Karlas

Karlas

okres Kroměříž

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 31.5.2020  15:20
    MasterChef Junior (TV pořad) (2013)

Báječná zábava, ponižovat malé děti, zraňovat jejich city a zahrávat si s jejich emocemi. Tohle je zkrátka téměř na odpad. Co jiného čekat od amerických reality show, které nakazily i naši televizní kultůru jako viry.

• 15.5.2020  23:04

Něžný a tklivý příběh v tunice nevšední kouzelné animace. Tajemná cesta dvou statečných dětí, v duchu severských bájí, mne vtáhla do poklidného rozjímání v chrámu fantazie. Na závěr se mi připomněla slova jedné knihy, "pak začaly hlasy Ainur ... ztvárňovat téma ve velkou hudbu."

• 29.4.2020  23:00

Přes počáteční obavy a nedůvěru jsem se rychle naladil na způsob podání tohoto zajímavého a neobvyklého zpracování. Průměrné hodnocení skutečně jen za zklamání z toho, že je celkový příběh přerušen tak náhle.

• 24.4.2020  19:09
    Ponorka Hunley (TV film) (1999)

Pocta statečným občanům Konfederace, jenž se snažili odolávat řetězu námořních blokád svými technickými zázraky. Ponorka Hunley nebo slavný Merrimack (CSS Virginia) jsou kultovní bojové stroje, které jsem obdivoval už od mládí. Zpracování je sice trochu prosté, ale atmosféru a napětí tento film určitě nepostrádá.

• 29.3.2020  09:38
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

V době prvního vysílání jsem se za celou sérii pral proti trollům a odpadlíkům, abych zmírnil jejich negativní řádění. Bohužel, časem musím uznat, že poslední díly osmičky byly skutečně uspěchané. Vizuální pompa nahradila perfektní a precizní scénáristickou práci, na kterou jsme byli zvyklí po celou dobu této fantastické ságy. Styl hop - hop - hop může být vhodný pro děvčátko se švihadlem, ale ne pro důstojné zakončení tohoto jedinečného eposu.

• 4.3.2020  19:58

Hluboce smutné a dojemné vyprávění, přemýšlím, jestli jsem někdy zhlédl něco bolestnějšího. Tragický osud malého děvčátka a jejího bratra mi leží na srdci jako temný stín.

• 22.1.2020  22:04
    Narušitel (2019)

Co je tohle za nesmyslnou slátaninu? V téhle hrůze snad nesedí vůbec nic. Historická a příběhová zmatenost s nelogickým jednáním, kostrbatými dialogy a planými hereckými výkony. Jedna hvězda jen za dobrý úmysl.

• 5.1.2020  18:56
    Nepřátelé (2017)

Dobrodružná cesta plná bolesti, statečnosti a rozjímání, která dokáže vzít u srdce. Opravdu vzácné zpracování se zajímavými osobnostmi, nádhernou přírodou a zpytováním svědomí temných amerických dějin .

• 30.12.2019  18:07

Pohádka nic moc, ale jako historicky laděná komedie se skvělým slovním a situačním humorem, jde o gardový počin československého vánočního snažení. Upřímně, už dlouho jsme se tak nenasmáli.

• 29.12.2019  15:58
    Ilja Muromec (1956)

Zlatá mísa plná hrdinství a vlastenectví. Barvité obrazy pohádkové Kyjevské Rusi jen září a doplňují bohatou výpravnost této legendy. Bohužel, v době, kdy je u nás láska k rodné zemi spíše vysmívána, možná nenajde tento film mnoho porozumění.

• 25.12.2019  21:56
    Čertí brko (2018)

Když si odmyslím ohranou, levnou, politickou satiru a paskvil vědecko-technické pekelné revoluce, tak takový výbuch to zase není. Ondra Vetchý je ve své roli, spravedlivých a hrdých postav, tradičně skvělý. Jedna hvězda navíc za ztvárnění zásahové výzbroje čertů a Žáčkův, Budařův i Jeřábkův luxusní humor.

