ibeh

ibeh

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 16.6.2018  10:28

Velmi vydařená svěží konverzačka, natočena se švihem a italským temperamentem. Z velké legrace do slušného dramatu. Kdepak riskovat hry na pravdu, to se vždy vymstí. A za originální konec přihazuji hvězdu navíc.

• 12.6.2018  15:23

Škoda že hlavní postavy neměly velké charisma, zvláště Marlowe, protože jinak to byla slušná detektivka noir. Takhle musím hodnotit jen průměrně a hvězdy dávám především vizuálu.

• 4.6.2018  11:52
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Jsem ráda, že zase jednou mohu pochválit český film, i když televizní. Doufám, že pan Ondříček bude dále natáčet i celovečerní filmy a že se mu bude dařit. Silné téma s dobrým scénářem, jako tady. M. Issovou i M. Taclíka mám moc ráda, takže jsem si jejich výkony užila. S havířským slangem jsem měla také problém, ale k příběhu zkrátka patří. Jeho množství bylo dobře ukočírováno.

• 29.5.2018  11:39

Řekla bych, že tohle komorní drama je o začarovaném kruhu. Vydělat si zde, znamená pohybovat se na hraně zákona. Jestli to vyjde nebo ne, se nikdy neví. Celkem bezútěšná situace, kterou se Doru snaží zvládnout především kvůli Medě, kterou má rád jako vlastní dceru. Konec filmu byl vyřešen velmi dobře. Mám o čem přemýšlet.

• 2.5.2018  14:24

Perla pro milovníky filmu a historie. Dokonale zrestaurované. Záběry jsou natolik uchvacující, že film budu chtít vidět znovu. Tentokrát již nebudu sledovat titulky, ale vychutnám si všechny detaily obrazu, které opravdu stojí za to. Z let 1895 - 1905, neuvěřitelné!

• 27.3.2018  13:44
    Dřevorubec (2017)

Škoda divného konce. Vůbec mi nevadí otevřený, ale tohle bylo moc. Příběh se slibně rozvíjel, nádherná příroda, sympatický Anders, a časté přemýšlení, co všechno se vlastně asi v jeho životě stalo. Záhadné flashbacky, které mohly trochu pomoci. Ale vlastně vše zkomplikovaly. Pocit po skončení filmu jsem měla s otázkou, co tím chtěl vlastně autor říci? Nemám ráda příliš dlouhé filmy, ale tady jsem měla dojem nedotaženosti, prostě střih a konec. Nakonec jsem to přestala řešit, protože film chtěl ukázat především těžké vyrovnávání se s tragickými událostmi v rodině, v osobním životě, možná i s pocity viny. Místo pročištění hlavy Anderse patrně dostihly ošklivé vzpomínky a negativní emoce. Nebo ne?

• 22.3.2018  13:05

Čekala jsem možná trochu více. Film občas zklouzával do klišé scén a příliš tlačil na emoce. Herecké výkony obou hlavních představitelů však byly výborné. Hudba a reálie přelomu 70. a 80. let byly také vydařené. Jako bonus jsem viděla stále roztomile ušatého a sympatického Billy Elliota po 18 letech společně s jeho učitelkou tance, skvělou Julií Waltersovou, která mu zde hrála matku :)

• 21.3.2018  11:43
    Havrani (2017)

Drsný příběh z drsné krajiny, tak jak to seveřani vnímají a umí dobře ztvárnit. Herec v hlavní roli zoufalého a udřeného otce byl opravdu výborný. Postupem času mi ho bylo velmi líto. Pěkné přírodní záběry prohloubené zvuky různých ptáků, o které se starší syn přednostně zajímal. Zajímavý psychologický snímek.

• 20.3.2018  10:21

Opravdu úžasný dokument. Záběry africké přírody i domorodců ze 20. a 30. let naprosto unikátní. Životní příběh manželů Johnsonových je jedinečný. Dokument je zdrojem spousty informací, ale zároveň i mnoha emocí. Pobaví i rozesmutní. Musela to být velmi mravenčí dlouholetá práce. Klobouk dolů a přeji tvůrcům s tímto snímkem samé úspěchy.

• 20.3.2018  10:10

Určitě zajímavé téma, zpracované však poněkud kostrbatě. Děj se odvíjel pomalu, čekala jsem i trochu více tajemna, než se mi dostalo. Na druhou stranu ten les, ve kterém se děj hlavně odehrával, byl úžasný. Hlavní představitelé, vědkyně a spisovatel, byli pro mě celkem nevýrazní. Přijde mi, že na prohloubení hereckých výkonů paní režisérka nasadila fyzická postižení, aby byly postavy výraznější. Ale za originalitu a specifickou atmosféru si film slušné hodnocení jistě zaslouží.

