Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Pohádka

Recenze (1 050)

plakát

Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Tak k tomuhle nemůžu mít žádný výhrady. Metoda Markovič : Hojer se u mě zařazuje po bok Případů 1.oddělení, který jsem doteď měl na jasným prvním místě českých krimi seriálů. Jeden ze dvou nejznámějších případů špičkového českého kriminalisty je skvěle natočen. I když neuvidíte žádnou Hojerovu vraždu takzvaně v přímým přenosu, tak rekonstrukce a výslechy všechno dvojnásobně vynahradí, až z toho jde mráz po zádech. Každý díl navíc orámuje jeden z jiných Markovičových případů a i když je jim věnováno vždy jen pár minut, tak taky stojí za to. Už někdy v půlce seriálu jsem si říkal, že by byla škoda v něčem tak dobrým nepokračovat, takže mě dost potěšila informace, že Voyo oznámilo přípravu druhé série, která se bude věnovat případu Spartakiádního vraha. Už teď nepochybuju o tom, že to bude, jak by řekl Láďa Hojer, pošmak. PS:v seriálu se nadměrně kouří. Já narozdíl od některých jiných uživatelů vždycky dostal během sledování každýho dílu velkou chuť na cigáro.

Němá tajemství (2023)

Mašín mě tímhle svým psychologickým dramatem dovedl na sto minut přikovat na gauč a nevnímat nic jinýho než televizi. U českýho filmu se mi to moc nestává. Ten závěr se dal tak nějak předpokládat dopředu, ale bylo to jediný možný vyustění, aby si tenhle film udržel vysokou kvalitu. 70%.

plakát

Povídka o policajtovi (1975)

Nadprůměrná krimi s drsnýma momentama a výbornej hlavní záporák. 70%.

Zrádce mezi námi (2016)

Kdyby si britská tajná služba nevybrala jako pomocníky do akce proti ruské mafii profesora poezie a jeho ženu obhájkyni, tak to bylo víc než slušný. Takhle to ale dalo realitě dost velkou trhlinu a působilo to jako pěst na oko.

Litviněnko (2022) (seriál)

Že v roce 2006 někdo někoho v Londýně otrávil jsem tenkrát samozřejmě zaregistroval, protože to bylo ve všech zprávách. Po tak dlouhé době jsem si ale nepamatoval souvislosti. Tahle britská minisérie je moc dobře natočená rekonstrukce a pro lidi se špatnou pamětí, jako mám já, je to naučná sonda se všemi detaily, co se tenkrát staly.

plakát

Dobré ráno, Brno! - Série 1 (2023) (série)

Ani na chvilku jsem nepochyboval, že po Okresním přeboru, Čtvrté hvězdě, Autobazaru Monte Carlo, Trpaslíkovi a Mostu, by se mi Prušinovský netrefil Dobrým ránem Brno do vkusu. První série má stoupající tendenci a je díl od dílu lepší. 70%.

plakát

Dobré ráno, Brno! - Série 2 (2024) (série)

Tím, jak ve druhé sérii ubývaly momenty z natáčení Dobrého rána, tím taky ubývalo humoru. I když i tady se najde spousta vtipných hlášek a situací, třeba návštěva Marhoula v prvním díle byla úplně geniální. Stejně jako v předchozí sérii drží vysokou laťku seriálu Kolařík, dost jsem se bavil i při scénách s ředitelem Brněnskýho studia v podání pro mě neznámýho Dušana Hřebíčka. Naopak chyběla postava bezdomovce v podání Slováka, těch pár scén z druhé série, ve kterých byl, jasně ukázalo, že upozadit ho byla chyba. Sice hodnotím druhou sérii jako o něco horší, každopádně jsem se ale těšil na každý pondělí, že se dobře pobavím a to mi bylo dopřáno.

Šok (1982)

Až na pár vyjímek jsou pro mě kriminálky s Delonem koukatelný, některý i výborný. Tohle je ale zrovna jedna z vyjímek, je to takový nedomrdlý.

Přišla v noci (2023)

Neoslovilo mě to. Dospělý pár, kterýmu začne dělat ze života peklo matka jednoho z nich, si nedokáže poradit vůbec s ničím a nechá si srát na hlavu až do konce filmu. Přišlo mi to hodně nelogický, protože dám ruku do ohně, že každej na jejich místě by vzal třeba sekeru a vyřešil to po svým. Tady prostě ne, navíc nemám rád filmy bez konce 40%.