ještě víc dokonalou hudbou, nekazí to ani "studenoválečný" podtext, ani velké množství politických proslovů, Denzel Washington jako XO nemá chybu. Drama odehrávající se téměř jenom na palubě ponorky USS Alabama mě chytlo a nepustilo ani při závěrečných titulcích. Nejlepší "ponorkovej film", dlouho sem přemejšlel kdo z nich měl vlastně pravdu a jak by to asi vypadalo, kdyby alabama vypustila svůj jaderný arzenál .....

 • poster

  Warrior (2011)

  Nechápu jak jsem tenhle film mohl do teď jen tak přecházet. Pojem "strhující příběh" tady nabývá významu a já u něho nedýchal do posledních titulků. Nejlepší sportovní film co jsem zatím viděl a že mam Rockyho fakt rád.

 • poster

  Tatínek (2004)

  Jsem velkej milovník a obdivovatel Zdeňka Svěráka.. nemůžu jinak.

 • poster

  Útěk do divočiny (2007)

 • poster

  Lovci lvů (1996)

  Je to takovej ten film, kterej miluju a vlastně nevim proč. Neni to žádnej velkofilm, žádný převratný dílo, ale něco mi říká že v mej topce by měl bejt. Ghost and the Darkness je prostě bomba a o soundtracku ani nemluvim. "Není totiž nad to stavět mosty. Budovat souši nad vodou. Spojovat různé světy."