• 29.10.2019  10:49

Každoroční důstojné a krásné zakončení státního svátku naší země. Ocenění lidí, co pro naši vlast udělali kus dobré práce nebo se pro ni obětovali.

• 30.9.2019  20:49

Nemohu popřít, že hejno sadistických hus mi pilo krev od prvních chvil. Nad jejích iracionálním chováním jsem kroutil hlavou a nebýt zkušené vůdkyně, která jediná měla v hlavě mozek, asi jsem promítání již dávno ukončil. Lidé, žijící na povrchu zničeného světa, by se měli chovat skromně, vážit si drobností a neplýtvat. Zde bylo vše naopak, ale ... vždyť ON měl pravdu, „jste zvířata, bezcitná zvířata“ … a zvíře neuvažuje racionálně ani logicky, ale pudově.

• 21.9.2019  17:49
    Máša a medvěd (TV seriál) (2009)

Konečně zase něco, co se nebojím pustit malé, protože si myslím, že už tam nenajde nic co neumí :-). Máša mne baví a zvláště v původním znění je zkrátka báječná. Každý kukuč jejích krásných velkých očí mne přivádí k smíchu, i když jen přísedím při sledování. K natočení této slovanské lahůdky bylo zřejmě třeba spousty rodičovských zkušeností a divokých příběhů. Čerticím zdar :-)!!!

• 15.8.2019  22:02
    Cesta (2009)

Miluji příběhy o putování, i když prochází dech beroucí hrůzou zničeného světa. Děsivé obrazy, jakoby z morem ztižených pustých měst Třicetileté války, dobarvují ponurou atmosféru tragédie lidstva, v této dobrodružné hororové podívané. Smutné a dojemné, ale svým způsobem někdy i citově krásné.

• 14.7.2019  21:00
    Veronika (1972)

Asi skutečně příliš utahaná, ucouraná a uzpívaná muzikálová vzpomínka. Přesto jsem se potěšil touto filmovou sladkostí, která dokazuje, že i země Mezimoří dokáží natočit barvité fantasy povídání. Dílko, které jsem si vyhledal jen podle útržků ústřední písně v mé mysli. Perfektní český dabing a skvělé české verše nesou svou další hvězdu navíc.

• 14.7.2019  19:06

Dnes již neznámá, přesto kultovní sovětská filmová pohádka, kterou jsem snad viděl v kině v první třídě. Velký příběh s báječnýmy triky, natočený v předvečer Druhé světové války. Zvláštní fenomén ruských pohádek mne nepřestane přitahovat svou krásnou nostalgií, škoda, že na Slovensku se jim v dnešní době věnují více než u nás.

• 6.7.2019  16:43
    Láska (1973)

Docela pěkné vztahové drama s napínavým dívčím příběhem. Bohužel, zvláštní pojetí uměleckých snových vstupů mne natolik otravovalo a rozbíjelo poetickou náladu, že musím hodnotit níže než jsem chtěl. Jarka Schallerová je, stejně jako ve Valerii, překrásné děvčátko.

• 2.7.2019  18:48
    Vysoká zeď (1964)

Zprvu lehké psychologické drama, v zahradním zátiší, se nám rozvíjí v krásný romantický příběh s dojemnými obrazy citlivé dívčí duše. Film o tom, jak bolestný může být i letmý dotyk jablka dospělosti.

• 14.4.2019  17:25

Příjemná lovecká melancholie z japonských hor a lesů. Pěkné povídání, o vztahu člověka k přírodě, které v dnešní době může vyznít i trochu naivně. Přesto se zamýšlím, jestli právě tato vyprávění dnešní svět nepotřebuje. Příběh, na který je možná třeba dospět, aby jsme dokázali uchopit všechny myšlenky. Vím, že japonští divácí rádi českou tvorbu, proto mi příjde sympatická určitá podobnost s filmem Pod jezevčí skálou.

