Daji

okres Praha-východ
just Daji

<< předchozí 1 2
    • 30.8.2016  17:09

To jsem si zas po dlouhé době pustila HOROR. Ne, že bych je přestala sledovat, ale ty "hustokrutopřísné" horory během posledních min. 2 let, byly naprosté odvárky hororového mága Wana. Již ze startu se vám začnou stahovat půlky a potit kulky, máte-li nějaké. Překvapivě nenechává odpočinout ani v druhé půl hodince. Gradace je hodně slušná a jakmile se začnete dostávat prvnímu démonovi na kloub, začnete litovat, že jste si nedali před filmíkem trochu do trumpety a sluchátka v tu chvíli proklínáte. Korunu tomu nasadí koupelnový větrák, SÁM OD SEBE se zapnoucí. Perlička č. 2 - jste doma sami! Že já si to pouštěla. Prostě a jednoduše jsem tu druhou hodinu nedala. Jo, jsem posera, nechám si to třeba na teď, dokud je ještě světlo. Držte mi palce, splašené spotřebiče už se na mě třesou.. (no jo, ještě jsem nezmínila tu pitomou hifi věž a její romantický šum v obýváku, jako při lazení rádia, kuš!).

• 10.2.2015  15:22

Miluju, když po roce napíšu sáhodlouhý komentář a pak se mi omylem smaže. Yess! Kecám. Jsem vytočená na sto let dopředu. Tak znova. Inu, to je tak když se po roce vydáte z vesnice do velkoměsta. Naskytne se vám možnost, opět po roce, zajít si na csfd premiéru filmu, o kterém nemáte žádné info (díky Chezush a dr.horrible! :), vezmete si do ruky chytréhoFouna a podle map se víru Prahy. Atlas se mi z místní základky sehnat nepodařilo. Nicméně, ani technika není dokonalá a lidé už vůbec ne, tož použijete svou papulu a optáte se místního lidu. Ten vám oznámí, že Atlas máte přímo před nosem. Lépe řečeno, přes cestu. Ehm.. Takže se nám nakonec podařilo tak tak dorazit, (Bloody příště drží fleka :)), nějak se prodrat davem na poslední volná místečka, usadit se a čekat na úvodní titulky. Už ty byly originálním překvapením a příslibem něčeho velkého. A opravdu! Už v prvních minutách a po jedné sklenici whisky film začínal nabírat pořádné grády a já čučela jako puk, na výfuk. V překladu - neslušně, s pusou dokořán. Naposledy se mi tohle stalo u Vlka z Wall Street. Snímku nechyběla dechberoucí akce, legendární hlášky, ani kus té anglické elegance v podobě Colina eF a překvapení v Taronu Egertnu. Prosím, více takových klenotů současné kinematografie. Jak pravil PinokKio - film by mohl vstoupit do análů. Princezny z něj budou jistě potěšeny!

• 10.2.2015  12:14
    Kód Enigmy (2014)

Někdy právě takoví lidé, o kterých si to nikdo nikdy nemyslel, dokážou věci, které si nikdo nedokáže ani představit.

• 16.12.2014  22:08

Stejně jsem jí fandila.

• 15.12.2014  22:00
    The Guest (2014)

Co jsem to teď sakra viděla? Na první pohled nijak zvláštní drama s charismatickým záporákem, vypadajícím, že by možná mohl mít nějaké to tajemstvíčko. Jasně, nevíte, jestli si myslet, zda je pouze poznamenán vojnou či hraje nekalou hru. Ale i přesto, že se Vám na něm nebude něco zdát, to, co přijde v polovině snímku, rozhodně čekat nebudete. Prozrazovat nic nebudu, ovšem vynasnažím se to popsat jedním slovem. NÁŘEZ! .. No nic, alespoň jsem to zkusila. Zkrátka.. To musíte vidět! Kam se hrabou leckteré horory a thrillery. Originální, poutavé, krvavé, (ehm, asi jsem se měla narodit chlapem .. (když ony vážně ty romanťárny s kupou kapesníčků a kýblem zmrzliny nejsou šálkem mého latté, tak pardón) - pro mě jednoznačně jeden z Top filmů tohoto roku.