• 20.2.2018  10:37
    Mandragora (divadelní záznam) (1971)

Mandragora je určitě archivní perlička s vynikajícími osobnostmi tehdejšího Činoherního klubu. Je skvělé, že se uchovala. V tehdejší době to musela být pro lidi úplná pecka. A klobouk dolů před podobnými fyzickými výkony na jevišti. Ale...já na frašky moc nejsem a přijdou mi hrozně splašené a přehrávané. Navíc mi chybí u divadelního záznamu přirozená reakce obecenstva. Vážím si však toho, že ČT art podobné vzácné kousky nabízí divákům, a doufám, že vydrží co nejdéle.

• 17.2.2018  23:56

Velmi zvláštní film, který mě už dlouho lákal a vytáhl mě do kina. Nelituji. Vizuálně krásné vztahové drama, herecká exhibice Lewise a poslední půlhodinka vyloženě černý humor. Ani jsem nečekala, že se docela zasměju s postranními myšlenkami, co by se vše dalo vyzkoušet na vlastním partnerovi. A jako vždy za vše vlastně může matka.

• 16.2.2018  10:13
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Některé díly byly výborné, některé slabší, poslední dva díly už s vyloženě průhledným pachatelem. Seriál mě ale celkově docela bavil, mimochodem má krásnou znělku. Takže hodnotím tak na 75%. I kvůli milované tajemné Šumavě.

• 2.2.2018  13:17

Počítala jsem s tím, že tento film bude více vizuální než dějový, proto nejsem zklamaná. Právě naopak přidávám jednu hvězdu za nádherné výtvarné zpracování, za tu neskutečnou uměleckou a mravenčí práci více než 100 malířů, tvořících olejovými barvami. Za snahu věrně zobrazit všechny postavy podle získaných archivních fotek a Vincentovy tvorby. Přecházení z barevné současnosti do černobílé minulosti se mi také moc líbilo. I hudba je dobře zvolena, zaujme, ale neruší. Oceňuji hlavně originalitu a velkou odvahu, s jakou se tato koprodukce povedla. Je to film pro lidi, kteří mají rádi výtvarné umění a obdivují obrazy Vincenta. Kouzelný zážitek, který mi připomněl, jak je fajn, že se u nás roční období střídají, i když počasí dokáže pozlobit.

• 10.1.2018  17:23

Za ještě hluboké totality u nás naprosté zjevení. O síle svobody, tolerance a lásky s nádhernou přírodou a hudbou Neila Diamonda. Pro mě srdcovka, které dnes ledacos odpustím, protože mám film i hudbu v sobě hluboko uložené. Podruhé jsem ho viděla kdysi zhruba po 20 letech a ten pocit okouzlení ze studentských let se znovu objevil. Opravdu nadčasové dílko.

• 7.1.2018  22:31

Velmi náhodně nalezený a vybraný filmek bez jakékoliv informace předem. A pobavil i pohladil duši svým komorním příběhem i zpracováním. Tak příjemně plynul a sednul mi do nálady.

• 17.12.2017  15:48

Výtvarně nádherná, kouzelná, poetická i nostalgická pohádka. Co více si přát k navodění vánoční nálady. Pátou hvězdu dávám za krásnou hudbu. A venku sněží....

• 27.11.2017  10:41
    Přepadení (1955)

Viděno v kině Mat při akci Eskapády 2017 – mini festival 16mm filmu. Většina promítnutých krátkých filmů na ČSFD není, takže jsem ráda, že mohu ohodnotit alespoň jednu z agitek 50. let. Tři hvězdy dávám hlavně proto, že jsem se u snímku dost nasmála. Poučení z příběhu, jak tatínkovi zabránit, aby šel po práci do hospody hrát karty, a jak tím ušetřit penízky, které se mohou uložit na vkladní knížku :)

• 25.11.2017  11:49

Zajímavě zpracovaný protiválečný film, pro mě občas dost polopatický. Ale bonusem je období konce 1. světové války a těsně po ní i originální příběh. Moc vyvedená scénografie, kostýmy, kamera i hudba. Musím vyzdvihnout výborný herecký výkon samotného Dupontela v roli účetního, pěkně se sám zrežíroval :) Natočeno s francouzskou lehkostí.

• 17.11.2017  11:52
    O vodě, lásce a štěstí (TV film) (1981)

"Láska i voda mají stejnou sílu, jen musí téci správným směrem" řečeno na závěr vodníkem Matějem v podání vždy skvělého pana Zindulky. Podobný styl pohádek mě provázel dětstvím a mládím. Sice natočeno pouze ve studiu, ale poctivě, s výbornými herci i hudbou Miloše Štědroně. Po dramatické stránce mohl být příběh dokonalejší, tím pádem i o něco delší, ale přesto se mi pohádka líbila. Stokrát raději bych takový styl viděla na obrazovce o Vánocích, než novodobé české často slátaniny. Chybí mi poetika a kouzlo bez chaosu. Ovšem nevím, co by na to řekla dnešní mláďata.