• 9.4.2019  01:24
    Rapl - Série 2 (série) (2019)

Krimi parodie na Rapla je jako komediantská houpačka, jednou nahoře, jednou dole. Seriál se často neudržel v kolejích vkusné detektivky s prvky humoru a přihlouple se zesměšňoval. Multikulturní guláš, jakoby z předměstí metropolí západní Evropy, nemá s českým prostředím nic společného, takže snaha být světoví působí spíše jako pěst na oko. Poslední díl vše dorazil, čekal jsem už jen na to, kdy vyskočí Bob Saint-Clare. Co dodat, snad se skvělý Hynek Čermák nebude účastnit dalšího ponižování původně skvělého seriálu Rapl.

• 1.4.2019  22:57
    Koncert (2009)

Přemýšlím, jestli by tento film fungoval bez židovského bolu, Brežněva a rozpustilých cikánů … jasně že fungoval!!! Přeci nepotřebujeme kečup, hořčici a glutaman sodný, abychom si užili chuť skvělé filmové potravy. Pokud odhodím všechny své niterní předsudky … moc se mi to líbilo, bylo to pěkné, bylo to milé, bylo to příjemné.

• 25.3.2019  22:48

Krásné, válka růží pod křídly Velké vlastenecké války. Sovětská klasika v ruském podání dostává nový bohatý rozměr. Kéž by všechny podobné pokusy byly tak úspěšné.

• 3.3.2019  16:20
    Admirál (2015)

Velký a krásný historický patos, před kterým se dokáži s úctou sklonit. Příběhy osobností dějin, typu Michiela de Ruyter , které dokázali obětovat svůj život ve prospěch a štěstí národa i vlasti, mne skutečně dojímají. Snad si Holanďané v přívalu multikulturalismu vzpomněli na to, co pro ně udělali jejich předkové.

• 22.1.2019  22:06

Smutný příběh z šera dávných věků, kdy ještě nemluvňátka zahynula bez ňader a lásky svých matek a synové byli ztraceni bez moudrosti a výchovy svých otců. Určitě příjemný zážitek pro příznivce Annaudova Boje o oheň.

• 6.1.2019  21:11
    Touha (1958)

Někdy až dojemná melancholická sbírka povídek Vojtěcha Jasného, který dokázal točit pěkné filmy i v době, kdy to nebylo úplně snadné.

• 15.12.2018  16:06
    Kaviár jen pro přátele (TV film) (1969)

Tohle by se mělo promítat dospívájící mládeži místo prezentace o pohlavní zdravovědě. TV film, který nese základy společenské inteligence, jenž je nezbytná pro další pokojný život v kruhu "dobrých" přátel. Trpké ... ale báječné :-).

• 15.12.2018  15:53

Velká vzácnost čekoslovenského filmového žánru, středověká detektivka z časů, kdy pravá česká šlechta ještě svírala moc ve svých rukou. Primitivní kriminalistické metody a bystré uvažování nás vedou napínavým vyšetřováním k tajemnému rozřešení. Hrdost, čest, úcta a věrnost v boji se zločinem v dávné historii naší vlasti.

• 24.11.2018  15:19
    Milada (2017)

Vždy mne zaráží, jak nejsme schopni sami natočit nic velkého z našich dějin,a když nám někdo pomůže, tak většina čsfd jen frflá. Přesto i mne zklamalo, že nepříliš zorientovaný divák se v tomto jedinečném příběhu může snadno ztratit ... poznal by snad třeba Jana Masaryka?

• 20.11.2018  22:20

Tak už těm Američanům asi konečně došlo, že jejich největší problém není Afghánistán, Irák ani Sýrie, ale koudel, co jim pěkně živě hoří těsně pod zadkem. Jeden z nejlepších válečných filmů dnešní doby, protože tohle je válka, co má na kontě již přes 100 000 mrtvých.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11