Daji

okres Praha-východ
just Daji

<< předchozí 1 2
    • 10.2.2015  15:22

Miluju, když po roce napíšu sáhodlouhý komentář a pak se mi omylem smaže. Yess! Kecám. Jsem vytočená na sto let dopředu. Tak znova. Inu, to je tak když se po roce vydáte z vesnice do velkoměsta. Naskytne se vám možnost, opět po roce, zajít si na csfd premiéru filmu, o kterém nemáte žádné info (díky Chezush a dr.horrible! :), vezmete si do ruky chytréhoFouna a podle map se víru Prahy. Atlas se mi z místní základky sehnat nepodařilo. Nicméně, ani technika není dokonalá a lidé už vůbec ne, tož použijete svou papulu a optáte se místního lidu. Ten vám oznámí, že Atlas máte přímo před nosem. Lépe řečeno, přes cestu. Ehm.. Takže se nám nakonec podařilo tak tak dorazit, (Bloody příště drží fleka :)), nějak se prodrat davem na poslední volná místečka, usadit se a čekat na úvodní titulky. Už ty byly originálním překvapením a příslibem něčeho velkého. A opravdu! Už v prvních minutách a po jedné sklenici whisky film začínal nabírat pořádné grády a já čučela jako puk, na výfuk. V překladu - neslušně, s pusou dokořán. Naposledy se mi tohle stalo u Vlka z Wall Street. Snímku nechyběla dechberoucí akce, legendární hlášky, ani kus té anglické elegance v podobě Colina eF a překvapení v Taronu Egertnu. Prosím, více takových klenotů současné kinematografie. Jak pravil PinokKio - film by mohl vstoupit do análů. Princezny z něj budou jistě potěšeny!

• 10.2.2015  12:14
    Kód Enigmy (2014)

Někdy právě takoví lidé, o kterých si to nikdo nikdy nemyslel, dokážou věci, které si nikdo nedokáže ani představit.

• 15.12.2014  22:00
    The Guest (2014)

Co jsem to teď sakra viděla? Na první pohled nijak zvláštní drama s charismatickým záporákem, vypadajícím, že by možná mohl mít nějaké to tajemstvíčko. Jasně, nevíte, jestli si myslet, zda je pouze poznamenán vojnou či hraje nekalou hru. Ale i přesto, že se Vám na něm nebude něco zdát, to, co přijde v polovině snímku, rozhodně čekat nebudete. Prozrazovat nic nebudu, ovšem vynasnažím se to popsat jedním slovem. NÁŘEZ! .. No nic, alespoň jsem to zkusila. Zkrátka.. To musíte vidět! Kam se hrabou leckteré horory a thrillery. Originální, poutavé, krvavé, (ehm, asi jsem se měla narodit chlapem .. (když ony vážně ty romanťárny s kupou kapesníčků a kýblem zmrzliny nejsou šálkem mého latté, tak pardón) - pro mě jednoznačně jeden z Top filmů tohoto roku.

• 18.9.2014  21:20
    Atlas mraků (2012)

"Možná se jen snažím něčemu porozumět.. Čemu? Tomu, proč děláme ty samé chyby pořád dokola.."

• 30.8.2014  23:33

Přidávám hvězdu za Kofilu zdarma, kterou jsme dostali spolu s lístky! Takový luxus. Asi tam budu chodit častěji! .. Vlastně počkat, už tam skoro bydlím, zdá se mi tak. Ne, ale teď vážně.. Opravdu dlouho je tomu, co jsem se při komedii opravdu pobavila.. Sousedi? Haha, jo dobrý, film, ale akorát k takovému tomu domácímu žehlení (dámy jistě pochopí). A opravdu poslední komedie, u níž jsem se od srdce zasmála tak, až brečela smíchy, byl Vlk z Wall Street. A že je tomu už pěkných pár měsíců.. A teď si nakráčí nějací němčouři s puberťáckým humorem a ono je to koukatelné? Na Vlka to jistěže nemá, ale ono srovnávání filmů moc neholduji. Posuďte sami, nenudilo, neurazilo, romantickou chvilku nějak extra nepřetáhli, i když uznávám, nebýt tam, nic se nestane a odcházela jsem spokojená :)

• 19.8.2014  11:10
    Chlapectví (2014)