• 18.9.2014  21:20
    Atlas mraků (2012)

"Možná se jen snažím něčemu porozumět.. Čemu? Tomu, proč děláme ty samé chyby pořád dokola.."

• 30.8.2014  23:33

Přidávám hvězdu za Kofilu zdarma, kterou jsme dostali spolu s lístky! Takový luxus. Asi tam budu chodit častěji! .. Vlastně počkat, už tam skoro bydlím, zdá se mi tak. Ne, ale teď vážně.. Opravdu dlouho je tomu, co jsem se při komedii opravdu pobavila.. Sousedi? Haha, jo dobrý, film, ale akorát k takovému tomu domácímu žehlení (dámy jistě pochopí). A opravdu poslední komedie, u níž jsem se od srdce zasmála tak, až brečela smíchy, byl Vlk z Wall Street. A že je tomu už pěkných pár měsíců.. A teď si nakráčí nějací němčouři s puberťáckým humorem a ono je to koukatelné? Na Vlka to jistěže nemá, ale ono srovnávání filmů moc neholduji. Posuďte sami, nenudilo, neurazilo, romantickou chvilku nějak extra nepřetáhli, i když uznávám, nebýt tam, nic se nestane a odcházela jsem spokojená :)

• 19.8.2014  11:10
    Chlapectví (2014)

Něco takového tady opravdu chybělo. Samozřejmě v tomto filmu nenajdete nic, co byste již neviděli, ale právě o tom to je. Richard to vzal vše postupně a jelikož strávil s herci celých 12 let, dodává to tomu ještě větší kouzlo a autentičnost. Jde vidět, jak děti dospívají, rodiče dělají těžká rozhodnutí.. Tímto se liší hlavně od těch ostatních snímků. Dále se nesnažil nijak extrémně působit na city, s žádnými smrtelnými nemocemi či dalšími hrozivými scénáři. Ano, tyhle věci se také dějí, ovšem tady s tím nepočítejte. Asi i díky tomu si mě ten film získal. I přes skoro 3 hodinovou stopáž mě dokázal udržet bez nějakých větších momentů nudy a potřeby si odskočit pro další popcorn, nebo na WC. Líbilo se mi prolínání a návaznost "životních kapitol" téhle obyčejně neobyčejné rodiny. Je to příběh o každém z nás. Kdokoli se v tom může shlédnout a uvědomit si, že nejen my, ale i naši blízcí a okolí to nemají jednoduché. A přece je ten život krásný .. Je to na nás a našich rozhodnutích, kam svůj život nasměrujeme a jak budeme spokojení :)

• 21.4.2014  22:46

"I´m fine."

• 25.3.2014  16:40
    First Kiss (2014)

Bacha na to.. je to strašně nebezpečný. Ministerstvo čsfd varuje: Koukání způsobuje tlemení od ucha k uchu! A možné jsou i slzy dojetí.

• 26.2.2014  20:37
    Úkryt (2002)

Mělo to akci, napětí, vtip - už jsem jak televizní program, ve kterém vám to vždy ohvězdičkují. Baterka kupodivu nezhasla, ale co čekaly? Že ten tuček chodil do skautu nebo po večerech kouká s krabicí kapesníčků na Titanic? Což o to, s kapesníčky možná, ale nejsem si jistá, jestli by je použil na smrkání. Ožehnutí vousů si Jared stopro zasloužil, určitě si nahlas prozpěvoval, taky by mi to lezlo na nervy. Proto už mi doma leží na stole lístky na jeho nejbližší koncert. A až se se mnou bestlama rozvede, budu si dávat bacha, na jakou pipku narazí, jelikož by mi mohla někdy zachránit život. To Jodie trochu nedomyslela.

• 23.2.2014  15:39

A jaké z toho plyne ponaučení?.. Nestrkejte nos (ani jakoukoli část vašeho těla), kam nemáte!

• 23.2.2014  14:47

Já věděla, proč přestat chodit do sboru a na flétnu..

