ibeh

ibeh

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 17.11.2017  11:52
    O vodě, lásce a štěstí (TV film) (1981)

"Láska i voda mají stejnou sílu, jen musí téci správným směrem" řečeno na závěr vodníkem Matějem v podání vždy skvělého pana Zindulky. Podobný styl pohádek mě provázel dětstvím a mládím. Sice natočeno pouze ve studiu, ale poctivě, s výbornými herci i hudbou Miloše Štědroně. Po dramatické stránce mohl být příběh dokonalejší, tím pádem i o něco delší, ale přesto se mi pohádka líbila. Stokrát raději bych takový styl viděla na obrazovce o Vánocích, než novodobé české často slátaniny. Chybí mi poetika a kouzlo bez chaosu. Ovšem nevím, co by na to řekla dnešní mláďata.

• 13.11.2017  10:20

Perfektní zpracování tématu, které jsem již prožívala několikrát např. u filmů o různých ústavech v Irsku 60. let. Prostě jedna velká hrůza. Člověk často jenom nevěřícně zírá. Kromě skvělých hereckých výkonů snímek provázela i moc pěkná hudba. Pátou hvězdu ode mne dostali bratři (snílek Elmer se svým vypravěčským uměním jako malý Andersen) a inspektorka Lundová, která konečně odložila svetr a projevila ženské emoce ;-)

• 11.11.2017  11:35

Typicky festivalový menšinový film. Černohumorné vtípky ze specifického podsvětí současného Švédska ve spojení s vtipnou zápletkou s deníkem darebáka na rozcestí, mě bavily. Ovšem konec filmu mně nesedl a zkazil mi celkový dojem. Najednou hrozná dětinskost a nelogičnost neodpovídající předchozímu ději. No, nevím.

• 21.10.2017  16:34

O kosatkách jsem se dozvěděla nové věci, o lidech ani ne, jsou pořád stejní. Pěkně natočené a moc smutné, ovšem s nadějným koncem.

• 14.10.2017  13:28
    Teorie tygra (2016)

Dlouho už některým lidem dlužím vysvětlení, proč jsem se u Teorie tygra moc nebavila. Půjdu na to celkem stručně: 1/ Pasivní postoj manžela, inteligentního člověka, který léta vše odkýve, myslí si něco jiného a raději po x letech uteče do "nemoci", mě spíše iritoval a postavě jsem ho nevěřila. 2/ Matka s dcerou mi lezly na nervy. 3/ Rychlému zázračnému "procitnutí" dcery jsem nedokázala věřit. Tož tak, mám asi raději jiné formy komedií. Tři hvězdy jsem dala filmu za herecký výkon pana Bartošky a paní Balzerové.

• 13.10.2017  13:52
    Učedník (2013)

Psychologické drama, které se pomalu rozvíjí a přidává na napínavosti. Děj byl zasazen do r. 1939, do oblasti Finska se švédskou menšinou, kdy ještě v rodinách převládal patriarchát. Herecké obsazení se povedlo právě z této komunity. Pro znalce severských jazyků to může být zajímavé. Správce majáku až příliš velký despota, který není ochoten přiznat pravdu sobě i ostatním. Zajímavé téma i zpracování, které mi sedlo do nálady a vkusu. Mohu doporučit těm, kteří mají rádi drsné skandinávské reálie i postavy. Viděno v rámci filmové přehlídky Suomi100 ke 100. výročí nezávislosti Finska.

• 13.9.2017  18:12
    Lore (2012)

Moc pěkné psychologické drama z konce druhé světové války z jiného pohledu, než jsme běžně zvyklí. Ženská ruka je tady viditelná. Nádherná hudba. Shlédnuto podruhé se silnějším prožitkem. Docela těžký otevřený konec, kterého si cením. DOTAZ: proč zde nejsou uvedena tato ocenění? 2012 MFF Stockholm Bronzový kůň za nejlepší film, 2012 MFF Locarno Cena diváků, 2012 MFF Stockholm nejlepší herečka, nejlepší kamera, nejlepší hudba, 2012 MFF Valladolid nejlepší nová režisérka. Všechna ocenění a nominace: http://www.imdb.com/title/tt1996310/awards?ref_=tt_ql_op_1

