Avathar

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 31.10.2018  13:31
    Halloween (2018)

"SAY SOMETHING!" Kvalitný návrat a poctivý slasher, hoci H20 ma bavil predsa len o nejaký ten chlp viac. Ale aj tak kvalita, ktorú si veľmi rád zopakujem.

• 30.10.2018  21:58
    Deadpool 2 (2018)

Párkrát som sa uchechtol, takže asi dobré, no. Škoda nevyužitia sympatických vedľajších postáv (Negasonic Teenage Warhead, Yukio), prípadne nevyťaženie ich potenciálu (Domino). Najviac ma pobavilo dávanie dokopy X-Force a následný výsadok tímu. Príbeh trochu lepší než minule, čo je fajn. Reynoldsov Deadpool už ale začína byť otravný. Hlavne keď sa snaží byť vtipný za každú cenu, a to robí na môj vkus až príliš často. Prežiť sa to dalo a celkovo je to lepšie než jednotka, ale druhýkrát už asi ne-e. Čau.

• 30.8.2018  20:48
    Summer of 84 (2018)

Osemdesiatky, baterky, popkultúrne narážky, bicykle, štyria kamoši a strácajúce sa deti, ale Stranger Things to není, jasný pane! Síce by sa mi to páčilo aj bez tej thrillerovej koncovky, ale práve tá dodáva na temnote, znepokojení a pôsobí dosť prekvapivo. Celkovo je SUMMER OF '84 veľmi príjemné prekvapenie. Sympatické obsadenie, pohodové tempo, atmosféra a funkčné napätie. Spokojnosť.

• 27.8.2018  23:31
    Malá smrt (2014)

Zábavné, ale s prehľadom vedie záverečný "sex cez telefón v znakovom jazyku", ktorý má okrem humoru aj nefalšovanú romantiku a emócie. A roztomilú Erin James! :) Ostatné poviedky ale tiež stoja za to. Celkovo podarená a príjemná záležitosť.

• 24.8.2018  22:53
    Podvodník (2012)

What the actual fuck?! Najlepšie je do tohto dokumentu ísť bez akýchkoľvek informácií. Verte mi, budete len nemo čumieť. Ale nie je to len o obsahu, ale aj o majstrovskej réžii, ktorá rozumne dávkuje informácie, mätie vám hlavu, pohráva sa s vami, umne uzlí napätie, takže vaše emócie sú ako na hojdačke. Dávno ma žiadny dokument alebo vôbec film takto neprikoval k sedačke. Pecka.

• 18.8.2018  22:27

A takto to dopadne, keď si banda loserov myslí, že sú postavy z Tarantinových filmov. Suverénne, inteligentne zrežírované, miestami poriadne napínavé a herecky perfektné. Na ten cynický čierny humor sa možno dalo pritlačiť aj viac, ale nenudil som sa ani sekundu. Skvelá práca.

• 8.8.2018  22:04

"WILL GOD FORGIVE US?" Minimalistické, presné, herecky a technicky brilantné, plné otázok a neľahkých volieb. Ťaživá a depresívna štúdia viery a pochybností s pochmúrnymi tónmi apokalypsy, ktorá už klope na dvere. Silná káva.

• 1.8.2018  16:06

Disney ide na autopilota, Clements a Musker režírujú v polospánku. Pekná animácia, ale dej strašne riedky.

