Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Pohádka

plakát

Veronika, prostě Nika (1980) (TV film)

Postupem času musím opět zvýšit. Perfektní psychologie tohoto dětského filmu je zaměřena nejen na výchovu nerozumných dětí, ale hlavně k probuzení zaslepených rodičů. Augusta v roli slizkého úchyla je prostě dokonalý.

Zlomek sekundy (1992)

Levná sci-fi klasika přelomu 80. a 90. let, která je přes svou vizuální skromnost vybavena docela solidní myšlenkou. Vzpomínám na doby, kdy nás tento film děsil z pásků VHS kazet, čemuž se dnes můžete pousmát. Přesto se zamýšlím, jestli právě Zlomek sekundy nebyl kostičkou v základu pyramidy mého budoucího filmového vkusu v oblasti tohoto žánru.

Inferno (2016)

Myslím, že jde o pravou Langdonovskou klasiku. Všechny tři filmy jsou na stejné úrovni a výkřiky nespokojenosti jsou spíš odrazem určitého duševního rozpoložení diváků ve chvíli sledování. Hanks svou roli drží v tradičně elegantní pozici a ve své podstatě tvoří standard této ezokrimi.

plakát

Heidi, děvčátko z hor (2015)

Krása, něžná krása. Takhle si představuji film pro pohodový večer. Znuděnou technomládež tento líbezný příběh asi neosloví, ale já si tuto knižní poezii opravdu užil.

Červená želva (2016)

Je těžké skrýt dojetí u této jemné melancholické podívané. Při rozjímání nad myšlenkami tohoto krásného tichého filmu, cítím zvláštní smutek z našeho prostého lidského osudu.

Velká čínská zeď (2016)

Jedním slovem ... monumentální. A k duševní náplni? Znám kopu novodobých amerických fantasy v červených číslech, které nesahají této čínské pompě ani po kotníky a svou blbostí by přelily i hradby Velké čínské zdi.

plakát

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Hlavní role, bez velikosti a charismatu, naštěstí nemohly narušit tento zajímavý přídavek k jedinečnému intergalaktickému vyprávění všech dob. Počáteční roztrpčelost naštěstí zahojily různé podněty ke krásným vzpomínkám. Vašutův dabing Dartha Vadera nebyl úplně nejhorší, ale myslím, že Pavel Rímský nebo Jiří Klem by byli určitě lepší volbou. Úplný závěr je pak za jednu star navíc.

plakát

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Opravdu luxusní ... nepokřivené a přirozené. Nemám rád tragické příběhy, ale tohle bylo často poetické i ve smrti. Ryzí nostalgie divokého západu bez dnešních ohyzdných mutací.

plakát

Alita: Bojový Anděl (2019)

Dojemné příběhy o holčičkách v boji s nesnázemi života prostě miluji. Alita je překrásné stvoření, ty kouzelné velké oči vás zkrátka dostanou. Barvitě propracované sci-fi s perfektní grafikou nesoucí velkolepé obrazy. Nemám rád ženy válečnice, snad až na Furiosu, přesto mne toto nebezpečné dítě skvěle bavilo.

Zprávy ze světa (2020)

Dokonalý příběh o putování, neb jak se dnes říká, road movie. Miluji vyprávění s dobrodružstvím na cestách a zde jsem si ho, v duchu lidskosti a spravedlnosti, užil skvěle. Nechápu poměrně rozpačité hodnocení, tohle je přívětivý film o cti a statečnosti stojící na stráži proti zlu. Nejsem rozhodně z těch, kteří opovrhují snahou dobra zvítězit nad protivenstvím.