• 22.2.2014  11:37
    Let Me Help You (amatérský film) (2014)

Asi na ty amatéřiny přestanu koukat. Přece jen, špatně se to hodnotí, když jsme zvyklí na HD kvalitky a zvuk 7.1. Nicméně půjdu do sebe a zkusím to subjektivně zhodnotit. Jde vidět, že Veselý má proklikáno. Ovšem Šťastným a slavnějším se po lípnutí svého amatéráku na tuto databázi nestane. V/H/S a Paranormal Activity oblíbené filmy? Co se dá dělat, ani samozvaní hororoví guru už nic nového nevymyslí. Dále by mě zajímalo, jestli to mělo být Fuj futidž nebo čarodějnice ohla o prašule málo nevinných Pichen, věřících na bubububáky, tudíž nevybrala dost synáčkovi na stativ. Další otázka.. Den jedna? Den dvě? Angličtinu určitě Kubík zvládá brilantně, ovšem víc by mi tam seděly řadové číslovky, ale to je jen malá hnidopišská poznámka. Na střihu by měl tvůrce určitě více zapracovat, více plynulosti a méně sekání. Trhalo mi to oči. O zvuku ani nemluvě. Z konečného rozhovoru mezi Černou a žůžovou jsem nepochytila ani zbla. Jakže to vlastně dopadlo? Domyslím si. Příště si to Jasmovo sémě s tím točením rozmyslí, nebo zapracuje na technice a .. všem ostatním. Například hercích.

• 2.2.2014  21:17
    M is for Mad Cow (2013)

COWovina prvního řádu.. Nestačím zírat, co se na filmové databázi dokáže zjevit.

• 30.1.2014  14:41

Někdy je v člověku tolik zloby, že ho zkrátka ovládne. Po všech těch strastech, které si zažil, je otázkou, zda-li mu jeho na první pohled špatné rozhodnutí, jak se s tím vypořádá, mít za zlé či ne. Šikana byla a bude.. Je jen na okolí a obětech, jak se k ní postaví. Tento film ukazuje oba typy obětí šikany - ti, kteří odpouštějí a ty, kteří možná odpouštějí, ale nezapomínají.. Stačí jen nezavírat oči před problémy.

• 23.1.2014  11:41
    Antisocial (2013)

Tak to tu ještě nebylo.. A teď už je. Takže šupky dupky zrušte si fejsbůčky, protože co nevidět Mark ztratí na popularitě a nahackuje do něj nějaké potvůrky, které mají zajistit více statusků o tom, co měl kdo na oběd a s kým zrovna randí. A budou se vesele šířit online. Nezajímavé, nudné, nelogické. Jedna hvězda za tu kapku atmošky, kterou to navodilo.

• 17.1.2014  22:47
    Ona (2013)

Na začátek musím konstatovat, že tenhle snímek mi jen tak z hlavy nezmizí.. Měl prostě v sobě to "něco", čím mě chytil a ještě dlouho nepustí. Přes počáteční nesympatie k Joaquinovi jsem se během páru minut lehce přenesla a dále se už jen nechávala unášet na vlnách melancholie, barev... Záběry byly slastí pro oko, upřímně mě výprava u Her dostala o něco více než u Waltera Mittyho.. Vše lazeno do odstínů růžovo-červené, moderní design s nádechem retra, překrásná hudba a... ten příběh. Soucítila jsem s Theem, radovala se s ním, brečela jako želva a prožívala s ním každou vteřinu.. Protože tohle není jen o lásce k nějakému stroji, jde o mnohem víc věcí, o nejniternější pocity v člověku, uvědomování si sebe samotného, braní věcí tak, jak přicházejí, dozrání mysli.. Každý si může ve filmu najít to své. Já rozhodně našla..................... "I don't know what I want.. I'm just always confused."