• 19.7.2018  00:12

Strach je veľmi subjektívna a podľa mňa aj veľmi abstraktná emócia. Ako by ste strach definovali? Pre niekoho je strach to, keď naňho niečo/niekto vyskočí z tmavého kúta (teda zľaknutie). Pre iného je to zase pocit silnej úzkosti a depresie. Do druhej kategórie spadá aj moja súkromná „definícia“ strachu. Spájam si ho najmä s úzkosťou, so silným stavom nepokoja a rozrušenia. HEREDITARY mi všetky tieto pocity doručil v miere viac než vrchovatej. Úvodom asi poznámka, že ak nemáte radi (z akéhokoľvek dôvodu) pomaly rozprávané filmy, je asi zbytočné strácať s dielom Ariho Astera čas. Nebude vás baviť, ale on vás v konečnom dôsledku ani baviť nechce. Nie je to atrakcia, je to dvojhodinový úzkostno-depresívny atak, ktorý je tak majstrovsky vygradovaný, že som proste len omráčene čumel. Už veľmi dlho sa mi nestalo, aby som z kina odchádzal takto mocne emocionálne a psychicky otrasený. Akoby Aster zasiahol nejaký môj citlivý nerv a následne sa v ňom skalpelom pomaly a pomaličky vŕtal. Veľa popcornožrútov bude nadávať, že je to pomalé a nič sa tam nedeje. Ja som len bez dychu sledoval strhujúce herecké výkony (žiadne prehrávanie, toto sú surové a neprikrášlené emócie psychicky zničených postáv), vnímal geniálnu kameru, kompozíciu záberov, hudbu a zvuky. Kombinácia týchto faktorov neraz scénam dodáva až surreálne tiesnivú atmosféru. Akoby vypadli z nočnej mory, z ktorej sa nedokážete prebudiť a keď sa konečne prebudíte, ešte dlho neviete chytiť dych. Pravdaže, videl som už mnoho filmov, ktoré ma ohromne zasiahli, ale HEREDITARY akoby išiel ešte o jeden krok ďalej. Vyvolal vo mne takú kaskádu nepríjemných psychických pocitov, ako máloktorý iný film. Všetci herci odviedli špičkovú prácu, ich postavy sú plné vnútornej bolesti a z plátna je to cítiť v každom zábere. Samotný Aster predvádza masterclass v tom, ako sa má tvoriť atmosféra. Spolu napr. s Robertom Eggersom (Čarodejnica) patrí k skupine tvorcov, ktorí k hororu pristupujú zo všetkou vážnosťou. Nechcú len zlepiť ľakačky a predhodiť ich nenáročnému divákovi. Chcú svojimi dielami niečo povedať a ich filmy majú viac vrstiev (v prípade HEREDITARY sú to okrem iného otázky viny, psychických chorôb, zmierenia či nemožnosti zmeniť neodvratný osud - nie náhodou sa vo filme odkazuje na antické tragédie s podobnými motívmi). Nevnímajú horor ako podradný žáner, ktorým zabijete sobotný večer. Asterov film je psychologickou a poriadne silnou hororovou drámou, ktorá ma zdeptala a totálne dostala. Od prvotného znepokojenia až po zbesilé búšenie srdca v celej (!) druhej polovici. Záver, na ktorý väčšina frfle, mi prišiel jediný logický a dokonale mrazivý. Počas záverečných titulkov som len ticho sedel a snažil sa chytiť dych. Pretože som sa práve prebudil z nočnej mory. Ale dokonalej a nádhernej. Vybrúsený diamant. 100%

• 13.7.2018  13:33

Mrazivé, maximálne znepokojivé a desivé. Aster v necelej polhodine strčil do vrecka 90% súčasnej hororovej produkcie.

• 20.5.2018  16:14
    13 Reasons Why - Série 2 (série) (2018)

Má to svoje momenty, ale pachuť zbytočnosti ostáva. Miestami strašne predramatizované až teatrálne. Určené výhradne hardcore fans prvej série. Pokiaľ ste si k postavám dokázali vypestovať nejaký vzťah, tak by ste mali byť spokojní. Ostatní nech nestrácajú čas. Tretiu sériu ale už prosím nie...

• 7.5.2018  19:29
    Laggies (2014)

Presne ako píše Rob Roy a iní. Príjemné. Ale to niekedy stačí. Keira a Chloe sú roztomilé a Rockwell frajer (ako vždy). Spokojnosť.

• 29.4.2018  17:20
    Hladová řeka (amatérský film) (2017)

Nápad s riekou a mytológiou okolo sa mi páčil, ale to spracovanie je fakt... otrasné. Asi najhoršie v chozeho portfóliu. Prekvapilo ma to tým viac, že z minulých režisérových počinov viem, že vie točiť aj robiť atmosféru. Tu je to technicky až neuveriteľne odfláknuté, takže je film miestami fakt utrpenie pozerať/počúvať. Hudba ok, ale príliš nahlas, dialógy miestami nepočuť, divný jas, nesediace postsynchróny, tie dve mátohy mohli byť tiež radšej vystrihnuté. Úplne posledná scéna mi tam nejako nepasovala. Malo to skončiť vynorením sa v "alter dimenzii". Herci znesiteľní, dialógy mohli byť prirodzenejšie. Ako komiks či poviedka by to vypálilo určite lepšie.

