Mělčiny (2016)

Souhlasim s názorem, že je to nejlepší "žraločí" film od legendárních Jaws. Přesně to co jsem čekal jsem na 100% dostal a jsem naprosto spokojenej. Pominu i finální "souboj", kterej sice byl za hranou, ale filmu to rozhodně neuškodilo, vygradoval podle mých představ. Víc takových jednohubek!

Zoo (2015) (seriál)

Velký překvapení! Seriál, kterej se konečně nebojí pustit se do něčeho netradičního a za to si mě získal. I když je na první pohled vidět, že peníze byli zrovna něde jinde, zpracování to nijak neuškodilo. První série prostě super. Zvířat sice postupně ubývalo, ale děj i charaktery hlavních postav absenci zvířat nahradí. Druhá sezóna už je bohužel o třídu níž a poslední tři díly už jsou vyloženě špatný. Škoda, protože z tohohle nápadu šla udělat totální seriálová pecka.

Nezlomný (2014)

Kdyby nešlo o "kluky od bombardérů" dal bych ještě míň.. ale musel to bejt borec.

Obchodník s hrůzou (1993)

Castle Rock neni zrovna nejpříjemnější místo na bydlení...člověk by řek, že snad ještě horší než Midsomer. Filmovat romány Stephena Kinga se zkrátka moc nedaří, a až na 3 světlé výjimky se to týká všeho. I Needful Things. Kniha je velmi obsáhlá, proto chápu vynechání několika (dokonce i klíčových) postav a několika událostí, včetně rozdílného finále. Přesto, mě film nijak extra nezaujal a jako klasická "kingovina" zapadá do šedého průměru.

Století létání - Příběh vítězství člověka nad vzduchem (1997) (seriál)

Je to nejlepší dokumentární seriál o letectví co vzniknul. Bohužel. Ani mi nevadí, že se z 90ti procent věnuje západním konstruktérským "výrobkům", proč taky ne, je to britskej seriál. Až soudruzi z kremlu natočí pomalu třicetidílnej seriál o Migách a Iljušinech, místní hodnotitelé si určitě přijdou na svý. Zatim tu máme tohle, velmi slušně sestříhané dobové záběry bez digitálních super soubojů.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Asi nejlepší seriál vůbec s nejhorší hlavní postavou. Waltera jsem neměl rád od první série a v posledních dvou už jsem ho přímo nesnášel. Ale to nevadí.. jinak to byla bomba. Velikou výhodou tohohle klenotu je, že má senzační děj, kterej se vyvíjí, postupně graduje a vyvrcholí v jednu grandiózní felinu. To současným kvalitním seriálům chybí viz. Walking Dead, Prison Break atd. tam je vždycky chvíli dobře, najednou tragickej zlom a řešení situace... a tak to jde většinou pořád dokola. Ale v Breaking Bad je od začátku jasný, že to jednou skončí a všechny jen zajímá jak. Úžasný prostředí, úžasný herecký výkony. Joo a zkusil jsem pár dílů s českym dabingem a ten se teda ani trošku nepoved. Nejlepší postavy: Jesse Pinkman, Saul Goodman, Hank Schrader.. a to je asi všechno BITCH!

Černí baroni (2004) (seriál)

Jak to tady tak vypadá, budu trošku za rebela, ale za mě jednoznačně lepší než film. Jenom Kefalín mi to dost pokazil, jeho rádoby švejkování bylo především blbý a jeho role zbytečná. Proto nedám tu pátou hvězdu... a to už by tady stejně bylo politicky nepřípustný. Takže za mě silný 4 hvězdy a nechápu jak ti, co četli knížku můžou upřednostnit film před tímhle seriálem.. Dobrý kohůt Terazky je tady o 200% lepší a snad i o trochu lepší než v knížce, a Kaiser, Polívka, Liška.... No možná mi to tímhle protikomentářem moc politicky nemyslí, ale seriál za to stojí!

Živí mrtví (2010) (seriál)

Viděno 6 sérií. S hodnocením The Walking dead to mam spíš naopak něž většina lidí tady... První série se mi vůbec nelíbila a druhou jsem začal jen z přesvědčení, že snad bude lepší. Byla. Pořád to však nebyla ta seriálová bomba, kterou sem čekal. Všechno se změnilo třetí sérií a čtvrtou a pátou už jsem zhltnul jedním dechem. Nechuť k prvním dvoum sezónám způsobila předevšim hlavní postava - Rick Grimes co by Mirek Dušín nejhrubšího zrna. Ale právě jeho postupnou přeměnu z nechutně slušnýho hlupáka na sympatikýho drsňáka, kterej šetří slovama i municí považuju za největší plus celýho seriálu. Nejoblíbenější postava - Daryl Dixon

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Po několika letech měnim hodnocení na pět. Viděl jsem to několikrát, četl jsem knihu a Black Hawk Down si plnej počet zaslouží. Hodnocení zvýšil taky bezchybnej soundtrack, ke kterýmu sem se prokousal až v nedávný době. O to větší zážitek to je. Vyzdvihuju taky výkon Toma Sizemorea, kterej mě hodně bavil. Mrzí mě, že tehle film už si asi v kině nikdy nevychutnam. "Leave no man behind" Hua!