Dům dlouhých stínů (1983)

Britská produkce v minulém století vsázela na osvědčená zvučná herecká jména (Vincent Price, Christopher Lee, Peter Cushing) a méně už potom na děj filmu. Zde se vsadí jeden mladý spisovatel se svým nakladatelem o 20tisíc dolarů, že za 24 hodin stihne napsat bestseller. Jediné co k tomu potřebuje, je naprosté odloučení od světa a hlavně lidí. Nabízí se mu opuštěný zámek, ale když začne psát první stránky románu, tak zjišťuje, že zas tak opuštěný zdaleka nebude.... 80%

Madhouse (1974)

Průměrný krimi-horor, kde si hlavní role střihla herecká esa jako Peter Cushing či Vincent Price! 55%

Dům smrti (1971)

"The House That Dripped Blood" je klasickým povídkovým filmem, kde máme tu čest vidět čtyři kousky dávajíc dohromady ten pátý, který to celé slepuje. Po shlédnutí pár desítek filmů ať už čistokrevně od studia Hammer nebo z britské produkce, musím uznat, že odchovanci Peter Cushing a Christopher Lee jsou (byli) mistři tohoto žánru! 90%

Proklatci (1962)

Hrozná nuda o ničem. Čím chtěli autoři snímku (a studia Hammer) v tomhle vyniknout, tak to opravdu nechápu... 20%

The Kiss of the Vampire (1963)

"Polibek upíra" mě opravdu bolel, ale u srdce.... Tahle Hammerovka u mě propálila samé dno rybníka. Hrozně se to (i přes svoji celkem krátkou stopáž 86 minut) táhlo, děj nebyl moc zajímavý a nudil. Zklamání :-( 25%

Krev z hrobky mumie (1971)

Hammer se vydal na křížovou výpravu po stopách "Mumie" už po čtvrté. Bohužel nyní musím už uznat, že tohle se vážně nedalo. Hloupé od začátku do konce a to tam není ani ta Mumie! Škoda času... 30%

The Mummy's Shroud (1967)

Jedna z mála sérií, která mě oslovila a stačilo jen málo na plný počet. Kdy i zde je dobrodružství naplněno až po okraj. Mumie se tentokrát zhostila krvelačného honu, na ty, kteří ji znesvětili hrobku a poklady si odvezli pryč. 80%

The Curse of the Mummy's Tomb (1964)

Jedna z "nedoceněných klasik" studia Hammer! Nevyplácí se neposlechnout varování "Kletby Mumie" a stejně si poklady z hrobky odvézt na turné po světě. Ona si pro Vás pomsta stejně dojde kam bude chtít a Vy za to zaplatíte cenou nejvyšší! I zde to byla parádní oddychová podívaná! 80%

Mumie (1959)

Škoda, že ta princezna Tatranka, teda chtěl jsem říct Ananka není tak pěkná i za mrtva :-D Jinak si Hammer pěkně vyhrál na písečku a to doslovně. Mě se filmová tvorba Mumie líbila a byl jsem potěšen, že konečně vidím něco "normálního" bez triků a podobných hovadin. Čistokrevná hororo-dobrodružná podívaná na nedělní odpolko, kdy vypnete mozek a jen se spokojeně díváte! A vo tom to je! 80%

Lust for a Vampire (1971)

Ještě jeden z těch posledních filmů od Hammer studia, který stojí za to vidět. Hlavně díky těm "kundičkám", které se tam celý film produkují a svádí oči jen k té kráse, kterou mají a né k dílu jako takovému. Leč pozorný divák se nenechá ošálit a sleduje Vampíry jak se snaží znovu o nadvládu nad světem živých. 75%