DAPDO

DAPDO

okres Šumperk

5 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

  Skvělý seriál, každý týden jsem se nemohl dočkat, až bude k dispozici ke stažení nový díl. První tři série luxusní, co se týká čtvrté, tak v těch posledních dílech bylo na můj vkus až moc zvratů, ale pořád super. Škoda, že se neuvažuje o další části, určitě je v čem pokračovat, třeba rozvinout příběh Gretchen, která skončila ve vězení

 • poster

  Okresní přebor (TV seriál) (2010)

  Výbornej Ondra Vetchý, klobouček. Překvapil i Sobota, už jsem myslel, že umí hrát jenom blbečky. Takhle nějak to v tom vesnickým fotbalovým pralese chodí. Škoda, že nedostal víc prostoru Ivan Trojan jako trenér Zenkl, v tom jednom díle co hrál neměl chybu :-)))

 • poster

  Hříšní lidé města pražského (TV seriál) (1968)

  Vacátko, Bouše, Brůžek, Mrázek - nejlepší mordparta v dějinách českého filmu. Výborná atmosféra staré Prahy, zločinci a jejich doupě Jedová chýše, nechybí humor a napětí. Už úvodní znělka přitahuje tak, že to prostě musíte dokoukat až do konce. A herecké obsazení netřeba komentáře, celkově jedním slovem prostě FANTAZIE !

 • poster

  Četnické humoresky (TV seriál) (1997)

  První dvě série vynikající, v té třetí pár dílů trošku pokulhává, ale pořád je to velice humorné. Díky moc panu Moskalykovi za tento seriál.

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

  Přiznávám, Dextera jsem začal sledovat až když běžela pátá série. Neviděl jsem do té doby ani minutu, žádnou upoutávku, žádnou reklamu, nečetl žádnou recenzi. Jednou večer jen tak přepínám televizi a protože je klasicky všude velký kulový, nechávám puštěný program, kde jakýsi Dexter prohlíží mrtvoly. Další ptákovina, říkám si a dávám televizi na vypnutí po 30 minutách. Jenže asi po čtvrthodině to ruším, ten rezavej týpek se totiž proměnil v celkem slušnýho psychouše a porcuje lidi a hází je do řeky. Mám víkend před sebou, takže stahuju zatím všechny dostupný a odvysílaný díly a postupně koukám, koukám a nevycházím z údivu. Dexter Morgan je na první pohled sympaťák, pracuje jako forenzní vyšetřovatel, v práci je oblíbený, dělá svačináře. V civilu přes den je slušný, postupně se z něj stává milující manžel, otec a skvělý bratr. Přes noc je to ovšem bestie, která zabíjí lidi podle kodexu. Jen lidi, kteří jsou špatní, zlí a zákon je na ně krátký. Za těch osm sérií jsem s ním prožil hrozně moc, několik zvratů jak v pátrání po něm, tak v jeho osobním životě. Bylo mi tak nějak smutno, když jsem sledoval úplně poslední díl a musel se rozloučit nejen s Dexterem, ale i s ostatními postavami, které mi během těch sérií přirostli k srdci. Vzhledem k tomu, že tvůrci nechali Dextera žít, tak v koutku duše doufám, že se jednou dočkám ještě aspoň jedné série.

 • poster

  Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

  Takhle výborný krimi seriál jsem naposledy viděl z české dílny snad naposledy od pana Sequence. Samozřejmě srovnávat tehdejší dobu s tou současnou je ulítlé, ale fakt mě od té doby nic tak nezaujalo. Premiéru v televizi jsem si nenechal ujít, momentálně jsem všechny díly zkouknut znova na dvd. Protože mají všechny díly skutečnou předlohu, vygooglil jsem si po každém díle jak to bylo ve skutečnosti. Všechno perfektně natočeno, žádné výmysly. Obsazení na jedničku, Vetchý a Blažek klasika, ti jsou super vždycky. Překvapil Bolek v roli mjr.Plíška, skvělej Stach. kterýho jsem do té doby neznal, Vladyka se do toho vžil, no snad takový nemehla u naší policie nemáme. A postava Koreise v podání pana Hanuše je to nejlepší nakonec, takovýho šéfa snad nechce nikdo - tvrdej, sprostej, vlezdoprdelka ředitele - perfektní role pro tohoto herce, zvládl to na jedničku. Nedávno jsem se dočetl, že tvůrci uvažují nad pokračováním, tak jen do toho, už se těším !!!

 • poster

  Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

  Netřeba žádný dlouhý komentář, kdo nemá rád tenhle typ humoru, tak tomu na chuť nikdy nepřijde. Pro mě naprosto bez chyby, Honza Prušinovský je démon, toto se hodně povedlo. Každá postava má něco do sebe a v podání herců z Dejvického divadla to nemohlo dopadnout jinak než na výbornou !

 • poster

  Taboo (TV seriál) (2017)

  Marně vzpomínám, že bych někdy viděl lepší pilotní díl, než byl ten úvodní v Taboo. Po něm se nedalo nekoukat dál. Po posledním jsem zůstal sedět s otevřenou hubou. Doufám, že pokračování na sebe nenechá čekat moc dlouho.

 • poster

  Narcos (TV seriál) (2015)

  Skvělej seriál o největším kolumbijským drogovým baronovi. Výborný byly obě dvě série, zatímco ta první byla hodně krutá a krvavá, ve druhé krve trochu ubylo a sledovali jsme Escobarův pád až na samý dno. Když si přečtete něco o Escobarovi, tak během seriálu zjistíte, že se podařilo zachytit jeho život fakt autenticky. Hodně se mi i líbily ukázky a fotky z kolumbijských médií, který přímo v seriálu byly. Je až neskutečný, co všechno si Escobar mohl dovolit. Wagner Moura se pro roli Pabla přímo narodil. Vřele doporučuju !

 • poster

  Temný případ (TV seriál) (2014)