ibeh

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 23.5.2017  09:48
    Slídil (2014)

Napětí, spád a především skvělý Jake. On byl vždycky zvláštní a tady na mě působil opravdu jako robot s naučeným textem i reakcemi. Měla jsem z něj chvílemi husí kůži. Oceňuji i práci maskérů. Mediální svět je nebezpečný, plný manipulací, a takovýchto týpků se tam určitě schová hodně. Závěr filmu vyzněl velmi pravděpodobně, líbil se mi, ale zároveň i děsil.

• 9.5.2017  12:23
    Návštěvy u pana Greena (divadelní záznam) (2016)

Gratuluji k úžasnému hereckému výkonu pana Zindulky!

• 14.4.2017  22:32
    Nás to tady furt baví (koncert) (2015)

....a to je moc dobře, protože koncert a výběr hostů byl perfektní jako vždy. Děkuji, bylo to krásné.....

• 1.4.2017  21:21
    Fritz Lang (2016)

Moc se mi líbila černobílá stylizace, prolínání dokumentárních záběrů s nově natočenými a s úryvky z Langových filmů jsou dokonalé. Člověk se skutečně ocitnul ve 30. letech minulého století a vnímal i předválečné nálady v tehdejším Německu. Langova fascinace zlem byla taky skvěle natočena. Filmový bonbónek.

• 1.4.2017  21:13

Panelstory o takové "normální" rodince a o tragických koncích jejích členů. Velmi zajímavě natočeno, vyzdvihuji obdivuhodný herecký výkon pana Ogrodnika v náročné roli syna Tomka a úžasnou scénu s padajícím letadlem. Na debut opravdu velmi vydařené dílko. Je zajímavé sledovat, jak některé typy lidí svými myšlenkami, tvorbou či způsobem života zlo a neštěstí vyloženě přitahují.

• 29.3.2017  09:57
    Mžitky (2016)

Syrové a pravdivé od začátku až do konce. Mělo by být promítáno v rámci výuky studentům středních a vysokých škol, protože snahy o navrácení totalitních režimů s despoty v čele jsou nyní celosvětově velmi silné. Poklona panu Lindovi za jeho náročný herecký výkon, který zahrnoval ztvárnění hlavního hrdiny fyzicky výrazně hendikepovaného. Wajda bez kompromisů, čestné ukončení jeho tvůrčího života.

• 25.3.2017  11:27

Vážení, vždyť je to z velké části černá komedie, jak vyšitá. Trefná slova paní Agnieszky, tak trochu Tarantin v ženském podání. Ve zdejším popisku žánrů by tam měla být uvedena, protože z ponuré atmosféry první poloviny filmu se postupně stále více forma točí ke svéráznému humoru. Krimi, drama, mystika, ale i ta komedie, která v popisku fakt chybí a je to poměrně zavádějící. Čekala jsem totální depku a dostalo se mi dobré zábavy, i když asi ne pro každého, protože míchání žánrů je opravdu velké, dokonce až k nadsazené pohádce :-) Sama podobné míšeniny ve většině nemusím, ale kdo umí, ten umí. Chápu, že dost záběrů mrtvých či vycpaných zvířat někomu hodně vadí, ale ve filmu mají zásadní význam. Hlavní představitelka se se svou rolí poprala skvěle, a věřte, že jsem jí dost rozuměla, i když občas dokázala pěkně lézt na nervy :-) Paní Holland s revolučním srdcem i elánem se s ní hodně ztotožnila. Dle jejích slov ji také současná "lovecká" polská politika velmi štve. Obávám se, že myslivci a lovci budou tento film snášet těžce. A na závěr, pan Krobot měl sice vedlejší, ale velmi povedenou roli. Nehleďte na hodnocení a jděte se na film podívat do kina. Originál každým coulem, nuda ani náhodou.

• 11.3.2017  18:31

Silný zážitek z filmu se mi nějak ještě rozležel v hlavě a jednu hvězdu přidávám za moc sympatickou ústřední zamilovanou dvojku, za krásnou exotickou horskou krajinu a za vyplavení všech možných emocí při závěrečných titulcích. Vážení, to je fakt občas potřeba.

