Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Dokumentární

Oblíbené filmy (9)

Dunkerk

Dunkerk (2017)

Pojem válečné drama tady nabralo nový rozměr. Bohužel jsem prošvih kino projekci a musel počkat na HD kvalitu. Vyplatilo se. Kvalitní obraz a zvuk..... ten zvuk... tohle prostě nejde jinak než se sluchátkama. Když hodnotím, hodně se přikláním k saundtrackům, jenomže tohle vlastně žádnej dechberoucí soundtrack nemá. Přesto je zvuk tohohle filmu něco, co jsem do těď ještě nikdy nezažil! Zvukový, ruchový, a vizuální orgasmus, kterej pro nás Nolan vytvořil nesmí chybět v mojí TOP 10. A jestli Spielberg ukázal světu v Ryanovi "jak natočit válečnou řež" tak Nolan ukázal světu "jak dokonale sestříhat a ozvučit válečnej film". Přesto že se vlastně ve filmu skoro nebojuje o němce ve filmu člověk nezavadí, nepřestal jsem mít po celou stopáž celkem solidní husinu. Něco podobnýho, ale v daleko menší míře, jsem naposled zažil u Gravitace.

Zachraňte vojína Ryana

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Miluju Toma Hankse, miluju Barryho Peppera a miluju Saving Private Ryan. I tak by se to dalo říct, ale budu trochu konkrétnější. Nevím jestli je to moje top válečných filmů, určitě musim vyzdvihnout i jiné jako např. the Thin Red Line, Platoon, nebo naše Nebeské jezdce, ale stejně je Ryan tak trochu jinej film. Všechna pozitiva už tady asi byly řečena a to neumluvim o úvodní scéně, kdy kameraman určitě musel být zúčastněný tohoto osudného vylodění, jinak to zkrátka neni možný. Ale přijde mi, že zážitek z týhle scény bere divákovi jakékoliv iluze, najít si ve filmu scénu lepší a ten, už se o to ani nepokusí. Já si svou lepší scénu našel.

Pán prstenů: Návrat krále

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

V mojí TOP 10 má neochvějný místo celá Jacksonova trilogie. Návrat krále jsem vybral jako zástupce. Můžeme si o tom myslet co chceme, ale tuhle fantasy ságu už nikdy nikdo nepřekoná. Návrat krále se vlastně celej skládá ze scén, na který níkdy nezapomenu. Rozsvěcování gondorskejch majáků jim vévodí a budu mít husí kůži prostě pokaždý. Není co k tomu dodávat. Pusťte si extended version, vohulte zvuk a užijte si skoro 5 hodin nejlepší fantasy všech dob.

Hobit: Bitva pěti armád

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Opět součástí mojí TOP 10 jako zástupce celý trilogie. Nemůžu si přece celej žebříček zaplácnout genialitou Petera Jacksona. Naprosto souhlasim, se všemi kladnými a hlávně zápornými argumenty co jsou tu. ALE spolu s Pánem prstenů je to nejlepší fantasy sága, co kdy byla natočená a nikdo to hodně dlouho nepřekoná. Každý kdo byl alespoň na jediném díle v kině mi musí dát za pravdu, že i když si pak zpětně uvědomuje všechny ty zde zmíněné nedostatky, tak z tohohle vizuálního orgasmu nešlo odtrhnout oči. A to přece jinak hodnotit nelze ne? A že ignoruje "dramaturgickou výstavbu" ? ooo.... To zvládnu!

Gravitace

Gravitace (2013)

Nevídaný filmový zážitek, už dlouho jsem nesledoval film s takovým dechberoucím napětím, obvzlášť pokud jde o film, který si na ději zrovna nezakládá. Tenhle film snad ani nemá smysl vidět v televizi. Je to podívaná určená přímo pro kina a mě jen mrzí, že jsem zrovna tady, nevyužil mnou né moc oblíbené 3D.

Tenkrát na Západě

Tenkrát na Západě (1968)

Všechny superlativy tohohle filmového i hudebního orgasmu tu už byli řečeny,, ale jak jinak hodnotit film, kde postavy poznáte podle hudby, jak jinak hodnotit film, kde se tak málo mluví a přesto jsou dialogy tak geniální... Jak jinak hodnotit tohle kultovní dílo s dokonalou atmosférou! Troufnu si říct, že už se to dneska nikomu nepovede. "Cena za tohoto psance je pět tisíc dolarů....... Jidášovi stačilo o čtyři tisíce devět set sedmdesát dolarů míň."

Warrior

Warrior (2011)

Nechápu jak jsem tenhle film mohl do teď jen tak přecházet. Pojem "strhující příběh" tady nabývá významu a já u něho nedýchal do posledních titulků. Nejlepší sportovní film co jsem zatím viděl a že mam Rockyho fakt rád.

Ovládací panel
7 bodů

Reklama

Reklama