Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Dokumentární

Recenze (164)

plakát

Temný případ - Série 1 (2014) (série) 

Moje slabost pro severský kriminálky tady dostává totálně na frak. První série True Detective je totální masterpeace a pro mě zatím nepřekonaný dílo co se žánru týče. Silný a nosný téma je vlastně na pozadí hereckého koncertu dvou ústředních postav. Dialogová a hudební pecka! Po druhém zhlédnutí už nemám co vytknout. Kéž by se někdy Marty a Rust vrátili… I když to že je druhá a třetí série uplně o něčem jiným, dělá právě z True Detective jedinečnej seriál. Smekám

plakát

Anny (2020) 

Takovejhle časosběrnej dokument musí mít nosný téma. U Katky to byly drogy. Bába co vybírá drobný na záchodech to prostě neutáhne. Věřím, že k problému pouliční prostituce (i starších žen) se dá sehnat mnohem zajímavější materiál.

plakát

Případ Roubal (2021) (seriál) 

Třídílná televizní právnická bitva mezi obhájcem a státní zástupkyní, která nám o případu Roubal vlastně nic moc neřekne. Kdybych si před puštěním nenastudoval informace na internetu, vlastně ani nevim co bych z toho měl. A jak tenhle případ skončil se dozvíme až v závěrečných titulcích. Škoda. Z extrémně zajímavýho námětu se dalo vytřískat mnohem víc.

plakát

14 vrcholů: Nic není nemožné (2021) 

Je trochu škoda, že se laický svět o tomhle fenomenálním horolezci nedozvěděl díky tomu, že vylez na všechny vrcholy za 7 měsíců, ale dozvěděl se o něm díky netflixu. Nicméně díky bohu za to a myslim, že Nims mu děkuje taky. Chápu že v tak extrémních podmínkách asi neni prdel pořídít vůbec nějaké filmové záběry a dokument je dost často prokládán (každopádně dechberoucími) leteckýmy záběry na masivní pohoří. Ale tyvole... tohle prostě mělo mít 14 dílů, protože určitě nejsem sám kdo to hltal a kdo by chtěl o tomhle projektu vědět sakra víc.

plakát

Schumacher (2021) 

Žádná velká dokumentární pecka to neni. Hvězda navíc za nostalgii, protože v letech 2000 - 2006 jsem formuli fakt pravidelně v neděli sledoval a mam pocit, že za to mohl právě Šumi... Dneska už mě ani nenapadne si velkou cenu pustit.

plakát

Hra na oliheň (2021) (seriál) 

Battle Royale jsem zatim neviděl, takže pro mě skvělěj nápad, kterej korejci dotáhli skoro k dokonalosti. Chápu myšlenku připravit si podhoubí pro druhou sérii, ale ten konec uškodil celýmu seriálu. Jinak geniální. Po dlouhej době jsem byl u seriálu naštvanej, že už fakt musim jít spát a druhou půlku série dokoukam až druhej den. Člověk by neřek, co se dá vycucat za pecku z šesti obyčejných dětských her. 0456

plakát

Wonder Woman (2017) 

Kapitán Amerika jako Mirek Dušín ve Druhej světovej válce a Wonder Woman jako trochu menší Mirek Dušín, ve Válce první. No vlastně mě to nutí do srovnání pouze těchto dvou filmů. Marvel vs. DC a mě hvězda navíc pro DC. Skvělý souboje a skvělá DIana na kterou se dalo, narozdíl od teplýho Kapitána Ameriky, hezky koukat.

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021) 

Pořád si radši pustim tyhle rádoby avengery, než ty od MARVELU. Je to pro to, že mam DC univers tak nějak radši. Je temnější, má zajímavější postavy a hlavně má lepší filmy :) Jenomže to je asi tak jediný co na tomhle 4 hodinovym "opusu" můžu vyzdvihnout. Snad ještě hudbu, kterou ale stejně táhly Zimmerovo linky z Men of Steel a Batman vs Superman. Jinak je to plný hloupostí, nesmslnýho chování superhrdinů a hrozně banální dějový linky. Někde jsem četl, že to spousta lidí považuje za vrchol žánru... Wtf? Tam je u mě pořád Nolanova trilogie a tohle jí nesahá ani po kotníky.

plakát

Nabarvené ptáče (2019) 

Inspirace v Jdi a dívej se je zřejmá. Ale to je tak všechno. Jinak jen hrozná nuda, hnus a skoro tříhodinový hraní si s tim, co divák ještě vydrží. Jeden z nehorších filmů, co sem za posledních pár let viděl a ne proto, že je plnej nechutností. Nejspíš nejsem dost intelektuálně vyspělej k pochopení tohohle, jako hodnotnýho filmařskýho díla.

Ovládací panel
7 bodů

Reklama

Reklama