trojúhelník

okres Praha
Dej napít i těm druhým.

<< předchozí 1 2 3
    • 17.1.2019  22:32

těšim se na další díly a přiznávám se, že jsem také zprvu zapomněl ohodnotit - přemýšlím, jestli by výzva nemohla být spíše na konci? člověk během sledování povětšinou zapomene na všechno (a proto je také umění filmu tak krásné). nezapomeňte pročíst zajímavosti!

• 21.3.2018  19:57
    24 záběrů (2017)

Navzdory průměrnému hodnocení film rozhodně průměrný není. Dokud jsem nechápal, že je dokreslovaný a unášel se na dokumentární vlně, přišel mi geniální. Pak mi trochu zhořkl a přestal fascinovat. Nicméně jako filmový epilog Kiarostamiho života myslím krásné dílo.

• 12.11.2016  22:33

Doufám, že to neviděl Milan Kundera.

• 18.1.2016  00:24

Ten film je tak jednoduchej a patetickej, že jsem to až musel vobrečet.

• 7.12.2015  00:51

"Žádný obraz nenechá člověka v klidu. Všechny něco chtějí." Tenhle nechtěl.

• 14.10.2015  16:39
    Amerika (2015)

Chce se mi křičet: "No a co jako?"

• 8.7.2015  11:35

Fandím a upřímně přeji premiérové ovace, nicméně film bohužel nijak výrazně nepřekračuje stín českého filmového stereotypu, první polovina filmu ničím nepřekvapí, expozice a stavba příběhu je nanejvýš klasická a filmu podráží nohy neustálé pokusy o vtipy, které oslabují jeho vyznění. Nicméně světlých momentů je stále dost, příběh je dojemný a herci (většinou) hrají. Jen jsem asi čekal větší vymezení se, větší odvahu. Toto je další sázka na jistotu. Otázka je, zda je nutné se vymezovat. Jen si řikám, proč neumíme v Česku natočit světovej film v dobrym slova smyslu, v čem to tkví. A kdo to zase dokáže.

• 11.1.2015  18:26
    jOBS (2013)

Zbytečný film, který se snaží povýšit byznys na umění a zoufale se mu to nedaří.

• 28.12.2014  11:02

Film, který schazuje sám sebe nemístnými vtípky, přílišnou dojemností a stokrát ohranými postupy. Přesto však není na místě jej hanit, člověk holdující filmu by se měl naučit i tuto hru přijmout či alespoň ji neodsuzovat. To platí i (a možná hlavně) pro mě.

• 6.12.2014  22:18

"Co to je ten váš film? Co je to za povolání? Všichni spolu spí, tykají si, všichni se podvádějí! Hrozně lžou! No tak co to je?! Je tohle normální? Mně se ten váš film hnusí! Je mi odpornej! Nenávidím ho! Nenávidim, nenávidim! Hnusí se mi, hnusí, hnusí!"

• 18.9.2014  12:13

Dobrý den, co máte k snídani? ... hada? žádný vajíčka se slaninou nebo opečenou klobásku? ... tak maj prej jenom hada ... a jak ho podáváte? opečenýho, podušenýho nebo jak? ... syrovýho? ...(povzdech) já nechci k snídani syrovýho hada ... (bezradně kouká) ... tak mi dejte jednoho toho hada.

• 14.9.2014  09:50
    Krásno (2014)

Vzhledem ke kampani a financování tohohle filmu bych čekal daleko větší srdcovku. A zatím se mi dostává jen Sokolovy herecky nijak povedené a scénáristicky šedivě děravé exhibice.

• 21.8.2014  21:23
    Nebraska (2013)

Tak buďto jsem vyprázdněnej já nebo ten film. Anebo to není ani na jedné straně tak hrozné, což je nejpravděpodobnější, ale bohužel opět nikam nevedoucí. Chápu obžalobu společnosti, sentiment a poetiku vyprávění, ale zdá se mi to zkrátka málo.

• 1.8.2014  19:39
    Kmen (2014)

Jeden z nejuřvanějších filmů, co jsem kdy viděl.

• 2.6.2014  21:54
    Tambylles (studentský film) (2011)

Pod povrchem...

• 22.3.2014  21:54
    Duše (studentský film) (2012)

A duše... se očišťuje.

• 22.3.2014  21:36
    Duše (2013)

Poměrně nekonzistentní a těkavý film. Jeden motiv uhýbá druhému a neustálé kladení otázek nekončí ani závěrečnou scénou, která se mi nezdá být patřičným vyvrcholením. Rozhodně to není film o depresi. Ani to není horor. Ani to není moc o duši (ano, samozřejmě, každý film je o duši. A o životě). Je to však i přesto poutavé. Velmi nápaditý střih, krásné záběry krajiny, podivně nevypočitatelné emoce postav, krásně vybudovaná atmosféra. Něco mu ale chybí; film neumožňuje přílišné ztotožnění se s protagonisty, dokonce jej snad záměrně odmítá, chybí mu lidskost, přirozené emoce, film je chladný jako mlha v sadu v horách, ve skutečnosti by se takovýto přerod nemohl odehrát takto "hladce". A něco přebývá; pokusy o vtipné odlehčení končí fiaskem, poněkud předimenzovaná krev stříká z plátna až na diváka, místy tvůrci hudebně i výrazově příliš tlačí na pilu. Bylo to však poprvé, co jsem šel do kina sám a film jsem si užil, za vidění rozhodně stojí.