• 13.9.2017  11:26

Francouzi dokumenty o svých umělcích rádi natáčejí a také je ve většině moc dobře umějí. Henriho obrazy jsem poprvé viděla někdy v 80. letech a hodně jsem jich zapomněla, stejně tak jako informace o jeho složitém osobním i uměleckém životě. Po tomhle uceleném a moc pěkně zpracovaném dokumentu jsem pro sebe znovu a lépe objevila naivního a geniálního snílka Rousseaua, jehož obrazy mám teď uloženy v paměti, v srdci i v PC(což je do budoucích let dost důležité).

• 30.8.2017  22:40
    Příchozí (2016)

Zatím nejlepší kousek, který jsem od Denise viděla. Opět záhadný a tajemný, se spoustou nejasností a otázek, mozkovna a všechny smysly pracovaly maximálně. Napětí bez zbytečné akčnosti. Právě taková scifi, s využitím vlastní fantazie, mám nejradši. Jako když jsem kdysi četla např. Lema. K tomu pěkná hudba a příjemný herecký projev Amy i Jeremyho.

• 29.8.2017  09:56

Vypadá to, že větší akčnost příběhů dodá více šťávy seriálu. Zkrátka trestní právo. A Plesl byl jako vždy vynikající. Ale je to jen začátek.

• 29.8.2017  09:48

Opravdu hodně trapný :-) Takže končím. Škoda kvalitních hereček a herců. Tudíž nehodnotím neb na to nemám nervy ani čas.

• 8.8.2017  10:20
    Polina (2016)

Film pro milovníky klasického i modernějšího pojetí baletu. Je pravda, že hlavní představitelka i děj nejsou nijak moc originální a natočeno je to spíše jako hraný dokument. Osud Poliny se podobá mnoha mladým lidem utíkajícím z Východu za svým tvůrčím snem. Ovšem i ve vysněném prostředí může být vše jinak. Hvězdu navíc jsem dala za taneční scény, zajímavou dynamickou hudbu a pěkné ztvárnění hledání sama sebe a svého talentu. Některé scény mi připomněly vynikající dokumenty Tanečník a Pina.

• 5.8.2017  10:50
    Traja chrobáci (TV film) (1976)

Během života viděno několikrát. Vždy velká zábava, dovednosti pana Roháče, Skoumala, Jiráka, Polívky a Dvořáka s výbornou scénografií pana Hlocha se opravdu povedly skvěle skloubit. Tak akorát na pozvednutí nálady.

• 27.7.2017  11:16
    Z lásky nenávist (TV film) (2017)

Ano, opravdu drsná výpověď týraných žen. Někdy se divím, jak to mohly nechat zajít až tak daleko, i kvůli vlivu na děti, ale nesoudím. Vím, že vymanit se z bludného kruhu je psychicky i kvůli ekonomickému zázemí velmi těžké. Často jsou týrané ženy na svém partnerovi po všech stránkách závislé a z toho se opravdu neodchází lehce. Navíc se časem dopracují k myšlence, že ony vlastně za vše můžou. A navrch kolikrát velké nepochopení okolí a často i vlastních dětí, když zrovna nebývají svědky "sofistikovaného" násilí hlavně psychického rázu. Je hrozné, jaké bestie se v nás schovávají, jak jsme po této stránce "vynalézaví". Výborný seriál na podobné téma je https://www.csfd.cz/film/398595-tajne-zivoty/komentare/, který teď sleduji a mohu doporučit.

• 23.5.2017  09:48
    Slídil (2014)

Napětí, spád a především skvělý Jake. On byl vždycky zvláštní a tady na mě působil opravdu jako robot s naučeným textem i reakcemi. Měla jsem z něj chvílemi husí kůži. Oceňuji i práci maskérů. Mediální svět je nebezpečný, plný manipulací, a takovýchto týpků se tam určitě schová hodně. Závěr filmu vyzněl velmi pravděpodobně, líbil se mi, ale zároveň i děsil.

