Karlas

Karlas

okres Kroměříž

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 4.2.2019  21:15

Že by se Rapl přeci jen v dobré obracel??? :-)

• 29.1.2019  21:28

No, sláva, tak už je to jasný ... nová seriálová krimi komedie je na světě. Je důležité odhadnout žánr, legrační detektivní povídání se mi hodnotí mnohem lépe. Kdo čekal pravého Rapla, musí být zklamán, ale já jsem se již zorientoval a zvyšuji hodnocení. :-)

• 22.1.2019  22:06

Smutný příběh z šera dávných věků, kdy ještě nemluvňátka zahynula bez ňader a lásky svých matek a synové byli ztraceni bez moudrosti a výchovy svých otců. Určitě příjemný zážitek pro příznivce Annaudova Boje o oheň.

• 14.1.2019  21:58

Na tady ty kraviny jsem si už v naší novodobé tvorbě zvykl, ale že to nacpou zrovna do Rapla, to mě překvapilo. Navíc, tady nebylo žádné vyšetřování, nebýt jedné video nahrávky, tak neměli nic. Kde je precizní kriminalistická práce? Ještě, že to Čermák pořád trochu drží.

• 6.1.2019  21:11
    Touha (1958)

Někdy až dojemná melancholická sbírka povídek Vojtěcha Jasného, který dokázal točit pěkné filmy i v době, kdy to nebylo úplně snadné.

• 15.12.2018  16:06
    Kaviár jen pro přátele (TV film) (1969)

Tohle by se mělo promítat dospívájící mládeži místo prezentace o pohlavní zdravovědě. TV film, který nese základy společenské inteligence, jenž je nezbytná pro další pokojný život v kruhu "dobrých" přátel. Trpké ... ale báječné :-).

• 15.12.2018  15:53

Velká vzácnost čekoslovenského filmového žánru, středověká detektivka z časů, kdy pravá česká šlechta ještě svírala moc ve svých rukou. Primitivní kriminalistické metody a bystré uvažování nás vedou napínavým vyšetřováním k tajemnému rozřešení. Hrdost, čest, úcta a věrnost v boji se zločinem v dávné historii naší vlasti.

• 24.11.2018  15:19
    Milada (2017)

Vždy mne zaráží, jak nejsme schopni sami natočit nic velkého z našich dějin,a když nám někdo pomůže, tak většina čsfd jen frflá. Přesto i mne zklamalo, že nepříliš zorientovaný divák se v tomto jedinečném příběhu může snadno ztratit ... poznal by snad třeba Jana Masaryka?

• 20.11.2018  22:20

Tak už těm Američanům asi konečně došlo, že jejich největší problém není Afghánistán, Irák ani Sýrie, ale koudel, co jim pěkně živě hoří těsně pod zadkem. Jeden z nejlepších válečných filmů dnešní doby, protože tohle je válka, co má na kontě již přes 100 000 mrtvých.

• 18.11.2018  22:46

Takový ... skutečně drsný Florenc 13.30, zasazený do velmi lidského balkánského příběhu. Je obdivuhodné, jak jeden z nejkrutěji válkou zkoušených evropských národů, dokázal natočit tuto úsměvnou filmovou baladu.

• 6.11.2018  22:02
    Kapesné (1976)

Milý, příjemný film s trošku suchou dějovou kostrou, která je však obskládána zajímavými lapáliemi malých výtečníků. Bohužel, doporučuji zhlédnout v původním znění s titulky, český dabing je zde asi to nejhorší, co jsem v poslední době slyšel ... tohle bylo plivnutí do tváře naší dabingové škole.

• 28.10.2018  18:40
    Cid (1961)

Nejkrásnější rytířský epos, plný vznešených myšlenek, který jsem zatím zhlédl. Doporučuji všem mužům dnešní doby, aby alespoň usrkli z poháru cti, statečnosti a lásky.

• 15.9.2018  17:54
    Králův kalich (TV film) (1974)

Smutný příběh království českého. Historická inscenace s jejimž duchem jsem stále pevně spjat, i když větry nových dob přináší jiné pohledy.

• 8.9.2018  00:08

Muzikálová romance sladká jako miska kandovaného ovoce, ale proč si jednou za čas neosladit život a příjemně si neodpočinout.

• 19.8.2018  22:42

Film, který jsem chtěl po deseti minutách vypnout s tím, že nejsem zvědavý na avantýry zasněných umělců. Příběh se však náhle rozehrává do hlubokého a dojemného vyprávění. Přesto, že mi postava Barbary připomínala člověka, který přesvědčen o své výjmečnosti a síle vstupuje do kolejiště s napřaženýma rukama, aby zastavil rychlík, hodnotím na závěr v plném počtu.

• 12.8.2018  22:12

Pěkně a precizně udělaný film, ale jen pro skutečné znalce a obdivovatele Leoše Janáčka.

