• Pohádka

Král útěků (2020)

Nevím, jak moc je ten film natočen podle pravdy, ale těch situací, kdy jsem si říkal, že je to nereálný bylo fakt dost. Nenadchne, ale ani neurazí, pro mě na jedno podívání - 50%.

Klér (2018)

Nedivím se, že katolíci v Polsku tenhle film bojkotují. A rozhodně si nedělám iluze, že by bylo až nějak moc věcí vymyšlených. Pod svícnem je vždycky největší tma.

Kilo Dva Bravo (2014)

Kdybych smazal dvacet minut na začátku a deset na konci, je to za plnou palbu. Nepamatuju si, kdy naposledy jsem viděl realističtěji natočený film.

Seveřan (2022)

Jednoznačně nejkrvavější a taky nejlepší, co jsem na téma Vikingů viděl - 80%.

Pavouk v síti (2019)

Velká nuda, kterou nezachrání ani posledních akčnějších deset minut. Druhou hvězdu přidávám za Itzika Cohena, kterýho jsem si oblíbil ve Faudě a tady hraje vlastně stejnou roli - 40%.

Smrt na Nilu (2022)

Jestliže jsem Vraždu v Orient expresu viděl několikrát postaru před tím, než ji Branagh natočil po svým a věděl jsem pointu, ve Smrti na Nilu jsem tápal. Viděl jsem ji jen jednou kdysi dávno v hlavní roli s Ustinovem a i když jsem měl během Branaghova dílka pár blikanců a pár věcí si pamatoval, tak na pachatele jsem zapomněl. Takže jsem si teď film užil se vším všudy, první polovina, než se stane vražda je taková pomalejší, ale každej záběr a scéna má něco, co Poirot využije ve vyšetřování. Po zločinu jsou podezřelí klasicky úplně všichni, takže Poirot může naplno využít svoje dedukční schopnosti. Do toho krásný záběry na Egypt a pyramidy. 70%.

Pomsta (2021)

Je neuvěřitelný, že Samuel L. Jackson dokáže vypadat v každým filmu, jak kdyby mu bylo o 20 let míň. Pomsta je dalším filmem, kde je v hlavní roli ženská jako nájemnej vrah, samozřejmě ten nejlepší. Nějak se s tím roztrhl pytel v posledních letech. Přiznám se, že se mě tenhle trend moc nelíbí. Příběh a zápletka celkem jednoduchá, akční scény taky v pohodě, na jedno kouknutí vcelku fajn - 60%.

Divize (2020)

Natočený podle skutečné události, místy nuda, místy super, je to zbytečně roztažený do víc jak dvou hodin - 50%.

Bod varu (2021)

Neříkám, že mě to nudilo, ale od filmu, kterej má 80% čekám fakt víc. Asi mě někde zmrazili, protože co si v poslední době pustím, tak mám úplně opačný názor a hodnocení, než většina ostatních. Pohled do jedné špičkové restaurace v jeden rušný večer, všichni ve stresu, shon, trochu jsem si připadal jak u sebe v práci. Byl jsem na 100% přesvědčenej, jakej bude konec, že hlavní hrdina - šéfkuchař vybuchne. A ono nic, nikoho nezabil, nikomu nedal přes hubu, ani nikomu nenachcal do jídla. Když se budu chtít pobavit u gastra, pustím si radši Ano šéfe, tam je těch emocí víc. 45%.

Furioza (2020)

Těšil jsem se na kvalitní film z prostředí hooligans, poláci patří na téhle scéně k nejlepším v evropě, jejich filmaři umí natočit drsný filmy, takže jsem doufal, že to bude mít aspoň trochu reálnej základ a příběh a nebude to podobná sračka jako americký Hooligans (2005). No bohužel, z prostředí fotbalu se odehrála jedna dvouminutová scéna v kanceláři prezidenta týmu, jedna dvouminutová před branama stadionu a jedna bitka v lese. Jinak to byl boj o to, kdo vydealuje víc drog a jestli jedno otylý prase nebude aspoň v jedné scéně žrát. Některý bojový scény byly těžko uvěřitelný, borci do sebe řezali jak do vrby, normální člověk už by dávno ležel na ARU, oni byli v pohodě. Těžký zklamání.