• 13.11.2017  10:20

Perfektní zpracování tématu, které jsem již prožívala několikrát např. u filmů o různých ústavech v Irsku 60. let. Prostě jedna velká hrůza. Člověk často jenom nevěřícně zírá. Kromě skvělých hereckých výkonů snímek provázela i moc pěkná hudba. Pátou hvězdu ode mne dostali bratři (snílek Elmer se svým vypravěčským uměním jako malý Andersen) a inspektorka Lundová, která konečně odložila svetr a projevila ženské emoce ;-)

• 11.11.2017  11:35

Typicky festivalový menšinový film. Černohumorné vtípky ze specifického podsvětí současného Švédska ve spojení s vtipnou zápletkou s deníkem darebáka na rozcestí, mě bavily. Ovšem konec filmu mně nesedl a zkazil mi celkový dojem. Najednou hrozná dětinskost a nelogičnost neodpovídající předchozímu ději. No, nevím.

• 21.10.2017  16:34

O kosatkách jsem se dozvěděla nové věci, o lidech ani ne, jsou pořád stejní. Pěkně natočené a moc smutné, ovšem s nadějným koncem.

• 14.10.2017  13:28
    Teorie tygra (2016)

Dlouho už některým lidem dlužím vysvětlení, proč jsem se u Teorie tygra moc nebavila. Půjdu na to celkem stručně: 1/ Pasivní postoj manžela, inteligentního člověka, který léta vše odkýve, myslí si něco jiného a raději po x letech uteče do "nemoci", mě spíše iritoval a postavě jsem ho nevěřila. 2/ Matka s dcerou mi lezly na nervy. 3/ Rychlému zázračnému "procitnutí" dcery jsem nedokázala věřit. Tož tak, mám asi raději jiné formy komedií. Tři hvězdy jsem dala filmu za herecký výkon pana Bartošky a paní Balzerové.

• 13.10.2017  13:52
    Učedník (2013)

Psychologické drama, které se pomalu rozvíjí a přidává na napínavosti. Děj byl zasazen do r. 1939, do oblasti Finska se švédskou menšinou, kdy ještě v rodinách převládal patriarchát. Herecké obsazení se povedlo právě z této komunity. Pro znalce severských jazyků to může být zajímavé. Správce majáku až příliš velký despota, který není ochoten přiznat pravdu sobě i ostatním. Zajímavé téma i zpracování, které mi sedlo do nálady a vkusu. Mohu doporučit těm, kteří mají rádi drsné skandinávské reálie i postavy. Viděno v rámci filmové přehlídky Suomi100 ke 100. výročí nezávislosti Finska.

• 13.9.2017  18:12
    Lore (2012)

Moc pěkné psychologické drama z konce druhé světové války z jiného pohledu, než jsme běžně zvyklí. Ženská ruka je tady viditelná. Nádherná hudba. Shlédnuto podruhé se silnějším prožitkem. Docela těžký otevřený konec, kterého si cením. DOTAZ: proč zde nejsou uvedena tato ocenění? 2012 MFF Stockholm Bronzový kůň za nejlepší film, 2012 MFF Locarno Cena diváků, 2012 MFF Stockholm nejlepší herečka, nejlepší kamera, nejlepší hudba, 2012 MFF Valladolid nejlepší nová režisérka. Všechna ocenění a nominace: http://www.imdb.com/title/tt1996310/awards?ref_=tt_ql_op_1

• 13.9.2017  11:26

Francouzi dokumenty o svých umělcích rádi natáčejí a také je ve většině moc dobře umějí. Henriho obrazy jsem poprvé viděla někdy v 80. letech a hodně jsem jich zapomněla, stejně tak jako informace o jeho složitém osobním i uměleckém životě. Po tomhle uceleném a moc pěkně zpracovaném dokumentu jsem pro sebe znovu a lépe objevila naivního a geniálního snílka Rousseaua, jehož obrazy mám teď uloženy v paměti, v srdci i v PC(což je do budoucích let dost důležité).

• 30.8.2017  22:40
    Příchozí (2016)

Zatím nejlepší kousek, který jsem od Denise viděla. Opět záhadný a tajemný, se spoustou nejasností a otázek, mozkovna a všechny smysly pracovaly maximálně. Napětí bez zbytečné akčnosti. Právě taková scifi, s využitím vlastní fantazie, mám nejradši. Jako když jsem kdysi četla např. Lema. K tomu pěkná hudba a příjemný herecký projev Amy i Jeremyho.

• 29.8.2017  09:56

Vypadá to, že větší akčnost příběhů dodá více šťávy seriálu. Zkrátka trestní právo. A Plesl byl jako vždy vynikající. Ale je to jen začátek.

• 29.8.2017  09:48

Opravdu hodně trapný :-) Takže končím. Škoda kvalitních hereček a herců. Tudíž nehodnotím neb na to nemám nervy ani čas.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7