ibeh

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 12.12.2018  17:46

Vynikající hudba!

• 26.11.2018  16:47
    Rédl - Ivana (E03) (epizoda) (2018)

Rédl holt nevěří nikomu.....A není se čemu divit. Občas se to vyplatí, občas ale ne.....Velmi reálné.

• 19.11.2018  10:09

V prvním díle jsem si na Sokola v této roli nemohla zvyknout, ale ve druhém už je to lepší. Název epizody je opravdu výstižný, pěkný guláš po 90. roce. I přes pár nelogičností doufám, že to nebude ztracený čas, ale celkem slušná zábava.

• 18.11.2018  12:00

Velmi napínavé a silné psychosociální drama odehrávající se v Oslu a v Pákistánu. Hlavní představitelka byla výborná, autentická. Celou dobu jsem o Nishu měla strach. Film je natočený se švihem, nenudila jsem se ani chvilku. Dospívání je vždy těžké pro děti i jejich rodiče, natož v takto uzavřených komunitách svázaných vlastními zvyky a tradicemi spojenými s náboženstvím, ale žijících v západních zemích. V Anglii jsme se letos od jednoho pákistánského řidiče, zhruba padesátiletého, dozvěděli, že se po 20 letech vrací do své země s celou rodinou. Prý nezapadli. Více jsme se nedozvěděli, kdo ví, co se stalo.

• 7.11.2018  17:06
    Osamělá žena (TV film) (1981)

Silné psycho - drama, které se Anežce opravdu moc povedlo. Její režie mne většinou nezklame. Ponurá atmosféra doby, bezvýchodnost pro hlavní hrdiny. Klobouk dolů před tvůrci i před vždy vynikajícím hercem Lindou. Takhle mladého jsem ho ještě hrát neviděla a byl naprosto skvělý. Prostě talent. Kéž by TV filmy byly vždy takto vydařené.

• 3.11.2018  14:34
    Jak se točil Most (TV film) (2014)

Dokument o talentu, preciznosti, souhře, štěstí i financích. Komplex toho všeho znamenal velký úspěch, který jsme si mohli užít :)

• 3.11.2018  11:11

Nedávno jsem viděla v divadle komedii Ani spolu, ani bez sebe. I když se jednalo o jiný žánr, název se hodí přesně na tuhle dvojku hlavních hrdinů. Jejich vztah byl zvláštní, ale v kontextu doby od r. 1949 do r. 1964 a jejich profesí, se asi celkem není čemu divit. Politika v socialistických zemích, emigrace, to vše dokázalo rozvrátit kdejakou rodinu, nejen dvojici. Zola byla pro mne kontroverznější postavou, navíc Wiktora hrál p. Kot, kterého jsem si oblíbila již ve snímku Bohové, a je to stále sympaťák. Film je opravdu vizuálně a hudebně vynikající. Škoda určité nevyrovnanosti formy a obsahu. Vzhledem k povrchnějšímu zobrazení vztahu obou milenců mi přišel závěr filmu přehnaný a ubral mi na celkovém dojmu. Ale jinak opět zajímavý originál jako Ida. Pawlikowski je talent, spolu s mnoha dalšími polskými režiséry.

• 1.11.2018  14:25
    Lynč - Neúcta (E02) (epizoda) (2018)

U tohoto dílu jsem skončila. Kromě pěkné hudby mě nic nezaujalo. Hlavní představitel nijaký, děj se táhne......Čas je vzácný.

• 26.10.2018  10:08

Zatím rozpačité tři. Obávám se agitky.

• 15.10.2018  11:52
    Rašín (TV film) (2018)

Zatím nehodnotím, ale nevím, jestli vydržím u dalšího dílu až do konce. Přijde mi, že dávat takovýto tv film v neděli večer jako hlavní program na ČT1 je zcestné. Jedná se zde o konání výrazných politických osobností, o důležité události pro československý národ během 1. světové války, které jsou však známy menšině lidí. Přesto nejsou dost dobře vysvětleny. Zpracování je navíc poměrně nudné a celý děj táhne p. Vetchý. Nevím, jestli nešlo vybrat na p. Kramáře jiného herce než Donutila. Mám pocit, že na ČT je vidět téměř denně v různých pořadech. Už mi dělá vůbec problém mu Kramáře věřit a některé scény mi přišly až tragikomické. Kdyby raději někdo vytvořil srozumitelný hraný dokument o těchto osobnostech s úplně jinými, ne tolik známými, ale také dobrými herci, a pořad běžel na ČT2, alespoň pro mne by to byla zajímavější forma. Doplňuji, že ve 2. díle mi opět některé scény přišly tragikomické a okolnosti atentátu byly vysvětleny opravdu mizerně. P.S.. NA POSLEDNÍ FOTCE V GALERII je Martin Finger a ne Ondřej Malý. Již opraveno.