• 24.4.2018  23:24
    Wiener-Dog (2016)

"FUCK DAMIEN HIRST!" Začínam mať slabosť pre ten špecificky vyschnutý cynický čierny humor pána Solondza. Skvelé dialógy. A "prestávková" scéna podfarbená geniálnou piesňou The Ballad of Wiener-Dog ma totálne rozsekala.

• 30.3.2018  18:03
    Waco (TV seriál) (2018)

Tak pre mňa veľké prekvapenie. Po zmiešaných kritických ohlasoch sa mi do seriálu príliš nechcelo. Prvé dve epizódy sú síce trochu vláčnejšie (hoci určite nie nudné), ale v momente ako začne obliehanie je to skrátka strhujúce. Nechápem tú kritiku na hlavu Kitscha. Koresha zahral perfektne. Niektorí tvrdili, že tvorcovia Davida Koresha príliš „poľudštili“, prípadne, že divákovi podsúvajú, že by s ním mal do istej miery sympatizovať. Hm, mne to tak vôbec neprišlo. Práve v tom, že Koresh nie je jednorozmerná záporácka figúrka (na takéto zjednodušenia sa tu nehrá), je hlavná sila. Dokáže byť vlastne celkom príjemný chlapík, s ktorým sa dá pokecať a ktorý vám vždy ponúkne slovo útechy. Možno si poviete, že je vlastne v pohode týpek a na tých jeho báchorkách možno bude niečo pravdy, veď čo my vieme... A to je práve to desivé. Koresh je fanatik a brilantný manipulátor, ktorý ovláda všetkých okolo seba, náznaky odporu obratne zadusí, vyhlasuje síce, že každý môže dobrovoľne odísť, ale psychologickým tlakom ich v skutočnosti udržiava v budove a ešte im dokáže vsugerovať, že ich k ničomu nenúti. Kitsch všetky tieto nuansy brilantne podchytil. Žiadne sympatie ale nemali ani šéfovia FBI/ATF, z ktorých strany došlo k brutálnym chybám už na začiatku. Potom sa to už nabaľovalo a nabaľovalo, až do tragického finálneho dňa, ku ktorému vôbec nemuselo dôjsť. Z hercov nemožno zabudnúť na empatického vyjednávača v podaní geniálneho Michaela Shannona – ten chlap snáď zlé výkony ani podávať nevie. Oslovia aj Shea Whigham, Melissa Benoist, Paul Sparks či Rory Culkin. Za mňa teda hodne dobré. Určite odporúčam.

• 25.3.2018  22:36
    Boj s obry (2017)

Je mi strašne ľúto tvorcov, ktorých teraz budú všetci strhávať za to, že „lol, veď je to vykrádačka A Monster Calls, looser“. No, nie je. Pravdaže, snímky majú mnoho podobných čŕt, ale I KILL GIANTS adaptáciou originálneho komiksu, ktorý vznikol PRED knihou A Monster Calls. Fakt, že film dorazil nedlho po Bayonovej snímke je len čistá náhoda. Aj keď je to smola. Ide však o kvalitne natočený a herecky perfektný debut. Madison Wolfe je absolútne bezchybná, atmosféra je patrične depresívna a melancholická, emócie pravdivé a uveriteľné. Rozhodne tomu dajte šancu a nenechajte sa odradiť tunajším (opäť dokonale mimóznym) hodnotením.

• 19.3.2018  21:23
    Loving (2016)

Láska navzdory všetkému. Nichols opäť nesklamal, ten jeho štýl mi strašne sedí. Krásne pomalé, nabité emóciami, ale pritom bez patosu. Skvelé. Výborní Edgerton a Negga.