• 8.3.2017  22:31

Celou cestu z kina jsem šla domů s úsměvem na tváři. Paní Němcová i pan Mišík mohou být opravdu spokojení, a myslím si, že lepší dárek ke kulatinám asi ani nebyl možný. Takhle pestrý filmový dokument už jsem dlouho neviděla. Samozřejmě skvělá muzika, historie, nostalgie, humor i fantazie. Americké souvislosti dodaly snímku koření a trochu i napětí. Mrzí mě, že se dokončení filmu nedočkal pan Hladík, ale třeba se sem z toho vesmírného nekonečna občas mrkne. Zkrátka balzám na duši a moc všem tvůrcům gratuluji!

• 2.3.2017  14:16
    La La Land (2016)

Po rozporuplných názorech jsem od filmu neočekávala příliš, ale byla jsem zvědavá. Hlavní herecká dvojice poměrně slušná, nejsou moji oblíbenci, tance i jazzu (o kterém se spíše hodně mluvilo) však málo. Děj jednoduchý a hlavně se příliš táhl. Málo výrazných melodií. Celkově musím říci, že to byl pro mne průměrný zážitek a na muzikálové špičky film nedosahuje. Je to více romantický příběh se zpěvy, než muzikál. Konec je sice originální, ale celý film tím nezachraňuje. Oscary už dlouho neberu moc vážně.

• 12.2.2017  17:08
    Papíroví andílci (TV film) (2014)

Nechala jsem se nachytat. Kýčovitější film už jsem dlouho neviděla, ještě navíc s hroznými hereckými výkony. Mirek Dušín v akci, kdo na něj kamenem, on na něj chlebem. Děj průhledný od začátku až do konce. Ne, opravdu ne.

• 11.2.2017  10:30
    Paterson (2016)

Poezie všedních dnů, krásná hudba i obraz, jemný humor, výborný vlídný a talentovaný Adam i žárlivý pes Marvin. Celkově pohlazení na duši a uvedení do jiného světa, než je kolikrát kolem nás. Pro mě to byl hodně pocitový film a moc jsem si ho užila. Komorní snímek do malého kina. Stále se ještě takovéto perličky točí a to je moc dobře.

• 22.1.2017  13:08

Komorní příběh jedné odvážné sámské (dříve laponské, dnes Sámové považují za hanlivý název) dívky, která se snaží o osamostatnění a dosažení vyššího vzdělání v Uppsale. Její cesta samozřejmě není snadná, bojuje s nepochopením pedagogů i dívek v internátní škole odtržené od civilizace a plné ponižování, snaží se odpoutat od rodinných tradic, prožije první lásku, bojuje s předsudky švédské společnosti a chce získat finanční prostředky na další studium. Vyzdvihuji výborný herecký výkon hlavní představitelky, krásnou hudbu Andersena a pěkné záběry drsné severské krajiny. Snímek mohu určitě doporučit. SCANDI 2017

• 20.1.2017  13:20

Bizarní, absurdní, ujetý, černohumorný horůrek v podání nejlepších dánských herců, kteří si to opravdu užívali a donutili nás smát se i scénám, které byly často na hraně všeho, o čem se mi naštěstí ani nezdá. Originalita se seveřanům skutečně upřít nedá a Jensen se stává po několika filmech, které jsem od něj už viděla, mým dalším oblíbeným režisérem a scénaristou (do hlavy bych mu však radši nahlížet nechtěla). Jenom doufám, že v Dánsku podobné týpky jako ve filmu nepotkám, ale na druhou stranu zmutovaný čáp se mi moc líbil ;-) SCANDI festival 2017

• 14.1.2017  11:52

Tahle černohumorná gangsterka mě dost pobavila. Nevím, jestli by tak fungovala vždy, ale včera mi opravdu sedla do nálady. Více než Michael mě bavil jeho otec a jednotliví gangsteři a jejich dialogy. Klub majitelů bojových psů taky nebyl k zahození :-) Opravdu docela sranda.

• 6.1.2017  10:07
    Polednice (2016)

Nejsem vyloženě "hororový" divák, mám ráda spíše napínavá dramata, detektivky a thrillery. Takže v tomhle směru rozhodně zklamaná nejsem. Užívala jsem si atmosféru a výborné herecké výkony Aničky a Daniely. V roli Anetky bych si asi dokázala představit i někoho jiného. Prostředí domu, sousedů či vizí se určitě dalo ještě více "ztajemnit", ale na komorní příběh docela slušné. Škoda té rychlé proměny Elišky, jak už tady někteří psali. Asi by to chtělo ještě trochu času navíc. U mě slušných 70%.