• 23.9.2018  21:00

Ale jo, šlo to. Za tu krásnou přírodu a odvahu jim odpustím i mostek se zábradlím a dveře spletené z větví, které se již otevírají na jednu stranu :) Ty se daly najít tu dobu u Egypťanů, což bylo trochu z ruky :)

• 31.8.2018  11:03
    1945 (2017)

Výborné psychologické drama v autentickém černobílém podání. Vždy takové počiny považuji v dnešní době za hrdinství. Dobře zahrané, skvěle vybraná podkreslovací hudba. A pocit z děje? Je to hnus, velebnosti.

• 16.8.2018  10:15
    Prohibitoria (studentský film) (2017)

Kromě Štvanice další výborný nový český studentský film. Již profesionální práce. Napínavé, dusné, herecky dobře odvedené a zajímavá hudba navrch. Gratuluji a jen tak dál.

• 16.8.2018  10:09
    Štvanice (studentský film) (2017)

Moc se mi líbil obsah i styl filmu. Na Štvanici jsem chodila jako dítě bruslit, takže mě téma moc potěšilo. Opravdu vydařené dílko. Jen tak dál. Šikovné nové filmaře potřebujeme jako sůl.

• 28.7.2018  12:56

.....ten měl jen achillovu patu, já celé tělo!....:) Svěží konverzační a situační humor, jaký mám u Allena ráda. Rozhovory s "Judy Madrace" opravdu nemají chybu :)

• 17.7.2018  17:08

Velmi vydařený ženský emocionální film. Hlavní představitelka na životní křižovatce, zmítána různými obavami a úzkostmi. Herectví Valerie je velmi přirozené a navíc je v reálu moc sympatická. Snímek mi připomněl naše Tajnosti Alice Nellis ovšem s vícero problémy, které Robertina řeší i prožívá. Přesto jsou některé situace i nenásilně úsměvné, což filmu přidává do plusu. (53. MFF KV)

• 17.7.2018  14:09
    235 000 000 (1967)

Oceňuji historickou unikátnost tohoto dokumentu. Chvílemi sice záběry působí hodně přelétavě, což je však dáno množstvím štábů, které se na snímku podílely. Odměnou jsou ale okamžiky ze všech možných koutů bývalého Sovětského svazu. Moc pěkně zde vidíme propastné rozdíly mezi významnými událostmi oficiální státní moci a různými oslavami obyčejných lidí i v odlehlých částech SSSR. Kromě rozmanitých tradic mne bavily i vtipné záběry s dětmi a mladými lidmi. Oproti tomu části s těžkým průmyslem a vojenstvím působily hrozivě, což byl patrně záměr pana režiséra. Jenom malá připomínka, že pro mladší generaci bylo těžké vnímat některé detaily, osobnosti (politici, kosmonauti) a události bez titulků. A ještě něco k názvu 235 000 000, snad značí počet členů tehdejší sovětské komunistické strany, ale nejsem si jistá. Mohu plně souhlasit s větou v obsahu: Výsledkem je emocionálně a vizuálně atraktivní portrét nadčasových okamžiků v lidském životě. A ještě dodám, že uvolněná atmosféra konce 60. let je zde velmi patrná, stejně jako byla i v naší společnosti a tvorbě. (53. MFF KV)

• 16.7.2018  17:35
    53 válek (2018)

Čekali jsme velké psycho od začátku až do konce a skutečně se nám ho dostalo. Velmi sugestivní zážitek s výborným hereckým výkonem Magdaleny Popławské. Film rozhodně není pro každého, protože postupný rozpad osobnosti hlavní představitelky s vámi pořádně mává. O to víc, že vás zároveň štve sebestřednost a lhostejnost manžela, a matka, která včas nezasáhne, aby dceři pomohla s odbornou péčí. Film je velmi zajímavý, ale opakovaně bych ho asi vidět nechtěla. (53. MFF KV)

• 16.6.2018  10:28

Velmi vydařená svěží konverzačka, natočena se švihem a italským temperamentem. Z velké legrace do slušného dramatu. Kdepak riskovat hry na pravdu, to se vždy vymstí. A za originální konec přihazuji hvězdu navíc.

• 12.6.2018  15:23

Škoda že hlavní postavy neměly velké charisma, zvláště Marlowe, protože jinak to byla slušná detektivka noir. Takhle musím hodnotit jen průměrně a hvězdy dávám především vizuálu.

• 4.6.2018  11:52
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Jsem ráda, že zase jednou mohu pochválit český film, i když televizní. Doufám, že pan Ondříček bude dále natáčet i celovečerní filmy a že se mu bude dařit. Silné téma s dobrým scénářem, jako tady. M. Issovou i M. Taclíka mám moc ráda, takže jsem si jejich výkony užila. S havířským slangem jsem měla také problém, ale k příběhu zkrátka patří. Jeho množství bylo dobře ukočírováno.

