Nechte maličkých... (2004)

Krásný film o hnusných věcech které nás někdy životem provází a nakonec to dopadne tak, že  Chrysler odjíždí a Škody přijíždí. Kdo by si vsadil na to, že to dopadne tak hezky. A ta poslední slova, Pět hvězd málo.

MILF (2018)

Tohle nebyla komedie. Emoce tam jsou. I tak to stojí za zhlédnutí.

Father Soldier Son (2020)

Jak dokáže vstup do armády zachránit lidi a rodinu. Silný zážitek,

Nabarvené ptáče (2019)

Kde jsou nějaké emoce? To bylo to první co mne po dnešním zhlédnutí napadlo. Všechno vypadá téměř dokonale. Kamera, výprava, obsazení etc….. Tenhle film bude chvilku mezi diváky rezonovat. A já budu dlouho vstřebávat, co jsem to vlastně viděl. Nejvíce mi to připomíná, zfilmovaný otisk vzpomínek. Musím si přečíst román Nabarvené ptáče. Pak si to snad nějak sedne . Tohle dílo však bude zrát.

Jedna ruka netleská (2003)

Klasika, vtip za vtipem, odkaz za odkazem. A dá se v tom nalézt mnohem víc. Také je v tom mnohem víc. Tento příběh svázat dohromady je fakt kumšt. Tohle dílko mi udělalo už tolikrát takovou radost. Tak si to dávám rok, co rok. Už minimálně dvacet let. A je to čím dál lepší. Díky

Toni Erdmann (2016)

Komedie? Za mně ani omylem. Snad, volně plynoucí drama, trága o odcizení a hledání cesty zpět. Velmi dobré, ale komedie rozhodně ne.

...a jitra jsou zde tichá (1972)

Vzpomínka na tento film je velmi hluboká. Viděl jsem ho v neděli a v pondělí kvůli dopo repríze mne postihl zápal švindlu. Musel jsem ho vidět zas. Je to zpátky asi tak 35 let. Ten prožitek, heldám, ale bojím se , že je pryč. Jinak je to velmi lyrický příběh, jak již bylo popsáno. Mne dnes překvapuje ta otevřenost , odvážná CCCP erotika , i kasička byla vidět. :-)

Průvodce (2008)

Okuribito je pro mne pocit, dílo, emocionální zážitek. Dávám si ten film rád , když mám slabší chvilku. Okuribito emoce umí. Baví mne neustále, jako třeba Spalovač mrtvol, nebo Adelheid.....Stále dokola a čím dál tím více...

Požáry (2010)

Dost "hnusnej" film, na pohodový večer. Husté probuzení u notáře po smrti mamičky......Co k tomu více říci? Snad jen , pokud se po shlédnutí chcete v pohodě bavit v rodiném kruhu - nedoporučuji. Pokud můžete do rána sami čumět do krbu s otevřenou flaškou a nechat plynout myšlenky - pecka.....Doporučuji