• 15.1.2014  21:29

Má historicky první csfd projekce, musím říct, se opravdu vydařila. O filmu jsem si předtím nic moc nezjišťovala, přes vysoké hodnocení jsem k němu byla dosti nedůvěřivá, ale naskytla se příležitost, kdy se smilovali i nad Ostraváky a ušetřili nám takovou štreku do Prahy. Stačilo jen přemluvit bestlamu k menšímu výletu a báječný večer mohl začít. Nejlepší na projekci bylo, že pokud jste ušetřili za vstupné, okamžitě jste sumu za vstup narvali do popcornu a coly. Když jsme stáli tu obrovskou řadu k paní, která zaznamenávala nicky, tajně jsem si přála, aby nad všemi těmi grázly s nepoctivě vyškemranými body svítil obrovský nápis bodohonič. A že jich tam nebylo přihlášeno zrovna málo! Bohužel, mé přání vyslyšeno nebylo. Nevadí, tágo s námi pojede v autě snad i příště. Konečně se dostáváme k filmu.. stálo to za to! Ani na chvíli jsem neměla pocit, že se u filmu nudím, mám nutkavou potřebu na záchod, neustále hledat polohy (jak si sednout, vy čuňata!) a koukat se na mobil, kdy že to vlastně už skončí. Ba naopak. Celou dobu jsem seděla s výtlemem (což se o tom týpkovi s rukama založenýma na prsou rozhodně říct nedalo) a mé nekontrolovatelné výbuchy smíchu musely být kroceny. Teď tak zvažuji, či ta zamlklost týpka vedle neměla co dočinění s bestíkovým prohlášením, že by nejraději všechny bodohoniče naházel do plynu. Zpět k samotnému filmu. Očekávala jsem leccos, ale takovou nálož zábavy, spolu s naprosto vynikající kamerou, přes výkon Lea, kterým dokázal ze sebe udělat vyjukaného hlupáčka, suverénního řečnického mistra, šéfa rozmanité skupiny podivínů, dále nadrženého boháče, který vyšuká kdejaké krasotince mozek.. (za 11 vteřin), zfetovaného dementa, který pomalu ani neví, čí je, až po starostlivého otce. Vážně nemám, co bych vytkla, Jonah opět vypatlaný kámoš do nepohody, mělo to spád, byly i kurvy, které berou kreditky - jen ty bohaté, sympatické mi bylo přelévání žánrů a s ním spojená katarze - u mě zafungovala na 100% a i nějaké to ponaučení padlo. Pro mě nejlepší film roku 2013.

• 15.1.2014  20:53
    You're Next (2011)

Upřímně nechápu ta vehementní pětihvězdičková hodnocení. Na tento horor jsem se těšila jak malá šíleně dlouho. Navnazující řeči typu: "Podívej se na to, je to skvělé, je tam něco, co bys určitě nečekala, fakt originální, bude se ti to líbit!" A víte co? Čekala jsem, trpělivě. 94 minut... A výsledek? Průhledné konečné rozuzlení, nic, co bych ještě ve filmu neviděla a obrovské zklamání.

• 15.1.2014  19:08
    Lásky čas (2013)

Musím říct, že 21 už mi tedy bylo, ale že by se mi někdo obtěžoval říct, jak cestovat do minulosti, to teda ne. K přání jsem dostala akorát zaobalenou výhrůžku. "Tak se snaž dodělat tu vysokou (jinak budeš nadobro černou ovcí rodiny)." Kde udělali soudruzi z NDR chybu? No, zřejmě jsou upřednostňováni nehezcí ginger angláni.. Víte co? Já se jdu tedy zavřít na záchod a zařídit se podle návodu Billa, hned jsem tu. Doufám, že jsem se moc nezdržela. Po nevydařeném pokusu se zaťatými pěstmi o návrat do srpna roku 2011, mi to nedalo a odskočila jsem si, promiňte.. Ano, je to film přímo pro mě. Člověk si po něm uvědomí, že sice zakryje určitá faux paux při představování své drahé polovičky rodičům, ale pokud vás prostě ta okouzlující bloncka odmítne napoprvé, musíte pochopit, že ani návrat do minulosti to nespraví. A cestování v čase za přítomnosti již narozených díťat? Při nejmenším riskantní! Aby vám poté doma nepobíhal po domě místo rozkošné holčičky třeba černoušek. Má to své výhody i nevýhody, jako vše. Každopádně je to film pro všechny rýpaly ve své minulosti - je na čase si uvědomit, že bychom se všichni měli snažit žít každý svůj den tak, jako by to byl náš poslední. Ponaučení proběhlo dříve, takže nezbývá mi než to vše shrnout. About Time byl příjemný film na takové to nedělní odpoledne.. Ne, dnes není neděle, ale.. určitě víte, co mám namysli. Ne? Já taky ne, to je v pořádku. Popojedem. Rachel opět okouzlující, Dohnala jsem nakonec taky nějak překousla, dosti originálních scén a vtipné průpovídky.. Příjemně jsem se bavila a to jsem si přála. Nemám, co bych vytkla. P.S. Restaurace po tmě? To se určitě hodí při internetové seznamce, když chcete z chlapa vytřískat na randíčku co nejvíce, ale nepotřebujete se koukat na tu jeho šerednou tvář. Ženy, do toho!