Něco takového tady opravdu chybělo. Samozřejmě v tomto filmu nenajdete nic, co byste již neviděli, ale právě o tom to je. Richard to vzal vše postupně a jelikož strávil s herci celých 12 let, dodává to tomu ještě větší kouzlo a autentičnost. Jde vidět, jak děti dospívají, rodiče dělají těžká rozhodnutí.. Tímto se liší hlavně od těch ostatních snímků. Dále se nesnažil nijak extrémně působit na city, s žádnými smrtelnými nemocemi či dalšími hrozivými scénáři. Ano, tyhle věci se také dějí, ovšem tady s tím nepočítejte. Asi i díky tomu si mě ten film získal. I přes skoro 3 hodinovou stopáž mě dokázal udržet bez nějakých větších momentů nudy a potřeby si odskočit pro další popcorn, nebo na WC. Líbilo se mi prolínání a návaznost "životních kapitol" téhle obyčejně neobyčejné rodiny. Je to příběh o každém z nás. Kdokoli se v tom může shlédnout a uvědomit si, že nejen my, ale i naši blízcí a okolí to nemají jednoduché. A přece je ten život krásný .. Je to na nás a našich rozhodnutích, kam svůj život nasměrujeme a jak budeme spokojení :)

• 21.4.2014  22:46

"I´m fine."

• 25.3.2014  16:40
    First Kiss (2014)

Bacha na to.. je to strašně nebezpečný. Ministerstvo čsfd varuje: Koukání způsobuje tlemení od ucha k uchu! A možné jsou i slzy dojetí.

• 30.1.2014  14:41

Někdy je v člověku tolik zloby, že ho zkrátka ovládne. Po všech těch strastech, které si zažil, je otázkou, zda-li mu jeho na první pohled špatné rozhodnutí, jak se s tím vypořádá, mít za zlé či ne. Šikana byla a bude.. Je jen na okolí a obětech, jak se k ní postaví. Tento film ukazuje oba typy obětí šikany - ti, kteří odpouštějí a ty, kteří možná odpouštějí, ale nezapomínají.. Stačí jen nezavírat oči před problémy.

• 17.1.2014  22:47
    Ona (2013)

Na začátek musím konstatovat, že tenhle snímek mi jen tak z hlavy nezmizí.. Měl prostě v sobě to "něco", čím mě chytil a ještě dlouho nepustí. Přes počáteční nesympatie k Joaquinovi jsem se během páru minut lehce přenesla a dále se už jen nechávala unášet na vlnách melancholie, barev... Záběry byly slastí pro oko, upřímně mě výprava u Her dostala o něco více než u Waltera Mittyho.. Vše lazeno do odstínů růžovo-červené, moderní design s nádechem retra, překrásná hudba a... ten příběh. Soucítila jsem s Theem, radovala se s ním, brečela jako želva a prožívala s ním každou vteřinu.. Protože tohle není jen o lásce k nějakému stroji, jde o mnohem víc věcí, o nejniternější pocity v člověku, uvědomování si sebe samotného, braní věcí tak, jak přicházejí, dozrání mysli.. Každý si může ve filmu najít to své. Já rozhodně našla..................... "I don't know what I want.. I'm just always confused."

• 15.1.2014  21:29

Má historicky první csfd projekce, musím říct, se opravdu vydařila. O filmu jsem si předtím nic moc nezjišťovala, přes vysoké hodnocení jsem k němu byla dosti nedůvěřivá, ale naskytla se příležitost, kdy se smilovali i nad Ostraváky a ušetřili nám takovou štreku do Prahy. Stačilo jen přemluvit bestlamu k menšímu výletu a báječný večer mohl začít. Nejlepší na projekci bylo, že pokud jste ušetřili za vstupné, okamžitě jste sumu za vstup narvali do popcornu a coly. Když jsme stáli tu obrovskou řadu k paní, která zaznamenávala nicky, tajně jsem si přála, aby nad všemi těmi grázly s nepoctivě vyškemranými body svítil obrovský nápis bodohonič. A že jich tam nebylo přihlášeno zrovna málo! Bohužel, mé přání vyslyšeno nebylo. Nevadí, tágo s námi pojede v autě snad i příště. Konečně se dostáváme k filmu.. stálo to za to! Ani na chvíli jsem neměla pocit, že se u filmu nudím, mám nutkavou potřebu na záchod, neustále hledat polohy (jak si sednout, vy čuňata!) a koukat se na mobil, kdy že to vlastně už skončí. Ba naopak. Celou dobu jsem seděla s výtlemem (což se o tom týpkovi s rukama založenýma na prsou rozhodně říct nedalo) a mé nekontrolovatelné výbuchy smíchu musely být kroceny. Teď tak zvažuji, či ta zamlklost týpka vedle neměla co dočinění s bestíkovým prohlášením, že by nejraději všechny bodohoniče naházel do plynu. Zpět k samotnému filmu. Očekávala jsem leccos, ale takovou nálož zábavy, spolu s naprosto vynikající kamerou, přes výkon Lea, kterým dokázal ze sebe udělat vyjukaného hlupáčka, suverénního řečnického mistra, šéfa rozmanité skupiny podivínů, dále nadrženého boháče, který vyšuká kdejaké krasotince mozek.. (za 11 vteřin), zfetovaného dementa, který pomalu ani neví, čí je, až po starostlivého otce. Vážně nemám, co bych vytkla, Jonah opět vypatlaný kámoš do nepohody, mělo to spád, byly i kurvy, které berou kreditky - jen ty bohaté, sympatické mi bylo přelévání žánrů a s ním spojená katarze - u mě zafungovala na 100% a i nějaké to ponaučení padlo. Pro mě nejlepší film roku 2013.