• 11.3.2018  21:27

Je to bieda, decká. Prázdny a naleštený obal, pod ktorým nie je absolútne nič. Prvých šesť dielov STAR WARS malo rôznorodú kvalitu, ale všetky mali niečo spoločné: sympatické postavy, charizmatických záporákov, skvelú technickú kvalitu, funkčný príbeh a emócie. Tu zostala len tá technická kvalita. Príbeh je absolútne riedka omáčka, Prvý Rád je sebranka dementných a neschopných idiotov. Tým ale zdatne konkuruje Odboj, keďže jeho členovia vykonávajú jedno debilné rozhodnutie za druhým, nechávajú si len tak zabíjať svojich členov a trúsia do toho múdrosti o láske a nádeji. Na moju veľkú frustráciu im však všetko ako mávnutím prútika vychádza. Nič nemusia vedieť, ani sa poriadne snažiť, všetko im de facto padá priamo do náruče. Vlastne som si prial, aby niekto medzi tie postavy a ich trápnu hašterivú „epickú vojnu“ hodil atómovku a bol by pokoj. Stará a prequelová trilógia mali naozaj osudový príbeh, divák vedel, že sa hrá o všetko. Tu to pôsobí, asi ako keď si dve skupinky otravných deciek rozbíjajú na piesku bábovičky. Patetické žvásty, debilné dialógy, nijakí herci, nevhodný humor. Jedine Del Toro ma bavil, škoda, že jeho hajzlovský oportunista nemá viac priestoru. Fakt neviem, za čo dávam dve hviezdy. Asi za to, že to naozaj krásne vyzerá a makalo na tom plno talentovaných ľudí. Len z toho dôvodu je mi blbé dať jednu hviezdu. Je mi ľúto všetkých tých kvalitných hercov/tvorcov, ktorí sa na tejto fraške musia zúčastňovať a je mi ľúto divákov, ktorí túto „rakovinu sci-fi“ (copyright JASM) považujú za filmový zážitok roka.

• 29.1.2018  21:19

Čo si budeme hovoriť, celý film nesie na pleciach absolútne famózny Gary Oldman. Ostatní hrajú samozrejme tiež dobre, ale skrátka všetky ostatné postavy sú v Churchillovom tieni. Potiaľto fajn. Odhliadnuc od toho ale ide o pomerne rutinne zrežírovanú lekciu z dejepisu. Scéna v metre je už potom čisté peklo a vôbec, celé to na mňa pôsobilo ako dosť zjednodušené podanie skutočných udalostí (najmä ku koncu, ktorý mohol byť naozaj lepšie vystavaný). Za pozretie ale film určite stojí a prípadná soška pre Oldmana bude zaslúžená.

• 11.1.2018  22:45
    Takoví jsme (2016)

Po Super Dark Times ďalší skvelý coming-of-age (opäť s Owenom Campbellom), ktorý mi prišiel do cesty. Parádna atmosféra, skvelí herci a hodnoverne natočené peklo dospievania. Výborne zvolená forma rozprávania, vďaka ktorej nechýba snímke napätie. Joris-Peyrafitte debutuje s prehľadom, som zvedavý na jeho ďalšie zárezy.

• 16.12.2017  23:18
    Strnadovi (2017)

Opäť perfektné. Už som presvedčený, že Třeštíkovej štýl sa mi proste asi nikdy neomrzí, rovnako ako jej cit pre výber zaujímavých životných príbehov. Ivana a Václav boli jeden z najsympatickejších a najmilších párov MANŽELSKÝCH ETÚD a potvrdili to aj v tomto dokumente. Ich vzťah prešiel naozaj veľkými turbulenciami, ale ustáli to a naozaj som im veril, že sa proste majú radi rovnako, ako keď boli mladí. Pravda, ich deti možno nekráčali v ich šľapajách, ale minimálne najstarší syn mi prišiel relatívne rozumný. Výborná práca, opäť musím dať plný počet a teším sa na pokračovanie MANŽELSKÝCH ETÚD.

• 9.12.2017  22:40

Au. Tak toto bola kruťárna. Fakt je lepšie o filme nič nevedieť, veľmi veľké prekvapenie. Levi Miller si svojho dobrého synčeka dával s takou chuťou, že som len valil oči.

• 8.11.2017  18:26

Akože asi fajn. Ale na nejaký zlomový počin či gamechanger to fakt nevidím. Čo je možno spôsobené aj tým, že X-MEN ságu mám solídne na saláme a na LOGANA som sa pozrel v podstate len "z povinnosti" (po tom hajpe, čo sa všade rozpútal). Asi preto na mňa nie úplne fungovali emócie. V každom prípade ale celkom slušná jazda. 3,5*

• 19.10.2017  18:31
    matka! (2017)

