• Krátkometrážní

Nikdo tě nezachrání (2023)

Slušná práca. Jasné, osobne by som prijal, aby sa to odohrávalo len v tom dome, prípadne, aby tvorcovia emzákov ukazovali len náznakovo (niežeby vyzerali zle, ale človek sa viac bojí toho, čo nevidí, všakže), mohlo to byť aj menej akčnejšie. Ale čert to ber, bavil som sa. Napätie funguje, audiovizuálna stránka je slušná. Kaitlyn Dever mám rád a aj tu predviedla skvelý výkon. Kvitujem vypustenie dialógov (toho som sa trochu bál, ale film ich nakoniec ani nepotreboval), aj celkom zmáknutú réžiu. Fajn žánrovka.

Boží tvorové (2022)

Poctivá írska gotika. Silný film s fantastickými hercami.

The Curse (2023) (seriál)

Satirický anxiety inducing awkward cringe horor. Vynikajúci zážitok.

Bez východiska (2022)

Ako iste, karty to odhalilo až príliš skoro, celé to mohlo byť sofistikovanejšie, jednotlivé motívy (drogová závislosť) rozpracované dôslednejšie a logické lapsusy sa tu tiež nájdu. Ale inak slušná thrillerová práca, napätie funguje, zvraty sú síce trochu lacné, ale potešili a Havana Rose Liu je výborná (na ňu si dám do budúcna bacha, po Bottoms ďalší kvalitný výkon).

Nehty (2023)

Pripomenulo mi to Lanthimosovho Lobstera, akurát je to menej weird. Ťahajú to hlavne herci. Jessie Buckley a Riz Ahmed sú skvelí (a v menšej úlohe potešil aj Luke Wilson). Svedčala by tomu však inovatívnejšia réžia aj záver, ktorý dosť rýchlo vyprchá. Škoda aj celkovej predvídateľnosti. Námet veľmi fajn, zamrzí teda, že nebol spracovaný dôslednejšie.

Oppenheimer (2023)

Po dvoch meh filmoch (Interstellar, Dunkirk) a jednom, ktorý ma vyslovene iritoval (Tenet), mi Nolan konečne zase vybil poistky a natočil jeden z najlepších filmov kariéry. A možno aj ten najlepší. Fantastická práca.

Nikdy víc (2018)

Taký letmý náhľad na život niekoľkých loserov na čele so sympatickou dvojicou trubiek. Ani poriadne neviem prečo, ale bavilo ma to. Možno preto, lebo takéto nenáročné jednohubky, ktoré nestoja na príbehu, ale uvoľnenej atmosfére a chémii medzi postavami, mám proste rád. 7/10

Bufo Alvarius (2017)

Téma zaujímavá, spracovanie žalostné až príšerné. Príliš veľa ezoterických drístov a imbecilné popisy účastníkov, ktorí si žabu dali, a ktoré by sa dali zhrnúť do obligátneho "ty píčo, láska, vole" (i keď chápem, že je asi ťažké taký silný zážitok vôbec popísať, ale títo psychonauti mi už na prvý pohľad liezli na nervy). Celé to pôsobí ako reklama na žabu, vrátane zamlčiavania rizík. Trochu objektivity by neuškodilo. Otravné a vlastne dosť nudné. Pritom potenciál to malo.

Host (2020)

Unfriended na diéte, avšak stále dostatočne atmosférický a celkom nápaditý.

Aftersun (2022)

Nenápadný, ale o to silnejší "slice of life". Nostalgický, melancholický a plný podprahovej tenzie. Herci bezchybní.