• 14.1.2014  12:05
    Jak si přeješ (amatérský film) (2013)

Jasná vykrádačka samary, ale přimhouříme oko, protože .. přece jen, atmosféru to mělo, i když s kapku více nedomyšlenou pointou. S takovou by, jak již zmínila jezinka, bylo všude přezombíkováno. A to já nerada. Jinak, nemělo by být na soutěžním videu alespoň něco slyšet? .. Hvězda navíc s nadějí, že příští rok se tvůrce buď rapidně zlepší, nebo se půjde věnovat bohulibější činnosti (jsem pro druhou variantu). A tipy? Umývač nádobí nebo pisatel ROMánů pro muže..

• 28.12.2013  21:14
    Gad Elmaleh: L'autre c'est moi (divadelní záznam) (2005)

Gad je prostě srdcovka.. Od prvního videa na videacesky.cz jsem si ho zamilovala. Konečně jsem narazila na celé jeho představení. Jeho vystoupení mě nikdy neomrzí. Jeho humor je jednoduchý, ale účinný,... hraje si s divákem, má báječnou odezvu a všechny vtáhne do svého příběhu. Líbí se mi na něm, že dokáže svůj vtip aplikovat na jakoukoli věkovou skupinu, umí se přizpůsobit, udělat legraci ze sebe, z naprosto triviálních věcí a situací, které denně všichni zažíváme. Obdivuji na něm Jeho neskutečné nadšení a nevyprchající energii, nadání na vše, na co sáhne. Prostě špička ve svém oboru. Nejlepší stand up komik, kterého jsem kdy mohla vidět.

• 24.12.2013  21:37

Já opravdu raději horory a ne moc přeslazená dramata, jenže tohle.. Jak zde již bylo řečeno, každá věková kategorie si v tom najde to své, ano, i já, proto tohle hodnocení. Tisíc podob lásky, vtip, romantika, překrásný soundtrack, zklamání, štěstí, je toho tolik! Neodolala jsem a musela jsem si ho pustit znovu. Nelituji! Opět mi běhal mráz po zádech při zpěvu Olivie, opět jsem sdílela radosti i strasti s hlavními postavami, opět mě tento film šíleně nabil takovou energií, že bych mohla rozdávat, opět jsem měla na krajíčku při gradujícím a do sebe zapadajícím konci.. Co víc říct? 5 hvězd mi nestačí.. Příští rok tedy znovu!

• 18.12.2013  18:57

Neuvěřitelné. Tolik let žít s takovým psychopatem. Nedokážu si ani ve snu představit, co to pro tu tehdy ještě desetiletou holčičku muselo znamenat. Všechen ten psychický teror a ponižování a Nataša si prostě řekla: "Ne, nebudu ho nenávidět, on za to nemůže, určitě mu bylo celý život ubližováno.." Dokázala to. Marně přemýšlím, kde se v ní jen vzala ta síla a rozum. Zůstala nad věcí, našla v sobě odhodlání, využila příležitost k útěku. Asi už nikdy nebude mít život, jako normální dívky v tomto věku, ale přeji jí jen to nejlepší. Kolik takových unesených dětí má to štěstí se po tolika letech vrátit ke své rodině? Kdoví, kolik dětí jde takhle po ulici a bojí se poprosit o pomoc? Až je z toho člověku úzko.. Samozřejmě, média se opět projevila v tom "nejlepším světle". Neskutečné, jak vše překroutí, rozmáznou, nenechají na nikom nitku suchou, jen aby na tom vyprofitovali co nejvíce.

