ibeh

ibeh

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 5.7.2020  12:08

Není to zrovna veledílo, ale film je zde určitě podhodnocený. Celý děj se odehrává jako ve zlém snu hlavního představitele. Spousta otazníků a nejasností, ponurá atmosféra, záhady. Mně film celkem sednul, ale k vyššímu ohodnocení mi tam chyběla nějaká větší jiskra.

• 27.6.2020  22:33
    Sieranevada (2016)

Nejsem milovnice dlouhých filmů, ale musím říci, že tady jsem vydržela z pohodlí domova dokonce bez přestávky. V kině by to bylo obtížnější. Tato výborná konverzačka je tak autenticky natočená, že jsem si většinu filmu připadala jako s rodinou v tom malém bytečku. Chvílemi byly pocity stísněné, dramatičtější či humorné. Vlastně takové malé rodinné nádraží :) Životy současných lidí v různých podobách. Opravdu vydařené. No a na konci filmu už jsem byla vyhladovělá jako někteří na plátně :)

• 18.6.2020  10:04
    Loft (2010)

Viděla jsem Loft poprvé a jinou verzi bych již vidět nechtěla, protože ve filmu je důležitá kriminální zápletka a momenty překvapení, o které bych přišla. Průběh kamarádských a jiných vztahů je zde také hodně důležitý. Dobrý film, který běží rychle.

• 12.6.2020  08:53
    Kočka (1971)

Těžká koule bořící stavby i duše. Kočičí oči. Film je depresivní, ale vynikající. Herecký koncert Gabina i Signoret jsem si vyloženě vychutnávala. Na takové filmy se nezapomíná.

• 31.5.2020  11:23
    Hollywood (TV seriál) (2020)

Naprosto souhlasím s komentářem kolegyně hanagi. Jenom bych doplnila, že pro mne byly zklamáním až poslední dva díly, takže jsem nemusela být v hodnocení až tak přísná ;) Za prvních 5 dílů bych hodnotila max.

• 10.5.2020  23:04

Druhá série mě sice už neohromila jako ta první, ale trvalá kvalita hudby, dobových reálií a nakonec i dějového vývoje posledních třech částí mě opět přivedla k maximálnímu ohodnocení. Zvláštní vztah a vývoj obou postav, tvrdohlavé Lile a introvertní Eleny, mě znovu dostal na kolena. Myslím si, že paní spisovatelka, sama dodnes tajemná, může být opravdu spokojená s tímto seriálovým zpracováním svého románu.

• 6.5.2020  12:05

První polovina filmu mě velmi chytla, měla spád a průběh byl tragikomický. Druhá půlka se začala táhnout, děj ztrácel na síle. Snímku by prospěla kratší stopáž. Hvězdu navíc dávám za skvělý herecký výkon Al Pacina.

• 29.4.2020  17:47

TV Prima Cool mi udělala neskutečnou radost, že se pustila do vysílání tohoto retro seriálu. Je to nostalgie jako prase :)

• 20.4.2020  12:56
    Neortodoxní (TV seriál) (2020)

Pro mne byl námět a příběh velmi zajímavý. Miniseriál měl i napětí a herečka v hlavní roli mě velmi zaujala. A bonus navíc, pouze 4 díly, které jsem dala najednou :) Zase jsem si jenom potvrdila, že jakýkoliv extrémismus je špatný. Ať jde o politiku, náboženství či cokoliv jiného.

• 19.4.2020  11:59
    Nula nula nula (TV seriál) (2020)

Zajímavě udělané, styl se mi líbí. Seriál má specifickou atmosféru. Velmi originální, jenom je potřeba počítat s tím, že kladného hrdinu tam nenajdete. A hlavní poučení: nezlobte italského dědečka!

• 3.4.2020  23:52
    Vlastníci (2019)

Pobavilo, zamrazilo, ale souhlasím s mnohými, že herectví bylo nastaveno až moc divadelně. Ve filmu mám ráda civilnější herectví. A taky....opakovaný vtip přestává být vtipem. Pan Havelka je velmi šikovný tvůrce, škoda, že jsem Vlastníky neviděla v divadle.

• 21.3.2020  12:04
    Neuvěřitelná (TV seriál) (2019)

Neuvěřitelná mne neuvěřitelně mile překvapila. Závažné krimi téma skvěle zpracované. Dvě hlavní komisařky jsou výborně zahrané, i všechny oběti až děsivě autenticky. Člověk měl díky rozumnému tempu děje čas na to, aby si uvědomil, jak mají tyto zneužité ženy zpackaný další život. První oběť nás provází svým nelehkým osudem po celou dobu seriálu, což bylo velmi zajímavé až do samého konce. Oceňuji taky zobrazení detailů vyšetřování i za cenu pomalejšího tempa. Přesto je celý seriál velmi napínavý.

• 10.3.2020  14:19

Ale jo, pro mne je tento krimi seriál taková pohodovka a nejvíce si užívám Beretovou, Dobrého a občas nějaký ten humor. Jednotlivé díly svou úrovní kolísají mezi 2* - 4*. Škoda, že už Dobrý bude hrát pouze v posledním dílu.

• 10.3.2020  14:11
    Outsider (TV seriál) (2020)

Seriál bych rozdělila na dvě části. První půlka byla originální, napínavá a svižná, tedy za 5*. Druhá půlka pomalejší, méně napínavá a zbytečně protahovaná. Konec vůbec nijak nepřekvapil, takže za 3*. Celkově tedy za 4*. Škoda, chtěla jsem zase jednou dát plnou palbu :)

• 8.3.2020  17:50

No to byla tedy socialistická masáž :) V podstatě oslava československého skvělého družstevního zemědělství. Hloupá a splácaná agitka jako kráva. Film nacpaný tehdejšími hvězdami, za ně dávám z nostalgie 2*.