• 15.1.2014  19:08
    Lásky čas (2013)

Musím říct, že 21 už mi tedy bylo, ale že by se mi někdo obtěžoval říct, jak cestovat do minulosti, to teda ne. K přání jsem dostala akorát zaobalenou výhrůžku. "Tak se snaž dodělat tu vysokou (jinak budeš nadobro černou ovcí rodiny)." Kde udělali soudruzi z NDR chybu? No, zřejmě jsou upřednostňováni nehezcí ginger angláni.. Víte co? Já se jdu tedy zavřít na záchod a zařídit se podle návodu Billa, hned jsem tu. Doufám, že jsem se moc nezdržela. Po nevydařeném pokusu se zaťatými pěstmi o návrat do srpna roku 2011, mi to nedalo a odskočila jsem si, promiňte.. Ano, je to film přímo pro mě. Člověk si po něm uvědomí, že sice zakryje určitá faux paux při představování své drahé polovičky rodičům, ale pokud vás prostě ta okouzlující bloncka odmítne napoprvé, musíte pochopit, že ani návrat do minulosti to nespraví. A cestování v čase za přítomnosti již narozených díťat? Při nejmenším riskantní! Aby vám poté doma nepobíhal po domě místo rozkošné holčičky třeba černoušek. Má to své výhody i nevýhody, jako vše. Každopádně je to film pro všechny rýpaly ve své minulosti - je na čase si uvědomit, že bychom se všichni měli snažit žít každý svůj den tak, jako by to byl náš poslední. Ponaučení proběhlo dříve, takže nezbývá mi než to vše shrnout. About Time byl příjemný film na takové to nedělní odpoledne.. Ne, dnes není neděle, ale.. určitě víte, co mám namysli. Ne? Já taky ne, to je v pořádku. Popojedem. Rachel opět okouzlující, Dohnala jsem nakonec taky nějak překousla, dosti originálních scén a vtipné průpovídky.. Příjemně jsem se bavila a to jsem si přála. Nemám, co bych vytkla. P.S. Restaurace po tmě? To se určitě hodí při internetové seznamce, když chcete z chlapa vytřískat na randíčku co nejvíce, ale nepotřebujete se koukat na tu jeho šerednou tvář. Ženy, do toho!

• 28.12.2013  21:14
    Gad Elmaleh: L'autre c'est moi (divadelní záznam) (2005)

Gad je prostě srdcovka.. Od prvního videa na videacesky.cz jsem si ho zamilovala. Konečně jsem narazila na celé jeho představení. Jeho vystoupení mě nikdy neomrzí. Jeho humor je jednoduchý, ale účinný,... hraje si s divákem, má báječnou odezvu a všechny vtáhne do svého příběhu. Líbí se mi na něm, že dokáže svůj vtip aplikovat na jakoukoli věkovou skupinu, umí se přizpůsobit, udělat legraci ze sebe, z naprosto triviálních věcí a situací, které denně všichni zažíváme. Obdivuji na něm Jeho neskutečné nadšení a nevyprchající energii, nadání na vše, na co sáhne. Prostě špička ve svém oboru. Nejlepší stand up komik, kterého jsem kdy mohla vidět.