• 26.12.2016  17:25

Pane jo, pro mě nejlepší film letošních Vánoc :-) Vůbec jsem to nečekala, o to je to lepší. Líbilo se mi naprosto všechno a všichni, Neel je tedy opravdu talent a moc se na Mauglího hodil, skvělý výběr. Párkrát jsem si i pěkně zabulila jako želva, což jsem zrovna dneska potřebovala, takže naprostá spokojenost. Díky pane Kiplingu a Jone :-)

• 25.12.2016  12:05

Viděla jsem film po zhruba 15 letech znovu a musím změnit hodnocení na plnou palbu. Je to prostě moje srdcovka. V 80. letech viděno v kině, později ještě párkrát v televizi. Prostě nadčasová fantazijní pohádka, ke které se stále občas ráda vracím. Krásný příběh, postavy i hudba.

• 22.12.2016  20:47

- Naději, jež ho zatím nezklamává, spatřuje Jiří Stránský v mladých lidech, hlavně ve středoškolácích, s nimiž se neúnavně a rád setkává při různých besedách ve školách, například v rámci projektu humanitární organizace Člověk v tísni nazvaného Příběhy bezpráví. Tenhle projekt aspoň částečně supluje nedostatky ve vyučování novodobé československé historie, o které se děti ve škole a bohužel většinou ani doma mnoho nedozvídají. Šarmantní a působivý vypravěč, pamětník první republiky, nacistické okupace a války, únorového převratu, komunistických kriminálů, osmašedesátého roku, normalizace, Listopadu 89 říká, že žáci a studenti ani nedutají a poté, že se hodně a většinou i chytře ptají. A v tom že spočívá ta dobrá vyhlídka pro budoucnost, tvrdí ve svých fejetonech. Zároveň v jednom z nich ale upozorňuje, že „současní čeští populisté jsou nebezpečnější než banánová slupka. Nechápu, že poučena a vyučena dvěma totalitami pořád tak velká část našich bližních skáče na špek novodobým populistům“. - předmluva od paní Libuše Koubské v knize fejetonů Jiřího Stránského, r. 2013

• 17.12.2016  23:54

Patrně jsem se těšila až příliš a to není nikdy dobré. Čekala mě opět milá a vtipná pohádka, která byla ale nebeskými vtípky možná až moc zahlcena. Ústřední dvojka to samozřejmě táhla, Dvořák však více. Mikulášská zimní romantika se dostavila, ale škoda, že kromě nádherných krumlovských uliček a kulis nebylo i více přírody, jako počáteční šumavské pláně. Z kina jsme šli rozpačití hlavně kvůli zrychlenému a kýčovitému konci, kde se muselo vše rychle vyřešit a nebeská grupa s Bílou byla opravdu dost hrozná. Ale nebudu už hnidopich, Dvořákovi, Bartoškovi, Trojanovi, Polívkovi, Dykovi, Čtvrtníčkové a panu režisérovi naděluji tentokrát docela vydřené čtyři hvězdy. Snad už tu trojku točit raději nebude.

• 21.11.2016  12:43
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Názvy jako Hrabiš, Kuříp, papíráci aj. a ministr s jeho tajemníkem mě bavili fakt nejvíc :-) Ze začátku to taky byly šílený scénky kolem kuchařky a jídelny :-) Je fakt, že dialogy a situace posádky v kosmu už tak vtipný nebyly. Až na hovor se Slovákama a závěrečný výtah :-) Celkově pobavilo.

• 9.11.2016  14:24
    Toni Erdmann (2016)

Nechala jsem se přesvědčit, abych šla do kina na Toniho. A rozhodně nelituji. Velký sympaťák, který mi dokonce vizáží a svými pohyby připomínal mého zemřelého kamaráda. Nebudu zbytečně opakovat, co kladného tady řekli již jiní. Zážitek to byl jedinečný, ve svérázně zrekonstruovaném kině Pilotů, s dvacetiminutovým zpožděním začátku promítání :-) Už jsem se děsila, jak tu délku filmu vydržím. Dala jsem to a ani jsem se nestačila nudit. Při sledování mi bylo smutno i veselo, emoce se střídaly, a to byl asi záměr tvůrců. Závěr snímku se mi moc líbil. Tonimu jsem nedala plné hodnocení ze dvou důvodů: pro mě málo natočených exteriérů a přeci jenom mohl mít film s takovou tématikou kratší stopáž. Ale pěkných 85%.

