Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Pohádka

Mořská příšera (2022)

Někdy mne to bourání rádoby stereotypů začíná unavovat. Toto je multi-kulti-transgender výtvor, kterým lijí tvůrci do hlav našich dětí své pohledy na svět. Kultovní příběh Melvilleho Bílé velryby pak použili, aby tohle školení mělo alespoň nějakou formu.

plakát

See - Vzkaz v láhvi (2019) (epizoda)

Tak, komunikace s bohem prostřednictvím sexuálního prožitku není nic nového, to už tu historicky v některých kulturách a náboženských směrech bylo, proto zde nechápu to občasné uživatelské rozčarování. Seriál se tímto dílem ubírá mimo můj světonázor, doufám, že tři hvězdy jsou dostatečným trestem a teď už zase pojedu v rovině příznivce postapo sci-fi.

Černý prapor (1958)

Stejně jako u Oázy oceňuji dobrodružný válečný příběh českých vojáku v exotických krajinách. Určitá nedokonalost je dána spíš dobou vzniku než neschopností filmařů. Vojenské prostředí expedičních armád znám dobře a mnohé situace rozhodně nejsou vybájeným povídáním od flašky piva. Při vší prostotě zpracování nemyslím, že by tento film neměl atmosféru a napětí.

Brestská pevnost (2010)

Tento silně ufňukaný patos plující po krvavé řece hrůzy mi dnes opravdu nesedl. Místo očekávaného dojetí jsem polovinu filmu jen kroutil hlavou a koulel očima. Tvůrci měli celou dobu emoční pedál na podlaze, takže celý film i přes perfektní vizuál začal v tomto směru otravovat. Škoda, jako obdivovatel ruské válečné tvorby a tklivých příběhů jsem docela zklamán.

plakát

Modrá Electra Glide (1973)

"Dobrý ráno, prasata, dobrý ráno, vy fašouni, bílý huby, vy vrahouni, vy vožralové, teplouši, vy buzíci, vy úchylové, vy hajzlové, poliši smradlaví... " Pravá arizonská policejní balada zaměřená spíše na život a osobnosti strážců zákona než na samotné vyšetřování zločinu. Při nostalgickém utápění se ve filmech, které jsem viděl před 30ti lety, si v tomto případě potvrzuji svých pět.

plakát

Pěreval Ďatlova (2020) (seriál)

Opravdu napínavá a místy až mysteriózní podívaná podle skutečné události, při které často tuhne krev v žilách. Konec Ďatlovovy výpravy má spoustu hypotéz, jež jsou zde nastíněny jako slepé uličky vyšetřování. Děj se opírá o výstupy posledních bádání a nabízí nám dokonalý seriálový zážitek. Závěr je děsivou realitou s poučením, jak souhra nešťastných náhod a extrémních podmínek dokáže připravit jeden z nejzáhadnějších příběhů 20. století.

Osud člověka (1959)

Klasický sovětský válečný příběh, který má svou očekávanou kvalitu, přesto ho závěr vystřelil ještě někam výš. Vítr dojemných emocí epilogu tohoto dramatu mi vehnal slzy do očí a získal zasloužených pět. Vždy se zamýšlím, jak rychle při bourání pomníků vojáků Rudé armády zapomínáme, kdo svou krví smočil naši československou zemi nejvíc...

Láska a příšery (2020)

Sci-fi pohádka o Hloupém Honzovi nejen pro dospívající mládež s úžasnými obrazy fantastických tvorů a s dokonalými scenériemi padlé civilizace. Příběh lemuje řada mladických pitomostí, ale i množství zajímavých myšlenek a rozumných úvah. Přes tragický osud lidstva je tohle postapo odlehčováno pohodovým pubertálním humorem, který určitě není nepříjemný.

plakát

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Docela zdařilá kreslená záležitost pro utišení čekání na další série Zaklínače. Škoda některých rádobyvtipných opičáren, které jsou určitě líbivé pro mladší fanoušky, ale u mne vyvolávají jen rušivá přerušení skvělých fantasy emocí.