• 9.5.2017  12:23
    Návštěvy u pana Greena (divadelní záznam) (2016)

Gratuluji k úžasnému hereckému výkonu pana Zindulky!

• 14.4.2017  22:32
    Nás to tady furt baví (koncert) (2015)

....a to je moc dobře, protože koncert a výběr hostů byl perfektní jako vždy. Děkuji, bylo to krásné.....

• 1.4.2017  21:21
    Fritz Lang (2016)

Moc se mi líbila černobílá stylizace, prolínání dokumentárních záběrů s nově natočenými a s úryvky z Langových filmů jsou dokonalé. Člověk se skutečně ocitnul ve 30. letech minulého století a vnímal i předválečné nálady v tehdejším Německu. Langova fascinace zlem byla taky skvěle natočena. Filmový bonbónek.

• 1.4.2017  21:13

Panelstory o takové "normální" rodince a o tragických koncích jejích členů. Velmi zajímavě natočeno, vyzdvihuji obdivuhodný herecký výkon pana Ogrodnika v náročné roli syna Tomka a úžasnou scénu s padajícím letadlem. Na debut opravdu velmi vydařené dílko. Je zajímavé sledovat, jak některé typy lidí svými myšlenkami, tvorbou či způsobem života zlo a neštěstí vyloženě přitahují.

• 29.3.2017  09:57
    Mžitky (2016)

Syrové a pravdivé od začátku až do konce. Mělo by být promítáno v rámci výuky studentům středních a vysokých škol, protože snahy o navrácení totalitních režimů s despoty v čele jsou nyní celosvětově velmi silné. Poklona panu Lindovi za jeho náročný herecký výkon, který zahrnoval ztvárnění hlavního hrdiny fyzicky výrazně hendikepovaného. Wajda bez kompromisů, čestné ukončení jeho tvůrčího života.

• 25.3.2017  11:27

Vážení, vždyť je to z velké části černá komedie, jak vyšitá. Trefná slova paní Agnieszky, tak trochu Tarantin v ženském podání. Ve zdejším popisku žánrů by tam měla být uvedena, protože z ponuré atmosféry první poloviny filmu se postupně stále více forma točí ke svéráznému humoru. Krimi, drama, mystika, ale i ta komedie, která v popisku fakt chybí a je to poměrně zavádějící. Čekala jsem totální depku a dostalo se mi dobré zábavy, i když asi ne pro každého, protože míchání žánrů je opravdu velké, dokonce až k nadsazené pohádce :-) Sama podobné míšeniny ve většině nemusím, ale kdo umí, ten umí. Chápu, že dost záběrů mrtvých či vycpaných zvířat někomu hodně vadí, ale ve filmu mají zásadní význam. Hlavní představitelka se se svou rolí poprala skvěle, a věřte, že jsem jí dost rozuměla, i když občas dokázala pěkně lézt na nervy :-) Paní Holland s revolučním srdcem i elánem se s ní hodně ztotožnila. Dle jejích slov ji také současná "lovecká" polská politika velmi štve. Obávám se, že myslivci a lovci budou tento film snášet těžce. A na závěr, pan Krobot měl sice vedlejší, ale velmi povedenou roli. Nehleďte na hodnocení a jděte se na film podívat do kina. Originál každým coulem, nuda ani náhodou.

• 11.3.2017  18:31

Silný zážitek z filmu se mi nějak ještě rozležel v hlavě a jednu hvězdu přidávám za moc sympatickou ústřední zamilovanou dvojku, za krásnou exotickou horskou krajinu a za vyplavení všech možných emocí při závěrečných titulcích. Vážení, to je fakt občas potřeba.

• 8.3.2017  22:31

Celou cestu z kina jsem šla domů s úsměvem na tváři. Paní Němcová i pan Mišík mohou být opravdu spokojení, a myslím si, že lepší dárek ke kulatinám asi ani nebyl možný. Takhle pestrý filmový dokument už jsem dlouho neviděla. Samozřejmě skvělá muzika, historie, nostalgie, humor i fantazie. Americké souvislosti dodaly snímku koření a trochu i napětí. Mrzí mě, že se dokončení filmu nedočkal pan Hladík, ale třeba se sem z toho vesmírného nekonečna občas mrkne. Zkrátka balzám na duši a moc všem tvůrcům gratuluji!