Kde vládne bezcitný a neschopný Boh, tam apokalypsa skôr či neskôr zaklope na dvere... Po vlažnom biblickom fláku NOE, je Aronofsky späť a je opäť vo forme. MOTHER! je parádne vygradovaná a významovo plná pecka, ktorá ma udržala v pozore a v napätí po celý čas. Všetko na mňa fungovalo presne ako autor zamýšľal. Významy, metafory, presahy - odkazy na náboženstvo, vzťah muž/žena... Množstvo námetov na premýšľanie a interpretovanie. Pri sledovaní som si navyše spomenul na úzkostný pocit bezmocnosti Kafku, ale aj absurdnú drámu na čele s Beckettom či britské "In-yer-face" divadlo - najmä niektoré výjavy akoby vypadli z hier Sarah Kane. Skvelé výkony Lawrence aj Bardema (a Pfeiffer a Harris nezaostávali). Atmosféra bravúrne šponovaná a záverečná apokalypsa zdrvujúca. Som mimoriadne rád, že v prostredí štúdiového filmu mohla vzniknúť takáto odvážna a rázna vízia, ktorá si ide svojou cestou a nesnaží sa publiku prvoplánovo vtierať. Mám chuť okamžite si to vpáliť znovu... EDIT pod druhej projekcii (25. 10. 2017): Darren, ty geniálny skurvysyn! Na druhýkrát ma MOTHER! rozložila na atómy rovnako, ako prvý raz, ak nie viac. Tá gradácia! Tá gradácia! To postupné, nenápadné nahlodávanie Raja až po jeho pád do Pekla, ktoré je - ako inak - výtvorom ľudí. Infernálne. Zážitok ako prasa, emocionálna šrotovačka ako za čias REQUIEMU. Extra plus dávam Aronofskemu, že túto pesimistickú víziu dostal na plátno. Ako pri každom vyhranenom diele sa dočkal potlesku aj zhnuseného piskotu, ale išiel s kožou na trh. Ja dávam full house a standing ovation. Masterpiece.

• 12.10.2017  18:29
    Sněhulák (2017)

Nechápem to. Oceňovaná a vraj kvalitná predloha (nečítal som), skvelý cast, skvelé trailery, nápad za sto bodov. A oni to takto dokážu - s prepáčením - dojebať... Sklamanie ako prasa. Mizerný thriller bez napätia, bez zaujímavých postáv, bez motivácií. Fassbenderov detektív síce potenciálne zaujímavý, ale neprekreslený, Ferguson detto, navyše medzi sebou nemajú ani štipku chémie. Ostatní sú odprataní do pozície zbytočných figúrok (Kilmer, Jones, Simmons – WTF?!). Klišovité traumy z minulosti, zbytočné flashbacky. Idiotsky zostrihané, zmätené, dej nedrží pokope a objavujú sa v ňom naozaj prapodivné "náhody", žiadne sofistikované naťahovanie či prekvapovanie diváka. Miestami sa mi zdalo, že vrah ovláda teleportáciu a čítanie myšlienok. Režírované v polospánku a maximálne znudene (vrátane tých pár krvavších scén). Čakal som niečo, čo sa bude blížiť Fincherovi či Villeneueovi. Toto neobstojí takmer ani ako rozšírený diel televíznej kriminálky. Potenciál obrovský, ale totálne nevyužitý. Btw, je frustrujúce, keď vraha - vďaka mizernej práci s postavami - odhalíte prakticky hneď, ako vstúpi na scénu (!!!). Finále ako z Toma a Jerryho, fakt. Film bez atmosféry, bez mrazenia, bez smradu, bez zápachu. Hanebný fail.

• 9.10.2017  21:54
    Temná věž (2017)

Béčkový trash. Mrzí to hlavne preto, pretože som cítil (aj keď som knihy nečítal), že by to pri správnom adaptovaní mohlo byť fakt epic. Takto len generická nuda s nedostatočne predstavenými mechanizmami fikčného sveta. Elba a McConaughey to celkom zachraňujú, ale nie dostatočne. Bez napätia, bez charizmy, bez ksichtu.

• 7.9.2017  18:28
    To (2017)