• 7.11.2016  10:02
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Je to velice zvláštní seriál, stejně jako jeho režisér, což mě baví. Speciálně jeho Velká nádhera se mi pořádně vryla do kůže. Tragikomika mi vyhovuje stejně jako kritika církve. Jude je tady naprosto skvělý. Mladého jsem ho neměla moc ráda, ale herecky pořádně dozrál. Často mi při sledování běželo hlavou: anděl nebo ďábel? Poslední dva díly jsem úplně hltala. Seriál naprosto geniálně gradoval. Originální, herecky dokonalý, vizuálně krásný, hudebně zajímavý, vtipný, pichlavý i duchovní. Dlouhodobý výjimečný zážitek. Klobouk dolů, pane Sorrentino!

• 4.11.2016  10:57
    1864 (TV seriál) (2014)

Seriál o jedné z mnoha zbytečných válek. O fanatických a sebestředných politicích, kteří rozhodují o našich životech. O zbytečně zabitých mužích a nešťastných rodinách. Vše propojeno se současností prostřednictvím dvou postav starce a mladé holky. Pěkně zpracované, syrové i lyrické s občasnými mystickými prvky. Dobře zahranou roli si tam střihla Eva Josefíková. Výborná výprava. Dlouho jsem neviděla tak zajímavě natočený kus historie jedné malé země. Malá, ale šikovná.

• 19.10.2016  10:02

Život je o častých kompromisech, zvlášť když už má člověk svou vlastní rodinu s dětmi. Myslím si, že tenhle film se snaží s určitým odlehčením ukázat kladné i záporné stránky jak konzumu, tak naprostého odtržení od společnosti. Jakýkoliv extrém není ideální. Občas bych Bena docela s chutí propleskla, ale jeho děti mě naprosto odzbrojovaly, opravdu úžasný výběr dětských herců. Postavy obou otců byly také výborně postavené i zahrané. Některé scény pro mě byly dost na hraně, ale rozhodně jsem celé partě držela palce, aby mamince mohla vyhovět a aby držela při sobě.

• 15.10.2016  11:10
    Město mého syna (amatérský film) (1988)

Bylo to amatérské, ale trefné. Pohled chlapečka na okolí z jeho výšky fakt zajímavý nápad. Nepořádek, letáky se socialistickými hesly, nástěnky se zasloužilými pracovníky, fronty u dnes běžných obchodů. SSSR ještě stále náš vzor. Na to opravdu nemám hezké vzpomínky, všechny tyhle věci už mě hodně štvaly. I na gymplu na začátku 80. let. V 88. jsem byla mladá, zakládala jsem rodinu, vnímala jsem již politické uvolňování ve společnosti a na to ráda vzpomínám. Věřte, že 90. léta jsem si velmi užívala.

• 7.9.2016  10:56
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Chtěla jsem dát 4 hvězdy, poslední dva díly pro mě trochu ztrácely napětí, ale za vynikajícího Turturra a skvělou znělku dávám 5. Emmo53, že by zvířátko? ;-)

• 31.8.2016  09:29
    Pink Floyd - High Hopes (hudební videoklip) (1994)

Ainy, to nás postihlo stejně. Nejhorší na tom je, že se toho už nezbavíš. Chytne mě to taky pokaždé, když si to pustím :-)

• 29.8.2016  14:22
    Amy Winehouse Live (koncert) (2007)

Opět skvělá, jako byla vždy. Hudební bonbonek. Pozor! Na ivysílání ČT možno vidět pouze do 4.9. 2016.

• 24.8.2016  10:04
    Belmondo (TV film) (2015)

Miláček Bebel, prostě a jednoduše přírodní úkaz. Jeho andělíček strážníček jel tedy celoživotně na 150%. Moc milý počin, který probudí radost i nostalgii. Viděno v komorním kině Mat - 6 řad, výborná atmosféra provoněná vínem. A potom je nejlepší v něm pokračovat, někde venku s přáteli. Díky.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6