• 12.8.2018  18:40

Pohádkově něžná pohoda s příjemnou japonskou uctivostí, ke které získávám čím dál větší obdiv, zvláště v době, kdy nám ty vulgární americké animované blbiny cpou horem dolem.

• 9.8.2018  23:39
    Noc pastýřů (TV film) (1992)

Pozoruhodná televizní hra o hrdém a pyšném člověku, který vchází ve střet se všemi autoritami, aniž by myslel na bezpečí a blaho svých blízkých. Rozum brzdí, ale srdce táhne vpřed … jen aby skvostný vůz velikosti talentu a krásných myšlenek nezmačkal pod koly to, co ho drží na cestě. Propracovaná inscenace Františka Filipa, ze které citíme hluboký duch F. L. Věka.

• 1.8.2018  17:02

Gajerova příjemná poezie za doprovodu skvělého skladatele Luboše Sluky, to se mi líbí, tohle mám opravdu rád. Kouzelné obrazy přírody, detaily krásy rozmanitých zvířat i lidská přívětivost, na jakou jsme ve filmech Václava Gajera zvyklí, nemůže pokazit ani rudý zákys v podobě rádoby pozitivní postavy prudkého soudruha Turka.

• 19.7.2018  23:03

Pokračování příběhu s cvičenými dinosaury, jehož myšlenka mi zlomila víru v ryzí dobrodružství pravého Jurského parku. Přesto jde o bohaté a fantastické zpracování, co dokáže pobavit. K pousmání je pak atmosféra závěru, že ani božská CIA či vševědoucí FBI nedokáží zasáhnout proti apokaliptickému počínání partičky mafiánských zbohatlíků ... ale ... vždyť je to jen film.

• 3.6.2018  16:13
    Bible (1966)

Krásně vytvořený, až dech beroucí epos, který příjemně stravitelnou formou vypráví příběh Starého Zákona. Historické velkofilmy 60. let jsou chloubou americké kinematografie a film Bible patří k těm nejlepším z nich.

• 13.5.2018  21:51

Domnívám se, že stejně jako v Marii Terezii nám už vizuální stránka jde. Teď už jen tu vodovou polévku zahustit něčím pořádným, kvalitním ... možná kusem "dobrého hovězího". Děj se přehnal celým filmem jako vítr pustým bitevním polem aniž by zanechal nějakou emoční stopu. Diváci neználí historických souvislostí či diváci ze zahraničí se pak musí dotázat, o čem to vlastně bylo? Tři za snahu natočit film z českých dějin.

• 23.4.2018  20:28
    Hastrman (2018)

Perfektně udělaná, místy až hororová, balada s bohatými obrazy krásné české přírody. Stále přemýšlím, jestli ve mne postava hastrmana vyvolává pocity obdivu či odporu. Závěrečná scéna se mi zdála docela šokující, ale pokud jí beru jako určitý odkaz hastrmanových slov, mohu ji příjmout v dobrém.

• 11.3.2018  19:17
    25. Český lev (TV pořad) (2018)

Adela Vinczeová je skvělá, uvážlivá, decentní, milá, příjemně vtipná moderátorka, co zachránila aspoň částečně důstojnost pořadu, který má vzdát hold československému filmovému umění. Agitaci a píšťalku si nechte na cirkusovou klauniádu.

• 26.2.2018  19:37

Odporný příběh ...

• 14.2.2018  23:23
    47 metrů (2017)

Film, který má na klice cedulku "profesionálním potápěčům vstup zakázán", pokud ovšem nechcete zábavnou kulisu k alkoholovému večírku po těžkém ponoru.

• 10.2.2018  17:56

Snad poměrně vyvážená abolicionistická bajka, při které by se generál Lee asi obrátil v hrobě. Nic méně je toto "čučavé" dílo velmi pěkně americky zpracováno. Další materiál k zamyšlení, proč naše kultůra v budoucnu zhyne v důsledku chyb našich předků.

• 27.1.2018  22:45

Dojemné jako trauermarsch na smutečním obřadu intergalaktické legendy. Pohřební vůz, vyzdobený figurkami kouzelných zvířátek a tažený čtyřmi páry imperiálních tanků, odváží příběh Star Wars někam na zasloužený odpočinek. Domnívám se, že je čas skončit a neprodlužovat tohle trápení, vždyť císařství už bylo poraženo ... nebo ne?

• 4.1.2018  22:43

Zde hodnotím především úžasnou obrazovou stránku a jednoduchý oddechový příběh. Ve srovnání s Jacksonovým King Kongem nás nepřejel obludový parní válec ... ale jen dodávka :-).

• 2.1.2018  22:01
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Pěkné, přesto bych raději viděl historický epos se souboji na bitevním poli, nikoliv TV film se souboji v posteli císařovny. Bohužel, na tohle asi už nikdy nebudeme mít srdce ani peníze ... a nepomůže nám ani koprodukce.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10