DAPDO

DAPDO

okres Šumperk

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 30.6.2020  11:06

Tentokrát si na Shelbyovi nabrousila zuby samotná italská mafie. Nemůžu si pomoct, ale z toho se dalo vytřískat určitě víc, než bylo k vidění. V každým díle se opakuje to samé dokola, dvacet minut super podívané a potom nepochopitelný zvolnění tempa. Na můj vkus dostávají v příběhu až moc prostoru ženy z rodiny a jejich trable, sice se to děje týká, ale je to jak kdyby jste zavadily o ovladač a v každé epizodě přepnuly z gangsterky na Rodinný pouta. Mám za sebou dohromady 24 dílů a je k zamyšlení, že jsem ani jednomu nedal pět hvězd. I když tady první i poslední díl neměly k nejvyššímu hodnocení až tak daleko, tak to opakující se zabrždění a přepnutí na menší slaďák mi prostě vadí.

• 29.6.2020  08:51

V příběhu se zase posunujeme po dvou letech dopředu. Tahle série mi zatím padla nejvíc do noty, i když to po první slabé epizodě tak nevypadalo. Zatímco v předešlejch mě moc nebavilo, jak se všechno točilo kolem sázek, koní a dostihů, tady stačilo zamíchat trochu politiky a ani mi moc nevadilo, že postava, kterou hraje Hardy a která dodala druhé sérii největší šmrnc, se objevila jen v posledních dvou dílech. Zajímavý je i sledovat změnu u hlavních postav, zatímco Tommy se stává chladnokrevnějším, Arthur přestal brát koks a upíjet se a celkově vymněknul. K dokonalosti to má sice ještě pořád daleko, je tu na mě spousta nepodstatných věcí, který děj absolutně nikam neposunou a nemají na něj vliv (třeba vztah Polly s malířem), ale jestli to bude pokračovat nastoleným tempem a každá série bude lepší než ta předchozí, budu spokojenej. Lepšímu požitku podle mě pomohlo i to, že třetí sérii jsem už viděl v původním znění s titulkama, protože když srovnáte cz dabing a hlasy herců, kteří propůjčili svoje hlasy některým postavám s originálem, tak je to sto a jedna.

• 19.6.2020  11:21

Druhá série se odehrává dva roky po událostech série první. Je to rozhodně koukatelnější a zajímavější, v příběhu přibylo víc linií, problémy už se neřeší z velké části jen za stolem, jako v jedničce. Největším okořeněním je postava, kterou hraje Tom Hardy. V každým díle, kromě prvního, se sice objeví jen v jedné scéně trvající asi tři minuty, ale pokaždý to stojí za to. Doufám, že v dalším pokračování dostane víc prostoru, protože i když se kvalita seriálu zvedla, pořád je tam za mě dost hluchých míst a když se podívám na zdejší známkování, musím konstatovat, že první dvě série jsou značně nadhodnoceny.

• 12.6.2020  18:44

Nikdy jsem neviděl tenhle film celý, až dneska jsem poznal, jaká to byla chyba. Na to, v jakým roce je to natočený, tak je to pecka po vizuální stránce i na dnešní dobu.

• 6.6.2020  08:22

Z první série Gangů z Birminghamu jsem hodně v rozpacích, zklamala mě. Nechytlo mě téma, prakticky všechno se točí kolem sázek a rodinných záležitostí, postrádám víc akce, víc emocí a hlavně napětí. Nenašel jsem si zatím cestu ani k hlavním postavám, Cillian Murphy je bezesporu dobrej herec, ale jeho postava působí v první sérii takovým chladným, až toporným dojmem. Beru to tak, že první série byla snad jenom taková seznamovací, poslední dva díly už byly přece jenom koukatelnější a zajímavější, tak doufám, že se to přenese i do série druhé.

• 1.6.2020  10:18

Druhá série mi přišla ještě o něco lepší než jednička, i když ty zvraty byly někdy šílený a bylo jich na můj vkus až moc. Tři kamárádi z první série se zase dali dohromady a snaží se ovládnout Řím všemi způsoby. Některý postavy nám v téhle sérii vypadly a kdo viděl film, dokáže už odhadnout, koho se bude týkat závěr trojky a kdo půjde z kola ven.

• 1.6.2020  10:09

Dějově nás seriál zavede do doby před celovečerním filmem. Je to boj o pozemky mezi mafií, politiky a Vatikánem. Spousta intrik, podvodů, podplácení, násilí. Seriál rozhodně nezůstává oproti celovečeráku v pozadí. Zajímavý nápad dostali tvůrci tím, že každý díl první série začíná jeho koncem.

• 16.5.2020  23:10

Film, ze kterýho si zapamatujete jen neustále hulícího Heřmánka.

• 10.5.2020  16:46

S přehledem to nejlepší, co Soukup kdy natočil.

• 10.5.2020  13:06
    Sviňa (2020)

Od slováků zase hodně atraktivní téma, oni se tam toho fakt nebojej a točí filmy bez zábran jak na běžícím pásu - 60%.

