Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Pohádka
  • Akční

25 km/h (2018)

Nečekané vtipné se spoustou překvapujících situací.

Café society (2016)

Příjemně plynoucí, takže jsme uzavírali sázky, kolik bude Veronic celkem a která bude poslední ;-)

Svatá (2024) (TV film)

Výborně zahrané, zápletka dobrá. Od začátku bylo jasné, že Olga měla v lágru jinou úlohu, jen nebylo zřejmé jakou.

Zločiny srdce (1986)

Všechny ty ženské byly na zabití, některé se o to pokoušely. Nepřišlo mně to ani dramatické, ani k popukání. No nic. Tohle všechno den píšu, abych si to omylem nepustil ještě jednou

plakát

Jestli jednou odejdu (1985) (TV film)

Naprosto famózní Janżurka, asi nejvíc sexy Maciuška. Celkově velice povedená vztahovka.

Substance (2024)

Dvě herečky, dvě skvělé figury, obě se je nebojí odhalit. Film má dynamiku i myšlenku. Nejsem si vůbec jist, kolik diváků ji vůbec pobralo. No dobře: má skutečně právo na úspěch a štěstí jen mladí a krása a je potřeba tomu obětovat lautr všechno? Demi vyfikla úžasnou roli. Mladá je pěkná, dobře se na ni dívá. Pořád nevím, jestli blbě hrála, nebo to byl režijní záměr.

Mr. Kneff (2024)

V době kdy, film pod 90 minut, aby pohledal. Kdy nový režisérský sestřih obvykle přidává několik minut, velmi oceňuji odvahu ke zkrácení o 20 minut a dalšími "refaktoringu" 30 let starého díla. Osobní uvedení režisérem ve Varech bylo natolik vtipné, že jsme si dali úkol sjet letos celou jeho filmografii včetně Kafky. Barevné tituly a svižný soundtrack dali filmu zvláštní atmosféru. Rozhodně stojí za shlédnutí.

plakát

Architektura ČSSR 58–89 (2024)

Další světová premiéra ve Varech. Málem se nepromítalo. Filmová delegace čítala 17 osob. Naštěstí nemluvili všichni. I tak se tlumočnice dost zapotila. Celý projekt od knihy přes seriál po film zabral neskutečných 9 let. Podobné jako projektování a stavba některých budov, tak si aby to mělo tu atmosféru. Nebylo to jen o návrzích, spolupráci inženýrů různých profesí s architekty, výstavbě, bylo to i o bourání. Bylo to i o tom, že se bouralo vždycky a důvody k tomu byly různě validní. Měl jsem trochu obavu jestli zvládnu dokument na více než 2 hodiny. Obavy byly zbytečně, uteklo to a ještě jsem se něco dozvěděl.

Po zavírací době (1985)

Velká jízda nočním New Yorkem. Práce v IT se 40 let změnila. Noční NY asi tolik ne. Ponaučení: nenech se pozvat od holky v baru k ní na návštěvu. A v New Yorku už vůbec

Tropicana (2024)

Náš první film letos ve Varech. A hned světová premiéra. Celovečerní debut úspěšného režiséra krátkometrážních filmů. Tohle taky nebylo dlouhé, zato dlouhých záběrů tam bylo spousta. Pomalé tempo nenudilo. Hudba neobtěżovala. Celé to mělo zvláštní poetiku. Jo a název je převzatý z jednoho filmu pro dospělé.