Budulínek Mandelinka (1979)

Budulínek Mandelinka byl strašně neposlušný a dělal přesně pravý opak, než se mu řeklo. To se mu jednoho dne vymstí a odnese ho liška do své nory k dětem na hraní. Jenže to co bude následovat liška netuší a tak se všemožně snaží budulínka vrátit zpět. 90%

O statečné princezně (1980)

Ladovská pohádka, která potěší nejen malé, ale i velké diváky! Co se stane, když si čert splete zlého člověka od hodného a odnese ho do pekla? To se dozvíde v téhle animované pohádce, kde princezna zachraňuje obyčejné lidi. 80%

Had je mašinka (1986)

Nádhérná pohádka o jednom "kosím bratrovi", kterého maminka pošle ven, aby si našel vlak, když už dostal čepici s plácačkou. Jenže, kde takový vlak sehnat? Nedalo se válí v bolestech had a tak se kosák angažuje, že mu pomůže. Na oplátku si s ním had zahraje na mašššššinku. 70%

Doma je doma (1982)

Krátká pohádka o vodníku, kterému líná kráva zabrala domeček i s rybníkem a on se vydal do světa. Nakonec se po velkých strastech vrací domu. Přeci doma je doma! A tak krávu přesvědčí, že i ona se musí vrátit kam má. 40%

Čert a Káča (1955)

Taková ta Ladovská kresba a styl dodávají těmto pohádkám zvláštní šmrnc. I když je toto téma hodněkrát natočeno, tak já jsem byl velmi spokojen. 70%

Kočičí slovo (1960)

Roztomilá pohádka s kočičkama, které neustále zlobí a nedají svému páníčkovi chvilku klidu. 75%

Kočičí škola (1961)

Zuzanka se učí psát (1962)

Čekal jsem asi něco jiného, pro mě velmi jednudochů, až možná odfláknuté. 40%

Vajíčko a kamarádi (1979)

Pro děti možná pěkná pohádka, pro dospělého trochu zklamání. 50%

Proč má člověk psa (1979)

Výstižně pojatá pohádka o vzniku pouta a přátelství mezi člověkem a psem. 80%