• 9.5.2020  19:52

To bylo jak na střelecké soutěži. Něco takovýho jsem viděl snad jenom v Johnu Wickovi. Tuny vystřílený munice, granáty, navrch honička v autě po Indii, všechno natočený působivě a hlavně uvěřitelně. Kaňka jsou myšlenkový pochody hlavního hrdiny, kdy místo, aby si logicky zachránil prdel a vydělal, o což mu zprvopočátku šlo, tak riskuje kejhák kvůli synovi narkobarona, kterýho vůbec nezná. 70%.

• 9.5.2020  11:22
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

Dvoudílný životopisný film o nejaktivnějším představiteli české kolaborace s nacisty. Mladýho Labudu jsem viděl ve filmu vůbec poprvý a příjemně mě překvapil, bohužel překvapil i jeho dabing, kterej byl příšernej.

• 9.5.2020  08:17
    Narcos: Mexiko - Série 2 (série) (2020)

Oproti první sérii v Mexiku přibylo víc zákulisních a politických bojů a to co dělalo Narcos Narcosem od dob Pabla se trošku vytratilo. Hodně tomu napomohla partička kolem agenta Breslina, která posrala skoro všechno na co sáhla. Skoro v každým díle si říkáte, že to končí tak, že další epizoda už bude nálož podobná předchozím sériím, ale nakonec ani věc jako atentát nepřiměje Félixe ke zkratovitýmu jednání. Během téhle série jsem si několikrát říkal, že by se měl Narcos ukončit, protože nepřináší už nic novýho a je to všechno na jedno brdo, ale závěrečný tři díly zase daly naději, že nemusí být tak zle. Kdo chce moc nemívá nic, takže Félix skončil v base a zbytek kartelu na svobodě dává velkou šanci na zajímavý pokračování.

• 25.4.2020  21:02

Je to všechno jak na kolotoči, nic novýho, pořád dokola, ať je to English, nebo nějákej jinej ňouma. Atkinson má ale na tyhle role idiotů dar z nebes a já nemůžu dát hůř jak za tři, protože jsem se u některejch scén i zasmál a to ve srovnání s jinejma komediema je věc ojedinělá.

• 25.4.2020  20:36

Rychle by měli z budoucnosti poslat dalšího Terminátora, protože až Linda, nebo Arnold natáhnou brka, už to bez nich nebude ono. Tyhle filmy zrovna nevyhledávám, ale ty první dva byly hodně povedený, tenkrát něco novýho. S dalším a dalším pokračováním šla ale kvalita dolů, Temný osud ale tu přímku zase jemně zvednul. Akce střídá akci, spousta triků a efektů. Za mě, jako nefanouška sci-fi filmů, vcelku dobrá podívaná.

• 25.4.2020  11:16
    Bídníci (2019)

Krásnej obrázek současné Francie plné přistěhovalců, islamistů a pouličních gangů. Natočený hodně věrohodně a realisticky.

• 25.4.2020  08:27

Po šedesáti minutách jsem se ptal, proč to má tak nízký hodnocení, na konci jsem se ptal, proč to má tak vysoký hodnocení...Fakt to nevypadalo tak úplně zle, sice několikrát ztvárněná zápletka, ale zase v zajímavý destinaci. Jenže potom začal hlavní mořský vlk blouznit a kalit a já zbytek filmu nepobral. A ani ho pobrat nechci, mám pocit, že i kdybych si pustil závěr víckrát, budu z toho stejně jelen.

• 24.4.2020  19:18

Výborně natočený životopisný film o vysokým mafiánovi Cosa Nostry, který později napráskal co mohl, aby ochránil svou rodinu a zároveň se pomstil. Já tyhle filmy prostě múžu, takže mi nevadily ani scény ze soudního přelíčení, který moc nemusím a většinou mě nuděj, když jsou natáhnutý jak špagety. Zde je to snad v polovině filmu, ale tady ty scény od soudu mají takovej průběh, až člověk kroutí hlavou, protože to není jenom takový to klasický kecání, ale člověk čumí, co si všechno mafiáni múžou dovolit za vymoženosti. Favino mě utkvěl v paměti v Subbuře, kde ztvárnil roli vysokýho politika, ale role mafiána mu seděla ještě víc. Celkem se divím, že Buscetta dožil v poklidu mezi svou rodinou a unikl pomstě siciliánů.

• 24.4.2020  18:27
    Na doraz (2017)

Trapný, jak za korunu piča. Myslel jsem si, že dokážu dokoukat všechno, takže gratuluju všem, kdo se na téhle cypovině podíleli, protože od padesáté minuty až do konce jsem to musel vzít s rychlým přetočením.

• 24.4.2020  00:16

Je to fanatik, trvalo mu tři týdny, než strávil, že jeho děda nebyl blonďák :-). 50%.

• 23.4.2020  18:21
    Maják (2019)

Jsem z toho pěkně nasranej, čekal jsem cokoliv jinýho, ale ne to, co jsem dostal ve čtvercovým formátu. Od odpadu Maják zachránili jenom výkony obou herců, jinak mě to zaujalo asi tak, jak bych já zaujal třeba hrou na kytaru...

