DAPDO

DAPDO

okres Šumperk

5 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Tahle země není pro starý (2007)

  Javier Bardem může hrát z fleku Normana Batese v Psychu. Nechtěl bych, aby mi někdy podobnej magor přišel otevřít dveře zbraní na omračování dobytka.Nedávno jsem si koupil i knihu, podle které natočili Coenovi tenhle trhák, tak už se na ni těším.......................................................................................................................................Tak jsem se ke knize konečně dostal, přečtená na dovolené za dva dny. Byla super, ale narozdíl od jiných knih, které byly potom zfilmovaný, musím říct, že, aspoň za mě, tentoktát film knihu předčil. To se moc často nestává, proto po dnešku řadím tento snímek bratří Coenů ještě výš, než doteď.

 • poster

  Devátá brána (1999)

  Skvělý Johnny Depp, výborná hudba, dobrý příběh. Ten film mě prostě chytil od začátku až do konce.

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Tohle prostě jo, Quentine, Ty jseš d'ábel !!! Všechno do sebe nádherně zapadne, kdo v tom má zmatek, at' si to pustí znova.

 • poster

  Kmotr (1972)

  Už jen to, že se film naprosto vyrovnal knize mluví za vše. Bravo !

 • poster

  Kill Bill (2003)

  Když jsem na to šel do kina, nečekal jsem od toho prakticky nic, podle ukázek se mi do toho ani moc nechtělo. Po dvou hodinách, kdy jsem z kina odcházel, už jsem se nemohl dočkat, kdy bude pokračování. Quentin prostě nezklamal, klasické střídání kapitol, výborná hudba, občas se zasmějete. I ta animovaná pasáž byla good. Místy sice trošku přehnané co se týká krve, ale k Nevěstě v PussyMagonu to jinak nejde.

 • poster

  300: Bitva u Thermopyl (2006)

  Natočeno podle komiksu a pro mě velké překvapení. Ani chvíli jsem se nenudil, má to spád od začátku do konce. Jaký rozdíl oproti Tróje.

 • poster

  Černí baroni (1992)

  Knížka skvělá, film taky. Nezapomenutelné hlášky, které znám nazpamět'. Viděl jsem to snad dvacetkrát, ale nikdy to neomrzí.

 • poster

  RocknRolla (2008)

  Hodně podobný jako podfu(c)k, řekl bych stejně dobrý.Hlavně musíte chytit začátek a zorientovat se kdo s kým, jinak si stejně jako já musíte pustit úvod znova.Dobrá zápletka, plno zvratů, výbornej Butler a klasickej Karel Roden v roli ruskýho mafiosa.Skvělej černej humor a hudba, kterou jsem si i stáhl do mobilu taky nemá chybu.Jen víc takových filmů, Guy.

 • poster

  Tajemství hradu v Karpatech (1981)

  Další ze skvělých filmů od pana Lipského. A že jich natočil !!! Přiznám se, že ještě tak před deseti lety mi tento film nic neříkal, viděl jsem jen pár záběrů a pořád se zpívala opera, kterou nesnáším. Až po jedné repríze v TV, kdy jeden můj spolupracovník v práci chodil a házel do placu hlášky, který mi nic neříkali, mi bylo vysvětleno, že to prostě musím vidět. Přemohl jsem se - a od té doby už ani otec nenamítal, abych se na Hrad v Karpatech koukal i třikrát do roka :-). Ještě tedˇ mi v uších zní ta odrhovačka, kterou si hrabě Teleke z Tölök broukal ve spaní :-). Prostě geniální parodie, ve které exceluje hlavně Miloš Kopecký jako baron Gorc a Michal Dočolomanský jako hrabě Teleke z Tölök. A když k tomu přidáte profesora Orfanika, Tómu hluchoněmce alias Zutru, komorníka Ignáce, lesního adjunkta Vilju a všechny ostatní postavy, tak z toho vznikne film na 110%.

 • poster

  Skrytá identita (2006)