• 24.12.2013  21:37

Já opravdu raději horory a ne moc přeslazená dramata, jenže tohle.. Jak zde již bylo řečeno, každá věková kategorie si v tom najde to své, ano, i já, proto tohle hodnocení. Tisíc podob lásky, vtip, romantika, překrásný soundtrack, zklamání, štěstí, je toho tolik! Neodolala jsem a musela jsem si ho pustit znovu. Nelituji! Opět mi běhal mráz po zádech při zpěvu Olivie, opět jsem sdílela radosti i strasti s hlavními postavami, opět mě tento film šíleně nabil takovou energií, že bych mohla rozdávat, opět jsem měla na krajíčku při gradujícím a do sebe zapadajícím konci.. Co víc říct? 5 hvězd mi nestačí.. Příští rok tedy znovu!

• 30.10.2013  16:09

Kam se hrabou Lidské stonožky, Srbské filmy a vůbec, vše, o čem si okolí myslí, že je to nejhorší, co viděli. OMYL! Pro mě neskutečně depresivní závěr podtrhnutý mrazivou hudbou. Vše do sebe perfektně zapadalo a gradovalo od nudy po největší odpor a strach. 21 minut pekelné jízdy. V životě už to nechci nikdy vidět.

• 23.10.2013  12:33

"The pen is mightier than the sword.."

• 7.10.2013  14:45

Mám dojem, že jsem si právě prodloužila život o pár let.. A propo buďme usměvaví a berme věci s nadhledem :)

• 28.9.2013  13:09

Ne, předkožku kolem krku u sebe nevidím, a to se jako správný gerber prohlížím v zrcadle několikrát denně. Opravdu se mi ani na temeni nezačalo objevovat vyústění močové trubice, ale tenhle film byl přímo pro mě! Takových nemám moc nakoukáno, ale pacoše s alzheimerem musím pochválit za vynikající zábavu. Začátek mi přišel trochu vleklý, ale konec byl strhující. Pro mě neokoukané, napínavé, nepředvídatelné. Ušatci a testosteronové policistky se taky dali s kapkou nadhledu překousnout. Někteří se na to asi dívali s hlavou v prdeli a hledali něco k snědku. Nebojte, 8 filmových fandů z 10 doporučuje hydrocolonterapii neboli klystýr.

• 27.8.2013  10:47
    Podfukáři (2013)

''Desire for knowledge is greater than the desire to let the fool.''

• 21.8.2013  22:16

Až je z toho člověku ouzko.

• 21.8.2013  22:11
    Man (2012)

První vteřiny jsem se smála.. Zašlápnutí broučka a škodolibá radost? Asi nějaký výrostek.. Z živých hadů botičky? Zábavné.. Napustit si kuřátko a udělat si z ní baskeťák? Co je to za vtip? Až se slavným "KáEfCéčcem" mi došlo, o čem tenhle kraťas bude. Smích přešel. Jen tak dál, Maníci..

• 2.7.2013  12:11

Člověk by si při nástupu do Call centra myslel, že se při zvedání telephounu unudí k smrti. "Dobrý den, pokud máte potíže s netopýry, ihned vás přepojím na Stanici mladých přírodovědců... Klátí vás manžel tak často, že mu nestačíte? Zvykněte si! Nevíte kde je nejbližší Starbucks? Navedeme vás!" Ale opak je pravdou.. Dobrá operátorka i pro oběť vraha skočí. Nejdřív vás chytře vystopuje, dá si pár neplacených přesčasů, popřehrává si telefonní hovory. Pak nelení, zvedne svůj zadek a běží vám na pomoc s hlavou od figuríny, místo toho, aby si vzala manželovu bouchačku a okamžitě toho fetišistického psychouše odkráglovala. Prostě Jordanina rutina. A pamatujte si! Nenechte se nikdy citově připoutat k oběti!!

• 22.6.2013  13:18

Stačila půl hodina a já jsem tak vyčerpaná, vyždímaná, šokovaná, jako z málokterého snímku. Hlavou se mi honí tolik myšlenek, až nevím, co psát. Máte problémy se svým životem? Tak se vzchopte a něco s ním udělejte. Tyhle děti už takovou šanci mít nebudou.. Nejsou to špatní lidé. Cigarety, alkohol, lepidlo... To vše je jen únik z každodenní noční můry, ze které se neprobudí. Jediné východisko je smrt. Ani si neuvědomují, že dopadnou stejně jako ti "bezďáci", do nichž se tak s radostí naváží. Pokud se tedy dožijí.. Je až neuvěřitelný paradox, jak si žijí ti nejvyšší a nejbohatší lidé s naprostou lhostejností v bezprostřední blízkosti těchto ubohých ztracených duší, které touží jen po jednom. Mít rodinu. Daly by cokoliv za pohlazení mámy a pochvalu táty.