• 21.4.2020  10:15
    Treadstone (TV seriál) (2019)

Jako fanoušek série o Bourneovi, navíc po přečtení několika knížek od Ludluma, jsem si nemohl nechat Treadstone ujít. Absolutně jsem nevěděl, co od seriálu čekat. Po skončení posledního desátýho dílu zůstalo hodně otázek, protože nebylo vyřešeno vůbec nic a zadělalo se na druhou sérii, jestli bude někdy natočená, se prý teprve uvidí. Kdo nepochytí první dva díly, dál ani koukat nemusí, protože těch dějových linek, jmen a postav je tady tolik, že musíte být pořád koncentrovaní, co se děje a kde se to děje. Já s tím problém naštěstí neměl. V ději je Treadstone hodně podobný Bourneovi, tzn. ztráty pamětí, cestování, dost akčních scén. Jediný rozdíl je v tom, že těch agentů je tady jaksi víc a co mě osobně vadilo, skoro každý, kdo se do seriálu přidal, byl nakonec taky probuzený agent, takže po nějáké době už nebyl moment překvapení takový, jaký by měl být. Druhá vada na kráse byla ta, že dost vycvičených agentů jsou čtyřicetikilový ženský, který na počkání zametaj se stokilovýma vazbama, to mi přišlo celkem nepravděpodobný. V hodnocení jsem na vážkách, váhám mezi třema a čtyřma hvězdama, přikloním se a dám za pravdu celkovýmu hodnocení tady a to je těsně pod červený čísla - 65%.

• 21.4.2020  09:46
    Waco (TV seriál) (2018)

Střet vlády USA a sekty, poutavě a chytlavě natočený. První dva díly jsou takový předkrm před hlavním jídlem, protože po prvním útoku múžeme sledovat hodiny vyjednávání, ústupků z obou stran a psychologické hry, hlavně ze strany bezpečnostních složek. A to finále po jednapadesáti dnech potom stojí za to. Těžko říct, na čí straně byla větší chyba a jak to doopravdy bylo, máslo na hlavě měly obě strany.

• 11.4.2020  18:54

Je pravda, že si ve filmu nevytvoříte vztah k žádný postavě, protože těch hlavních a důležitých postav je tady prostě víc. To je ale přebitý množstvím válečných scén, který jsou na super úrovni, jak ve vzduchu, tak na moři. A protože jsem se za celou dobu ani jednou nenudil, jdu s hodnocením vysoko.

• 11.4.2020  08:33
    Parazit (2019)

Nikdy bych neřekl, že si pustím jen tak korejskej film. A nikdy bych neřekl, že když už se tak stane, tak to bude žánr drama-komedie. A nikdy bych neřekl, že se mi to bude ještě líbit. Vyčůraná ctyřčlenná rodina se pomocí lsti vetře do rodiny boháče jako jeho zaměstnanci a postupně poznají všechny zákoutí domu, hlavně sklepa. Je to hodně vtipný a všechno vygraduje závěrečným masakrem, kterej jsem nečekal ani v nejmenším.

• 10.4.2020  19:41

Dvě verze příběhu, která je pravdivá, s tím si můžete pohrávat až do konce. Slušný a koukatelný, 65%.

• 10.4.2020  19:34
    Skleněný pokoj (2019)

Už po dvaceti minutách jsem věděl, že tímhle mě Ševčík určitě neosloví. Dokoukáno se sebezapřením. Nemám ani za co dát jednu hvězdu, ta slavná vila není za celej film pořádně vidět, v prcacích scénách není pro jistotu vidět nic, naši herci, na který bych byl zvědavej, se na plátně sotva ohřáli. To, že se nejlepší kamarádky na konci konečně přelíznou, bylo jasný od začátku, Ševčík to roztáhl na sto minut, navíc unuděně a pomale.

• 9.4.2020  18:28

Příjemný překvapení o jednom útěku z vězení. Má to spád, je to napínavý, dokonce mi nevadil ani Radcliffe, kterýho mám zaškatulkovanýho jako někoho, kdo se na tyhle postavy nehodí. Přišla mi teda trochu divná ta otevřená hlavní brána věznice ke konci, ale budiž, je to podle skutečnýho příběhu, tak to takhle nejspíš bylo. 70%.

• 9.4.2020  11:16

Film se drží věrohodně Foglarovi knihy, za to velká pochvala, až na pár nepřesností, ale to by jinak film musel mít tři hodiny. Sráží ho ale katastrofální obsazení v dětských rolích a za mě teda i neschopnost vystihnout ponurou armosféru Stínadel, narozdíl třeba od smyšlenýho seriálu z roku 1969, kde se to povedlo na jedničku.

• 9.4.2020  10:01
    Podivná nevěsta (TV film) (1987)

Podivná nevěsta je podivná pohádka. Protože dát přednost Verunce před Serpencií (Horké před Bočanovou) je jak upřednostnit masturbaci před zásunem. Švec Prokop v téhle “pohádce” si to holt radši udělá sám.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23