American Horror Story - Roanoke (2016) (série)

tato seria bola pre mna velkym sklamanim. cele to bolo az groteskne. prva polovica ako tak, dalej sa to uz nedalo vobec.. koniec bol totalnou blamazou. davam jednu hviezdu.

Babai (2015)

Vynikajuci film, emotivny zazitok, slusne spracovana aktualna tema. Rodina, migracia... Urcite sa oplati vidiet, film ma vsetko co treba na to aby sme ho oznacili za kvalitny. Skoda dalsich reci / 80 %

Belgica (2016)

Film mi pripomenul klubovu atmosferu belgickych podnikov. Hudobna mlsanica a parenica od zaciatku po titulky. Soulwax. Dejovost neutrpela a vsetko do seba pekna zapada. Brachovia (mladsi slusnejsi sympatak a starsi otec a partymilovnik) riesia svoje problemy kde podnik Belgica predstavuje akesi Medium. Groeningen pokracuje v tematike. Podobne aj ked troche tazivejsie a socialnejsie je to v Broken Social Breakdown. Film jednoznacne stoji za zhliadnutie.

Birdman (2014)

Michael Keaton má problém, ktorý sa divákovi postupne otvára. Človek chvíľami nevie či sa má smiať alebo smútiť – a to je znakom každej dobrej čiernej komédie (aj keď tu by sme toho mohli nájst viac). Film rozhodne stojí za videnie už len kvôli réžii - Inaritta alebo úžasnej kamere či dlhým strihom, dialógom atd. Oprávnené sošky

Brooklyn (2015)

Ach tie city :-) tak trochu som aj tusil do coho idem. Celkovy dojem ma vsak samotneho prekvapil. Cele to posobi uhladne a to vobec nehovorim len o kostymoch. Krasny ucesany krajec chleba s maslom. Samozrejme tu slo hlavne o city. Ale ja som chlap, aj hviezdne vojny mam rad... Asi mi chyba domov a nemusim byt prave ir v brooklyne :-) homesickness ! / 75 %

Carol (2015)

Zo vsetkeho vyrazne cnela Carol / Cate. Film je usity pre hlavnu postavu, ostatne je uz take priemerne a zabalitelne do novinoveho papiera. Vyrazna a skvela Carol, nevyrazne vsetko ostatne / 65 %

Dal mi jméno Malála (2015)

Pre dokumentaristu musi byt dany material asi ako vyhra v sportke. Da sa s tym robit cokolvek, riesit to milion sposobmi. Nechcem povedat, ze je to zle.. ale. Ale ziadne zimomriavky, ziadne problemy zaspat… ziadny stav PO sa nedostavil. Vobec mi to nesadlo. Cakal som rozhodne megaviac.

Dánská dívka (2015)

Vau, Eddie je herec. Nikoho ineho si v hlavnej postave clovek ani nevie predstavit. Jeho zena Gerda vsak nebola o nic horsia. Vynikajuci namet + excelentne herecke vykony = nadsenie, spokojnost / 80 %

Divočina (2014)

Prechádzka po lese je vždy dobrá na dušu. Reese to pochopila a na jednu takú sa vydáva - liečiť si tú svoju, ktorá je zničená. Skutočný príbeh, ktorý prinúti zamyslieť sa či aj my nemáme niečo naložené na tých našich pleciach čo je navyše.