• 2.3.2017  14:16
    La La Land (2016)

Po rozporuplných názorech jsem od filmu neočekávala příliš, ale byla jsem zvědavá. Hlavní herecká dvojice poměrně slušná, nejsou moji oblíbenci, tance i jazzu (o kterém se spíše hodně mluvilo) však málo. Děj jednoduchý a hlavně se příliš táhl. Málo výrazných melodií. Celkově musím říci, že to byl pro mne průměrný zážitek a na muzikálové špičky film nedosahuje. Je to více romantický příběh se zpěvy, než muzikál. Konec je sice originální, ale celý film tím nezachraňuje. Oscary už dlouho neberu moc vážně.

• 12.2.2017  17:08
    Papíroví andílci (TV film) (2014)

Nechala jsem se nachytat. Kýčovitější film už jsem dlouho neviděla, ještě navíc s hroznými hereckými výkony. Mirek Dušín v akci, kdo na něj kamenem, on na něj chlebem. Děj průhledný od začátku až do konce. Ne, opravdu ne.

• 11.2.2017  10:30
    Paterson (2016)

Poezie všedních dnů, krásná hudba i obraz, jemný humor, výborný vlídný a talentovaný Adam i žárlivý pes Marvin. Celkově pohlazení na duši a uvedení do jiného světa, než je kolikrát kolem nás. Pro mě to byl hodně pocitový film a moc jsem si ho užila. Komorní snímek do malého kina. Stále se ještě takovéto perličky točí a to je moc dobře.

• 22.1.2017  13:08

Komorní příběh jedné odvážné sámské (dříve laponské, dnes Sámové považují za hanlivý název) dívky, která se snaží o osamostatnění a dosažení vyššího vzdělání v Uppsale. Její cesta samozřejmě není snadná, bojuje s nepochopením pedagogů i dívek v internátní škole odtržené od civilizace a plné ponižování, snaží se odpoutat od rodinných tradic, prožije první lásku, bojuje s předsudky švédské společnosti a chce získat finanční prostředky na další studium. Vyzdvihuji výborný herecký výkon hlavní představitelky, krásnou hudbu Andersena a pěkné záběry drsné severské krajiny. Snímek mohu určitě doporučit. SCANDI 2017

• 20.1.2017  13:20

Bizarní, absurdní, ujetý, černohumorný horůrek v podání nejlepších dánských herců, kteří si to opravdu užívali a donutili nás smát se i scénám, které byly často na hraně všeho, o čem se mi naštěstí ani nezdá. Originalita se seveřanům skutečně upřít nedá a Jensen se stává po několika filmech, které jsem od něj už viděla, mým dalším oblíbeným režisérem a scénaristou (do hlavy bych mu však radši nahlížet nechtěla). Jenom doufám, že v Dánsku podobné týpky jako ve filmu nepotkám, ale na druhou stranu zmutovaný čáp se mi moc líbil ;-) SCANDI festival 2017

• 14.1.2017  11:52

Tahle černohumorná gangsterka mě dost pobavila. Nevím, jestli by tak fungovala vždy, ale včera mi opravdu sedla do nálady. Více než Michael mě bavil jeho otec a jednotliví gangsteři a jejich dialogy. Klub majitelů bojových psů taky nebyl k zahození :-) Opravdu docela sranda.

• 6.1.2017  10:07
    Polednice (2016)

Nejsem vyloženě "hororový" divák, mám ráda spíše napínavá dramata, detektivky a thrillery. Takže v tomhle směru rozhodně zklamaná nejsem. Užívala jsem si atmosféru a výborné herecké výkony Aničky a Daniely. V roli Anetky bych si asi dokázala představit i někoho jiného. Prostředí domu, sousedů či vizí se určitě dalo ještě více "ztajemnit", ale na komorní příběh docela slušné. Škoda té rychlé proměny Elišky, jak už tady někteří psali. Asi by to chtělo ještě trochu času navíc. U mě slušných 70%.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6