• 6.3.2014  00:32

Z principu dávám vysoké hodnocení, ale kdybych měl hodnotit čistě provedení, tak minimálně scénář mi přišel hodně vrtkavej a rozvrzanej.

• 28.2.2014  18:50

Jsem z toho filmu poněkud rozpačitý. První, pro mě naprosto nefilmovou, nevěrohodnou a nefungující, hodinu jsem protrpěl, proklikal, probrouzdal na internetu a procucal s tužkou v puse. Nesympatičtí, špatně zrežírovaní a nekonzistentní herci (samozřejmě s výjimkou kouzelné Rachel), těžkopádná hudba, hloupý střih a neustálé nevhodné a za uši tahající zmínky o umění. Celkově zkrátka nesympatické a nevěrohodné, ač mě závěrečný twist dost zaujal a fandil jsem mu. Scénáristicky skvělé, ostatní složky mi nefungovaly. Hodnocení je sporné, ale nepovažuji za šťastné diváka hodinu nudit, abych mu na konci předestřel dlouho připravovaný a distributorem prozrazený twist.

• 21.2.2014  18:41
    Tokio! (2008)

První slova: Michel Gondry - Interior Design "Pršelo nepřetržitě celé měsíce. Tokio bylo úplně zaplavené."  Leos Carax - MERDE "Tokio ovládá strach." Joon-ho Bong - Shaking Tokyo "Jak dlouho bude trvat, než ten kruh zmizí?"

• 18.2.2014  00:22
    Melancholia (2011)

Poměrně pěkné, inspirace Rodinnou oslavou více než patrná, 19. jamka potěšila, nepochopitelné chování mužovo zaskočilo. Brzy si asi budu muset přiznat, že mám toho Triera vlastně rád. Ikdyž vzhledem k nymfomaniackému šlápnutí vedle to asi ještě pár let počká.

• 13.2.2014  23:23
    Království (TV seriál) (1994)

,,Mám důvod se domnívat, že jsi strašidlo." ,,Lidé nejsou jako obvykle."

• 4.2.2014  17:33
    Alan (2004)

Jsem taky Alan. ,,Alan is a superhero!"

• 1.2.2014  17:49

,,Největší přání v životě?" ,,Stát se nesmrtelným a potom zemřít."

• 1.2.2014  17:47

Naprostá filmová symfonie a preciznost, ale stejně tak pravděpodobně nejsložitější film, jaký jsem dosud viděl. Hodnocení je prozatím symbolické, film ve mně stále nějak kvete.

• 1.2.2014  17:40
    Hořící keř (TV film) (2013)

Naprosto jsem tomu propadl, nemohl jsem se od toho celé takřka 4 hodiny odtrhnout, pro mě rozhodně nejlepší věc, co u nás za poslední dobu vznikla. Vážně jímavé po všech stránkách. Věčná škoda, že nevyšla ta nominace na Oscara, byl by to žhavej favorit, dle mého soudu.

• 1.2.2014  17:34

Nafouknutá bublina, která se v podstatě nedá ani považovat za film. Nicméně uznávám, že přehnaná hodnocení jeho fanoušků jsou asi na místě. Já ho rozhodně taky respektuju v nejvyšší možné míře (jinak bych si to DVD nekupoval), ale snaha producentů vydělat na takovémhle načančaném nic je mi značně nesympatická a jsem si skoro jist, že Kurtovi by byla jakbysmet.

• 1.2.2014  17:11
    Flákač (1990)

"Man, I just had the weirdest dream back on the bus there. Do you ever have those dreams that are just completely real?" Linklater opět exceluje. Jak v první scéně před kamerou, tak ve zbytku filmu za ní. Dlouhými niternými zapálenými rozhovory, zajímavými postavy a netradičním způsobem vyprávění. Jako je mu to vlastní. Občas jsem přemýšlel, nebral-li to Linklater jako jakési scénáristické cvičení, které mělo za cíl vykreslení postav v co nejkratším čase a vymyšlení co nejroztodivnějších přechodů a příběhů. Nicméně nápad skvělý a jednoznačně cením.

• 1.2.2014  16:58
    Postel (1998)

Po počáteční nevoli přišlo usmíření a i mírné zaplesání, že takovéhle filmy u nás vznikají. Škoda, že jim však není věnován dostatek péče a pozornosti.

• 1.2.2014  16:52
    Konkurs (1963)

Když oni se ti Formanovi herci tak hezky koukají a mluví tak pěkně rozmile zvučně... Podobnost se současnou plejádou pěveckých soutěží je nasnadě. "Ale já vopravdu nic neumim... Vopravdu."

<< předchozí 1 2 3