V podstate zhruba podľa očakávaní, i keď som možno predsa len čakal o chlp viac. Šiel som na komerčný horor, dostal som komerčný horor a sklamaný som neodchádzal. IT má skvelú atmosféru a najsilnejší je (paradoxne?) v momentoch, keď členov Losers Club sledujeme v súboji s ich každodennými problémami. Bill Skarsgård to dal na pána, ale kurňa, nejako málo ho bolo (nehovoriac, že bol často CGI)! Celý film ale stojí na deckách, ktoré sú proste dokonalé - každého z nich si obľúbite. Najviac ma bavili prirodzený líder Bill, skvelý hláškar Richie, už teraz očarujúca a charizmatická Beverly a baktérií sa štítiaci Eddie. Ale perfektní sú všetci. Muschietti navyše vytvára veľmi podmanivú letnú atmosféru detského sveta plného veľkých priateľstiev, prvej lásky či dobrodružstva (naozaj to dosť často pripomína Stand by Me, tiež podľa Kinga). Toto všetko spôsobí, že budete chcieť mať zase dvanásť, kamošiť sa s členmi Losers Club a bojovať s nimi proti creepy klaunovi. Trochu som dúfal, že Andy Muschietti sa v budovaní desu vyrovná Jamesovi Wanovi, ale to sa mi úplne nesplnilo. Wan má predsa len väčší cit na budovanie napätia a tenzie v rámci jednotlivých scén, rovnako ako na dávkovanie ľakačiek. Muschietti v tomto smere pôsobí trochu stratene, páli tam jednu ľakačku za druhou, ale po čase je to už trochu únavné. Vlastne, skôr ako horor to na mňa fungovalo viac ako dark fantasy coming-of-age dráma. Ako čistokrvný horor ma to mierne minulo, ale to je asi z veľkej časti aj môj problém. Som už skrátka niekde inde, čo sa hororov týka a zaujímajú ma skôr režiséri s autorskou víziou, ktorí sa neboja ísť mimo zaužívané cestičky. V tomto ohľade je IT síce stávka na istotu, ale v rámci toho, že bol tento projekt od začiatku koncipovaný ako "horor pre masy" to ani inak dopadnúť nemohlo. Omnoho viac hororovejšie/mrazivejšie v IT pôsobia scény prosté akéhokoľvek nadprirodzena - napr. obraz šikany, vzťah Beverly a jej otca, psychopat Bowers (toho mohli využiť viac, rovnako ako Patricka Hockstettera - knihu som nečítal, ale podľa toho čo viem, tak ho King vykreslil ako fakt psychotického magora). Potešili tiež niektoré detaily ("Kill them All!", Bowersov nôž). 8/10 bez problémov, ale druhý diel to IMHO bude mať ťažšie. Nebude už tak môcť ťažiť z nostalgie, no ale snáď sa Muschiettimu podarí aj pri dospelých hercoch udržať tú skvelú kamarátsku chémiu. Určite sa ale s Losermi rád stretnem znovu. P.S.: Neskutočne ma potešilo, že sa filmu podarilo autenticky podchytiť to, ako sa decká bežne medzi sebou rozprávajú, a že pre rázne "fuck" rozhodne nejdú ďaleko. "WELCOME TO THE LOSERS' CLUB, ASSHOLE!"

• 1.8.2017  22:01
    Wakefield (2016)

Nádhera. Som až prekvapený, ako veľmi mi to sadlo. Krehký, poetický a meditatívny zážitok o zmysle ľudského šťastia. Cranston špičkový. Záver by som si predstavoval trochu iný, ale aj tak vynikajúce.

• 21.7.2017  16:35
    Dunkerk (2017)

Poctivý vojnový drasťák. Skvele natočený, herecky brilantný... ale nestrhol ma až tak ako som čakal (žeby vysoké nároky?) a tá forma mi nie úplne sadla.Uvidím, či to vo mne dozreje, alebo čo povie prípadná druhá projekcia. Zatiaľ silné štyri.

• 14.7.2017  09:55
    Oklamaný (2017)

Ja teda dosť čumím, že mnohí píšu, že sa na niektorých scénach smial takmer celý sál. Teda, keď som na THE BEGUILED bol v kine, nesmial sa nikto - naopak, mal som pocit, že divákov film celkom vtiahol. Iste, niekoľko jemne čierno-humorných momentov sa našlo, ale išlo o jasný tvorcovský zámer a rozhodne to neboli scény, pri ktorých by som sa mal chlámať na celé kino. To len taká poznámka na okraj. THE BEGUILED sa mi páčil. Komorná a hutná dráma so skvelými hercami. Úžasná atmosféra južanskej Ameriky, nádherná práca so svetlom, delá duniace z ďalekých bojísk... paráda. Škoda, že na psychológii postáv režisérka nezapracovala viac, prospela by aj lepšia gradácia. Ale rozhodne ide o podmanivý zážitok, čím viac nad ním premýšľam, tým viac sa mi pozdáva. Celkom verím, že si to Sofia nakrútila presne tak, ako chcela. Uvidíme, čo povie druhá projekcia.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18