• 24.3.2013  11:21

Film jako dělaný pro mě! Příjemné herecké obsazení (v čele s okouzlující Emmou Stone, oscarovou Octavií Spencer).. Takhle bych mohla pokračovat. Neskutečně emotivní.. Pozitivní a dojemné zároveň. Potěšilo mě, že to nepůsobilo násilně, jako kdejaký dnešní slzolam. Natvrdo se zde odráží realita. Je to výpověď o neskutečně silných černých ženách v otroctví bílých paniček popíjejících Coca-Colum, pečících moučníky a hrajících bridž. Smetánka nemá pomalu žádné starosti. Služka se postará o děti, navaří, uspořádá dýchánek, pouklízí, vyslechnou si pár peprných narážek na svou barvu pleti. Až je vám těch ubohých žen s tak pochmurných osudem líto. Ony je totiž slyší. Paničkám je to vitacit. Barevné to musí snášet, jinak by následoval vyhazov, který si nemohou dovolit, jelikož mají vlastní rodiny a peněz není nazbyt. Po tomhle všem vstanou s úsměvem, vyperou vám vaše spoďáry. Najde se ovšem světlá výjimka. Žena, která nejde s davem, je citlivá, nedělá rozdíly v barvě pleti. Hledá krásu v srdci. Rozhodne se pomoct služkám, vyslechnout je a poukázat jejich osudy, o kterých paničky nemají ani potuchy, vykřičet do světa, že jsou to také jen ženy, které nemají život jednoduchý. Je, i jejich matky, babičky, provázela stejná nespravedlnost, křivda, předsudky.. Doufají, že to jednoho dne skončí.... Brilantní film na zamyšlení.

• 18.3.2013  11:52

Jsem nasraná!!!

• 4.3.2013  18:46
    Cedulky (2008)

Ach, ta láska... :)

• 3.3.2013  13:03
    Top Gear 2010 (TV pořad) (2002)

Vskutku královská podívaná.. a to doslova. Kam se hrabe náš Autosalon.. Neuvěřitelní týpci provádějí s auty takové psí kusy, že se nejde odtrhnout. Jen tak dál!

• 27.2.2013  20:32
    Upíří deníky (TV seriál) (2009)

‎"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be.."

• 26.2.2013  14:33
    Harry Potter a jeho 50 nej (TV film) (2011)

Tohle je mé dětství. S Harrym a jeho přáteli jsem vyrůstala, netrpělivě očekávala narozeniny, kdy jsem od dědy (budu na Tebe vzpomínat jen v dobrém, děkuji za všechno) dostala nově vyšlou knihu. Když jsem dokolečka nečetla již vlastněné díly, pouštěla jsem si stále dokola filmy, které mě ani dodnes neomrzely. Nemohu říct, který díl, nebo která scéna se mi líbila nejvíc, a proto "Harryho 50 nej" padá. Byla jsem v sedmém nebi po každém návratu do onoho světa, kam jsem ráda utíkala před realitou. Ale zavzpomínala jsem si na tu dobu s nostalgickým úsměvem na tváří a kapkou lítosti, že už asi další knihu HP k narozeninám nedostanu.

• 7.2.2013  09:11

Když váš přítel hodí po hlavním záporákovi v průběhu filmu svou nedojedenou housku, věřte, že vás to přinejmenším zaskočí. Hlavně po tom, co jste sami hledali jakýsi předmět, kterým byste hodili a neublížili přitom své obrazovce. Říkáte si, "Je to špatně!?".. Naopak! Vyvolat takové emoce nedokáže každý film. Obzvlášť když v první půlce filmu začnete tušit, jak to přibližně dopadne, netrpělivě si okusujete nehty, kdy už to konečně přijde a jestli jste měli pravdu. Pak to přijde... Zběsile fandíte těm postavám, do kterých jste se snažili v průběhu vžít. Tento příběh ve vás zanechá určitou stopu. Během něj si kladete otázky, hledáte všemožná řešení, jak byste se bránili vy. Asi se sami se sebou neshodnete. Při každém rozhodnutí dojdete domů s modřinami a pocitem ponížení. Nebo snad ne..?

<< předchozí 1 2