• 29.5.2018  11:39

Řekla bych, že tohle komorní drama je o začarovaném kruhu. Vydělat si zde, znamená pohybovat se na hraně zákona. Jestli to vyjde nebo ne, se nikdy neví. Celkem bezútěšná situace, kterou se Doru snaží zvládnout především kvůli Medě, kterou má rád jako vlastní dceru. Konec filmu byl vyřešen velmi dobře. Mám o čem přemýšlet.

• 2.5.2018  14:24

Perla pro milovníky filmu a historie. Dokonale zrestaurované. Záběry jsou natolik uchvacující, že film budu chtít vidět znovu. Tentokrát již nebudu sledovat titulky, ale vychutnám si všechny detaily obrazu, které opravdu stojí za to. Z let 1895 - 1905, neuvěřitelné!

• 27.3.2018  13:44
    Dřevorubec (2017)

Škoda divného konce. Vůbec mi nevadí otevřený, ale tohle bylo moc. Příběh se slibně rozvíjel, nádherná příroda, sympatický Anders, a časté přemýšlení, co všechno se vlastně asi v jeho životě stalo. Záhadné flashbacky, které mohly trochu pomoci. Ale vlastně vše zkomplikovaly. Pocit po skončení filmu jsem měla s otázkou, co tím chtěl vlastně autor říci? Nemám ráda příliš dlouhé filmy, ale tady jsem měla dojem nedotaženosti, prostě střih a konec. Nakonec jsem to přestala řešit, protože film chtěl ukázat především těžké vyrovnávání se s tragickými událostmi v rodině, v osobním životě, možná i s pocity viny. Místo pročištění hlavy Anderse patrně dostihly ošklivé vzpomínky a negativní emoce. Nebo ne?

• 22.3.2018  13:05

Čekala jsem možná trochu více. Film občas zklouzával do klišé scén a příliš tlačil na emoce. Herecké výkony obou hlavních představitelů však byly výborné. Hudba a reálie přelomu 70. a 80. let byly také vydařené. Jako bonus jsem viděla stále roztomile ušatého a sympatického Billy Elliota po 18 letech společně s jeho učitelkou tance, skvělou Julií Waltersovou, která mu zde hrála matku :)

• 21.3.2018  11:43
    Havrani (2017)

Drsný příběh z drsné krajiny, tak jak to seveřani vnímají a umí dobře ztvárnit. Herec v hlavní roli zoufalého a udřeného otce byl opravdu výborný. Postupem času mi ho bylo velmi líto. Pěkné přírodní záběry prohloubené zvuky různých ptáků, o které se starší syn přednostně zajímal. Zajímavý psychologický snímek.

• 20.3.2018  10:21

Opravdu úžasný dokument. Záběry africké přírody i domorodců ze 20. a 30. let naprosto unikátní. Životní příběh manželů Johnsonových je jedinečný. Dokument je zdrojem spousty informací, ale zároveň i mnoha emocí. Pobaví i rozesmutní. Musela to být velmi mravenčí dlouholetá práce. Klobouk dolů a přeji tvůrcům s tímto snímkem samé úspěchy.

• 20.3.2018  10:10

Určitě zajímavé téma, zpracované však poněkud kostrbatě. Děj se odvíjel pomalu, čekala jsem i trochu více tajemna, než se mi dostalo. Na druhou stranu ten les, ve kterém se děj hlavně odehrával, byl úžasný. Hlavní představitelé, vědkyně a spisovatel, byli pro mě celkem nevýrazní. Přijde mi, že na prohloubení hereckých výkonů paní režisérka nasadila fyzická postižení, aby byly postavy výraznější. Ale za originalitu a specifickou atmosféru si film slušné hodnocení jistě zaslouží.

• 20.2.2018  10:37
    Mandragora (divadelní záznam) (1971)

Mandragora je určitě archivní perlička s vynikajícími osobnostmi tehdejšího Činoherního klubu. Je skvělé, že se uchovala. V tehdejší době to musela být pro lidi úplná pecka. A klobouk dolů před podobnými fyzickými výkony na jevišti. Ale...já na frašky moc nejsem a přijdou mi hrozně splašené a přehrávané. Navíc mi chybí u divadelního záznamu přirozená reakce obecenstva. Vážím si však toho, že ČT art podobné vzácné kousky nabízí divákům, a doufám, že vydrží co nejdéle.

• 17.2.2018  23:56

Velmi zvláštní film, který mě už dlouho lákal a vytáhl mě do kina. Nelituji. Vizuálně krásné vztahové drama, herecká exhibice Lewise a poslední půlhodinka vyloženě černý humor. Ani jsem nečekala, že se docela zasměju s postranními myšlenkami, co by se vše dalo vyzkoušet na vlastním partnerovi. A jako vždy za vše vlastně může matka.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8