• 8.12.2013  10:01
    Melancholia (2011)

Nevím jaký snímek jsem si to "zakoupila", ale určitě to nemohl být ten, u nějž vidím 71 %. Nicméně, budu muset uznat, že to byl on. V tom případě je mi jasné, že Larsík nebude můj filmový kámoš a jeho tvorbě se mám vyhýbat. Nebo je chyba ve mně? Každopádně, když já zadám do googlu slovo Melancholia, vyleze mi odkaz na stažení k jednomu prapodivnému nudnému filmu s kamerou jako z domácích videí strýčka Parkinsona, dlouhé záběry na Kristýnku ala Rain man, spadlou asi z Jupitera s pár krásnými záběry přírody. Teď mě klidně zabte, ale pro mne má veledílo jiný význam. Gratuluji všem, kteří si v tom něco našli. Já to nedokázala. Ani jamku č. 19 na hřišti s 18ti jamkami, ani nový způsob pochovávání našich blízkých. Kouzelná jeskyně taky nepomohla a na mě jde melancholie, protože dětem se lhát nemá!................................................. SPOILER SPOILERU P.S. Aby film prakticky vyspoileroval na začátku svůj konec, to je síla. I když, tady je to úplně jedno. První část je o svatební hostině a druhá taky o ničem. KONEC SPOILERU SPOILERŮ Na závěr chci jen dodat, že jsem film zhlédla celý jen díky tomu, že mi nejel internet, jinak bych už po úvodních slow motion scénách zavřela svůj VLC přehřávač, vypnula PC a pak se šla následně vyvětrat. 2 hodiny promarněného času a okousaná omítka na stěnách. K nezaplacení!

• 5.12.2013  16:51

Co jsem bestlamovi udělala, že mě uvrtal do takové sračky?! Nemám slov, naprosto primitivní, terri blé, horri blé a a a... Moje slovní zásoba tady končí, na tohle by neměl slov ani Aleš Cibulka s jeho teamem. Jediný důvod, proč jsem to nevypnula už po pěti minutách byl, že jsem byla přivázaná k topení, s roubíkem v puse a bylo mi vyhrožováno, že pokud to nedokoukám, nemůžu ohodnotit tím zářivým ODPADEM!

• 13.11.2013  19:11
    Miley Cyrus: Wrecking Ball (hudební videoklip) (2013)

Já vám fakt nevím. Hudba mě doslova přikovala, ale nebylo to to jediné, co vzalo kladivo (ne, to oslintané) a zarazilo mi hřebíky do hlavy ve tvaru "MILEY". Praly se ve mě pocity jako "Co to sakra je?!" a taky "Tak ta to dokázala rozbalit", ale spíš nad úžasem převládala nechuť. Házím dvě hvězdy, za ten její úžasně pronikavý hlas. Příště už ale raději bez klipu (no jo, z nasranosti se přeci dělají bláznivé věci, ale tohle bylo opravdu divné Hanno POMOnthovaná).

• 30.10.2013  16:09

Kam se hrabou Lidské stonožky, Srbské filmy a vůbec, vše, o čem si okolí myslí, že je to nejhorší, co viděli. OMYL! Pro mě neskutečně depresivní závěr podtrhnutý mrazivou hudbou. Vše do sebe perfektně zapadalo a gradovalo od nudy po největší odpor a strach. 21 minut pekelné jízdy. V životě už to nechci nikdy vidět.

• 25.10.2013  20:17

"Zvoní telefon, může to být kdokoliv, ale člověk ho musí zvednout, že...?"

<< předchozí 1 2