• 1.3.2020  11:31

Nejslabší film s Beanem, který jsem kdy viděla. Jeho pitvoření už bylo opravdu přes míru, a situace, které prožíval, velmi blboučké. Moc jsem se nenasmála, spíše divila, do čeho pan Atkinson šel.

• 1.3.2020  11:19
    Dlouhé dopoledne (TV film) (1969)

Krátké, ale úderné a dostatečně vypovídající o tehdejší komunistické moci 50. let. Větší právní úlevy byly možné poprvé až při rehabilitacích v r. 1960. Ačkoliv jsem herectví pana Moučky a Valy nikdy nevyhledávala, tady jim jejich role opravdu velmi sedly. Všichni herci v cele byli výborní, i mladý Štěpnička. A jak píše mchnk, hudba je taky moc zajímavá. Zázrak, že se tato perla šedesátých let uchovala, jistě díky pár osvíceným lidem. V 70. letech už neměla šanci být někde prezentována.

• 26.2.2020  21:12

No konečně! Už jsem se těšila :) Snad nejlepší jsou originální začátky jednotlivých dílů. Fakt vtipné a překvapující.

• 23.2.2020  22:35

Znovu jsem se přesvědčila o tom, že mi Taušova režie prostě nesedí. Jdu od toho.

• 17.2.2020  11:01
    Past (TV film) (2020)

Naposledy se mi od pana Polesného líbil Zločin v Polné, to mělo jinou šťávu. Bohužel Past je dílko nemastné, neslané. Herecky i dramaticky. Zpracování je poněkud povrchní, bez větší hloubky, které mě nijak moc nezasáhlo. Při sledování jsem měla pocit, že se opět tvůrci báli do té naší komplikované totalitní historie pořádně šlápnout. Vzhledem k tématu jsem čekala více. Škoda, snad kdyby to natočila Agnieszka Holland.....

• 8.2.2020  13:52

Poláci mě opět nezklamali. Režisér skvělého filmu Bohové je určitě zárukou kvality. Na tento seriál jsem se moc těšila. Má napětí a spád. Mladý Stuhr je velký sympaťák. Dobrý rozjezd, pěkná znělka, hustá atmosféra. Polská filmová tvorba, a jak je vidět i televizní, mě už mnoho let stále baví.

• 15.1.2020  13:27

Má to velmi dobře našlápnuto :)

• 13.1.2020  16:32
    Král (2019)

Těžký začátek mladého krále, kterému se nechce zbytečně prolévat krev ve válkách. Věřit či nevěřit svým rádcům? Toť otázka. Komorní historické drama, kde jde více o psychologii, obraz politikaření, intrik a pochybností mladého vůdce než o akčnost a litry krve. Líbilo se mi stylem i kvůli autentické výpravě a reáliím. Ač jsem si také na herce Chalameta v této roli nemohla zpočátku zvyknout, zhostil se své role se ctí. Co se týče filmových bitev jsem laik, ale ten boj v bahně byl opravdu skvělý. A natočit ho muselo být peklo naprosto pro celý štáb.

• 1.1.2020  19:28

Oba dva pánové jsou výborní a táhnou celý seriál. Pobavilo, sarkasmus mám ráda, i dojalo, ale do druhé série vzhledem k tématu už nepůjdu. Dodatečně jsem si přečetla, že panu Arkinovi je už 85 let. Tak to je tedy frajer.

• 22.12.2019  00:30

Důkaz toho, proč jsou Norové tak dobří na běžkách :)

• 25.11.2019  13:23

Co to? Dějová linka učitelka a pubertální žák byla úplně mimo. Mohla to odnést daleko víc. A ten hrozný závěr! Hvězdy dávám za námět a odvahu hlavní herečky.

• 19.11.2019  13:38
    Emilia (2017)

Samotný životní příběh a boj za svobodu herečky Emilie je zajímavý a napínavý, ale nelíbila se mi forma filmu. Na mne příliš teatrální, schematické a patetické. Mnoho scén bylo vyloženě narafičených, aby zapůsobily. U divadelních chápu, ale i mimo se tlačilo příliš na pilu. Ještě navíc s tak výraznou hudbou, která byla puštěna šíleně nahlas, že mě fakt rušila. Škoda, tentokrát by pro mne celkově méně znamenalo více.

• 15.11.2019  10:37

Manželé i Saša zažili opravdu rušný den, plný dějových zvratů a emocí. Komorní drama, které chytí za srdce a otevírá spoustu otázek o partnerství, rodičovství a adopci. Dětský herec je moc dobrý, autentický. Ze začátku mi trochu dělaly problémy časté flashbacky, ale zvykla jsem si, protože měly význam. Docela milé překvapení, že film na toto téma natočil velmi citlivě muž. Sympaťák, což se ukázalo při diskuzi po filmu. A musím ještě pochválit muziku, moc zajímavá.

• 13.11.2019  10:35
    DVTV (TV pořad) (2014)

Pan Veselovský je opravdu nejlepší. Moc se mi líbil jeho rozhovor s Vladimírem Mišíkem.

• 11.11.2019  10:56

No...chlapec se asi dost nudil a nechtělo se mu žít. Možná mu stačilo těch pár dnů "na výsluní". U filmu jsem vydržela jen ze zvědavosti, kam až dvě narušené osobnosti dojdou. Zvláštní film, ve kterém nemáte šanci do hlavních postav vidět hlouběji. Tak 55 %.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10